Korona – Rad Belgrad 1:5 (koniec) | Legia – Daejeon Citizen 1:0 (koniec) | Legia – Nordsjælland 1:1 (koniec)
Legia Warszawa
1:0 (1:0)
Daejeon Citizen
Piątek 03.02.2017, 15:00 • La Manga, Hiszpania • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Daejeon Citizen to stosunkowo młody klub, który w przyszłym roku będzie obchodzić 20. rocznicę powstania. Pierwszy sukces świętował w 2001 roku, kiedy wygrał puchar kraju. Szybko wspiął się do elity koreańskiego futbolu.

Stołeczna drużyna jest jedną z pięciu ze szczebla centralnego w Polsce, która zagra wiosną na dwóch frontach. Stoczy walkę o mistrzostwo kraju i postara się o awans z Lidze Europy. Przeciwnikiem Legii Warszawa w europejskich pucharach będzie Ajax Amsterdam.
    Legia kończy zgrupowanie w Hiszpanii.

Dotychczas Legia sparowała z mocno różniącymi się od siebie przeciwnikami. Przegrała 1:2 z Arminią Bielefeld oraz Zenitem Sankt Petersburg 0:2. W pozostałych meczach kontrolnych zremisowała bezbramkowo z Grasshopper Club Zurych oraz Ulsan Hyundai.

Legioniści spędzili lwią część przygotowań w Hiszpanii. Zgrupowanie w La Mandze podsumują sparingami w piątek. Postarają się o pierwsze zwycięstwo w 2017 roku, ponieważ dotychczas dwukrotnie zremisowali oraz przegrali.

Na piątek Legia Warszawa zaplanowała ostatnie sparingi przed piłkarską wiosną. Jednym z przeciwników mistrzów Polski będzie Daejeon Citizen. Początek starcia z Koreańczykami o godzinie 15.
    Przedostatni test Legii!

Sędziowie gotowi i już oczekują na zawodników na środku boiska. Legia Warszawa w białych strojach, a rywale w bordowych koszulkach.

1

2
    Pierwsza akcja na prawym skrzydle Daejeon Citizen nie zakończyła się dobrym dośrodkowaniem i może przywitać się z piłką Legia Warszawa.

3
    Druga akcja Koreańczyków i Radosław Cierzniak musiał być skoncentrowany. Na szczęścia dla bramkarza Legii Warszawa piłka ominęła jego królestwo.

6
    Dwie sytuacje podbramkowe Danalache'a. Szczególnie ta druga zapachniała prowadzeniem Deajeon Citizen! Wyprowadził w pole obu stoperów Legii Warszawa, miał przed oczami jedynie Cierzniaka, ale fatalnie chybił płaskim strzałem.

7
    Początek sparingu ze wskazaniem na Daejeon Citizen. Danalache robi dużo zamieszania w polu karnym mistrzów Polski.

8
    Płaskie uderzenie z okolic narożnika pola karnego. Idealnie ustawił się Cierzniak i mógł złapać piłkę jak na rozgrzewce.

9
    Wreszcie odpowiedź uczestnika Ligi Europy. Przebił się prawym skrzydłem Kucharczyk i poczęstował Hyuna płaskim uderzeniem. Bez zarzutu bramkarz Daejeon Citizen.

11
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUCHARCZYK.

Ładnie to zrobił Kucharczyk i Legia Warszawa jest na prowadzeniu! Skrzydłowy przebił się między dwoma obrońcami na czystą pozycję, po czym chytrym strzałem zdobył gola pomimo ostrego kąta!

13
    Pierwsza riposta Azjatów po zmianie wyniku. Yeop urwał się stoperom Legii Warszawa i oddał strzał głową. Szkoda z jego perspektywy, że prosto w Cierzniaka.

15
    Nieudane podanie Shengelii na prawe skrzydło. Tak naprawdę to Gruzin powinien być w tym sektorze boiska. Nikt go nie zaasekurował.

17
    W rozegraniu piłkarze w bordowych strojach. Próbowali przebić się prawym skrzydłem, gdzie operuje Nawotka.

19
    Tym razem skutecznie Nawotka w obronie. Pomógł mu Kucharczyk, ale nawet w komitywie nie wyprowadzili piłki z okolic własnego pola karnego. Od autu rywale.

20
    Strzał sprzed pola karnego. Jo mierzył w narożnik bramki Legii Warszawa i futbolówkę na korner musiał sparować Cierzniak.

21
    Cierzniak po raz drugi. Pewny chwyt bramkarza Legii Warszawa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

22
    Ustawienia taktyczne:

Legia Warszawa: Cierzniak – Nawotka, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia – Moulin, Urbański – Kucharczyk, Kazaiszwili, Chukwu – Hamalainen.

