Wolfsburg – Augsburg 1:2 (koniec) | Ingolstadt – Hamburg 3:1 (koniec) | Werder – Bayern 1:2 (koniec)
Darmstadt – FC Koln 1:6 (koniec) | RB Lipsk – Hoffenheim 2:1 (koniec) | Bayer – Borussia M. 2:3 (koniec)
SV Darmstadt 98
1:6 (0:3)
1. FC Koln
Sobota 28.01.2017, 15:30 • Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor • Niemiecka Bundesliga • Runda 18

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! (17:24:52)
    Koeln gromi Darmstadt!

FC Koeln wygrało 6:1 z SV Darmstadt. Na boisku panowała tylko jedna drużyna. Dobre spotkanie rozegrał Paweł Olkowski. Kibice mogą być zadowoleni z tego co zobaczyli – grad goli, dużo walki i ładnych zagrań.

90
    89. Artjoms Rudņevs (KLN) - 1:6

89
    Gol dla FC Köln!
    Strzelcem bramki ARTJOMS RUDŅEVS, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Darmstadt i podwyższył wynik!

88
    Nadal przy piłce utrzymują się gracze Koeln. Mimo wysokiego prowadzenia to oni ciągle prowadzą grę.
    86. Milos Jojic (KLN) - 1:5

86
    Akcja rezerwowych. Na prawej stronie pociągnął z piłką Artjoms Rudņevs i dograł do niepilnowanego MILOSA JOJICIA, a ten zamienił to wszystko na bramkę!

84
    Antonio Čolak wywalczył korner. To on w ostatnich minutach dokonuje zrywów w drużynie Darmstadt.

82
    Znów Antonio Čolak strzelał na bramkę Koeln. Były zawodnik gdańskiej Lechii pomylił się dosyć wyraźnie.

81
    Zawodnicy Koeln już nie atakują bramki Darmstadt. Skupiają się raczej na utrzymywaniu przy piłce.

79
    Antonio Čolak strzelał na bramkę Koeln, ale po kilku rykoszetach piłka ląduje na kornerze.

77
    Niedokładnie zagrali teraz zawodnicy Darmstadt i tracą piłkę. Za chwilę od autu zaczną piłkarze Koeln.

76
    Od kilku minut jesteśmy w środku pola. Podania wymieniane przez raz jedną, raz drugą drużynę.

75
    Zmiana w drużynie SV Darmstadt 98: z boiska schodzi Terrence Boyd, na boisku pojawia się Mario Vrančić.

74
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Leonardo Bittencourt, na boisku pojawia się Milos Jojic.

73
    Koeln nadal atakuje! Mimo wysokiego prowadzenia!

72
    Strzelcem bramki YŪYA ŌSAKO. Tym samym chyba mamy koniec emocji w tym spotkaniu!

69
    Zmiana w drużynie SV Darmstadt 98: z boiska schodzi Alexander Milošević, na boisku pojawia się Antonio Čolak.

68
    Rzucili się do ataku zawodnicy Darmstadt. Pozostało nieco ponad 20 minut.
    67. Sidney Sam pewnie pokonuje bramkarza!

67
    Gol dla Darmstadt!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SIDNEY SAM, który spokojnie, lobem w stylu Panenki strzela bramkę. Czy gospodarze pokuszą się jeszcze o odrobienie strat?

66
    Marco Hoger fauluje w polu karnym. Mamy karnego dla gospodarzy!

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Marco Höger (1. FC Köln).

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Artjoms Rudņevs (1. FC Köln).

63
    Opadły nieco emocje związane z tym spotkaniem. Na boisku już też opadła temperatura.

61
    Fabian Holland powalany w polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Wydaje się, że to błąd!

59
    Artjoms Rudņevs wyprzedzony przez jednego z defensorów Darmstadt i będzie korner dla gości.

58
    Mimo złego wyniku na trybunach nadal głośny doping i świetna zabawa kibiców.

57
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Konstantin Rausch, na boisku pojawia się Dominic Maroh.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Terrence Boyd (SV Darmstadt 98).

54
    Wznawiamy grę. Dośrodkowanie dobre, ale dobrze też zachowali się defensorzy Darmstadt i wybili futbolówkę.

53
    Tuż przy miejscu, z którego wykonuje się rzut rożny faulowany Konstantin Rausch. Zawodnik Koeln ucierpiał i będzie chyba potrzebna zmiana.

51
    Już od tych pierwszych minut gracze FC Koeln pokazują, że nie mają zamiaru spuścić z tonu.

49
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Anthony Modeste, na boisku pojawia się Artjoms Rudņevs.
    48. Hoger powinien to strzelić!

