Arka – Korona 4:1 (koniec) | Pogoń – Lech P. 0:3 (koniec)
Arka Gdynia
4:1 (1:1)
Korona Kielce
Piątek 24.02.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka
    Statystyki końcowe:

Bardzo mocne otwarcie 23. kolejki polskiej LOTTO Ekstraklasy. Arka Gdynia po emocjonującym widowisku ostatecznie rozbiła Koronę Kielce 4-1. Świetna druga połowa w wykonaniu gospodarzy, którzy nie pozostawili swoim rywalom złudzeń. Podopieczni Bartoszka wracają do Kielc z pustymi rękoma. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (19:58:32)

90+4
    90+2. Dominik HOFBAUER - 4:1

90+2
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki DOMINIK HOFBAUER.

Formella zgrał do Szwocha, ale ten w doskonałej sytuacji trafił w bramkarza rywali. Po interwencji Borjana do piłki dopadł Hofbauer i nie miał najmniejszego kłopotu ze skierowaniem jej do pustej bramki.

90+1
    Cztery minuty doliczone przez Bednarka do regulaminowego czasu gry.

90
    Jałocha wyłapuje piłkę po sporym zamieszaniu. Uderzał Kwiecień, ale został zablokowany i to ułatwiło zadanie bramkarzowi Arki.

89
    Korona w natarciu. Bardzo dobrze ustawiona jest jednak defensywa gospodarzy, przez którą podopieczni Bartoszka nie mogą się przedrzeć.

87
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Bozok wbiega na ostatnie minuty, zaś trener Niciński podziękował Marcusowi.

86
    Kwiecień wygrał pojedynek z Siemaszko, ale to arkowcy będą za moment wznawiać grę wyrzutem z autu na wysokości pola karnego przeciwników.

84
    Przekombinowali kielczanie przy wykonaniu stałego fragmentu gry. Zaprzepaścili dogodną okazję. Na koniec jeden z graczy gości był jeszcze złapany na pozycji spalonej.

83
    Trener Bartoszek od razu wykorzystuje ostatnią rotację. Wpuścił na murawę Pyłypczuka w miejsce Palanki.

82
    Druga zmiana w zespole z Kielc. Górski zastąpi w ostatnich minutach Aankoura.

81
    Rzuty rożne: 1 – 9
    79. Rafał SIEMASZKO - 3:1

79
    Strzelcem bramki RAFAŁ SIEMASZKO.

Ależ zamieszanie w polu karnym kielczan. Najpierw dobrze wybronił strzał rywala Borjan, ale chwilę później nie miał już szans. Formella doskonale podał do Siemaszko, a temu wystarczyło tylko dostawić stopę! Wejście smoka!

78
    Jałocha chwyta futbolówkę tym razem pewnie. Jeden z zawodników trącił ją głową, a golkiper Arki przytomnie wyszedł w powietrze.

77
    Niepełny kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Kielczanie są coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania. Łatwo wypracowują sobie kolejne okazje strzeleckie.

Krzysztof

Gole: 36. Formella, 60. Szwoch (kar.), 79. Siemaszko, 90+2. Hofbauer – 40. Micanski

Kartki:   15. Socha (ARK) – 59. Borjan (KRN)

Spudłowany karny!: 31. Marcus da Silva de Oliveira (ARK), bramkarz Borjan obronił

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 10:6. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 1:9. Spalone: 3:2. Foule: 21:17.
    Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak – Kakoko (69. Łukasiewicz), Hofbauer – Marcus da Silva de Oliveira (C) (87. Bozok), Szwoch, Formella – Trytko (76. Siemaszko).
    Zmiany: Steinbors – Zbozień, Sołdecki, Łukasiewicz, Siemaszko, Nalepa, Bozok.

Korona Kielce: Borjan – Rymaniak, Dejmek (C), Kwiecień, Grzelak – Marković (69. Cebula), Możdżeń – Kiełb, Aankour (82. Górski), Palanca (83. Pyłypczuk) – Micanski.
    Zmiany: Pesković – Gabovs, Abalo, Mrozik, Cebula, Pyłypczuk, Górski.

Główny: Łukasz Bednarek