Lotte – TSV München 2:0 (koniec) | Sandhausen – Schalke 04 1:4 (koniec) | Hannover – Eintracht 1:2 (koniec)
Borussia D. – Hertha 1:1 (3:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (3:2)
Borussia Dortmund
1:1 (0:1)
Hertha Berlin
Środa 08.02.2017, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Puchar Niemiec • 1/8 finału

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na portalu lajfy.com. Dobranoc! (23:34:35)
    Dortmundczycy wytrzymali próbę nerwów i to ich będziemy dalej oglądać w tegorocznej edycji DFB Pokal!

Wreszcie dowiedzieliśmy się kto z pary Borussia Dortmund-Hertha Berlin zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec! Są to gospodarze, którzy do triumfu potrzebowali rzutów karnych. W nich zaprezentowali oni świetną skuteczność, lecz mogą także podziękować przeciwnikom, gdyż ci wykonywali jedenastki naprawdę słabo. Ciężko stwierdzić kto bardziej zasłużył na awans, jednak jedno jest pewne – było to kapitalne widowisko!

5. serie
    3:2
    Kalou wziął bardzo wolny rozbieg i nieczysto kopnął futbolówkę! Poszybowała ona nad bramką! To koniec!

4. serie
    3:2
    Castro idealnie huknął w prawy dolny róg. Zupełnie zmylony Jarstein!

4. serie
    2:2
    Allagui strzelił w prawo i wybronił to Burki, ale piłka znów wkręciła się do bramki!

3. serie
    2:1
    Aubameyang kapitalnie przymierzył pod poprzeczkę i nie miał szans bramkarz przyjezdnych!

3. serie
    1:1
    Strzelił w lewe Esswein i miał on bardzo dużo szczęścia gdyż piłka odbiła się od nóg Burkiego, wpadając ostatecznie do siatki!

2. serie
    1:0
    Bardzo szybko podszedł do piłki Pulisić i uderzył on przy lewym narożniku. Wybronił to Jarstein!

2. serie
    1:0
    Darida przymierzył przy prawym słupku, jednak idealnie wyczuł to Burki i znów nie ma bramki!

1. serie
    1:0
    Pewne uderzenie Dembele w środek bramki. W prawo rzucił się natomiast Jarstein.

1. serie
    0:0
    Jako pierwszy podszedł Lustenberger i potężnie huknął on z prawej nogi! Tylko poprzeczka!

Rozpoczynają się rzuty karne.
    Czekamy na konkurs jedenastek!

W dogrywce nie doczekaliśmy się goli i do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne będą rzuty karne! Trzeba przyznać szczerze, że w dodatkowych trzydziestu minutach nie wydarzyło się zbyt dużo ciekawego. Teraz tak naprawdę będzie to loteria więc nie ma faworyta do końcowego triumfu.

120+1
    Druga połowa dogrywki skończona.

120
    Sędzia dolicza jedną dodatkową minutę do regulaminowych stu dwudziestu.

119
    Po chwili Sokratis znów głośno wyrażał swoje niezadowolenie, a także wymachiwał rękoma. Zdenerwował się arbiter i pokazał Grekowi drugie "żółtko".

118
    Sokratis w końcu doczekał się i za protestowanie wobec decyzji sędziego obejrzał żółtą kartkę. Zasłużoną z resztą.

117
    Czwarta zmiana w zespole z Berlina. W miejsce wprowadzonego jeszcze w drugiej połowie Schiebera wbiega Allagui.

116
    Darida próbował uruchomić na lewej stronie Schiebera. Czech za mocno kopnął futbolówkę i Niemiec nie miał szans by do niej dopaść.

115
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało już tylko pięć minut. Czy którejś z ekip uda się jeszcze raz wpakować piłkę do siatki i rozstrzygnąć to w dogrywce?

114
    Przy tym starciu ucierpiał zarówno Bartra jak i Kalou. Obaj otrzymali pomoc medyczną i wydaje się, że zdołają wrócić na murawę.

