Hamburg – FC Koln 2:0 (koniec) | Walldorf – Arminia 1:1 (4:5 po rz. karnych) | Bayern – Wolfsburg 1:0 (koniec)
Fürth – Borussia M. 0:2 (koniec)
Hamburger SV
2:0 (1:0)
1. FC Koln
Wtorek 07.02.2017, 18:30 • Imtech Arena, Hamburg • Puchar Niemiec • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:28:56)

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały na bramkę: 5:6.
    Strzały niecelne: 5:3.
    Rzuty rożne: 8:6.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 18:5.

Hamburger SV pozostaje w grze o Puchar Niemiec, a z rozgrywkami pożegnał się klub Pawła Olkowskiego. Pojedynek wygrała drużyna zdeterminowana, konkretna i mobilna. Na prowadzenie 1:0 gospodarze wyszli w 5. minucie, w wynik ustalili w 75. Przez pół godziny Hamburger SV nie pozwolił rywalom nawet na oddanie strzału. Następnie wyżej notowana drużyna co prawda atakowała, ale była nieskuteczna. Najbliżej zdobycia gola była po uderzeniach Rudnevsa oraz Zollera, ale rywalom poza nastawieniem, dopisało szczęście.
    Drużyna z Hamburga w ćwierćfinale!

90+2

90+2
    Nie wstrzymał nogi Diekmeier, choć był daleko na połowie przeciwnika. Niepotrzebna kartka w doliczonym czasie.

90
    Zaczął się doliczony czas w Hamburgu. Sędzia dorzucił zawodnikom minutę.

87
    Nieudana akcja indywidualna środkiem pola. Wyskoczył ze swojej formacji Djourou, który podobnie jak piłkarze ofensywni Hamburger SV, zapracował na wysoką notę.

85
    Kibice w Hamburgu powoli celebrują awans, a chyba przede wszystkim odrodzenie swojego zespołu. Uskrzydleni wynikiem są gospodarze.

83
    Wood zdążył już przerzucić piłkę ponad Kesslerem i pewnie oczami wyobraźni widział ją w bramce, ale w tym momencie jak spod ziemi wyrósł Soerensen i głową wybił zbyt wolno szybującą futbolówkę!

82
    Papadopoulos zmienił autora pierwszego gola w tym spotkaniu Junga. Więcej zmian dziś nie będzie!

80
    Już nawet Soerensen wbiega w polu karnym Hamburger SV. Problem w tym, że zamiast w kierunku bramki, strzelił głową we własną rękę. Piłka dla gospodarzy.

79
    Czas na ostatnią roszadę personalną w 1. FC Koeln. Jojić zastąpił na boisku Osako.

77
    Potwornie dziś nieskuteczny Waldschmidt obejrzy końcówkę spotkania z ławki, a jego zmiennikiem jest Diekmeier.
    75. Bobby Wood (HAM) - 2:0

75
    Gol dla Hamburga!
    Strzelcem bramki BOBBY WOOD.

Olkowski podał piłkę prosto do przeciwnika, a ta błyskawicznie powędrowała w uliczkę do Wooda. Amerykanin miał przed oczami jedynie Kesslera, którego ominął płaskim uderzeniem. Drużyna z Hamburga ma dwie bramki przewagi i jest o kroczek od awansu!

74
    Widowisko rozgrzane do czerwoności! Waldschmidt jest tak samo dynamiczny, jak nieskuteczny. Tym razem piłka po strzale skrzydłowego Hamburger SV zatrzymała się na słupku!

72
    Do końca poszedł za akcją Hunt i próbował dobić futbolówkę do bramki po obronionym chwilę wcześniej uderzeniu Wooda.

70
    Zoller złapany na spalonym i przyjezdnym pozostało tylko 20 minut na wyrównanie.

Gole: 5. Jung, 75. Wood

Kartki:   51. Walace (HAM), 53. Kostić (HAM), 90+2. Diekmeier (HAM) – 58. Rausch (KLN)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 0:1. Foule: 18:5.
    Hamburger SV: Adler – Sakai, Djourou, Mavraj, Santos – Jung (82. Papadopoulos), Walace (65. Ostrzolek) – Waldschmidt (77. Diekmeier), Hunt, Kostić – Wood.

Zmiany: Mathenia – Janjicić, Ostrzolek, Lasogga, Jatta, Diekmeier, Papadopoulos.

1. FC Koln: Kessler – Olkowski, Soerensen, Heintz, Rausch – Ozcan (54. Hoeger), Hector (54. Bittencourt) – Rudnevs, Osako (79. Jojić), Zoller – Modeste.

Zmiany: Mueller – Bittencourt, Hartel, Hoeger, Jojić, Maroh, Subotić.

Sędziowie: Guenter Perl