Torino – Udinese 2:2 (koniec) | Genoa – Atalanta 0:5 (koniec) | Fiorentina – Bologna 1:0 (koniec)
US Palermo – Cagliari 1:3 (koniec) | Chievo – Crotone 1:2 (koniec) | Pescara – AC Milan 1:1 (koniec)
Napoli – Juventus 1:1 (koniec)
SSC Napoli
1:1 (0:1)
Juventus FC
Niedziela 02.04.2017, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 30
    Hamsik swoim golem wywołał euforię na San Paolo.

Remis w spotkaniu na szczycie Serie A. Gospodarze dziś byli lepszą drużyną, przez więcej czasu prowadzili grę i stworzyli więcej okazji. Jednak taki jest futbol i nie zawsze statystyki idą w parze z wynikiem. Juventus grając dziś ultradefensywnie wywalczył jeden punkt na ziemi neapolitańskiej. Dla nas Polaków ważnym faktem było wejście Piotra Zielińskiego w drugiej połowie, który zaliczył kilka udanych i ciekawych zagrań. (22:40:17)

90+3

90+2
    Callejon wrzuca w pole karne. Walczy tam Mertens, ale ciężko mu było dojść do pozycji strzeleckiej przy opiece obrońców Juve.

90+1
    Mnożą się drobne faule w końcówce meczu po jednej jak i po drugiej stronie.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty.

89
    Zieliński pokazał teraz znakomitą precyzję podając na długi słupek do Callejona. Ten niepotrzebnie jeszcze szukał zgrania do Mertensa, gdyż zrobił to niedokładnie.

88
    Posiadanie piłki:
    Napoli – 52%, Juventus 48%.

87
    Zagranie ręką Dybali w środkowej okolic boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

86
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Miralem Pjanić opuszcza boisko. Na jego miejsce melduje się Tomas Rincon.

85
    Ciekawą koncepcję podania miał teraz Jorginho. Przeczytali jego próbę defensorzy Juventusu.

83
    Zieliński zaliczył bardzo dobry przechwyt w środku pola. Mertens kontynuował jego akcję, ale pogubił się podczas dryblingu.

82
    Strzały celne na bramkę:
    Napoli – 6, Juventus – 1.

81
    Chiellini naprawia w ostatnim momencie błąd Khediry, który już chciał wykorzystać Mertens.

80
    Zbyt mocne podanie ze strony Roga w kierunku Insigne i Buffon był szybszy od zawodnika Napoli.
    Kilka ujęć z tego meczu.

78
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Ivan Strinić, na boisku pojawia się Faouzi Ghoulam.
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Claudio Marchisio, na boisku pojawia się Paulo Dybala.

77
    Śmiała, odważna decyzja Roga o uderzeniu z dystansu. Strzał jednakże daleki od ideału.

76
    Lichsteiner przegrywa walkę o pozycję ze Striniciem i jednocześnie fauluje jeszcze Chorwata.

75
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Marko Rog.

74
    Mertens zagrywa w pole karne. Z poświęceniem futbolówkę wybija Chiellini.

73
    Z problemami lecz skutecznie Pjanić przecina zagranie wzdłuż bramki od Hysaja.

72
    Pjanić z rzutu wolnego w pole karne. Wychodzi z bramki pewnie Rafael i wyłapuje on futbolówkę.

71
    Faul ze strony Hamsika na Khedirze w środku boiska. Upomnienie słowne dla Słowaka.
    111 gol Hamsika dla Napoli.

69
    Napoli cały czas gra na wysokim pressingu i to się sprawdza. Goście nie potrafią szybko wejść na połowę rywala.

67
    Juventus stara się za wszelką cenę uspokoić grę spokojnym rozgrywaniem piłki na własnej połowie.

66
    Mamy dziś polski akcent w tym meczu! Piotr Zieliński zmienia szybko Allana.

64
    W Neapolu kibice niesamowicie zagłuszają Juventus, gdy jest przy piłce. Bramka ich zespołu podziałała na nich niesamowicie mobilizująco.

