Alaves – Deportivo 1:1 (koniec) | Córdoba – Alcorcon 1:2 (koniec) | Villarreal – Sociedad 1:1 (koniec)
FC Barcelona – Bilbao 3:1 (koniec)
Villarreal CF
1:1 (1:1)
Real Sociedad
Środa 11.01.2017, 19:00 • Estadio de la Cerámica, Villarreal • Puchar Hiszpanii • 1/8 finału

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (20:55:40)
    Real Sociedad awansował do kolejnej rundy Copa del Rey:

Za nami już to emocjonujące spotkanie na Estadio de la Cerámica. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a w dwumeczu mamy ostateczny rezultat 4:2 dla Realu Sociedad. Baskowie w pełni zasłużyli na awans do dalszej fazy rozgrywek Copa del Rey. Jedynego gola dla zawodników z San Sebastian zdobył dzisiaj Mikel Oyarzabal. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził z kolei Roberto Soriano. Żółta Łódź Podwodna po doprowadzeniu do remisu nie potrafiła już zagrozić bramce Rulliego i jeszcze w końcówce z boiska usunięty został Nicola Sansone.

90+3

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Gaztañaga (Real Sociedad).

90+2
    Źle wybija piłkę z własnego pola karnego Asenjo. Kibice opuszczają już trybuny Estadio de la Cerámica.

90+1
    Sędzia doliczył do tego spotkania trzy minuty. Jest to jeszcze czas dla obu drużyn, aby stworzyć zagrożenie pod bramką rywala.
    Sansone w końcówce wylatuje z boiska:

90
    Nie wytrzymał nerwowo Nicola Sansone w końcówce rywalizacji. Kopnął on bez piłki swojego przeciwnika od tyłu i zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę.

89
    Czerwona kartka dla Sansone (Villarreal CF).

89
    Wszystko wskazuje na to, że spotkanie to zakończy się już takim wynikiem. Real Sociedad w tym dwumeczu był zdecydowanie lepszym zespołem.

88
    Ależ zagapił się w tej sytuacji Oyarzabal. Wyszedł on z partnerem na połowę rywali i szybka kontra ostatecznie zakończyła się prostą stratą.

87
    Po rzucie wolnym wykonanym przez Sansone było dość groźnie, ale ostatecznie Rulli nie musiał nawet interweniować.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Illarramendi (Real Sociedad).

86
    Przyspieszyli nieco rozgrywanie swoich akcji gospodarze. Wywalczył Trigueros rzut wolny na 33. metrze od bramki Rulliego.

85
    Obaj szkoleniowcy wykorzystali już wszystkie swoje zmiany. Teraz pozostało im już tylko podpowiadanie swoim podopiecznym.

84
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Zurutuza, na boisku pojawia się Gaztañaga.

83
    Do samego końca szukają jeszcze swoich szans gospodarze. Kibice starają się zagrzać ich jeszcze do ambitnej walki.

82
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Mało wskazuje na to, że będziemy dzisiaj świadkami dogrywki.

Dawid Czempisz

Gole: 45. Soriano – 15. Oyarzabal

Kartki:   21. Castillejo (VLR), 34. Borre (VLR), 71. Ruiz (VLR) – 18. Jose (RSC), 70. Juanmi (RSC), 86. Illarramendi (RSC), 90+3. Gaztañaga (RSC)   89. Sansone (VLR)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 2:1. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:1. Foule: 15:19.
    Villarreal CF: Asenjo – Rukavina, Costa, Ruiz, Gonzalez – Castillejo (69. dos Santos), Bruno, Soriano (78. Trigueros), Rodrigo – Sansone, Borré (61. Pato).
    Zmiany: Gaspar, N'Diaye, dos Santos, Pato, Trigueros, Bonera, Barbosa.

Real Sociedad: Rulli – Yuri, Martinez, Zaldúa, Elustondo – Prieto, Canales 72. Granero), Illarramendi, Zurutuza (84. Gaztañaga) – Willian José (46. Juanmi), Oyarzabal.
    Zmiany: Juanmi, Granero, Pardo, Litri, Bautista, Gaztañaga, Toño.

Główny: David Fernandez Borbalán
    Asystenci: Raúl Cabañero Martínez, Jorge Canelo Prieto

Widownia: 14 298