113
    Bardzo dobra szansa dla Herthy! Kalou z łatwością wpadł w pole karne BVB i już szykował się do uderzenia! Wtedy w ostatniej chwili powrócił Bartra, który wstawił nogę blokując próbę Iworyjczyka!

112
    W fatalny sposób piłkę stracił teraz Schieber. Może on cieszyć, że po chwili jego koledzy naprawili jego bardzo duży błąd.

111
    Durm ładnie zszedł do środka i wykonał dośrodkowanie na dalszy słupek. Znów jednak kapitalnie pod własną bramką zachował się Brooks.

110
    Od kilkudziesięciu sekund na placu gry nie dzieje się nic ciekawego. Kolejne podania w okolicach środka pola wymieniają miejscowi.

109
    Darida zupełnie nie zrozumiał się na prawej flance z Essweinem i mają czego żałować gdyż to mogło zaskoczyć przeciwników.

108
    Castro będąc bardzo mocno spóźnionym wyciął Essweina. Zasłużona żółta kartka dla rezerwowego dortmundczyków.

107
    Długie zagranie na wolne pole do Aubameyanga od Bartry było wyraźnie za mocne i piłka trafiła do Jarsteina.

106
    Co ciekawe na boisko powrócił Dembele, który po kilku minutach masażu wrócił do sprawności i znów pomoże on swoim kolegom.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.
    Przed nami ostatnie piętnaście minut.

Tempo gry wyraźnie spadło, lecz nie ma się temu co dziwić gdyż zarówno jedni jak i drudzy są już bardzo zmęczeni. Futbolówkę nadal częściej mają gospodarze i ciągle nic z tego nie wynika. Czekamy na gole bądź rzuty karne!

105+3
    Pierwsza dogrywka skończona.

105+3
    Potrzebował pomocy swoich lekarzy Stark przez co gra znowu została przerwana. Wydaje się, że arbiter wreszcie zakończy tę część.

105+2
    Podopieczni Thomasa Tuchela mieli jeszcze stały fragment gry, jednak najwyżej wyskoczył Brooks i bez problemów oddalił niebezpieczeństwo.

105+1
    Sędzia dolicza dwie dodatkowe minuty do pierwszej odsłony dogrywki.

105
    Schurrle zbiegł w boczną strefę boiska, a za nim podążał Brooks, który po raz kolejny w tym meczu przeczytał intencje swojego rywala.

104
    Francuski skrzydłowy został zniesiony na noszach, więc jesteśmy już prawie pewni, że to koniec występu gracza z numerem siódmym.

103
    Na murawie od kilkudziesięciu sekund leży już Dembele i wydaje się, że nie powróci on już na plac gry co oznacza, że gospodarze będą grali w dziesiątkę.

102
    Dembele pięknie podał na niepilnowanego Aubameyanga, który zamiast dograć do lepiej ustawionego Schurrle wolał biec dalej sam! Była to zła decyzja i świetna szansa przepadła.

101
    Schieber będąc przed Sokratisem zdecydował się na drybling. Od początku wyglądał on całkiem nieźle, ale po chwili przeczytał to Grek.

100
    Bartra za wszelką cenę próbował zagrać do Aubameyanga, jednak wyszedł z tego strzał Hiszpana. Nie mógł on zaskoczyć Jarsteina.

99
    Wszyscy piłkarze berlińczyków są już na własnej połowie i bronią się całą drużyną przed atakami graczy w żółto-czarnych koszulkach.

98
    Kapitalne podanie z głębi pola w szesnastkę do wbiegającego Durma! Temu zabrakło kilku centymetrów by musnąć piłkę.

97
    Prostopadłe podanie na wolne pole do Schiebera, który wyszedł sam na sam z Burkim. Akcję przerwał sędzia, dostrzegając pozycję spaloną.

96
    Trzecie przemeblowanie w zespole ze stolicy Niemiec. Za Haraguchiego na boisku melduje się Esswein.

95
    Darida postanowił na indywidualną szarżę wzdłuż linii bocznej. Tam dopadł do niego Ginter i czysto zatrzymał Czecha.