63
    Co tu się wydarzyło! Buffon wraz Asamoah popełnili błąd, który mógł być wykorzystany przez Mertensa, lecz ten trafił tylko w słupek z ostrego kąta.

62
    Bonucci zalicza ważną interwencję, przerywając groźnie wyglądającą kontrę w wykonaniu Insigne.

61
    Pierwsza zmiana w Juventusie. Lemina usiądzie na ławce. W jego miejsce pojawia się Juan Cuadrado.
    59. Marek Hamšík (NEA) - 1:1

59
    Gol dla Napoli!
    Ależ akcja gospodarzy! Palce lizać! MAREK HAMŠÍK otrzymał idealne podanie w tempo, między obrońców od Mertensa i w sytuacji już sam na sam z pierwszej piłki uderzył nad Buffonem.

58
    Mertens indywidualnie! Minął trzech rywali, ale niepotrzebnie uderzał, bo trafił w ostatniego obrońcę.

57
    Zaczynają się rozgrzewać rezerwowi Juventusu. W Napoli jeszcze nadal bez takiej sytuacji.

55
    Gol Callejona z pozycji spalonej! Dobijał on obroniony strzał Mertensa z bardzo bliskiej odległości po kombinacyjnej akcji.

54
    Ciężko nadal Neapolowi zaskoczyć czymś Juventus. Owszem przebywają na połowie rywala, ale nic z tego nie wynika.

53
    Teraz próbował Jorginho miękką wrzutką oszukać defensywę Starej Damy. Nie udało się ponownie.
    52. Insigne strzela nad bramką.

52
    Chiellini rządzi dziś ewidentnie w powietrzu. Nie pozwala dotrzeć żadnej wrzutce do adresata.

51
    Mandżukić potrzebuje pomocy medycznej. Juventus przez moment będzie grał w dziesiątkę.

50
    Zderzenie Hysaja z Mandżukiciem. Chorwat leży na murawie.

49
    Insigne chciał dokręcić piłkę do bramki przy zejściu do środka z lewej strony. Niewiele zabrakło do strzelenia bramki. Warto dodać, że tą akcję zapoczątkował Mertens zabierając wślizgiem piłkę Higuainowi.

47
    Higuain oddaje pierwszy strzał w tym spotkaniu. Trafił prosto w Rafaela z okolic 20 metra.

46
    Statystyki po pierwszej połowie.

Za nami pierwsza połowa meczu, która na pewno nie zachwyciła atrakcyjnością. Juventus Turyn gra w swoim stylu, czyli skuteczność przekłada ponad grę "dla oka". Z jednego celnego strzału potrafili zdobyć właśnie tą jedną bramkę. Napoli przez większość czasu przebywało na połowie rywala, ale nie potrafiło zbliżyć się do bramki. Jak już dochodziło do sytuacji strzeleckich, to uderzenia były albo niecelne, albo zbyt lekkie i przewidywalne. Liczymy na wejście któregoś z Polaków w drugiej połowie i dodanie swojego akcentu w przebieg spotkania.

45+1

45
    Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

43
    Rzut rożny dla Napoli. Piłka została zbyt mocno przerzucona na drugą stronę i opuściła boisko.

42
    Napoli 55%, Juventus 45%.

41
    Jeszcze raz przewidywalne zagranie ze strony Napoli. Callejon wykonał nieudane przerzucenie na prawą stronę w kierunku Hysaja.

40
    Napoli – 3, Juventus – 1.

39
    Buffon z problemami interweniuje po rzucie rożnym bitym przez Callejona.

38
    Hysaj bardzo ładnie urwał się po prawej stronie. Idealnie wyłożył piłkę na piąty metr tyle, że tam nikogo nie było z jego partnerów.

