Crystal Palace – Hull 4:0 (koniec) | West Ham – Liverpool 0:4 (koniec) | Tottenham – Man Utd 2:1 (koniec)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:0)
Manchester United
Niedziela 14.05.2017, 17:30 • White Hart Lane, London • Angielska Premier League • Runda 37

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

To spotkanie zostanie rozegrane w ramach 36. kolejki angielskiej Premier League. Będzie to starcie dwóch drużyn z wielkimi ambicjami, co roku walczących o najwyższe cele. Walka o Mistrzostwo Anglii jest już co prawda rozstrzygnięta, ale zdecydowanie nie oznacza to końca emocji w lidze. Mecz Tottenhamu z Manchesterem United będzie tym wydarzeniem, w którym bez wątpienia można będzie je znaleźć. To niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 czasu polskiego.

TOTTENHAM HOTSPUR F.C.

Koguty do samego końca walczyły z londyńską Chelsea o Mistrzostwo Anglii, ale ten wyścig nie skończył się dla nich sukcesem. Jednakże zajęcie drugiego miejsca w Premier League świadczy o bardzo dobrym sezonie i przede wszystkim równej formie podopiecznych Mauricio Pochettino. Spurs przegrali w tym sezonie zaledwie czterokrotnie, a ich stadion – White Hart Lane pozostał twierdzą nie do zdobycia. Gospodarze na pewno zrobią wszystko, aby pożegnać się z tym obiektem nie przegrywając meczu, ale ich rywal, Manchester United, to drużyna bardzo wymagająca i na pewno łatwo nie da się tutaj pokonać. W przyszłym sezonie Tottenham swoje mecze domowe będzie rozgrywał już na stadionie Wembley.

MANCHESTER UNITED F.C.

Jose Mourinho wyraził się dość jasno, że dla niego i jego drużyny priorytetem jest wygranie finału Ligi Europy w Sztokholmie, gdzie zmierzą się z Ajaxem Amsterdam. Jednak póki co Czerwone Diabły czekają wyzwania ligowe, których nie można zlekceważyć, a ewentualne zwycięstwo z Tottenhamem może okazać się bardzo cenne, choć ostatnia prosta w walce o miejsce w czołowej czwórce jest dla United wyjątkowo trudna. W niedzielę w Londynie to nie oni będą faworytami, ale oprócz fenomenalnej formy Tottenhamu przyczyniają się do tego liczne kontuzje, z którymi drużyna będzie musiała sobie poradzić.

BEZPOŚREDNIE MECZE

Ostatnie cztery mecze ligowe pomiędzy Manchesterem United a Tottenhamem zawsze kończyły się zwycięstwem gospodarzy do zera. Trzykrotnie zwyciężały Czerwone Diabły, w tym sezonie na Old Trafford po bramce Mchitarjana pokonały Tottenham 1:0. Jednak ostatnie zwycięstwo gości na White Hart Lane miało miejsce dopiero w 2012 roku, kiedy to po dwóch bramkach Ashleya Younga i jednej Wayne'a Rooneya ówczesna drużyna Sir Alexa Fergusona pokonała Koguty 1:3. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył wtedy Jermain Defoe.
    Kibice Manchesteru United z przyjemnością będą wspominać mecz z Tottenhamem z 2007 roku. Czerwone Diabły pokonały wtedy Koguty aż 4:0.

Wspomnienie czterech wybranych i wyjątkowo ładnych bramek dla Tottenhamu przeciwko Manchesterowi United, Jest na co popatrzeć.

Nikt nie lubi pożegnań z wyjątkowymi miejscami. Szczególnie jeśli przez tyle lat towarzyszyły nam one co dwa tygodnie. Trzeba się pogodzić z tym, że będzie to ostatni mecz ligowy rozgrywany na legendarnym White Hart Lane.

Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy do portalu Lajfy.com. Będziemy na bieżąco informować Państwa o przebiegu meczu.
    Tak prezentować się będzie skład Manchesteru United na to spotkanie.

Na ostatni ligowy mecz na White Hart Lane Mauricio Pochettino wystawia taką jedenastkę:

Zawodnicy już wychodzą z szatni na murawę. Za chwilę rozpocznie się to spotkanie.

1

2
    Piłkarze Manchesteru United na początku meczu tracą piłkę na rzecz Tottenhamu. Gospodarze rozgrywają na swojej połowie.

3
    Tottenham nie pozbywa się piłki. Spokojny początek w wykonaniu Kogutów.

4
    Manchester United odzyskuje piłkę na swojej połowie. Ciekawe jest, ile czasu zdołają się przy niej utrzymać.

5
    Rzut rożny wywalczony przez Dele Alliego. Szansa dla Kogutów na otworzenie wyniku.

6
    Gol dla Tottenhamu!
    Strzelcem bramki VICTOR WANYAMA.

Dośrodkowanie w pole karne. Ben Davies wrzuca piłkę idealnie na nos VICTORA WANYAMY, a ten perfekcyjnym strzałem głową pokonuje Davida De Geę. Pierwszy gol pada bardzo szybko. Czekamy na kolejne!
    6. Victor Wanyama (TOT) - 1:0

7
    Manchester United rzuca się do odrabiania strat. Daley Blind posyła piłkę do Juana Maty, ale Hiszpan znalazł się na spalonym.

