Stal S. W. – Warta 0:1 (koniec) | Odra O. – Legionovia 1:1 (koniec) | Raków – Siarka T. 4:2 (koniec)
Błękitni – Rozwój 0:2 (koniec) | Olimpia E. – GKS Bełchatów 1:2 (koniec) | Olimpia Z. – Puszcza 1:2 (koniec)
Kotwica – Radomiak 3:1 (koniec)
Raków Częstochowa
4:2 (1:0)
Siarka Tarnobrzeg
Sobota 01.04.2017, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 2. Liga • 24. kolejka

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (16:58:31)
    Rosły zawodnik trafiał dzisiaj do obu bramek:

To już koniec tej rywalizacji. Raków Częstochowa wygrywa na własnym obiekcie 4:2 z Siarką Tarnobrzeg. Sporo działo się w dzisiejszym meczu w obu częściach gry. Po pierwszej połowie miejscowy team prowadził 1:0 po trafieniu Mazana. W drugiej połowie szybko prowadzenie podwyższył Oziębała. Następnie mieliśmy bramkę kontaktową Petraska (samobójcze trafienie) i wyrównanie Tomalskiego. W samej końcówce wynik na swoją korzyść przesądzili gospodarze za sprawą goli Malinowskiego oraz Petraska. W efekcie podopieczni Marka Papszuna są obecnym liderem tabeli.

90+3

90+3
    Lis przejmuje piłkę we własnym polu karnym i za moment dalekim wybiciem futbolówki wznowi akcję swojego teamu.

90+2
    Sędzia doliczył ostatecznie do tego spotkania trzy minuty. Goście przeprowadzą w końcówce jeszcze jedną zmianę.

90
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki TOMAS PETRASEK.

No i już raczej wszystko wyjaśnione! Po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomas Petrasek i pewnym strzałem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny!

90
    Za moment dowiemy się ile dodatkowych minut zdecyduje się doliczyć do tego spotkania sędzia główny Paweł Malec.

89
    Faulowany był na lewej stronie boiska skrzydłowy Rakowa. Gospodarze starają się teraz powoli wznawiać grę od rzutu wolnego.

88
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Łabojko, na boisku pojawia się Kowalczyk.

88
    Blisko podwyższenia wyniku byli gospodarze. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego mamy minimalnie niecelne uderzenie głową w krótki róg bramki.

87
    Warto dodać, że w równolegle rozgrywanym pojedynku Odra Opole remisuje 1:1 ze swoim rywalem. Przy takich wynikach na pierwsze miejsce w tabeli awansuje Raków.

86
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Malinowski, na boisku pojawia się Kmieć.

85
    To już ostatnie pięć minut tej rywalizacji. Kolejna próba uderzenia z dystansu gracza gości. Trener Gąsior załamuje jednak ręce po fatalnym uderzeniu swojego podopiecznego.

84
    Gospodarze są coraz bliżej zgarnięcia trzech punktów. Goście muszą teraz grać głęboko cofnięci w defensywie.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Figiel, na boisku pojawia się Mesjasz.

82
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Koczon, na boisku pojawia się Zaradny.

81
    Dybowski po wyłapaniu dośrodkowania posyła dalekie podanie na połowę Rakowa. Tam jednak fatalnym strzałem z ostrego kąta popisał się jeden z graczy Siarki.
    Piękny kontratak finalizuje Piotr Malinowski:

79
    Przyjezdny team nie zwalnia tempa. Nieźle gracz tego teamu centruje z lewego skrzydła, ale udanie interweniuje defensywa Rakowa.

78
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Płatek, na boisku pojawia się Stromecki.

78
    Daniel Koczon za faul w ataku otrzymuje żółtą kartkę.

76
    Strzelcem bramki PIOTR MALINOWSKI.

Podopieczni Marka Papszuna nie zwalniają tempa i nadal walczą o komplet punktów! Kapitalny kontratak zespołu miejscowego. Idealne podanie w pole karne otrzymał Piotr Malinowski i skrzydłowy Rakowa pewnym uderzeniem obok bramkarza zdobywa trzecią bramkę dla częstochowian!

76
    Goście mieli niezłą okazję na uderzenie z rzutu wolnego, ale strzał z dwudziestego metra trafia finalnie prosto w mur.
    Świetny powrót do gry zespołu gości - wyrównanie:

75
    Do końca spotkania pozostał już tylko kwadrans. Ten wynik zdecydowanie bardziej korzystny jest dla przyjezdnego teamu.