93
    Mnożą się błędy w środku pola. Nie ma się temu co dziwić, gdyż tacy zawodnicy jak Kalou czy Weigl grają od pierwszej minuty.

92
    Castro ładnie urwał się prawym skrzydłem i zacentrował nad dalszy słupek. Tam dobrze ustawili się rywale, zażegnując niebezpieczeństwo.

91
    Na czwartą roszadę w swojej drużynie decyduje się trener Borussii. Miejsce dla Schurrle pozostawia Reus.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
    Za kilka minut gramy dalej na Signal Iduna Park!

Nie potrafili rozstrzygnąć tego spotkania w dziewięćdziesięciu minutach oba zespoły przez co potrzebna będzie jeszcze dogrywka. W pierwszej części lepiej zaprezentowali się przyjezdni, a w drugiej natomiast wyraźnie dominowali miejscowi. Zarówno jednym jak i drugim zabrakło skuteczności lub trochę więcej szczęścia. Zobaczymy czy w dodatkowych trzydziestu minutach wynik ulegnie zmianie czy może potrzebne będą rzuty karne.

90+3
    Druga połowa skończona.

90+2
    Jeszcze próbowali szybkiej wymiany gospodarze. Ich zamiary przeczytali jednak przyjezdni i oddalili zagrożenie.

90+1
    Prostopadłe podanie na wolne pole do Aubameyanga, który przytomnie chciał jeszcze obsłużyć Reusa! Zrobił to minimalnie za mocno przez co Niemiec nie mógł stanąć w sytuacji sam na sam.

90
    Sędzia zdecydował się na doliczenie dwóch dodatkowych minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

89
    Nie forsują tempa zawodnicy w żółto-czarnych koszulkach. Wydaje się, że czekają oni na dogrywkę, która być może już za kilka minut.

88
    Bartra naciskany przez Schiebera przypadkowo zagrywa do Reusa. Ten był na spalonym, co dostrzegł sędzia boczny.

87
    Po rzucie rożnym futbolówka spada na dalszy słupek do Reusa, który strzela bez przyjęcia z lewej nogi! Wyraźne pudło Niemca.

86
    Pulisić wyśmienicie przedryblował Mittelstadta i przez to miał dużo miejsca przed sobą! Szukał dogrania do Reusa, jednak gwiazdę BVB wyprzedził Stark!

85
    Druga zmiana w zespole z Berlina. Na ławkę wędruje Skjelbred, a na plac gry wbiega Lustenberger.

84
    Całkiem niezła wrzutka na głowę Gintera, który w trudnej pozycji nie zdołał uderzyć nawet w światło bramki.

83
    Kolejna bardzo długa akcja podopiecznych Thomasa Tuchela. Reus centruje na dalszy słupek do Castro, a tego w ostatniej chwili uprzedza Kalou.
    81. Pudło Dembele:

81
    Co za szansa dla BVB! Pulisić pięknie dośrodkował w szesnastkę do Reusa, ale po drodze piłka odbiła się od nóg Brooksa! Spadła idealnie do nabiegającego Dembele, który minimalnie spudłował!

80
    Dembele chciał ruszyć na pełnej szybkości prawym skrzydłem, lecz Francuz wybiegł z piłką poza linię boczną.

79
    Długo budowali swoją akcję ofensywną przyjezdni i zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Burkiego. Ostatecznie wszystko wyjaśnił Sokratis.

78
    Darida sprytnie zagarnął bezpańską futbolówkę i po chwili został kopnięty przez Bartrę. Hiszpan otrzymał za to zachowanie "żółtko".

77
    Ostatnia roszada u dortmundczyków. Swój występ kończy Guerreiro, a szasnę otrzymuje Castro.

76
    Upadający Reus przypadkowo kopnął stojącego obok niego Brooksa. Amerykanin mocno ucierpiał i potrzebuje on pomocy medycznej.

