Bytovia – Pogoń Sdl. 1:3 (koniec) | Chojniczanka – Miedź 0:0 (koniec) | Zagłębie S. – Znicz 0:3 (koniec)
Stomil – Wisła Pu. 3:2 (koniec) | MKS Kluczbork – Górnik Z. 2:1 (koniec)
MKS Kluczbork
2:1 (1:0)
Górnik Zabrze
Sobota 01.04.2017, 19:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • Fortuna 1 Liga • 24. kolejka

A więc jednak. MKS pokonuje 2:1 Górnik Zabrze i sprawa spadku drużyny z Opolszczyzny nie jest jeszcze przesądzona! Druga połowa to wiele okazji gości, lecz również świetnie zorganizowana w obronie drużyna MKS-u. Tytaniczną pracę w obronie wykonywał Ganowicz, Załęcki, dobry mecz Niziołka i kapitalny Kaczmarka! Wiele emocji, lecz mecz się już zakończył i jeżeli Górnik chce powrócić na salony to takim zawodnikom nie przystoi przegrywać z "czerwoną latarnią" Nice I ligi – bo tak o zespole MKS-u mówi się w kuluarach tych rozgrywek. To tyle na dziś do usłyszenia w kolejnych relacjach na Naszym portalu! (20:58:19)
    Wielki Górnik poległ dziś w Kluczborku!

90+3

90+3
    Górnik wznowi od bramki, na spalonym Kwaśniewski.

90+3
    Górnik nadal w natarciu to chyba już ostatnia akcja gości.

90+2
    Potężna bomba Wolniewicza i Kaczmarek świetnie broni to uderzenie!

90+1
    Essam próbował wymusić teraz rzut wolny, lecz interwencja Kopacza czysta.

90
    Kaczmarek łapie pewnie zagranie zawodnika gości, a sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Górnik leżał na deskach bo mógł stracić trzecią bramkę i w zasadzie byłoby po meczu, lecz goście mają jeszcze szansę na zmianę wyniku.

89
    Zmiana w drużynie MKS-u Kluczbork: Z boiska schodzi Nitkiewicz, a w jego miejsce pojawia się Gierak.

88
    Essam miał sytuację sam na sam z Loską i strzela prosto w bramkarza Górnika!!

87
    W aut Essam.

86
    Zostały ostatnie 4 minuty plus to co doliczy sędzia. To będą bardzo długie 4 minuty dla zawodników i kibiców MKS-u.

85
    Żółtą kartką ukarany został Kojder za faul na zawodniku Górnika.

84
    Matuszek do Angulo i ten strzela, lecz pozycja spalona zawodnika gości! W bramce mimo wszystko czujnie i fantastycznie Kaczmarek.

83
    MKS ogranicza się w tym momencie do wybijania piłki byle dalej od własnej bramki.

81
    Kosznik nie doszedł do podania od Matuszka. Aut dla MKS-u.

80
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: Z boiska schodzi Wolsztyński, a w jego miejsce pojawia się Arcon
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: Z boiska schodzi Ledecky, a w jego miejsce pojawia się Urynowicz.

Dawid Zywica

Gole: 20. Kubiak, 65. Suarez (sam.) – 59. Ledecky

Kartki:   60. Kaczmarek (KLU), 70. Załęcki (KLU), 85. Kojder (KLU) – 50. Ledecky (GOR), 70. Kosznik (GOR)

Spudłowany karny!: 3. Plizga (GOR), bramkarz Kaczmarek obronił

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 4:9. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 4:2. Foule: 7:7.
    MKS Kluczbork: Kaczmarek – Orłowicz, Ganowicz (K), Załęcki, Nitkiewicz (89. Gierak) – Bodziony, Niziołek – Kwaśniewski, Kubiak (43. Essam), Gondek – Kowalczyk (75. Kojder)

Zmiany: Wnuk – Chałas, Deja, Essam, Gierak, Kościelniak, Kojder

Górnik Zabrze: Loska – Kopacz, Kosznik, Kurzawa, Ledecky (80. Urynowicz) – Suarez, Danch (K), Plizga (63. Jańco), Matuszek, Wolsztyński (80. Arcon)– Angulo

Zmiany: Kasprzik – Wolniewicz, Szeweluchin, Janco, Urynowicz, Arcon, Ambrosiewicz

Sędziowie: Mariusz Korpalski (Toruń) – Marcin Sadowski, Michał Sobczak

Widownia: ok. 3000