74
    Siarka Tarnobrzeg stara się teraz przez dłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki. Problem z pressingiem mają miejscowi.

73
    Niezbyt pewnie we własnym polu karnym interweniuje Lis i w efekcie za moment grę od rzutu rożnego wznowi Siarka Tarnobrzeg.

72
    Teraz to gospodarze byli bliscy trafienia! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i strzale głową piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok bramki!

70
    Gol dla Siarki!
    Strzelcem bramki HUBERT TOMALSKI.

To jest prawdziwe piękno futbolu! Gospodarze prowadzili w tym meczu już 2:0, a teraz na tablicy wyników mamy remis! Hubert Tomalski otrzymał idealne podanie na wolne pole i po dość długim rajdzie zdołał strzałem po ziemi z dziesiątego metra pokonać bramkarza!

70
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Mazan, na boisku pojawia się Margol.

69
    Piękne podanie za linię obrony rywali otrzymał Petrasek, jednak w ostatniej chwili został on uprzedzony przez bramkarza.

68
    Bardzo ładnym rajdem środkiem boiska popisał się gracz gości, ale jego kąśliwe uderzenie zza pola karnego minęło bramkę o kilka metrów.

67
    Od autu na własnej połowie grę wznowi Raków. Przyjezdni piłkarze zdecydowali się jednak na wysokie podejście pressingiem.

66
    Siarka Tarnobrzeg nie potrafi od dłuższego czasu zagrozić bramce rywali. Zespół ten szuka cały czas swojej szansy w wyprowadzonej kontrze.

65
    Lis w tej sytuacji wyczekiwał spokojnie na podejście jednego z rywali, a później dalekim podaniem szukał z przodu swoich partnerów.

63
    Pięknie na skrzydle z rywalami poradził sobie Przemysław Oziębała, ale jego centra z końcowej linii została ostatecznie zablokowana.

62
    Piłkę na własnej połowie boiska wymieniają między sobą gracze miejscowej drużyny. Goście decydują się z kolei na pressing.

61
    Najpierw świetnie na skrzydle z rywalem poradził sobie zawodnik Rakowa, jednak później nie zdołał celnie podać z linii końcowej boiska.

60
    Za nami już godzina tego pojedynku. Zdecydowanie lepiej wygląda gra w drugiej połowie, gdyż również goście stwarzają sobie dobre sytuacje strzeleckie.

59
    Spora liczba rezerwowych zawodników jest aktualnie na rozgrzewce. Możemy niebawem spodziewać się zmian w obu drużynach.

58
    Mamy momentalną odpowiedź miejscowego teamu! Tomasz Wróbel otrzymał piłkę na dziesiątym metrze i uderzał po ziemi w krótki róg bramki! Zdołał ostatecznie wybronić ten strzał golkiper gości!

57
    Bardzo ładną indywidualną akcję przeprowadził gracz gości. Złamał on akcję z prawego skrzydła do środka, jednak z jego dość mocnym uderzeniem z linii pola karnego poradził sobie Lis!

56
    Gospodarze zdecydowanie częściej atakują po przerwie prawym skrzydłem. Jeszcze w drugiej połowie nie miał swojej szansy na rajd Piotr Malinowski.
    Przemysław Oziębała trafia tuż po rozpoczęciu drugiej połowy:

55
    Gra wyraźnie się teraz zaostrzyła. Sędzia Paweł Malec ostatecznie zdecydował się uspokoić słownym upomnieniem jednego z graczy gości.

54
    Ależ bliscy wyrównania byli podopieczni Marka Papszuna! Piłka w tej sytuacji znajdowała się już wyraźnie na linii bramkowej i wtedy udało się finalnie ją wybić defensorom Siarki Tarnobrzeg!

53
    Gospodarze starają się uspokoić nieco swoje poczynania i znowu podwyższyć swoje prowadzenie w tym meczu.

52
    Goście wyraźnie poczuli wiatr w żaglach! Tym razem jednak świetnie interweniuje Lis na linii bramkowej po strzale zza pola karnego!