75
    Nie może pogodzić się z decyzją sędziego Pulisić. Główny rozjemca spotkania uznał, że Amerykanin sfaulował w ataku Mittelstadta.
    Wyraźnie lubi rozgrywki Pucharu Niemiec Marco Reus. W swoich czterech ostatnich meczach miał on udział w pięciu bramkach.

73
    Haraguchi rozpędził się prawym skrzydłem i tam szukał swojego szczęścia. Dobrze ustawił się Ginter, zatrzymując Japończyka.

72
    Schieber będąc w narożniku został momentalnie podwojony i miał bardzo trudne zadanie. Nie poradził sobie, a lepszy okazał się Ginter z Bartrą.

71
    Tym razem ostro zachował się Sokratis, faulując Skjelbreda. W tej sytuacji sędzia także nie zdecydował się na sięgnięcie do kieszeni.

70
    Langkamp wyciął równo z trawą zastawiającego się Aubameyanga. Aż dziwne, że żółtej kartki nie otrzymał teraz Niemiec.

69
    Kalou miał niezły pomysł by rozciągnąć grę na prawo do Pekarika. Zrobił on to nieco za słabo i ułatwione zadanie miał Ginter.

68
    Aubameyang chciał minąć stojącego przed nim Brooksa, lecz Amerykanin idealnie przeczytał zamiary Gabończyka.

67
    Dwa rzuty rożne z rzędu mieli dortmundczycy i po każdym z nich wytworzyło się spore zamieszanie. Ostatecznie bez negatywnych konsekwencji dla przyjezdnych.

66
    Co za próba Guerreiro! Portugalczyk zaskakująco huknął z dystansu z lewej nogi i z najwyższym trudem wybronił to Jarstein!

64
    Momentalne zagranie na wolne pole do Aubameyanga, jednak przytomnie zachował się Jarstein i zaliczył udane wyjście z bramki.

63
    Tym razem zbyt agresywnie względem Kalou zachował się Dembele. Iworyjczyk po kilkunastu sekundach podniósł się z boiska o własnych siłach.

62
    Mittelstadt został przedryblowany przez Gintera i postanowił naprawić swój błąd. Nie wyszło mu to przez co popełnił przewinienie i otrzymał żółtą kartkę.

61
    Reus walczył o pozycję z Pekarikiem i upadł na boisko Słowak. Arbiter bez zastanowienia odgwizdał faul Niemca.

60
    Pierwsze przemeblowanie w zespole przyjezdnych. Za Ibisevicia melduje się Schieber.

58
    Jakiegoś urazu doznał teraz Weigl i potrzebuje on pomocy medycznej. Wydaje się, że niemiecki pomocnik będzie w stanie grać dalej.

57
    Ależ zamieszanie pod bramką Herthy! Reus otrzymał idealnie podanie w szesnastkę i płasko zacentrował po ziemi do Aubameyanga! Próbę Gabończyka z bliska wybronił Jarstein, ale po chwili napastnik BVB uprzedził norweskiego bramkarza i wpakował piłkę do siatki! Sędzia nie uznał jednak tego gola gdyż uznał, że Aubameyang sfaulował bramkarza gości!

56
    Kalou odnalazł niepilnowanego Haraguchiego, który zrobił sobie miejsce i strzelił z lewej nogi. Ta próba przeleciała daleko obok słupka.

55
    W pierwszych dziesięciu minutach drugiej części wyraźnie widać lepszą grę podopiecznych Thomasa Tuchela. W końcu gra zaczęła im się układać.

54
    Durm bardzo efektownie wypuścił na wolne pole Reusa, który zamiast strzelać wolał jeszcze podać! Nie przeczytał tego żaden z kolegów i okazja wyśmienita szansa przepadła!

53
    Dembele będąc przed szesnastką przeciwników niepotrzebnie szukał dryblingu. Upadł na boisko, mimo to sędzia nie użył gwizdka.

