Jagiellonia – Termalica 1:0 (koniec) | Lechia – Zagłębie L. 1:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
1:0 (1:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 02.04.2017, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka

27. kolejka LOTTO Ekstraklasy powoli dobiega końca. Podczas tej relacji gościć będziemy na Stadionie Energa w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z ekipą Zagłębia Lubin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Tak aktualnie prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy:

Lechia Gdańsk dobrze sprawuje się w trwających rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Do tej pory zespół znad morza wywalczył 46 punktów. Na dorobek ten złożyło się czternaście zwycięstw, cztery remisy, a także osiem porażek. W ramach zeszłej kolejki "Lechiści" starli się na domowym obiekcie z Legią Warszawa. Wówczas musieli przełknąć gorycz porażki – spotkanie zakończyło się rezultatem 1:2. Honorowego gola po stronie pokonanych wywalczył Mario Maloca.

Dotychczas Zagłębie Lubin radziło sobie nieco słabiej aniżeli ekipa z Gdańska. "Miedziowi" uzbierali 38 "oczek", notując dziesięć triumfów, osiem remisów i tyle samo porażek. W zeszły weekend lubinianie pojedynkowali się przed własną publicznością z drużyną chorzowskiego Ruchu. Wtenczas dość niespodziewanie zanotowali klęskę. "Niebiescy" zwyciężyli w stosunku 1:0. Jedyne trafienie w tym spotkaniu zainkasować zdołał Jarosław Niezgoda.
    Lechia pieczołowicie trenowała przed tym meczem.

A co tam słychać w Lubinie?

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 15 listopada ubiegłego roku w Lubinie. Wówczas triumfował zespół gdańskiej Lechii. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Gole na koncie zespołu znad morza zdobywali Rafał Janicki i Grzegorz Kuświk, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Martin Nespor.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
    Znamy już składy obu ekip!

Trochę ciekawostek...

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Rzućmy okiem na spekulacje.

Pora na prezentację.

1

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy zagrają dziś w pomarańczowych strojach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w zielono-białych kompletach. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami atrakcyjnego widowiska.

2
    Groźny atak gospodarzy! Z problemami interweniował Polacek po tym, jak piłka zmieniła tor lotu. Mogliśmy mieć szybkie otwarcie wyniku. Lechia egzekwowała jeszcze korner, jednak nie przyniósł on jej żadnych korzyści.
    2. Bardzo niebezpieczny atak gospodarzy!

4
    Bardzo śmiało prezentują się gospodarze. Lechia często przedziera się w okolice pola karnego Zagłębia. Zdecydowana przewaga miejscowych. "Miedziowi" nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

5
    Na trybunach panuje kapitalna atmosfera. Od samego początku rywalizacji towarzyszy wspaniały doping. Tymczasem podkręcić tempo próbują podopieczni Piotra Stokowca.

6
    Nieudana akcja gości z Lubina. Dobrze zaprezentowała się gdańska defensywa. "Lechiści" w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Nic dodać, nic ująć. Bardzo pewna postawa.

7
    Dobry pomysł na zaskoczenie przeciwników mieli teraz gdańszczanie. Jego realizacja pozostawiła już sporo do życzenia. Lubinianie dobrze przeczytali grę, co pozwoliło im na przechwycenie inicjatywy.
    8. Pora na kilka migawek!

10
    Początek rywalizacji na korzyść gospodarzy. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to jakieś porywające widowisko. Aktualnie jesteśmy świadkami walki w środku pola. Brakuje konkretów.

11
    Goście starają się zaskoczyć miejscowych, ale ci są niesłychanie czujni. "Lechiści" błyskawicznie oddalają wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa. Defensywa gospodarzy spisuje się bez zarzutu.

12
    Gdańszczanie usiłują uspokoić swe poczynania. Obecnie wymieniają podania na własnej połowie. Lubinianie nie grają zbyt wysokim pressingiem, co sprawia, że rywale mają dużo wolnego miejsca.