48
    Była okazja! Marco Höger strzelał z woleja z bliskiej odległości, ale przeniósł piłkę nad bramką Darmstadt!

46
    Zmiana w drużynie SV Darmstadt 98: z boiska schodzi Jan Rosenthal, na boisku pojawia się Arťom Fedeckij.

46
    FC Koeln gromi do przerwy!

FC Koeln prowadzi w pełni zasłużenie w wyjazdowym spotkaniu z ekipą Darmstadt 3:0! Dobra gra Pawła Olkowskiego jak i całej drużyny gości. Trzeba powiedzieć, że wynik w pełni oddaje to co widzieliśmy w pierwszej połowie!

45+3

45+2
    Obie jedenastki sprawiają wrażenie jakby chciały zejść już na przerwę. Mało się dzieje. Goście wykonali już swoje zadanie, a gospodarze sprawiają wrażenie zawiedzionych.

45
    Sędzia doliczył przynajmniej 180 sekund do pierwszej połowy!

44
    Marcel Heller zatrzymywany przez Pawła Olkowskiego. Dobra interwencja Polaka.
    43. Anthony Modeste trafia kolejny raz w tym sezonie!

43
    Strzelcem bramki ANTHONY MODESTE, który wykorzystuje dobre dośrodkowanie Konstantina Rauscha! Darmstadt na kolanach!

42
    Gra wznowiona przez Darmstadt, ale szybka strata i...

41
    Ucierpiał Holland i mamy przerwę w grze.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Christian Clemens (1. FC Köln).

39
    Darmstadt na kolanach. Dwa ciosy i czy uda się jeszcze im podnieść?
    37. Yūya Ōsako podwyższa prowadzenie Koeln!

37
    Piękne dośrodkowanie w pole karne wprost na głowę YŪYA ŌSAKO, a ten oko w oko z bramkarzem się nie myli!

35
    Jesteśmy na połowie Darmstadt. Mądrze rozgrywają piłkę gracze Koeln.

34
    Kolejna akcja Koeln, ale za dużo podań chcieli wymienić gracze drużyny przyjezdnych i stracili piłkę.
    32. Samobój Sulu!

32
    Konstantin Rausch dwukrotnie strzelił w mur. Następnie piłka odbiła się na prawą stronę wprost pod nogi Pawła Olkowskiego. Polak wiedział co zrobić i pięknie dograł do YUYA OSAKO, ten w trudnej sytuacji nie zdołał trącić piłki, ale dokonał tego AYTAC SULU. Tym samym zdobył bramkę samobójczą.

31
    Faulowany Modeste przez Milosevicia i będzie faul z linii pola karnego. Powtórka tego co oglądaliśmy kilkanaście minut temu. Wtedy po strzale Clementa było groźnie!

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Alexander Milošević (SV Darmstadt 98).

30
    Modeste dostał żółtą kartkę, ale był to faul taktyczny, który uniemożliwił gościom wyprowadzenie groźnego kontrataku.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Anthony Modeste (1. FC Köln).

27
    Paweł Olkowski znowu fauluje. Sędzia pokazał Polakowi wyraźnie, że jeszcze jeden faul i będzie kartonik.

26
    Konstantin Rausch czysto wybija piłkę rozpędzonemu zawodnikowi Darmstadt. Ależ zrobiły nam się zawody!

24
    To powinna być bramka dla Darmstadt! Fabian Holland wpadł w pole karne i podał piłkę wprost do dobrze ustawionego Jerômego Gondorfa, a ten w kapitalnej okazji minimalnie chybił!

23
    Olkowski w ostrej przepychance z przeciwnikiem. Sędzia upomina naszego reprezentanta.
    22. Christian Clemens bliski zdobycia bramki!

22
    Christian Clemens strzela technicznie, ale minimalnie obok spojenia bramki Michaela Essera. Mogła być bramka!

21
    Na linii pola karnego faulowany Leonardo Bittencourt i będzie rzut wolny dla Koeln!

20
    Dwadzieścia minut za nami. Mecz jest dość wyrównany z lekkim wskazaniem na drużynę Koeln.

18
    Wracamy do gry. Zawodnik Koeln po interwencji medyków jest gotowy do wejścia na murawę.

17
    Ucierpiał zawodnik Koeln – Marco Höger. Pomocnik leży teraz na murawie, a my mamy przerwę w grze.

16
    Dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu gry pozostawiało jednak wiele do życzenia. Piłka zagrana zbyt głęboko i Thomas Kessler nie miał problemów z obroną starą.

15
    Okazja z drugiej strony boiska. Faulowany jednak Sandro Sirigu i będzie tylko rzut wolny.

14
    Polak znalazł się niepilnowany w polu karnym gospodarzy i uderzył mocna na bramkę, ale Michael Esser broni to kapitalnie.