52
    Guerreiro rozpędził się środkiem boiska, a zagapił się w tej sytuacji Darida. Czech pociągał za koszulkę Portugalczyka za co obejrzał "żółtko".

51
    Wolał nie ryzykować teraz Bartra, który wobec nacisków ze strony Haraguchiego wybił piłkę poza linię boczną.

50
    Świetna okazja dla BVB! Wszystko rozpoczęło się od nieudanej wrzutki Dembele, jednak po rykoszecie futbolówka spadła na ósmy metr! Tam nabiegł Reus, ale jego uderzenie wślizgiem kapitalnie zablokował Langkamp!

49
    Rozpędził się przy linii bocznej Skjelbred. Za nim wracał Reus i skrzydłowy miejscowych zdaniem sędziego przekroczył przepisy.
    47. Marco Reus (DOR) - 1:1

47
    Gol dla Borussii!

Szybko wyrównują gospodarze! Najpierw z okolic jedenastego metra w słupek uderzył Dembele, a następnie dopadł do piłki i podał ją do Pulisicia! Amerykanin dostrzegł jeszcze stojącego obok MARCO REUS, który z bliska pokonał Jarsteina! 1:1!

46
    Po przerwie w zespole dortmundczyków doszło do dwóch zmian. W miejsce Schmelzera i Piszczka pojawili się Pulisić i Ginter.

46
    Jak wykorzysta piętnaście minut przerwy Thomas Tuchel? Tego dowiemy się już niedługo!

Do przerwy mamy małą niespodziankę na Signal Iduna Park w Dortmudzie, ponieważ to Hertha prowadzi 1:0. Mimo, że optyczną przewagę mają gospodarze, a także zdecydowanie częściej posiadają futbolówkę to wynik jest dla nich bardzo niekorzystny. Jak na razie BVB nie może znaleźć sposobu na świetnie funkcjonującą obronę berlińczyków. Ci natomiast wyprowadzają wyśmienite kontry i właściwie każda z nich kończy się kapitalną okazją. "Starej Damie" udało się wykorzystać jedną, dzięki czemu to oni na ten moment są w ćwierćfinale.

45+1

45
    Haraguchi ładnie wypuścił na wolne pole obiegającego go Pekarika. Ten płasko dośrodkował w kierunku Ibisevicia i wyczuł to wychodzący Burki.

44
    Efektownie zszedł ze skrzydła do boku Piszczek. Szukał zagrania do Aubameyanga, jednak Polak nie dogadał się Gabończykiem.

43
    Kolejny prosty błąd w okolicach własnej bramki popełnili obrońcy BVB. Wykorzystał to Darida, który przymierzył z dystansu obok lewego słupka.

42
    Skjelbred przytomnie zabiegł tor gry rozpędzonemu Dembele i zdaniem sędziego przepisy przekroczył gracz Borussii.

41
    Reus otrzymał piękne podanie z głębi pola i przytomnie zagrał wzdłuż bramki do Aubameyanga, który wpakował piłkę do siatki! Gol ten nie jest jednak uznany, gdyż Reus był na spalonym!

40
    Stark bardzo brzydko zaatakował Guerreiro, a ten mocno to odczuł. Zasłużona żółta kartka dla środkowego pomocnika.

39
    Kolejny prosty błąd na połowie przeciwników popełniają gospodarze. Chcieli to wykorzystać goście, lecz kontra im się nie powiodła.

37
    Haraguchi podszedł do Bartry i ten nieco spanikował wobec starty. Hiszpan wolał wycofać futbolówkę do swojego bramkarza.

36
    Nadal wysoko stoją podopieczni Thomasa Tuchela. To przynosi im efekt gdyż właściwie bez przerwy mogą budować swoje akcje.

35
    Dembele szarżował przed polem karnym berlińczyków i starał się dograć prostopadle do Reusa. Świetnie przeczytał to Langkamp czym zażegnał niebezpieczną sytuację.