50
    Samobójcze trafienie zalicza TOMAS PETRASEK.

No i to jeszcze z pewnością nie koniec emocji! Niezłą okazję rozegrał przyjezdny zespół na prawym skrzydle i ostatecznie piłka została posłana w pole karne! Starający się interweniować Petrasek wpakował futbolówkę na wślizgu do własnej bramki!

49
    Siarka Tarnobrzeg miała świetną okazję do wyprowadzenia kontrataku, jednak dośrodkowanie z prawego skrzydła było miernej jakości.

48
    Goście starają się teraz przez dłuższy czas utrzymać w posiadaniu futbolówki. Kompletnie jednak nie udaje im się kombinacyjna akcja w ataku pozycyjnym.

47
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW OZIĘBAŁA.

Ależ w drugiej połowie szybko gospodarze podwyższają wynik tej rywalizacji! Po niezbyt pewnej interwencji w defensywie zawodnika gości piłkę na linii pola karnego przejmuje Przemysław Oziębała i w sytuacji sam na sam bez trudu pokonał Dybowskiego!

46
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Żebrakowski.

46
    Raków prowadzi do przerwy z Siarką Tarnobrzeg:

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. Raków Częstochowa prowadzi 1:0 z Siarką Tarnobrzeg po trafieniu Petera Mazana. Gospodarze są zdecydowanie stroną przeważającą w tym meczu i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Goście nie mają zbyt wielkiego pomysłu na grę i ich kolejne próby wyprowadzania kontrataków są bardzo chaotyczne. W drugiej odsłonie liczymy na jeszcze większe emocje i lepsze widowisko sportowe!

45+1

45+1
    W pierwszej doliczonej minucie do tej odsłony spotkania Raków Częstochowa wykonywać będzie jeszcze korner.

45
    Napastnik miejscowego teamu do samego końca walczył z rywalem o futbolówkę i zdołał ugrać rzut rożny dla Rakowa.

44
    Za moment grę od własnej bramki wznowi golkiper gości. Spróbował rozegrać akcję krótkimi podaniami, ale później i tak jego partner był zmuszony do niecelnego wybicia.

43
    Z pewnością trener Gąsior musi na drugą odsłonę spotkania przygotować nieco inną taktykę. Póki co Siarka nie zagroziła jeszcze bramce Lisa.

42
    Nieźle w polu karnym Rakowa radził sobie skrzydłowy gości, ale w ostatniej chwili defensorzy gospodarzy wybijają piłkę na korner.

41
    Dość sporo rzutów rożnych wykonują dzisiaj miejscowi piłkarze, ale nie potrafią ich odpowiednio egzekwować.

40
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony rywalizacji w Częstochowie. Gospodarze mają okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

39
    Bardzo dobry przerzut na lewej stronie boiska otrzymał Piotr Malinowski, ale nie zdołał on odpowiednio przyjąć futbolówki.
    Oto strzelec bramki dla gospodarzy:

38
    Gospodarze szybko po zdobyciu bramki przejmują futbolówkę i szukają swoich kolejnych okazji na trafienie.

36
    Strzelcem bramki PETER MAZAN.

No i mamy pierwsze trafienie w tym spotkaniu! Po składnej akcji miejscowego zespołu nieźle z lewej strony boiska centrował na piąty metr zawodnik gospodarzy. Ostatecznie z dość bliskiej odległości piłkę do bramki wbija Peter Mazan!

35
    Sporo ryzykował w tej sytuacji na linii pola karnego Lis, ale finalnie zdołał wygrać pojedynek z rosłym zawodnikiem rywali.

34
    Tym razem to Jakub Łabojko fauluje od tyłu przeciwnika i dostał napomnienie.

33
    Kąśliwie uderzył w tej sytuacji po indywidualnej akcji Tomasz Wróbel! Piłka zmierzała w sam róg bramki, ale zdołał jeszcze odbić ją rękami na korner Dybowski!

32
    Bardzo mocno podkręcona była piłka przy dośrodkowaniu z narożnika boiska i finalnie wychodzi ona za linię końcową.

31
    Po dośrodkowaniu Figla z rzutu wolnego mamy wybicie piłki przez jednego z defensorów Siarki na korner.

30
    Wracający na własną połowę Marcin Stefanik fauluje na skrzydle Malinowskiego i otrzymuje żółtą kartkę.

30
    Już pół godziny tej rywalizacji za nami. Częstochowianie mają sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale nadal nie mogą zaskoczyć dobrze dysponowanego Dybowskiego.