Daejeon Citizen: Hyun – Woo, Joo, Young, Seok – Yeong, Hwang, Danalache – Shengelia, Yeop, Jo.

Sędzia: Tom Harald Hagen (Norwegia).

24
    Shengelia ruszył dynamicznie środkiem pola i był już na 20. metrze. Dobry wślizg Legionisty nie pozwolił Gruzinowi przebić się w pole karne.

26
    Chukwu cofa się głęboko i pomaga drużynie w rozgrywaniu piłki. Momentami brakuje z tego powodu napastnika z prawdziwego zdarzenia.

28
    Moulin miał miejsce i czas, by uderzyć z dystansu. Piłka po strzale pomocnika szybowała poza światło bramki i Hyun niepotrzebnie interweniował.

30
    Dwa kwadranse sparingu minęły. Legia ma przewagę gola, ale to jej jedyna przewaga. Zaskakująco poprawnie prezentuje się II-ligowiec z Korei Południowej.

31
    Wojskowi chcą zdominować ostatni kwadrans przed przerwą. Spokojnie wymieniają podania kilkanaście metrów przed polem karnym Daejeon Citizen.

32
    Wygonił się za bardzo do boku Chukwu i jedyny łup, jaki wywalczył po swoim rajdzie nowy napastnik Legii Warszawa, to korner.

33
    Legia Warszawa przetransportowała piłkę przed pole karne i naprawdę obiecująco uderzył z 20. metra Maciej Dąbrowski. Nieznaczna pomyłka stopera!

35
    Dla odmiany rzut rożny miała drużyna z Korei Południowej. Nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Danalache. Zdążył jeszcze strzelić szczupakiem Jo, ale miał zdecydowanie trudniejszą pozycję.

37
    Zakotłowało się po akcji Chukwu i ostatecznie Hamalainen wywalczył korner dla Legii Warszawa.
    Dotychczas trafił jedynie Kucharczyk!

39
    Po dośrodkowaniu Kazaiszwiliego z rzutu rożnego Dąbrowski główkował w kierunku drugiego słupka. Znów groźny stoper Legii Warszawa, ale znów spudłował.

40
    Ostatnie szanse na zmianę wyniku przed przerwą. Daejeon Citizen nie zamknęło płaskiego dośrodkowania.

42
    Czerwiński przypilnował do końca piłki, która opuściła boisko. Grę wznowił Cierzniak.

43
    Moulin próbował obić piłkę o nogi przeciwnika. Nic z tego nie wyszło, więc sędzia Tom Harald Hagen przyznał ją Hyunowi.

45
    To, co nie udało się Moulinowi, powiodło się Chukwu. Legia Warszawa miała rzut rożny na koniec pierwszej połowy sparingu, z którego nie zrobiła użytku.

45

Wyrównana pierwsza połowa. Legia Warszawa, która gra w eksperymentalnym składzie, prowadzi 1:0 dzięki bramce Michała Kucharczyka. Poza skrzydłowym szanse na zwiększenie prowadzenia mieli Dąbrowski, Moulin, ale również pod bramą Legionistów bywało gorąco. Po przerwie Daejeon Citizen spróbuje jeszcze pozbawić Polaków zwycięstwa.

46

46
    Zmiany dokonane w przerwie przez trenera Jacka Magierę. Kulenović za Hamalainena. Ponadto na murawie Małachowski oraz Aleksandrow.

49
    Szansa na uderzenie sprzed pola karnego Legii Warszawa. Za długo mierzył Koreańczyk i piłka została sprzątnięta sprzed jego nosa.

51
    Najwyższy w drużynie z Azji Yeop trącił dośrodkowanie z rzutu wolnego. Powinien uderzyć mocniej, jeżeli marzył o zaskoczeniu Cierzniaka.

52
    Jeszcze jedna szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego. Piłkarz Daejeon Citizen huknął prosto w mur Legionistów. Futbolówkę wybił ostatecznie Czerwiński.

54
    Cierzniak chwycił bezpańską piłkę we własnym polu karnym. Dotychczas bezbłędnie spisuje się golkiper Legii Warszawa.

56
    W środku pola Legii Warszawa dwaj młodzi piłkarze, którzy nie potrafią na razie przejąć kontroli na tą strefą boiska.

58
    Czerwiński odegrał ryzykownie do partnera z linii obrony. Ani Yeop, ani Jo nie przejęli piłki ku ukojeniu nerwów defensora.

60
    W kwadransie po przerwie praktycznie nieustannie próbuje zdobyć gola Daejeon Citizen. Bardziej klasowa drużyna już wyrównałaby.

61
    Płaskie wstrzelenie z prawego skrzydła. Dobra gra na wyprzedzenie i przechwyt Czerwińskiego. Poprawił się po poprzednim zagraniu były zawodnik Pogoni Szczecin.
    Obrazki z Hiszpanii!