34
    Dembele na pełnej szybkości minął stojącego przed nim Skjelbreda. Norweg został za jego plecami i brzydko pociągnął Francuza za koszulkę za co otrzymał żółtą kartkę.

33
    Zagapił się Weigl i musiał ratować się przewinieniem na Daridzie. Tym razem to niemiecki pomocnik ogląda żółtą kartkę.

32
    Reus dokładnie obsłużył na bliższym słupku Bartrę, który okazał się sprytniejszy od pilnującego go Brooksa! Hiszpan minimalnie się pomylił.

31
    Pekarik nie patyczkował się i podstawił nogę rozpędzonemu Schmelzerowi. Zasłużone "żółtko" dla słowackiego obrońcy.

30
    Guerreiro dryblował przed szesnastką przyjezdnych, mimo to nic korzystnego dla jego drużyny nie wyszło, ponieważ dobrym wślizgiem popisał się Langkamp.

29
    Kalou niepotrzebnie tak agresywnie zaatakował Piszczka jeszcze na jego połowie. Iworyjczyk przeprosił i Polakowi nic się nie stało.
    27. Salomon Kalou (HER) - 0:1

27
    Gol dla Herthy!

Nareszcie wpakowali piłkę do siatki goście! Stark wykorzystał, że miał sporo wolnej przestrzeni na trzydziestym metrze i pięknie dośrodkował na bliższy słupek! Tam zbiegł SALOMON KALOU idealnym wślizgiem wpisując się na listę strzelców! Trzeba zaznaczyć, że zagapił się w tej sytuacji Piszczek. 0:1!
    26. Próba głową Brooksa i pudło Ibisevicia:

26
    Wyśmienita okazja dla Herthy! Centra z rzutu rożnego spadła na głowę Brooksa, który urwał się Piszczkowi, lecz świetnie wybronił to Burki! Po chwili z najbliższej odległości spudłował Ibisević!

25
    Problemy z budowaniem swoich ataków ofensywnych mają goście, jednak sprytnie zachował się Pekarik i zdobył korner.

24
    Darida miał trochę wolnego miejsca przed sobą i zdecydował się spróbować swoich sił z dystansu. Ta próba nie mogła zaskoczyć Burkiego.

23
    Skjelbred zastawił się przed Weiglem wywalczając rzut wolny dla swojej ekipy w okolicach środka pola po sporym zamieszaniu w tej strefie.

22
    Tym razem za szybko wystartował Kalou wyraźnie wpadając w zastawioną przez dortmundczyków pułapkę ofsajdową.

21
    Reus wykonuje wrzutkę z lewego narożnika, lecz była ona za głęboka i spokojne piąstkowanie zaliczył Jarstein.

20
    Poszarżował na prawej flance Dembele i zacentrował w kierunku Aubameyanga. Na posterunku był dobrze ustawiony Langkamp.

19
    Mittelstadt znów był spóźniony i podciął od tyłu Durma. Musi uważać młody Niemiec bo za chwilę może obejrzeć "żółtko".

18
    Darida za szybko wystartował na wolne pole i ewidentnie znalazł się na pozycji spalonej, co dostrzegł boczny arbiter.

17
    Korner na szybko rozegrany przez Reusa i Dembele nie przyniósł żadnego skutku i grę z piątego metra wznawiać będzie bramkarz Herthy.
    16. Kolejna niewykorzystana szansa przez Aubameyanga:

16
    Druga okazja dla Aubameyanga! Otrzymał on kapitalne zagranie w szesnastkę od Weigla i od razu przymierzył w kierunku dalszego słupka! Idealnie wyczuł to Jarstein!
    15. Pojedynek oko w oko Aubameyanga z Jarsteinem:

15
    To powinien być gol! Dembele będąc tyłem do bramki bez przyjęcia musnął futbolówkę i dzięki temu wypuścił sam na sam Aubameyanga z Jarsteinem! Gabończyk zagubił się w dryblingu przez co uratował się Norweg!

