6 6
Barbora Strycova
0
1 2
Czwartek 12.01.2017, 06:17 • Ken Rosewall Arena, Sydney • WTA Sydney - Sydney Tennis Classic (kort twardy) • Półfinał
    Uradowana Aga po pięknej wygranej:

Agnieszka Radwańska w doskonałym stylu melduje się w finale zawodów Apia International Sydney! Bez najmniejszych problemów odprawiła zmęczoną wczorajszym pojedynkiem Barborę Strycovą. Polka oddała rywalce zaledwie trzy gemy. Pozostała jej oczekiwać na rozstrzygnięcie drugiej półfinałowej rywalizacji pomiędzy Kontą a Bouchard. Już teraz zapraszamy na jutrzejszy finał na portalu Lajfy.com. (07:38:27)

Koniec meczu
    2:0; 6:2 - Agnieszka Radwańska

6:2
    Kolejne piękne uderzenie Agnieszki. Polka awansuje do finału!

40-15
    Pierwszy meczbol krakowianki!

30-15
    Niezłe zagranie obronne Strycovej, ale piłka wychodzi poza kort.

15-15
    Piłka w siatce. Punkt dla Barbory. Trochę nerwowości Radwańskiej.

15-0
    Zaczynamy ósmego gema. Po długiej wymianie punkt dla Agnieszki.

5:2
    Strycova wygrywa drugiego gema w tym secie. Agnieszka ma jednak spokojną przewagę. 5:2 dla naszej reprezentantki.

30-40
    Piłka w siatce. Punkt dla Polki.

15-40
    Zabrało charakterystycznego przysiadu Agnieszki. Piłka zatrzymała się w siatce.

15-30
    Dobra obrona Strycovej. Punkt dla Czeszki. Tym razem nie dała się zaskoczyć. Szybko znalazła się przy piłce i umiejętnie odegrała.

15-15
    Widać zmęczenie Barbory. Po niewymuszonym błędzie wrzuciła piłkę w siatkę.

0-15
    Dobre zagranie Czeszki. Punkt dla niej.

5:1
    Agnieszka wygrywa następnego gema i jest już bardzo blisko awansu do finału zawodów.

40-15
    W końcu punkt dla Strycovej.

40-0
    Następny aut Barbory. Czeszka powinna się bardziej postarać. Brak sił, brak pomysłu na zaskoczenie rywalki.

30-0
    Kolejny aut Strycovej.

15-0
    Punkt dla Radwańskiej. Piłka ląduje na aucie po uderzeniu Czeszki.

4:1
    Jedna z lepszych akcji wykonanych przez Strycovą. Pierwszy wygrany gem w tym secie.

40-A
    Aut Agnieszki. Punkt zdobywa Czeszka. Przewaga Barbory.

40-40
    Obrona Radwańskiej.

30-40
    Świetny wypad do siatki. Czeszka szuka tu coraz więcej rozwiązań, aby zakończyć prędzej swoje akcje.

30-30
    Punkt dla Agnieszki.

15-30
    Piękne zagranie Barbory. Czeszka w drodze po swojego premierowego gema w drugiej partii.

15-15
    Aut. Punkt dla Radwańskiej.

0-15
    Piłka w aucie. Krakowianka była spóźniona przy tym backhendzie. Punkt dla Strycovej.

4:0
    Powtórka punktu. Kolejny sprint Agnieszki. Radwańska wygrywa następnego gema.

40-15
    Pierwsze zdobyte punkty przez Strycovą.

40-0
    Piłka na aucie. Punkt dla Radwańskiej.

30-0
    Ponowny punkt dla Agnieszki. Jej taktyka sprawdza się doskonale. Strycova popełnia liczne błedy.

15-0
    Piłkę wygrywa Radwańska.

3:0
    Piękny początek gema dla Agnieszki. Zmusiła rywalkę do popełnienia błędu.
    1:0; 3:0 - Agnieszka Radwańska

3:0
    Jak ona to zrobiła?! Z tak trudnej pozycji krakowianka trafiła w kort. Czeszka sprawia wrażenie kompletnie rozbitej i zrezygnowanej. 3:0 dla Agnieszki.

A-40
    Zacięta wymiana, po której Agnieszka zdobywa punkt.

40-40
    Barbora doprowadza do równowagi. Wybroniła kolejny break point.

A-40
    Piękne zagranie Agnieszki. Trzeba przyznć, ze dobre zagranie z wyskoku z backhendu.

40-40
    Dobra obrona Barbory. Znakomicie odnajduje się przy siatce.

40-30
    Piękne zagranie Polki. Zbliżamy się do końca gema.

30-30
    Punkt za punkt. Barbora broni się przed break pointami.

