GKS K. – GKS T. 3:0 (koniec) | Zagłębie S. – Wisła Pu. 3:1 (koniec) | Chojniczanka – Sandecja 1:2 (koniec)
Bytovia – Olimpia G. 0:0 (koniec) | Stomil – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec) | Wigry – MKS Kluczbork 2:0 (koniec)
GKS Katowice
3:0 (1:0)
GKS Tychy
Sobota 29.04.2017, 17:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszam Państwa premierowy pojedynek sobotnich zmagań w pierwszej lidze! W Katowicach miejscowy GKS podejmie imiennika z Tych. Będzie gorąco!

GKS Katowice:

Kibice miejscowych od lat domagają się awansu do Ekstraklasy, jednak możliwe, że będą musieli poczekać jeszcze trochę. Gospodarze nie mają za sobą najlepszych meczów i obecnie plasują się na szóstej lokacie w tabeli z trzypunktową stratą do miejsca premiowanego awansem. W czołówce tabeli panuje ogromny ścisk, katowiczanie doskonale zdają sobie sprawę, że każde zwycięstwo jest na wagę złota.

GKS Tychy:

Co słychać u przyjezdnych? Goście celują zupełnie w co innego. Tyszanie w każdym meczu muszą walczyć o jakiekolwiek punkty, aby w przyszłym sezonie również grać na poziomie pierwszej ligi. Obecnie GKS Tychy zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową z zaledwie jednym punktem przewagi.
    Miejmy nadzieję, że w sobotę pogoda będzie dopisywać!

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się pierwszego października. W pojedynku rozegranym w Tychach gospodarze wygrali 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 73. minucie Radzewicz.

Pierwszy gwizdek arbitra usłyszmy o godzinie 17:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu zespołów. Bądźcie z nami, szykuje się mecz walki!

Wielkie derby Śląska zbliżają się coraz bardziej! Za niecałe pół godziny dojdzie do pojedynku, który z pewnością elektryzuje nie tylko fanów piłki z Górnego Śląska, ale i z dalszych obszarów. Miejmy nadzieję, że piłkarze zaprezentują nam prawdziwe piłkarskie widowisko!

Protokół meczowy:

Nowak – Abramowicz, Czerwiński, Garbacik, Kalinkowski, Foszmańczyk, Prokić, Wisio, Kamiński (C), Zejdler, Lebedyński

Rezerwowi:
    Wierzbicki – Cerimagić, Mandrysz, Pielorz, Jóźwiak, Frańczak, Sapała

Trener: Jerzy Brzęczek

GKS Tychy:
    Florek – Grzybek, Boczek, Tanżyna, Szywacz – Kowalski, Pruchnik, Gancarczyk, Grzeszczyk (C), Radzewicz – Świerczok

2
    Wrzutka w pole karne tyszan, ale przyjezdni dobrze radzą sobie w defensywie.

3
    Faul Szywacza na własnej połowie boiska i arbiter momentalnie odgwizduje przewinienie.

5
    Początek spotkania z pewnością należy do GKS-u Katowice. Gospodarze niesieni donośnym dopingiem swoich fanów starają się grać ofensywnie.

6
    Świerczok źle przyjmował futbolówkę w polu karnym rywali, ale udało mu się jeszcze wywalczyć rzut rożny.

7
    Rzut wolny bardzo blisko pola karnego gości. Może być groźnie pod bramką tyszan!

8
    Idealna wrzutka i znakomita okazja dla Wisio, który strzałem głową z kilku metrów uderzył obok bramki!

10
    Tym razem stały fragment gry wywalczyli przyjezdni. Czy uda się stworzyć zagrożenie pod bramką Nowaka?

11
    Momentalnie gra przeniosła się na połowę gości. Lebedyński faulował jednak w ataku Pruchnika.

13
    Dobra okazja gospodarzy. Foszmańczyk dopadł do piłki na szesnastym metrze i od razu zdecydował się na strzał, ale na posterunku był Florek.

14
    Foszmańczyk jeszcze raz z dystansu, ale tym razem zupełnie nieudanie. Z piątego metra grę wznowi golkiper drużyny z Tych.

15
    Gol dla GKS-u Katowice!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Lebedyński popisał się świetnym odbiorem piłki na połowie rywali, a następnie znakomitym prostopadłym zagranie do ANDREJI PROKICIA, który płaskim uderzeniem pokonał Florka!