14
    Aubameyang próbował przedryblować na lewym skrzydle Pekarika, jednak z szarży Gabończyka nie wyszło nic ciekawego.

13
    Mocno pomylił się w rozegraniu futbolówki Brooks i po chwili musiał ratować się faulem na Dembele. Żółta kartka dla Amerykanina.

12
    Niezłą akcję na dwudziestym metrze konstruowali podopieczni Pala Dardaia, ale złe przyjęcie zaliczył Haraguchi i szansa przepadła.

11
    Pekarik pokazał się w ataku i wykonał centrę na dalszy słupek w kierunku Kalou, któremu zabrakło kilku dobrych metrów.
    10. Zmarnowana szansa przez Ibisevicia:

10
    Ależ błąd Sokratisa! Był on ostatni zawodnikiem przed swoim bramkarzem i stracił piłkę na rzecz Ibisevicia! Bośniak wyszedł sam na sam z Burkim, lecz wracający Grek przeszkodził mu wstawiając nogę!

9
    Świetna próba prostopadłego podania do niepilnowanego Reusa została w ostatniej chwili zatrzymana przez Brooksa!

8
    Bardzo wysoki pressing zastosowali miejscowi i przyniosło to szybki efekt. Momentalny odbiór zaliczył Piszczek, zaskakując Kalou.

7
    Po chwili centrę z tego samego miejsca posłał Dembele, jednak dobrze zachowali się w tej sytuacji obrońcy Herthy.

6
    Guerreiro dośrodkował w okolice piątego metra do Bartry. Hiszpan za późno wyskoczył i uprzedził go jeden z przeciwników.

5
    Durm opanował trudną piłkę z powietrza, a po chwili został powalony na murawę przez Mittelstadta. Rzut wolny dla BVB.

4
    Długie zagranie na Ibisevicia, a ten przedłuża je do Haraguchiego. Ten będąc w polu karnym popisał się piętką, lecz nic ona nie wniosła.

3
    Guerreiro ruszył odważnie przed siebie i od tyłu zaatakował go Haraguchi. Japończyk zdecydowanie przekroczył przepisy.

2
    Gospodarze bardzo spokojnie budują swoją pierwszą akcję. Wyraźnie chcą przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

1

Oba zespoły są już na murawie! Na trybunach jak zwykle kapitalna atmosfera!
    To dopiero pierwszy przypadek wystawienia identycznych "jedenastek" w dwóch spotkaniach od kiedy na ławce trenerskiej BVB zasiada Tuchel.

Gospodarze ruszyli do rozgrzewki.

Ku naszej uciesze, występ od pierwszych minut zaliczy dzisiaj Łukasz Piszczek.

Tak prezentują się pierwsze "jedenastki" obu ekip!

Borussia Dortmund:
    Burki – Piszczek, Sokratis, Bartra – Weigl – Durm, Dembele, Guerreiro, Schmelzer (C) – Aubameyang, Reus

Hertha Berlin:
    Jarstein – Pekarik, Langkamp, Brooks, Mittelstadt – Stark, Skjelbred – Haraguchi, Darida, Kalou – Ibisević (C)

Pierwszy gwizdek arbitra w Dortmundzie zabrzmi o godzinie 20:45. Gorąco liczymy na Państwa obecność na lajfy.com! Wspólnie sprawdźmy jak Piszczek i spółka poradzą sobie w meczu, który spokojnie mógłby być prawdziwym hitem Bundesligi. Do usłyszenia!

Bukmacherskie typy

Bukmacherzy nie mają złudzeń, co do tego, kto jest faworytem nadchodzącego pojedynku. Kurs na Borussię wynosi jedynie 1:1,36. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry i ewentualnej dogrywki, za każdą postawioną złotówkę można zdobyć 4,75 zł. Sensacyjne zwycięstwo Herthy na Signal Iduna Park typuje się na 1:8. Przy tym ostatnim rozstrzygnięciu szansa zarobku jest więc naprawdę spora.
    Mimo niesprzyjających warunków berlińczycy ostro trenują, by pokonać faworyzowanego przeciwnika.

