Kopenhaga – Ajax 2:1 (koniec) | Rostow – Man Utd 1:1 (koniec) | APOEL – Anderlecht 0:1 (koniec)
Gent – Genk 2:5 (koniec) | Olympiakos – Besiktas 1:1 (koniec) | Lyon – AS Roma 4:2 (koniec)
Schalke 04 – Borussia M. 1:1 (koniec) | Celta Vigo – FK Krasnodar 2:1 (koniec)
FC Kopenhaga
2:1 (1:1)
Ajax Amsterdam
Czwartek 09.03.2017, 19:00 • Parken, Kopenhaga • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:58:04)
    Ajax pokonany w Kopenhadze!

FC Kopenhaga ma gola przewagi przed rewanżem w Amsterdamie. Tak dobrze nie rozpoczął swoich dwumeczów z Holendrami w przeszłości. Drużyna z Danii była bardzo skuteczna i zdobyła gole w zaskakujących dla przeciwnika momentach. Pierwszego po niespełna minucie, a drugiego po okresie największej dominacji. Ich autorami byli Falk oraz Cornelius. Ajax odpowiedział tylko jednym, mimo statystycznej przewagi. Dolberg wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Wicemistrz Holandii spróbuje odrobić małą stratę w rewanżu na własnym stadionie.

90
    Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

88
    Nie ma gola. Jest żółta kartka dla Claassena, który żywiołowo protestował i przekonywał, że Dolberg, przed wpakowaniem piłki do bramki przeciwnika, nie faulował defensora.
    87. Claassen przegrał starcie sam na sam!

87
    Błyskawiczna odpowiedź po rzucie rożnym! Ajax Amsterdam już w polu karnym przeciwnika, a Claassen, po nawinięciu sobie przeciwnika, strzelił w sytuacji sam na sam w Olsena!

87
    Do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska w pole karne wicemistrza Holandii wyskoczył Johansson i główkował metr nad poprzeczką.

85
    Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu uderzenie Claassena zza linii pola karnego zostało zablokowane.

84
    Kolejne starcie przerwane gwizdkiem arbitra z Portugalii. Zdaniem Artura Diasa napastnik Pavlović sfaulował przeciwnika.

83
    Pojedynek na prawej stronie boiska. Sędzia przyszedł w pomocą wyraźnie już zmęczonemu Ankersenowi. Defensor FC Kopenhaga odzyskał piłkę i sprowokował przeciwnika do faulu.

81
    Onana wyskoczył wysoko w powietrze i złapał dośrodkowanie Duńczyków z lewego skrzydła. Szybki wyrzut golkipera.

79
    Bardzo gorąco w polu karnym Ajaksu Amsterdam! Podanie do rozpędzonego Corneliusa i Onana nie miałby nic do powiedzenia, gdyby płasko uderzona piłka poleciała w światło bramki!

78
    Schoene dostał już słowne ostrzeżenie w pierwszej połowie. Cierpliwość sędziego Artura Diasa skończyła się. Żółta kartka za faul w centrum boiska.

77
    Awizowana, od razu podwójna, zmiana w drużynie z Amsterdamu. Na boisko wbiegli Ziyech oraz Neres zamiast Van de Beeka i Traore.

75
    Tylko kwadrans pozostał obu drużynom, by zmienić wynik pierwszego spotkania. Bardziej zależy na tym drużynie ze stolicy Holandii.

73
    Krótka przerwa w grze. Zawodnik FC Kopenhaga ucierpiał w walce o wysoko zawieszoną piłkę i potrzebował wsparcia służb medycznych.

Gole: 1. Falk, 59. Cornelius – 32. Dolberg

Kartki:   21. M. Jørgensen (KOD) – 65. Viergever (AJA), 71. Tete (AJA), 78. Schoene (AJA), 88. Claassen (AJA)

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 1:3. Foule: 12:15.
    FC Kopenhaga: Olsen – P. Ankersen, M. Jørgensen, E. Johansson, Augustinsson – Falk, Matić, Kvist, Toutouh – Santander (63. Pavlović), Cornelius.
    Zmiany: Andersen – Høgli, Greguš, Okore, Kusk, Pavlović, Boilesen.

Ajax Amsterdam: Onana – Tete, de Ligt, Viergever, Sinkgraven – Claassen, Schoene, van de Beek (77. Ziyech) – B. Traoré (77. Neres), Dolberg, Younes.
    Zmiany: Boer – Riedewald, Westermann, Neres, Cassierra, Ziyech, Nouri.

Sędziowie: Artur Dias (Portugalia)