13
    Lubinianie przeprowadzili składną akcję. Jeden z przyjezdnych oddał strzał głową, ale piłka zmierzyła prosto w objęcia Kuciaka. Bardzo pewna interwencja byłego bramkarza Legii Warszawa.

14
    Bardzo szybko rozegrali rzut rożny gospodarze! To się mogło skończyć tragicznie dla podopiecznych Stokowca. Ewidentnie przysnęli. Finalnie jednak Marco Paixao nie zdołał czysto trafić w futbolówkę.

15
    Ożywiła się publiczność. Gospodarze znów mieli szansę na zdobycie premierowego trafienia. Soczystym strzałem popisał się Wolski, jednak Polacek stanął na wysokości zadania i sparował futbolówkę!
    15. Uderzenie Wolskiego.

16
    Rywalizacja ponownie nabiera rumieńców. Obie ekipy są aktywne, ale to Lechia zasługuje na wyróżnienie. Gra gospodarzy jest efektywniejsza. Gdańszczanie dość łatwo wypracowują sobie sytuacje strzeleckie.

18
    Aleksandar Todorovski upadł na murawę, jednak szybko się z niej podniósł. Krótka przerwa i wydaje się, że Macedończyk doszedł do pełni sił. Inicjatywa pozostaje w posiadaniu gospodarzy.

19
    Wolski wymanewrował trzech rywali, a następnie wbiegł w pole karne. Po kilku chwilach zawodnik Lechii upadł, jednak nie było mowy o rzucie karnym. Sędzia bez chwili zawahania nakazał kontynuację gry.

20
    Robi nam się kapitalne widowisko! Teraz to goście przeprowadzili niesłychanie groźną akcję. Uderzał Filip Starzyński, jednak Dusan Kuciak był na posterunku. Świetna robinsonada.
    20. Próba Starzyńskiego.

21
    Faule: 68-32%.

22
    Dzieje się, dzieje się naprawdę dużo! Gospodarze przeważają, ale śmiało możemy stwierdzić, że goście nie są chłopcami do bicia. "Miedziowi" również potrafią groźnie zaatakować.

23
    Ponownie faulowany był Marco Paixao. Sędzia zaprosił do siebie Tosika i Guldana, a następnie udzielił im słownej reprymendy. Zdecydowanie za ostro grają zawodnicy lubińskiego Zagłębia.

25
    Za dwadzieścia minut premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Gdańsku zostanie zakończona. Póki co mamy bezbramkowy remis, choć groźnych ataków nie brakuje. Miejmy nadzieję, że niebawem doczekamy się premierowego trafienia.

27
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki MARCO PAIXÃO. Fenomenalna akcja gospodarzy! Haraslin wybornie zgrał do reprezentanta Portugalii, który bez najmniejszego kłopotu wprowadził futbolówkę do siatki!
    27. Marco PAIXÃO - 1:0

28
    Wielka radość na trybunach. Trzeba przyznać, że gospodarze zasłużyli na tego gola. Przyjezdni starają się atakować, lecz niewiele z tego wynika. Sporadycznie interweniować musi Kuciak.

29
    Starzyński zdecydował się na oddanie strzału z rzutu wolnego. Kuciak wyciągnął się jak struna, dzięki czemu sparował futbolówkę na rzut rożny. Kapitalna postawa golkipera Lechii.

30
    Za głęboko dośrodkowywał Flavio Paixao. Martin Polacek nie miał najmniejszego kłopotu z odnotowaniem skutecznej interwencji. Inicjatywa po stronie "Miedziowych", którzy próbują uspokoić swe poczynania.
    31. Wielka radość zapanowała w Gdańsku.

32
    Za około kwadrans pierwsza połowa zostanie zakończona. Na razie mamy zasłużone prowadzenie gdańskiej Lechii. Przyjezdni próbują nacierać, jednak bezowocnie. Gospodarze dobrze odpierają wszelakie ataki.

