Arka – Cluj 1:2 (koniec) | Lech P. – Beroe 3:1 (koniec) | Jagiellonia – Pandurii 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
0:1 (0:1)
Pandurii Târgu Jiu
Wtorek 24.01.2017, 15:00 • Belek, Turcja • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Pandurii jest na 11. miejscu na najwyższym szczeblu rozgrywek w Rumunii. Zanim rozpoczęła się zimowa przerwa drużyna wygrała sześć meczów, tyle samo zremisowała, a dziewięć razy zeszła z boiska pokonana. Przed sparingiem z Jagiellonią Pandurii przegrało 0:1 z Lechią Gdańsk.

Jagiellonia chce wygrać pierwsze spotkanie w okresie przygotowań. Dotychczas przegrała 0:1 z CSM Politechnicą Iasi. Następnie zremisowała 1:1 z Irtyszem Pawłodar oraz Łudogorcem Razgrad.
    Jagiellonia w Turcji!

Drużyna z Białegostoku jest liderem Lotto Ekstraklasy. Jest już prawie pewna miejsca w grupie mistrzowskiej. Następnie drużyna ze wschodu Polski powinna powalczyć o medale mistrzostw Polski.

Zapraszamy na relację na żywo z czwartego sparingu Jagiellonii na zgrupowaniu w Belek. Przeciwnikiem zespołu Michała Probierza będzie Pandurii Targu Jiu. Początek we wtorek o godzinie 15.
    Jedenastka Jagiellonii!

Jagiellonia Białystok: Gostomski – Olszewski, Szymonowicz, Wasiluk, Straus – Grzyb, Szymański – Mystkowski, Polkowski, Novikovas – Świderski.

Pandurii Târgu Jiu: Stanca – Ene, Erico, Busu, Negoita – Hlistei, Danaricu, Elton da Silva – Stana, Pircalabu, Margarit.

1

5
    Trener Michał Probierz wystawił kilku młodych zawodników w podstawowym składzie, ale wspierają ich doświadczeni Gostomski, Wasiluk oraz Grzyb.

10
    Bezbramkowy początek sparingu. Drużyny próbują przedostać się pod bramkę przeciwnika, ale górą piłkarze defensywni.

20
    Mecz walki, który ku radości sympatyków obu drużyn, mógłby zmienić się w mecz finezyjny. Na razie praktycznie bez sytuacji podbramkowych.

29
    Pierwsze, niebezpieczne uderzenie na bramkę Pandurii Targu Jiu. Próbował Szymański, a odbita rykoszetem piłka poszybowała obok bramki Rumunów. Był jeszcze korner dla Jagiellonii.

32
    Oby próba Szymańskiego była zapowiedzią fali ataków Jagiellonii w ostatnim kwadransie przed przerwą. Podstawowa jedenastka powinna postarać się o prowadzenie.

34
    Brzydki faul na skrzydle, gdzie rozpędził się Olszewski. Żółta kartka dla jednego z graczy Pandurii.

36
    Gol dla Pandurii!
    Strzelcem bramki BOGDAN DANARICU.

22-letni Danaricu otworzył wynik sparingu. Rumun przyczaił się w polu karnym Jagiellonii i spożytkował dośrodkowanie z lewego skrzydła!

40
    Riposta zespołu z Białegostoku po straconym golu. Celna próba Polkowskiego i musiał wysilić się między słupkami Stanca.

42
    Rozkręcili się piłkarze tuż przed przerwą. Danaricu, a następnie Elton da Silva oddali uderzenia blisko bramki Jagiellonii. Gostomski nie mógł być pewny swego.

45

W obozie Jagiellonii nastąpi 11 zmian personalnych. Na boisko wbiegną gwiazdy Lotto Ekstraklasy Góralski, Romanczuk i Vassiljev. W takim zestawieniu środek pola wygląda imponująco.
    Obrazki z Turcji!

46

50
    Po przerwie średnia wieku w Jagiellonii poszła wyraźnie w górę. Drużyna rozgrywa i próbuje skonstruować coś kreatywnego.

53
    Guti wygrał walkę z obrońcami rywala i przedłużył wrzutkę z autu. Za jego plecami był Runje, którego strzał przeleciał nad bramką Pandurii Targu Jiu.

60
    Godzina meczu za piłkarzami. Na koniec tego okresu Cernych przedarł się na połowie Rumunów i huknął pół metra obok słupka. Było groźnie!

65
    Kwartet ofensywny Jagielonii współtworzą z Cernychem Frankowski, Vassiljev oraz Chomczenowski. Na razie międzynarodowa ekipa nie potrafi wyrównać.

69
    Słupek uratował Pandurii Targu Jiu! Piłkę na obramowanie zbił golkiper w sytuacji sam na sam z Cernychem. Świetna interwencja.

73
    Atakuje drużyna Michała Probierza, a bramkarz Pandurii świetnie hamuje te ataki. Przed momentem sparował na korner strzał Vassiljeva.

78
    Tym razem zadrżał słupek bramki Polaków. Drużyna z Rumunii wykorzystała wolną przestrzeń na połowie Jagiellonii, skontrowała, a w obramowanie trafił Zaina!

80
    10 minut do końca sparingu. Jagiellonia nie odniosła jeszcze zwycięstwa w okresie przygotowań i jeżeli szybko nie zdobędzie gola, niemocy nie przełamie.

85
    Piłkarze Jagiellonii domagali się rzutu karnego za zagranie ręką przeciwnika. Gwizdek sędziego milczał.

90

Jagiellonia Białystok wciąż bez zwycięstwa w okresie przygotowań. Tym razem drużyna Michała Probierza przegrała 0:1 z Pandurii Targu Jiu. Jedynego gola zdobył w 36. minucie Danaricu. W tym okresie Rumuni prezentowali się najlepiej na boisku. Jaga przycisnęła po przerwie, a po strzale Cernycha piłka trafiła w słupek.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:51:54)

Gole: 36. Danaricu

Kartki:   34. . (PND)

Jagiellonia Białystok: Gostomski (46. Węglarz) – Olszewski (46. Runje), Szymonowicz (46. Runje), Wasiluk (46. Guti), Straus (46. Tomasik) – Grzyb (46. Romanczuk), Szymański (46. Góralski) – Mystkowski (46. Frankowski), Polkowski (46. Vassiljev), Novikovas (46. Chomczenowski) – Świderski (46. Cernych).

Zmiany: Węglarz – Burliga, Runje, Guti, Tomasik, Romanczuk, Góralski, Chomczenowski, Frankowski, Vassiljev, Cernych.