37
    Niepowodzeniem zakończył atak Napoli Insigne. Jego uderzenie było bardzo chybione.

36
    Insigne za pretensje do arbitra otrzymuje żółtą kartkę.
    35. Mertens trafia w Buffona.

35
    Nadal ultradefensywnie Juventus. Nie podpala się, nie podkręca tempa, tylko umiejętnie czeka na rywala.

34
    Koulibaly notuje teraz prostą stratę. Na szczęście dla niego bez konsekwencji, Juve nie rozpoczęło kontry.

32
    Mertens po przyjęciu piłki, przerzucił ją na lepszą nogę i oddał dobry strzał po ziemi. Tyle, że Buffon nie dał się nim zaskoczyć.

31
    Napoli cały czas przebywa na połowie rywala, lecz ciężko im się przebić przez zasieki rywala.

30
    Najpierw strzał Insigne z ósmego metra został zablokowany, a potem dobitka Hamsika zza pola karnego była bardzo niecelna.

28
    Mandżukić źle zgrywał głową w kierunku Pjanicia i futbolówka trafiła w pustą przestrzeń.

27
    Belgijski napastnik Napoli pokazał się teraz z dobrej strony podczas wysokiego pressingu. Naciskał ambitnie Chielliniego i Buffona. Żaden z nich nie popełnił jednak błędu.

26
    Mertens niepotrzebnie wdał się w drybling w obecności trzech rywali przez co stracił futbolówkę.

25
    Kolejny faul ze strony gości. Tym razem Lemina był spóźniony w pojedynku z Hamsikiem.

24
    Krótka chwila przerwy potrzebna do opatrzenia Albiola. Hiszpan na pewno będzie mógł grać dalej.

23
    Mandżukić sfaulował w walce powietrznej Albiola w środkowej strefie boiska.

22
    Rzut rożny dla Juve nie przynosi żadnego zagrożenia. Obronną ręką wyszło z niego Napoli.
    To już 34 asysta Pjanicia w Serie A.

20
    Callejon doskonale wybiegał zza pleców obrońców do górnej piłki. W ostatniej chwili ubiegł go Lichtsteiner.

19
    Fatalny strzał Hamsika po błędzie Chielliniego, który zapoczątkował tą kontrę. Słowak otrzymał piłkę po przytomnym zgraniu jej klatką od Mertensa, ale chybił znacząco.

17
    Kolejna wrzutka Neapolu. Tym razem ze strony Hamsika, lecz znów górą w powietrzu obrońcy Juve.

16
    Znowu Napoli jest na połowie rywala. Jednak Juventus dobrze przewiduje kolejne kroki gospodarzy i szybko przerywają ich próby ofensywne.

15
    Koulibaly przecina podanie wzdłuż bramki od Higuaina.

14
    Callejon mocno dośrodkowuje z rzutu rożnego. Buffon wykorzystuje swoją pozycję i wybija futbolówkę poza szesnastkę.

13
    Strinić był wypychany przez Leminę po wejściu w pole karne. Będzie korner dla Napoli.

12
    Źle centruje Insigne na dobieg do Callejona i piłka wypada poza boisko.

11
    Strnić pędzi lewą stroną. Wykorzystuje trochę miejsca wokół siebie, wykonuje dośrodkowanie, które wyłapuje łatwo Buffon.

10
    Mandżukić uprzedza Buffona przy wybiciu futbolówki po egzekwowaniu rzutu rożnego.

9
    Chiellini dobrze interweniował głową uprzedzając Mertensa.

8
    Hysaj dośrodkowuje piłkę w pole karne w kierunku Mertensa. Jemu zabrakło kilku centymetrów do przecięcia futbolówki głową.

7
    Momentalnie odpowiada strzałem z dystansu Insigne. Uderzenie z daleka, po ziemi, łatwe do wyłapania przez Buffona.
    6. Sami Khedira (JUV) - 0:1

6
    Gol dla Juventusu!
    SAMI KHEDIRA przeprowadził kapitalną akcję indywidualną. Przedarł się przez dwóch rywali, zagrał na jeden kontakt z Pjaniciem, a następnie wykończył swój atak niczym rasowy snajper.