33
    Janus wpadł w pole karne, ale nie zdołał odegrać do Woźniaka. Dobrze zapowiadająca się akcja lubinian spaliła na panewce. Za moment goście będą egzekwować rzut rożny. Znów może być ciekawie.

34
    Kolejna doskonała wrzutka Starzyńskiego. Główkował Woźniak, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką. Inicjatywa wróciła na konto gdańszczan, którzy nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnego ataku.

35
    Warto wspomnieć, że w Gdańsku panują dość ciężkie warunki. Pada dość obfity deszcz, co na pewno nie sprzyja rywalizacji. Przed momentem odnotowaliśmy pierwszą żółtą kartkę. Obejrzał ją Guldan.
    35. Żółta kartka dla Guldana.

36
    Strzały ogółem: 5-4.
    Strzały celne: 3-3.

37
    Soczystym strzałem zza pola karnego popisał się teraz Kubicki. Naprawdę mocne uderzenie, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Zabrakło celności.

38
    Zrobiło się bardzo niebezpiecznie! Piątek otrzymał podanie w pole karne, po czym posłał futbolówkę prosto w objęcia Kuciaka. Nawet, gdyby zdołał go pokonać, to gol nie zostałby uznany. Ofsajd.

40
    Za pięć minut będziemy mieli przerwę. Lubinianie nacierają, jednak nie mają argumentów. Dobrze prezentuje się defensywa Lechii Gdańsk. Bardzo miło ogląda się ten mecz. Emocji nie brakuje!

41
    Zgromadzeni widzowie nawet przez moment nie rezygnują z dopingu. Fenomenalna atmosfera panuje dziś w Gdańsku. Spotkania z taką otoczką ogląda się jeszcze lepiej!

42
    Gdańszczanie spokojnie, bez większego forsowania tempa. Widać, że już są dość mocno zmęczeni i wyczekują przerwy. Nic w tym dziwnego. Gospodarze od pierwszego gwizdka ciężko pracują.

43
    "Miedziowi" także nie próżnują. Nie są jednak tak efektywni jak przeciwnicy. Akcje gdańszczan są zdecydowanie groźniejsze! Przed momentem zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Polacka, ale finalnie atak gospodarzy został przerwany. Pułapka ofsajdowa!

45

Premierowa odsłona dzisiejszego starcia w Gdańsku już za nami! Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie miejscowej Lechii. Przypomnijmy, że trafienie na koncie gospodarzy zainkasować zdołał Marco Paixao. Na brak emocji narzekać nie możemy. Zarówno "Lechiści", jak i "Miedziowi" zaprezentowali kilka naprawdę ciekawych akcji!
    Statystyki po pierwszej połowie:

46

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Jagiełło, na boisku pojawia się Łukasz Janoszka.

46
    Czas na drugą odsłonę dzisiejszej potyczki w Gdańsku! Przypomnijmy, że do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką – gola wywalczył Marco Paixao. Wierzymy, że nadchodzące 45 minut dostarczy nam wielu wrażeń.

47
    Trener gospodarzy nie zdecydował się na zmiany, natomiast w szeregach przyjezdnych doszło do jednej roszady. Kiepsko dysponowanego w dniu dzisiejszym Filipa Jagiełłę zastąpił Łukasz Janoszka.

48
    Goście egzekwowali rzut rożny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. "Lechiści" przechwycili inicjatywę i ruszyli z natychmiastową kontrą. Widać, że mają ochotę na podwyższenie prowadzenia.

50
    Pięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. Szybko, bardzo szybko mija nam czas w Gdańsku. To świadczy o tym, że spotkanie toczy się na naprawdę wysokim poziomie.

51
    Nie chwalmy jednak zbyt mocno, aby poziom nie spadł. Trzeba bowiem przyznać, że pierwsza połowa niesamowicie mocno nas rozochociła. Działo się tak dużo, że emocji wystarczyłoby na dwa mecze.