17
    Ładne uderzenie Świerczoka z dystansu. Piłka otarła się od jednego z zawodników gospodarzy i tyszanie będą wykonywać korner.

18
    Nowak pewnie wyłapuje piłkę po zbyt mocnym zagraniu w pole karne katowiczan. Miejscowi kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

19
    Prokić znów otrzymał świetne podanie w pole karne rywali, ale jego próba indywidualnego wykończenia akcji okazała się nieudana.

20
    Ostry, spóźniony wślizg Seweryna Gancarczyka i arbiter sięga po kartkę.

22
    Od wrzutu z autu na własnej połowie boiska grę wznawiają miejscowi.

24
    Podopieczni Jerzego Brzęczka spokojnie utrzymują się przy piłce w środkowej strefie boiska. Mało do powiedzenia mają obecnie przyjezdni.

25
    Lebedyński wbiegał z piłką w pole karne rywali, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez ofiarnie interweniującego defensora. Tylko korner dla miejscowych.

27
    Spokojne tempo gry obserwujemy obecnie w Katowicach. Czasami da się zauważyć przebłyski ofensywne gospodarzy, którzy jednak starają się przede wszystkim nie dopuszczać rywali do własnej bramki.

28
    Prokić nieprzepisowo atakowany tuż przed polem karnym tyszan. Rzut wolne z dogodnej odległości od bramki rywali dla gospodarzy.

29
    Zbyt głęboka centra z rzutu wolnego i futbolówkę pewnie wychwytuje Florek. Golkiper tyszan od razu wyrzuca piłkę, aby pobudzić kolegów do kontry.

30
    W znakomitej sytuacji znalazł się Jakub Świerczok, ale w decydującym momencie wślizgiem powstrzymał go Wisio! Rzut rożny dla gości.

31
    Defensorzy zespołu z Katowic wybijają piłkę na aut po mocnym dośrodkowaniu Gancarczyka z rzutu rożnego.

32
    Zza pola karnego uderzenie oddał Pruchnik, ale strzelił prosto w środek bramki.

33
    Zbyt mocne zagranie na lewe skrzydło do Lebedyńskiego, który nie zdołał utrzymać piłki na placu gry. Od autu przyjezdni.

35
    Coraz śmielej zaczynają grać goście. Piłkarze Jurija Szatałowa częściej zaczęli znajdować się pod polem karnym rywali.

36
    Groźna centra Czerwińskiego na piąty metr, ale piłkę zatrzymuje Tanżyna! Sygnalizowali zagranie ręką katowiczanie, jednak arbiter niczego nieprzepisowego się nie dopatrzył!

37
    Radzewicz znalazł się z piłką w polu karnym rywali, ale rzucił mu się pod nogi Nowak i tylko rożny będą mieli przyjezdni!

39
    W okolicach własnego pola karnego faulowany był Grzybek. Katowiczanie tracą szansę na skuteczne wykończenie akcji.

40
    Wisio nieprzepisowo atakował Świerczoka metr od linii pola karnego. Czy ten rzut wolny przyniesie przyjezdnym szansę na zdobycie gola wyrównującego?

41
    Gancarczyk uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale efektowną paradą popisał się Nowak!

43
    Sporo szarpanej gry obserwujemy obecnie w Katowicach. Czy któraś z drużyn zdoła cokolwiek zdziałać jeszcze przed przerwą?

44
    Zejdler skutecznie zatrzymywany na lewej flance przez Boczka.

45

Po pierwszej bardzo ciekawej połowie spotkania GKS Katowice prowadzi z tyszanami 1:0! Jak na razie jedynego gola zdobył w 15. minucie Andreja Prokić. Miejmy nadzieję, że po przerwie czekać nas będzie jeszcze więcej emocji. Zostańcie z nami!
    Czy gospodarze zdołają w drugiej połowie utrzymać korzystny rezultat?

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Znakomita okazja gospodarzy przerwana przez arbitra. Prokić złapany na pozycji spalonej.