63
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem piłkarza Legii Warszawa. Wszystko wydaje się być w porządku i futbolówka ponownie w grze.

64
    Trzech obrońców wymienił po godzinie trener Daejeon Citizen. Na murawę wbiegł między innymi Kyu.

65
    Kulenović przesadził z agresją, próbując odebrać piłkę na połowie Daejeon Citizen. Żółta kartka za faul.

67
    Wycofanie do Cierzniaka. Trener Jacek Magiera wolałby zobaczyć jakieś kreatywne zagranie do przodu.

68
    Beznadziejny wykop Cierzniaka do bocznego sektora boiska, a tam jedynie zawodnicy w bordowych koszulkach.

70
    Legia Warszawa praktycznie bez składnego ataku po przerwie. Ma jeszcze 20 minut, ale ruchliwi rywale nie ułatwiają zadania.

71
    Dośrodkowanie Kucharczyka w kierunku Kulenovicia. We wszystko wmieszał się Hyun i zatrzymał szybującą futbolówkę.

72
    Przewinienie Małachowskiego przed własnym polem karnym i Daejeon Citizen ma szansę na wyrównanie z rzutu wolnego. Żółta kartka.

73
    Strzelił z rzutu wolnego zmiennik Kyu. Futbolówka ugrzęzła w gąszczu nóg zawodników i kolejna szansa na wyrównanie została zmarnowana.

75
    Z lewego skrzydła przed pole karne zbiegł Eun. Dynamiczna szarża zmiennika zakończona uderzeniem z 18. metra prosto w Cierzniaka.

76
    Na kwadrans przed końcem sparingu zmiany w zespole z Azji. Na boisko wbiegł między innymi Pedro.

78
    Ambitni i dynamiczni zawodnicy Daejeon Citizen próbują wyrównać. Efekt tych starań taki jak wynik, ale mają jeszcze kilkanaście minut.

79
    Pierwsze, niebezpieczne uderzenie Legii Warszawa po przerwie. Przypomniał o sobie Kazaiszwili, którego próbę odbił Hyun!

81
    Cierzniak wyszedł wysoko w powietrze i zatrzymał dośrodkowanie z lewego skrzydła.

83
    Kilka minut temu Kazaiszwili nie podał Kulenoviciowi, więc tym razem Kulenović nie podał nikomu. Po akcji młodego napastnika Legia Warszawa miała korner.

84
    Każde dośrodkowanie Koreańczyków prosto w rękawice Cierzniaka. Niewiele brakuje golkiperowi Legii Warszawa, by zachować czyste konto.

86
    Dwóch Legionistów pobiegło za Danalachem i ograniczyli mu pole manewru. Po chwili sędzia przyznał stołecznej drużynie rzut wolny.

88
    Czerwiński otrzymał cios łokciem w twarz. Nie doznał jednak poważnej kontuzji i gra została dość szybko wznowiona.

90

Legia Warszawa wygrała po raz pierwszy w okresie przygotowań. Zwycięstwo 1:0 z Daejeon Citizen zapewnił mistrzom Polski Michał Kucharczyk, który zdobył gola w 11. minucie. Druga połowa bez dramaturgii, prawie bez sytuacji podbramkowych. Przez 80 procent czasu atakowali Koreańczycy, którzy zdominowali młodych Legionistów w środku pola. Ich akcje były jednak jałowe i Cierzniak mógł spokojnie pracować na swoją notę. Nieźle spisali się również Czerwiński oraz Dąbrowski i eksperymentalna jedenastka dowiozła przewagę gola do końca.

Strzały na bramkę: 3:5.
    Strzały niecelne: 4:7.
    Rzuty rożne: 6:3.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 14:8.
    Legia wygrała z Koreańczykami!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:50:39)

Gole: 11. Kucharczyk

Kartki:   65. Kulenović (LEG), 72. Małachowski (LEG)

Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 0:1. Foule: 14:8.
    Legia Warszawa: Cierzniak – Nawotka, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia – Moulin (46. Małachowski), Urbański – Kucharczyk, Kazaiszwili, Chukwu (46. Aleksandrow) – Hamalainen (46. Kulenović).

Zmiany: Majecki – Małachowski, Aleksandrow, Kulenović.

Daejeon Citizen: Hyun – Woo (63. Bong), Joo (63. Kyu), Young (63. Yeol), Seok (67. Eun) – Yeong, Hwang (76. Bum), Danalache – Shengelia (76. Pedro), Yeop, Joo (63. Hoon).

Zmiany: Hun, Seok, Pedro, Eun, Hoon, Chan, Yong, Kyu, Sik, Jae, Chang, Bong, Yeol, Bum.

Sędziowie: Tom Harald Hagen (Norwegia)