52
    Starał się dojść do piłki Krasić, ale nic z tego nie wynikło. Gdańszczanie sygnalizowali, że jeden z przeciwników zagrywał piłkę ręką, aczkolwiek arbiter pozostał niewzruszony. Tylko korner dla gospodarzy.

53
    Rzut rożny nie przyniósł miejscowym najmniejszych korzyści. "Lechiści" próbują, szukają szansy na zdobycie drugiego gola, jednak obecnie nie są tak skuteczni, jak w trakcie premierowej odsłony tego boju.

54
    Zagłębie przyspiesza, próbuje czymś zaskoczyć ekipę z Gdańska, lecz miejscowi są bardzo czujni. Lechia prezentuje naprawdę dobrą grę obronną. Rywale nie potrafią wypracować sobie sytuacji strzeleckiej.

55
    Chyba za dużo komplementów skierowaliśmy w stronę aktorów dzisiejszego spektaklu. Obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Przed momentem zanosiło się na bardzo dobrą akcję gości, jednak spaliła ona na panewce.

57
    Wydaje się, że nieco bardziej ofensywne nastroje prezentuje ekipa Zagłębia. Goście co rusz szukają nowych rozwiązań. Przed momentem ich akcja została przerwana, bowiem na ofsajdzie znalazł się Janoszka.

59
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się João Nunes.

60
    Haraslin rozegrał dziś naprawdę świetne spotkanie. Trzeba go pochwalić za ogólną aktywność, ale też za asystę przy bramce Marco Paixao. Aż dziwne, że szkoleniowiec już go ściągnął z boiska.

61
    Strzały ogółem: 7-5.
    Strzały celne: 4-3.

62
    Widać, że lubinianie bardzo chcą, ale trochę brakuje ich pomysłów. Defensywa gdańszczan z łatwością przewiduje zamiary przeciwników. Gra "Miedziowych" jest za bardzo czytelna.

63
    Cóż tu wiele się rozwodzić. W tej połowie lepiej spisują się goście z Lubina, choć nie można tu mówić o perfekcyjnej postawie. Gospodarze spuścili z tonu, od kilku minut nie przeprowadzili składnego ataku.

64
    Sporo ofsajdów mamy w tym spotkaniu. Przed momentem na niedozwolonej pozycji przyłapany został Janus. Jak najbardziej słuszna sygnalizacja arbitra liniowego. Nic dodać, nic ująć.

65
    Faule: 8-9.

66
    Lechia zrywa się do ataku. "Miedziowi" jednak są czujni w obrębie własnego pola karnego i szybko przechwytują inicjatywę. Powtarza się to niczym mantra. Obraz rywalizacji pozostaje bez większych zmian.
    68. Pora na kolejne migawki z Gdańska.

69
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Krzysztof Janus, na boisku pojawia się Ján Vlasko.

70
    Zawahał się Janoszka, po czym oddał mało precyzyjne uderzenie. Piłka odbiła się od jednego z przeciwników i opuściła pole gry. "Miedziowi" egzekwowali jeszcze korner, jednak nic z tego nie wynikło.

71
    Posiadanie piłki: 59-41%.

73
    Spokojnie, spokojnie w Gdańsku. Gospodarze nie forsują tempa, chyba nie mają zbyt wielkiego ciśnienia, by zdobyć kolejnego gola. Siadło widowisko, nie ma co owijać w bawełnę.

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 16 263 widzów.

76
    Przyspieszają lubinianie. Oni wciąż wierzą, że są w stanie odwrócić losy tego pojedynku. Nadal jednak wygląda to tak, że nie maja pomysłu na zaskoczenie przeciwników. To wszystko jest mało składne...

77
    Kolejna żółta kartka. Przed momentem sędzia postanowił ukarać Kubickiego, który spóźnił się z interwencją. Jak najbardziej zrozumiała decyzja. W związku z tym "żółtkiem", Kubicki będzie pauzował w następnej kolejce.