30-15
    Tym razem przestrzeliła czeska tenisistka.

15-15
    Piłka wyszła w aut. Punkt dla Radwańskiej

0-15
    Ładne wykończenie akcji smeczem Strycovej.
    1:0; 2:0 - Agnieszka Radwańska

2:0
    Eleganckie wykończenie gema przez Agnieszkę dokładnym wolejem.

40-0
    As serwisowy. Trzy szanse na zakończenie gema.

30-0
    Piłka po uderzeniu Strycovej zatrzymała się w siatce.

15-0
    Za długi return Czeszki.

1:0
    Koniec przerwy, Agnieszka Radwańska będzie podawać.

1:0
    Za szeroki forehand Barbory. Przełamanie na starcie drugiej odsłony.

40-15
    Pierwsza piłka obroniona przez Strycovą.
    1:0; 0:0; 40-0 - Agnieszka Radwańska

40-0
    Genialny wygrywający return z forehandu! Piłka wpadła w sam narożnik kortu!

30-0
    Następny niewymuszony błąd Czeszki. Ponownie posłała piłkę w siatkę. Blisko break pointów.

15-0
    Strycova wpakowała forehand w siatkę.

0:0
    Koniec przerwy, Barbora Strýcová będzie podawać.

6:1
    Radwańska rozrzucała po korcie rywalkę, aż w końcu ta popełniła błąd. Piłka w siatce. Pierwszy set dla Polki.

A-40
    Kolejna efektowna wymiana poprowadzona odpowiednio przez Agnieszkę. Mocnym, precyzyjnym backhandem zmusiła na koniec przeciwniczkę do popełnienia błędu. Setbol!
    0:0; 5:1; 40-40 - Agnieszka Radwańska

40-40
    Znakomity wolej przeciw stopom rywalki. Po trzech break pointach nie ma już śladu.

30-40
    Strycova przestrzeliła forehandem po próbie zaatakowania do siatki.

15-40
    Pierwsza piłka obroniona.

0-40
    Nieudany skrót Radwańskiej. Nieco przesadziła w tej sytuacji. Potrójny break point.

0-30
    Dobrze rozgrywana akcja przez krakowiankę. Barbora doszła do piłki po jej stop woleju, ale następnie Aga nie przebiła za siatkę wolejem. Szkoda.

0-15
    Niewiele brakowało, a udałoby się Polce minąć rywalkę z niezwykle trudnej pozycji. Ostatecznie piłka zatrzymała się w siatce.

5:1
    Czeszka wpakowała piłkę w siatkę. Przełamanie i za moment Radwańska będzie podawała na pierwszego seta.
    0:0; 4:1; A-40 - Agnieszka Radwańska

A-40
    Niesamowity stop wolej! Coś nieprawdopodobnego. Braaawo Aga!

40-40
    Break point obroniony niezłym pierwszym podaniem. Return wpadł w siatkę.

40-30
    Przestrzelony forehand Barbory po długiej wymianie. Mała piłka setowa.

30-30
    Strycova skraca już mocno wymiany. Ruszyła do siatki, ale nadziała się na odpowiednią kontrę ze strony Polki. Nie wykorzystała jeszcze szansy zakończenia akcji smeczem po przeciętnym lobie Agnieszki.

15-30
    As serwisowy.

15-15
    To jest cała Aga! Najpierw dokładny skrót, a po przebiciu rywalki potraktowanie jej następnie precyzyjnym lobem.

0-15
    Kolejna długa wymiana. Czeszka miała inicjatywę. W ostatnim momencie nie udało się Agnieszce minięcie z backhandu.

4:1

4:1
    Zmiana stron i podania.

4:1
    Szkoda tego błędu z backhandu. Strycova ewidentnie nie dawała już rady w tej wymianie. Radwańska przerzuciła jednak swoje zagranie za kort. Break.
    0:0; 4:0; 30-40 - Agnieszka Radwańska

30-40
    Piękny, niesygnalizowany skrót Polki. Nie dała rady przebić Strycova.

15-40
    Przesadziła teraz Agnieszka. Po jej backhandzie piłka przeleciała za linię końcową. Dwa break pointy Barbory.

15-30
    Strycova odpowiada zepsutym returnem. Nieczysto trafiła forehandem.

0-30
    Za długie zagranie krakowianki.

0-15
    Nieudane uderzenie Radwańskiej na początku swojego gema.

4:0
    Strycova miała doskonałą okazję do zdobycia punktu, lecz wpakowała smecza w siatkę! Drugie przełamanie.
    0:0; 3:0; 40-15 - Agnieszka Radwańska

40-15
    Za szeroki forehand Barbory. Czeszka prosi jeszcze o challenge, ale nie ma racji. Piłka była autowa. Podwójny break point.