29
    Znowu sytuacja wróciła do stanu z początku meczu, ale w dość prosty sposób tracą piłkę na własnej połowie gospodarze.

28
    Adam Czerkas walczył o piłkę z rywalem przy szesnastce rywali i zagrał nakładką. Słusznie został przy tym napomniany.
    Raków również dba o swoją młodzież:

26
    Kolejny raz odpowiednio w bramce zachował się Dybowski i wyłapał niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego na siódmym metrze.

25
    Potężny strzał z dystansu zawodnika miejscowego teamu został zablokowany i piłka wychodzi na rzut rożny.

24
    Goście nie decydują się w tym meczu nawet na próby rozegrania akcji krótkimi podaniami. Zazwyczaj posyłają dalekie podania w kierunku napastników.

23
    Bardzo ładnie z 20. metra obok muru przymierzył Rafał Figiel, ale świetnym refleksem na linii bramkowej popisał się golkiper Siarki Tarnobrzeg!

22
    Bartosz Waleńcik za przewinienie tuż przed własnym polem karnym został słusznie ukarany żółtym kartonikiem.

21
    Tym razem to Raków nie popisał się w rozegraniu ataku pozycyjnego i grę od własnej bramki wznowi Dybowski.

20
    Kapitalną okazję na wyjście z kontrą mieli przyjezdni piłkarze, ale ich napastnik otrzymał zdecydowanie zbyt mocne podanie na wolne pole.

19
    Ależ ładnie to zrobił w tej sytuacji Tomasz Wróbel! Po otrzymaniu podania na 30. metrze popędził on na linię pola karnego i przymierzył po ziemi tuż obok słupka!

19
    Mamy teraz dość sporo chaosu na boisku. Oba zespoły zdecydowały się na grę długimi podaniami i wszystko zakończyło się prostą stratą.

18
    Płaskie dośrodkowanie powędrowało w szesnastkę gospodarzy z narożnika boiska, ale finalnie uderzenie z dość ostrego kąta zostało zablokowane.

17
    Petrasek powalczył w tej sytuacji w defensywie i ucierpiał w starciu z rywalem. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia, a chwilę później goście wywalczyli pierwszy w tym meczu korner.

16
    Na linii pola karnego gości jeden z zawodników Siarki Tarnobrzeg. Nie potrzebuje on jednak na szczęście pomocy medycznej.

15
    Już kwadrans tej rywalizacji za nami. Miejscowy zespół stworzył sobie jedną dogodną sytuację, ale nada utrzymuje się bezbramkowy remis.

13
    Ależ zakotłowało się pod bramką gości! Niezbyt pewnym wyjściem z bramki popisał się Dybowski, a rywale o mały włos tego nie wykorzystali! Ostatecznie pudłuje Mazan z ósmego metra!

13
    Ofensywna akcja gości na lewej stronie boiska. Po dośrodkowaniu dość łatwo radzi sobie w szesnastce Duriska.

12
    Warto zauważyć, że dzisiaj na trybunach bardzo licznie zgromadzili się fani miejscowej ekipy. Raków cały czas jest głównym kandydatem do awansu.

11
    Rafał Figiel i Tomasz Wróbel starają się rozegrać akcję w ataku pozycyjnym, ale wszystko ostatecznie kończy się stratą.

10
    Co ciekawe faktycznie dzisiaj Siarka gra w dość ofensywnym ustawieniu i z przodu widzimy aż trzech wysuniętych zawodników.

9
    Zdecydowanie dłużej póki co w posiadaniu piłki utrzymują się zawodnicy Rakowa, ale niewiele z tego wynika.

8
    Przyjezdny team wyprowadził swoją pierwszą ofensywną akcję. Ostatecznie w porę zostało zablokowane podanie z prawego skrzydła.

7
    Piotr Malinowski nieźle dryblował na lewej stronie boiska, jednak jego dośrodkowanie przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Dybowskiego.

6
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Figla mieliśmy wyraźne przewinienie w ofensywie graczy Rakowa i rzut wolny wykonywać będą goście.
    Niesamowite osiągnięcie zespołu Siarki:

5
    Cała ekipa Siarki Tarnobrzeg cofnęła się na własną połowę. Po przewinieniu na 24. metrze będzie rzut wolny dla miejscowego teamu.