13
    Fenomenalnie broni strzał Pawła Olkowskiego golkiper Darmstadt! To powinna być bramka!

12
    Konstantin Rausch walczył osamotniony z kilkoma przeciwnikami i stracił piłkę.

11
    FC Koeln zaczyna przejmować panowanie nad wydarzeniami na boisku.

10
    Yūya Ōsako wpadł w pole karne gospodarzy i z prawej strony zagrał kąśliwą piłkę w kierunku bramki. Nikt tego jednak nie przeciął i pewnie łapie futbolówkę bramkarz Darmstadt.

8
    Po rzucie rożnym dla FC Koeln było wielkie zamieszanie w polu karnym. Nic z tego nie wyszło. Przyjezdni dopominali się jeszcze odgwizdania ręki, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

7
    Dosyć nerwowy początek tego meczu z obu stron. Na tym etapie gry nie widzieliśmy jeszcze składnych akcji czy dobrych zagrań.

5
    Zbyt miękkie dośrodkowanie i defensorzy FC Koeln nie mięli problemów z wybiciem futbolówki. Zagrożenie zażegnane.

4
    Ostro zawodnicy Koeln. Ucierpiał jeden z graczy Darmstadt i będziemy mięli rzut wolny, z możliwością dośrodkowania w pole karne.

3
    Odważnie Darmstadt w tych pierwszych minutach. Gospodarze ruszyli do przodu i zmusili FC Koeln do obrony!

2
    Rozpoczęli zawodnicy SV Darmstadt, którzy wystąpią dzisiaj w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. FC Koeln na czerwono.

1
    Za chwilę początek widowiska!

W wyjściowym składzie ekipy Koeln zobaczymy Pawła Olkowskiego!

SV Darmstadt 98: Esser – Sandro Sirigu, Milošević, Sulu (C), Holland – Gondorf, Niemeyer – Heller, Rosenthal, Sam – Boyd.
    Rezerwowi: Heuer Fernandes – Gorka, Fedeckij, Čolak, Guwara, M. Vrančić, Steinhöfer.

1. FC Köln: Kessler – Olkowski, F. Sørensen, Heintz, Rausch – Clemens, Höger, Hector (C), Bittencourt – Ōsako, Modeste.
    Rezerwowi: Müller – Hartel, Maroh, S. Özcan, Rudņevs, Zoller, Jojic..

Nasze oczy będą skierowane przede wszystkim w stronę Polaka występującego w ekipie gości. Paweł Olkowski, bo o nim mowa rozegrał w tym sezonie sześć spotkań. Pocieszające jest to, że tydzień temu zaliczył 90 minut.

W rundzie jesiennej obie ekipy zmierzyły się w sierpniu. Wtedy pewnie wygrała drużyna Koeln 2:0. Bramki zdobywali Modeste oraz Risse.

Natomiast FC Koeln to siódma ekipa ligi. Zawodnicy z Kolonii zdobyli do tej pory 26 punktów. Ostatnie spotkanie to bezbramkowy remis z drużyną FSV Mainz.

SV Darmstadt to czerwona latarnia ligi. Gospodarze sobotniego spotkania zdobyli jak do tej pory zaledwie 9 oczek. Do przedostatniego Ingolstadt tracą trzy punkty. Tydzień temu zanotowali jednak cenny remis z Borussią Monchengladbach!

Przed nami 18 seria spotkań niemieckiej Bundesligi. W sobotnie popołudnie zmierzą się ze sobą SV Darmstadt oraz FC Koeln. Spotkanie odbędzie się na Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Lukasz Samek

Gole: 67. Sam (kar.) – 32. Sulu (sam.), 37. Ōsako, 43. Modeste, 72. Ōsako, 86. Jojic, 89. Rudņevs

Kartki:   31. Milošević (DAM), 56. Boyd (DAM) – 29. Modeste (KLN), 40. Clemens (KLN), 65. Rudņevs (KLN), 66. Höger (KLN)

SV Darmstadt 98: Esser – Sandro Sirigu, Milošević (69. Čolak), Sulu (C), Holland – Gondorf, Niemeyer – Heller, Rosenthal (46. Fedeckij), Sam – Boyd (75. M. Vrančić).
    Zmiany: Heuer Fernandes – Gorka, Fedeckij, Čolak, Guwara, M. Vrančić, Steinhöfer.

1. FC Koln: Kessler – Olkowski, F. Sørensen, Heintz, Rausch (57. Maroh) – Clemens, Höger, Hector (C), Bittencourt (74. Jojic) – Ōsako, Modeste (49. Rudņevs).
    Zmiany: Müller – Hartel, Maroh, S. Özcan, Rudņevs, Zoller, Jojic.