4
    Neapol atakuje od pierwszych minut. Można tu zauważyć analogię do spotkania z Realem.

2
    Juventus dziś na niebiesko, a Napoli na biało.

1

SSC Napoli: Rafael – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinić – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Rezerwowi: Sepe, Reina – Giaccherini, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, P. Zieliński, Chiricheş, Rog, Ghoulam, Pavoletti, Diawara, Milik.

Juventus Turyn: Buffon (C) – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Asamoah – S. Khedira, Marchisio – Lemina, Pjanić, Mandžukić – Higuaín.
    Rezerwowi: Neto, Audero Mulyadi – Benatia, Cuadrado, Aléx Sandro, Barzagli, Dybala, Dani Alves, Rugani, Sturaro, Rincón, Mandragora..

Zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. Goli nie powinno nie zabraknąć, ani gorącej atmosfery. Faworyta bardzo ciężko jest wskazać co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tego meczu.
    Zapraszamy na relację!

Przewidywane składy:

Juventus: Buffon – Asamoah, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner – Khedira, Marchisio – A. Sandro, Pjanic, Cuadrado – Higuain

Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamsik – Callejon, Mertens, Insigne

Nieobecni:
    Napoli: Tonelli (kontuzja)
    Juventus: Benatia, Pjaca (kontuzje)
    W niedzielę wszystko będzie się kręciło wokół tego gracza. Zarówno na boisku jak i poza nim.

29 października 2016 roku Stara Dama pokonała Napoli 2:1, a zwycięskiego gola strzelił ten, który odszedł z Neapolu właśnie do Juve przed sezonem – Gonzalo Higuain. Oprócz najbliższego starcia obie ekipy spotkają się niebawem w rewanżu półfinału Pucharu Włoch. W pierwszym meczu górą był Juventus na własnym stadionie zwyciężając 3:1.
    Ostatnie osiem spotkań obu zespołów.

Przed przerwą reprezentacyjną Napoli zanotowało trzy zwycięstwa z rzędu. Byli lepsi kolejno od Romy, Crotone i Empoli. Stara Dama notuje jednak jeszcze lepszą passę. Ostatnią porażkę ponieśli aż dziesięć kolejek temu.

Juventus zmierza po szóste Scudetto z rzędu. W tym momencie ma już osiem punktów przewagi nad wiceliderem, a dziesięć nad trzecim właśnie Napoli. Gospodarze nadal mają chrapkę na objęcie drugiej pozycji. Warto tutaj wspomnieć, że spotka się ze sobą najlepsza ofensywa w lidze (Napoli – 68 bramek strzelonych) z najlepszą defensywą (Juventus – 19 bramek straconych).

Wielki hit 30 kolejki Serie A! SSC Napoli na swoim "gorącym" terenie podejmie odwiecznego wroga Juventus Turyn.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Adrian Trawicki

Gole: 59. Hamšík – 6. S. Khedira

Kartki:   36. L. Insigne (NEA)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 1:0. Foule: 11:8.
    SSC Napoli: Rafael – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinić (78. Ghoulam) – Allan (66. P. Zieliński), Jorginho, Hamšík (C) (75. Rog) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Zmiany: Sepe, Reina – Giaccherini, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, P. Zieliński, Chiricheş, Rog, Ghoulam, Pavoletti, Diawara, Milik.

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Asamoah – S. Khedira, Marchisio (78. Dybala) – Lemina (61. Cuadrado), Pjanić (86. Rincón), Mandžukić – Higuaín.
    Zmiany: Neto, Audero Mulyadi – Benatia, Cuadrado, Aléx Sandro, Barzagli, Dybala, Dani Alves, Rugani, Sturaro, Rincón, Mandragora.