49
    Z dystansu uderzał Boczek, ale piłkę ze spokojem wyłapał Nowak.

51
    Sporo fauli oglądamy dziś w Katowicach. Przed momentem niezgodnie z przepisami atakowany był Świerczok.

53
    Dwa kornery w krótkim odstępie czasu wykonywali tyszanie, ale bez zagrożenia pod bramką rywali.

54
    Po starciu w środku pola jakiegoś urazu doznał Pruchnik. Czeka nas krótka przerwa w grze.

56

Miejscowi zadają kolejny cios! Błyskawiczny kontratak GKS-u, płaskie dogranie w pole karne gości i zamykający akcję DAWID ABRAMOWICZ ze spokojem pakuje piłkę do siatki!

58
    Od razu ruszają do odrabiania strat tyszanie. W bardzo trudnym położeniu znajdują się przyjezdni, ale nie powinniśmy jeszcze nikogo skreślać!

60
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości! Za długo jednak Lebedyński zwlekał z odegraniem futbolówki i zdołali się wybronić przyjezdni!

61
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Radzewicz, na boisku pojawia się Wróblewski.

62
    Kolejny przewinienie Świerczoka, którego słownie upomina teraz arbiter.

63
    Strzał Świerczoka, ale skutecznie blokuje to Wisio. Z kontratakiem wyruszają katowiczanie.

64
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez rywali od własnej bramki grę wznowią przyjezdni.

64
    Za faul na własnej połowie boiska ukarany żółtą kartką został Kamiński (GKS Katowice).

65
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Gancarczyka i golkiper gospodarzy ze spokojem wyłapuje futbolówkę.

67
    Foszmańczyk sfaulował jednego z zawodników GKS-u Tychy na połowie przyjezdnych.

68
    Kowalski nie zdołał utrzymać piłki na placu gry po szarży prawym skrzydłem i ta wyszła poza linię końcową. Grę wznowi Nowak.

70
    Kolejnym pewnym wyjściem z bramki popisał się Nowak. Golkiper katowiczan przechwycił futbolówkę po wysokiej wrzutce z prawego skrzydła.

72
    Nie ustają w walce o honorowe trafienie przyjezdni z Tych. Przyjezdni tym razem wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

73
    W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Świerczok, ale jego strzał wybronił Nowak! W dalszym ciągu w natarciu goście.

74
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kalinkowski, na boisku pojawia się Pielorz.

75
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Błanik.

77
    Wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska gospodarze. Miejscowi starają się zabrać jak najwięcej cennego czasu rywalom.

78
    Mądrze bronią wyniku katowiczanie. Niewiele są w stanie wskórać ich przeciwnicy.

79
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Foszmańczyka po akcji prawym skrzydłem i piłka ląduje w objęciach Florka.

79
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Gancarczyk, na boisku pojawia się Tornros.

81
    Zakręcił rywalami w polu karnym gości Prokić. Ostatecznie strzelec pierwszego gola dla katowiczan wywalczył rzut rożny.

82
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Sapała.

83
    Sapała świetnie przerywa rajd przeprowadzany przez Grzeszczyka. Mogło być gorąco pod bramką gospodarzy po tym kontrataku.

84
    Przepiękne, atomowe uderzenie Pruchnika z ponad dwudziestu metrów, ale piłka szybuje minimalnie ponad poprzeczką!

85
    Grzybek po czasie ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem za faul na początku akcji. Przy piłce katowiczanie.

87
    Zaostrza nam się to spotkanie. Sporo przewinień w środkowej strefie boiska. Tym razem przez arbitra indywidualnie ukarany zostaje Czerwiński.

88
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Prokić, na boisku pojawia się Cerimagić.

89
    Rzut wolny na własnej połowie boiska wywalczyli przyjezdni. Katowice całym zespołem w defensywie.

90
    Za przewinienie w środku boiska żółtym kartonikiem ukarany zawodnik przyjezdnych, Tanżyna.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony zostaje ten pojedynek!

90+2

Coś niesamowitego! Foszmańczyk z czterdziestu metrów zdecydował się przelobować golkipera rywali! Piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców interweniującego PAWŁA FLORKA i zatrzepotała w siatce!

90+4
    Jeszcze jedna akcja gospodarzy, ale żaden z katowiczan nie był w stanie skierować piłki do siatki.

90+5
    Jeszcze na karę od arbitra załapał się Wisio (GKS Katowice).

90+6

GKS Katowice zwycięża w derbach Górnego Śląska! Gospodarze od początku prezentowali się lepiej i zasłużenie zwyciężają z tyskim zespołem 3:0. Dziękuję za śledzenie relacji! (18:54:35)