4
    Defensorzy miejscowej drużyny wymieniają kolejne podania na własnej połowie. Nie ma z kolei wysokiego podejścia pressingiem ze strony tarnobrzeżan.

3
    Goście znowu mają dzisiaj sporą część młodzieżowców. Póki co skupieni są na grze w głębokiej defensywie.

2
    Miejscowi piłkarze rozpoczynają spotkanie od środka boiska. Decydują się na posłanie dalszej piłki na skrzydło. Tam był Oziębała, ale nikt nie zamknął jego centry.

1
    Ofensywne ustawienie gospodarzy:

Raków Częstochowa: Lis – Łabojko, Sołowiej, Duriska – Mazan, Wróbel, Figiel, Malinowski – Oziębała, Petrasek, Czerkas.
    Rezerwowi: Czapla, Kowalczyk, Mesjasz, Płonka, Margol, Kmieć, Mizgała.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz – Stefanik, Płatek, Czyżycki – Koczon, Tomalski, Ropski.
    Rezerwowi: Beszczyński, Przewoźnik, Zaradny, Stromecki, Głaz, Żebrakowski.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź).
    Transmisję wideo z dzisiejszego spotkania przeprowadzi strona Śląskie.tv

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 do naszej relacji!
    Podstawowa jedenastka Rakowa z poprzedniej kolejki prezentuje się naprawdę solidnie:

Siarka Tarnobrzeg:

Dość niespodziewanie team ten plasuje się aż na piątym miejscu w ligowej klasyfikacji. Po 23. rozegranych meczach drużyna zainkasowała 38. punktów i będzie z pewnością liczyć się w walce o awans. Zespół z Tarnobrzega ma w dorobku dziesięć wygranych, dziewięć remisów i jedynie cztery porażki. Bilans bramkowy również należy uznać za korzystny (38:28). W ostatniej kolejce tarnobrzeżanie pokonali na własnym obiekcie 2:1 Kotwicę Kołobrzeg.
    Siarka zdecydowanie stawia na młodzież:

Raków Częstochowa:

Zespół ten niezbyt ciekawie rozpoczął rundę rewanżową, ale znowu wrócił na zwycięskie tory. Po dwóch porażkach przyszła pora na zwycięstwa i obecnie team ten plasuje się na drugim miejscu w tabeli ligowej. Do prowadzącej Odry Opole częstochowianie tracą jedynie jedno oczko. Bilans bramkowy Rakowa jest również bardzo korzystny (46:20). W poprzedniej kolejce gracze Marka Papszuna pokonali 2:1 ROW Rybnik.
    Raków wygrał w poprzedniej kolejce na trudnym terenie w Rybniku:

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami ciekawie zapowiadającego się starcia w ramach 24. kolejki II Ligi. Raków Częstochowa na własnym obiekcie podejmować będzie Siarkę Tarnobrzeg. Faworytem rywalizacji są rzecz jasna miejscowi piłkarze, którzy są jednym z głównych kandydatów do awansu. Z kolei goście plasują się tuż za czwartą Puszczą Niepołomice i z pewnością myślą poważnie o ewentualnych barażach. Zdecydowanie w sobotnie popołudnie będziemy więc mogli podziwiać interesujący piłkarski spektakl!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dawid Czempisz

Gole: 36. Mazan, 47. Oziębała, 76. Malinowski, 90. Petrasek – 50. Petrasek (sam.), 70. Tomalski

Kartki:   28. Czerkas (RAK), 34. Łabojko (RAK) – 22. Waleńcik (SRK), 30. Stefanik (SRK), 78. Koczon (SRK)

Raków Częstochowa: Lis – Łabojko (88. Kowalczyk), Sołowiej, Duriska – Mazan (70. Margol), Wróbel, Figiel (83. Mesjasz), Malinowski (86. Kmieć) – Oziębała, Petrasek, Czerkas.
    Zmiany: Czapla, Kowalczyk, Mesjasz, Płonka, Margol, Kmieć, Mizgała.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz – Stefanik, Płatek (78. Stromecki), Czyżycki (46. Żebrakowski) – Koczon (82. Zaradny), Tomalski, Ropski.
    Zmiany: Beszczyński, Przewoźnik, Zaradny, Stromecki, Głaz, Żebrakowski.

Główny: Paweł Malec
    Asystenci: Maciej Majewski, Arkadiusz Śpiewak (Łódź)