78
    Nie trafił czysto w piłkę Ariel Borysiuk. Chyba mógł trochę poczekać z oddaniem strzału. Niepotrzebny pośpiech. Inicjatywa znów w posiadaniu lubinian, którzy próbują uspokoić swą grę.

79
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jarosław Kubicki, na boisku pojawia się Paweł Żyra.

80
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Marco Paixão, na boisku pojawia się Grzegorz Kuświk.

81
    Raz jeszcze zaatakowali goście z Lubina! Jeden z "Miedziowych" oddał strzał głową, ale futbolówka zmierzyła prosto w objęcia Kuciaka. Przysypialiśmy już trochę, ale w końcu coś się zadziało.

82
    Ładny powrót zanotował teraz Guldan. Gdańszczanie przeprowadzili akcję, jednak była ona mało dynamiczna. To nie mogło zaskoczyć podopiecznych Stokowca. Zagrożenie zostało oddalone.

84
    Świetnie przymierzył teraz Ariel Borysiuk! Gdyby futbolówka nabrała lepszej rotacji, to być może mielibyśmy drugie trafienia. Tymczasem jednak Polacek zdołał odnotować skuteczną paradę.

85
    Gościom brakuje argumentów, ale też stałych fragmentów gry. Przed momentem rzut wolny egzekwowali gospodarze, jednak nie przyniosło im to żadnych korzyści. Jęk zawodu na trybunach.

87
    Ależ huknął teraz Ariel Borysiuk! Ma "młotek" w nodze! Miał bardzo dużo czasu i miejsca, co prawie wykorzystał. Futbolówka z wielkim impetem trafiła w poprzeczkę. Co za rakieta!
    87. Bomba Borysiuka!

88
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Flávio Paixão, na boisku pojawia się Simeon Sławczew.

89
    Wawrzyniak ładnie rozpędził się na lewym skrzydle, aczkolwiek nie zdołał dośrodkować w pole karne. Ponownie na wysokości zadania stanęła defensywa lubińskiego Zagłębia.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty!

90+1
    Kuświk upadł w polu karnym, doszukując się jedenastki. Sędzia przerwał grę i ukarał zawodnika gdańskiej Lechii żółtym kartonikiem. Jak najbardziej właściwą decyzję podjął teraz Mariusz Złotek.

90+2
    Tymczasem mocnym uderzeniem popisał się Vlasko! Futbolówka poszybowała nieopodal słupka bramki strzeżonej przez Kuciaka. Zrobiło się bardzo niebezpiecznie!

90+3

Wygrana Lechii Gdańsk. Jedynego gola w dzisiejszym spotkaniu zdobył Marco Paixao. Trzeba przyznać, że po bardzo ciekawej połowie, spodziewaliśmy się wielkich emocji w drugiej partii. Tych jednak nie uświadczyliśmy. Wielka szkoda, pozostaje niedosyt. Lubinianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ich starania nie przyniosły pożądanego rezultatu. (20:05:30)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Mateusz

Gole: 27. M. Paixão

Kartki:   90+1. Kuświk (LGD) – 35. Guldan (ZAG), 77. Kubicki (ZAG)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 9:6. Spalone: 2:5. Foule: 11:11.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Stolarski, Janicki, Maloča, Wawrzyniak – Borysiuk, Krasić – F. Paixão (88. Sławczew), Wolski, Haraslin (59. Nunes) – M. Paixão (80. Kuświk).
    Zmiany: Zelenika – Sławczew, Mila, Kuświk, Wiśniewski, Wojtkowiak, Nunes.

Zagłębie Lubin: Polaček – Todorovski, Tosik, Guldan, Dziwniel – Janus (69. Vlasko), Starzyński, Kubicki (79. Żyra), Łukasz Piątek, Jagiełło (46. Janoszka) – Woźniak.
    Zmiany: Małkowski – Čotra, Siemaszko, Janoszka, Żyra, Rakowski, Vlasko.

Sędziowie: Złotek – Siejka, Kupsik – Rasmus

Widownia: 16 263