Berlińczycy podchodzą do nadchodzącego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Dla nich bieżąca kampania jak na razie układa się pomyślnie. Na ten moment Hertha zajmuje szóstą pozycję w ligowym zestawieniu, dzięki czemu jest bliska wywalczenia awansu do przyszłorocznych pucharów. Co więcej, do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów, ekipa ze stolicy traci tylko jedno oczko. Ironią losu jest fakt, że tę właśnie lokatę zajmuje środowy rywal "Starej Damy" w DFB Pokal. Tu "Niebiesko-Biali" nastawieni są tylko i wyłącznie na sukces, od początku zapowiadając, że nie chcą zakończyć sezonu z pustymi rękoma. Takie rozstrzygnięcie byłoby z pewnością niespodzianką, jednak Hertha jest zespołem, który jest w stanie ją sprawić.
    Imponujące wyszkolenie techniczne graczy BVB.

Dla piłkarzy z Nadrenii Północnej-Westfalii krajowy puchar jest jedyną szansą na uratowanie sezonu na niemieckim podwórku. W lidze, celująca co roku w tytuł Borussia, radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Na ten moment podopieczni Tuchela zajmują dopiero czwartą lokatę w tabeli i teraz ich celem jest awans do przyszłorocznej Champions League. W tej edycji Ligi Mistrzów BVB w ramach 1/8 finału stanie w szranki z Benficą, i to właśnie na grę w Europie, obok DFB Pokal "Czarno-Żółci" zbierają najwięcej sił. Można się więc spodziewać, że trener Tuchel wystawi w środę wszystkie swoje największe asy, by pewnym krokiem wejść do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

Droga do 1/8

Zarówno BVB jak i zawodnicy ze stolicy Niemiec swoją przygodę z krajowym pucharem rozpoczęli od 1/32 finału. Tu na dortmundczyków czekał niezbyt wymagający czwartoligowy rywal, z którym podopieczni Tuchela spokojnie wygrali 3:0. W kolejnej fazie los skrzyżował Borussię z Unionem Berlin. Wydawałoby się, że "Czarno-Żółci" łatwo poradzą sobie z niżej notowanym rywalem, jednak do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs rzutów karnych, gdzie zespół ze stolicy nie strzelił ani jednej "jedenastki".

Podobny poziom reprezentowali przeciwnicy "Starej Damy". Hertha również miała jednak problemy z trzecioligowym rywalem z Ratyzbony. Berlińczycy awansowali do kolejnej rundy dzięki lepiej strzelanym rzutom karnym. Pod koniec października podopieczni Dardaia udali się do Hamburga, gdzie dość łatwo pokonali ekipę z zaplecza Bundesligi – FC St. Pauli w stosunku 2:0.

Po tym jak niemiecka ekstraklasa wznowiła rozgrywki pod koniec stycznia, kibice u naszych zachodnich sąsiadów na nudę narzekać nie mogą. Między 19 a 20 kolejką rozegrana zostanie bowiem kolejna runda DFB Pokal, z którym rozstaliśmy się w październiku. Teraz turniej nabiera tempa, a zdecydowanie najciekawszą parą 1/8 finału będzie pojedynek dortmundzkiej Borussii z Herthą Berlin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Mateusz Nyka

Gole: 47. Reus – 27. Kalou

Kartki:   33. Weigl (DOR), 78. Bartra (DOR), 108. Castro (DOR), 118. Sokratis (DOR) – 13. Brooks (HER), 31. Pekarik (HER), 34. Skjelbred (HER), 40. Stark (HER), 52. Darida (HER), 62. Mittelstadt (HER)   119. Sokratis (DOR)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 3:4. Foule: 17:17.
    Burki – Piszczek (46. Ginter), Sokratis, Bartra – Weigl – Durm, Dembele, Guerreiro (77. Castro), Schmelzer (C) (46. Pulisić) – Aubameyang, Reus (91. Schurrle)