30-15
    Genialny, acz bardzo szczęśliwy drop wolej Czeszki.

30-0
    Barbora miała dużo miejsca i czasu na przelobowanie zmierzającej do siatki Agnieszki. Posłała piłkę backhandem jednak za daleko.

15-0
    Śpieszy się niepotrzebnie Strycova. Wyrzuciła daleko forehand za kort.

3:0

3:0

3:0
    Polka kończy gema asem serwisowym!

40-15
    Tym razem return został w siatce. Dwie piłki gemowe.

30-15
    Nieczysto trafiony return. Piłka poszybowała daleko za linię końcową.

15-15
    Autowe zagranie krakowianki.

15-0
    Precyzyjny forehand wzdłuż linii. Radwańska zmusiła w ten sposób rywalkę do popełnienia błędu.
    0:0; 2:0 - Agnieszka Radwańska

2:0
    Agnieszka zaatakowała w odpowiednim momencie. Doszła do siatki i nie pozwoliła się minąć. Zakończyła punkt dokładnym wolejem.

40-15
    Premierowy punkt Czeszki w tym spotkaniu.

40-0
    Po dłuższej wymianie Barbora wrzuca forehand w siatkę. Potrójny break point!

30-0
    Polka idzie za ciosem. Rewelacyjny return z forehandu po prostej.
    0:0; 1:0; 15-0 - Agnieszka Radwańska

15-0
    Fantastycznie rozegrana akcja przez Radwańską. Bardzo dobry return ułatwił jej zadanie w przejęciu inicjatywy. Zakończyła atak kapitalnym wolejem.

1:0

1:0
    Jeszcze jeden nieudany return Strycovej. Prosty gem Agnieszki.

40-0
    Korekta ze stołka sędziowskiego. Juan Zhang nakazała powtórzyć pierwsze podanie. Barbora wpakowała następnie return w siatkę.

30-0
    Przestrzelony return. Kolejny punkt krakowianki.

15-0
    Za długi forehand Czeszki. Niewymuszony błąd.

0:0

Tenisistki kończą rozgrzewkę. Za kilka chwil startujemy!

Serdecznie zachęcam do wspólnego dopingowania naszej tenisistki i śledzenia przy tym relacji z jej starcia ze Strycovą na portalu Lajfy.com. Start w czwartek nad ranem, nie wcześniej, niż o godz. 06:00 polskiego czasu. Zapowiada się interesujące spotkanie. Bądźcie z nami!
    Caro wyszła z sytuacji beznadziejnej w drugim secie, ale w trzecim musiała uznać wyższość Czeszki:

Barbora Strýcová

Strycova jest temu maratonowi z Dunką sobie wina. Po wygranej pierwszej partii 7-5, w drugiej odsłonie doprowadziła do tie breaka. Czeszka prowadziła w nim aż 5-0 i miała przed sobą dwa serwisy. Nawet najwierniejsi fani Caroline byli wówczas pogodzeni z porażką. Popularnej Caro udało się jednak odwrócić losy końcówki seta i o wszystkim miała rozstrzygnąć decydująca, trzecia partia. Wozniacki zaczęła ją lepiej. Wygrywała 3-1, ale ostatecznie poległa 4-6 i to Barbora awansowała do półfinału.

Aga po raz drugi w tym roku odprawiła Duan. Tym razem bez problemów:

Nasza najlepsza tenisistka zaliczyła falstart w Shenzhen, gdzie nie udało się jej obronić tytułu. W Sydney wygląda to już zdecydowanie lepiej i większość obserwatorów stawia Agę jako główną pretendentkę do końcowego triumfu. Nie przegrała tu jeszcze seta, ale należy dodać, iż do tej pory zmagała się z dwiema tenisistkami, które miały za sobą dodatkowo przebrnięte kwalifikacje. Teraz przed krakowianką prawdziwy test, choć będzie miała nieco ułatwione zadanie, ponieważ Barbora ma w nogach wyczerpujący pojedynek z Caroline Wozniacki.

Droga AR do półfinału:
    1R: wolny los
    2R: Christina McHale 7-6(1) 6-1
    QF: Ying-Ying Duan 6-3 6-2

Wkraczamy w decydującą fazę turnieju The Apia International Sydney! Agnieszka Radwańska o finał zawodów powalczy z Czeszką, Barborą Strýcovą. Krakowianka jest faworytką tego starcia. Zachowała zdecydowanie więcej sił od swojej najbliższej rywalki, z którą notabene do tej pory nie przegrała. Aga nie może jednak jej zlekceważyć i podejść do pojedynku w pełni skoncentrowana.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 06:00.