8
    Rooney fauluje Wanyamę w środku pola. Tottenham w pełni kontroluje początek tego meczu.

9
    Atak pozycyjny Tottenhamu po zwolnionej wcześniej akcji. Czekamy na rozwój tego ataku.

10
    Bardzo dużo podań i szacunek do piłki prezentują dziś podopieczni Pochettino. Bardzo dobry początek tego meczu jeśli chodzi o drużynę Kogutów.

11
    Ten mecz może być kropką nad i w znakomitym sezonie Tottenhamu. Jeśli Londyńczycy utrzymają ten poziom gry do końca, nie dadzą zaistnieć podopiecznym Mourinho. Ci natomiast muszą zdecydowanie poprawić swoją organizację z piłką w posiadaniu.

12
    Dośrodkowanie Erica Bailly'ego. Toby Alderweireld wybija piłkę na rzut rożny.

13
    Do dośrodkowania z rzutu rożnego do piłki doskoczył Wayne Rooney. Kapitan United oddał zbyt wysoki strzał głową. Od bramki grę wznawia Hugo Lloris.

14
    Tempo gry na chwilę zwolniło, żadna z drużyn nie utrzymuje się przy piłce, ale teraz to goście muszą bardziej postarać się w ofensywie.

15
    Piłka w posiadaniu United, które pędzi do przodu. Podopieczni Mourinho starają się wyrównać jak najszybciej, ale brakuje im jakości w ataku.

16
    Brak klarownych sytuacji od czasu bramki w 6. minucie. Tottenham rozgrywa piłkę w okolicach środka.

17
    Manchester United przejmuje piłkę, ale nie zdobywa terenu. Dyscyplina w obronie Kogutów jak dotąd jest po prostu zbyt solidna.

18
    Uderzenie Anthony'ego Martiala! Francuz wygrał pojedynek z Alderweireldem, ale nie dokręcił piłki do bramki Llorisa. Było bardzo blisko.

19
    Próba wyprowadzenia szybkiego ataku United. Rooney chciał uruchomić Tuanzebe na lewej stronie, ale adresat tego podania poślizgnął się i tym samym szansa przepadła.

20
    Sam na sam z De Geą wychodzi Son! Koreańczyk trafił prosto w bramkarza United, który odbija piłkę. Dobitka Eriksena po chwili była niecelna.

21
    Tottenham wciąż gra bardzo rozsądnie i zasłużenie prowadzi w tym meczu. Czekamy na rozwój kolejnej ich akcji.

22
    Bardzo dobre dośrodkowanie Eriksena do Kane'a, który doszedł do strzału głową przed interwencją De Gei. Jednak nie trafił w bramkę Anglik, piłka musnęła jedynie poprzeczkę.

24
    Son faulowany w środku pola. Piłka pozostaje więc w posiadaniu Spurs.

25
    Bardzo trudny mecz dla Manchesteru United. Czerwone Diabły cierpią broniąc się przed kolejnymi atakami Tottenhamu.

26
    Faul Eriksena w ataku na Alexie Tuanzebe. Manchester United ma szansę na skonstruowanie jakiejś akcji na połowie Tottenhamu.

27
    Manchester United ciągle gra długą piłką, co nie ma szans powodzenia przeciwko wysokim i dobrze ustawionym obrońcom Tottenhamu, w tym Wanyamie i Dierowi.

28
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Eriksena. Tym razem obrona United nie dała strzelić sobie gola i wybił piłkę Chris Smalling.

29
    Tottenham zwolnił tempo. Rozgrywają piłkę spokojniej, nie spiesząc się. Manchester United również póki co nie naciska i nie stara się bardzo, by jak najszybciej wyrównać.

30
    Bardzo mocny strzał Delego Alliego z okolic 16. metra, jednak David De Gea piąstkuje piłkę na rzut rożny.

31
    Kolejny korner dla Tottenhamu w wykonaniu Eriksena ale obronie United udało się wybić piłkę poza pole karne.

33
    Ben Davies zmusił do błędu Bailly'ego. Tottenham rozgrywa piłkę na połowie Manchesteru.

34
    Daley Blind zostaje sfaulowany przez jednego z atakujących Spurs. David De Gea wybija piłkę daleko i Manchester traci piłkę bardzo szybko.

35
    Kolejny faul, tym razem ze strony United. Rooney wykonał spóźniony wślizg i pada na murawę Eriksen.

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Wayne Rooney (Manchester United F.C.).

37
    Atak pozycyjny Spurs, ale nic z tego nie wyszło. Błąd w rozegraniu i piłka odbita od obrońcy United trafia w ręce De Gei.

38
    Manchester United teraz umiał utrzymać się przy piłce, ale podanie do Martiala było za mocne i Lloris spokojnie przejął piłkę.

40
    Anthony Martial starał się wywalczyć rzut rożny dla United, ale obrońca Spurs, Ben Davies nie dał się nabrać i nie dotknął piłki.

41
    Tottenham cały czas kontroluje ten mecz niemal w pełni. Rywale nie stwarzają sobie sytuacji i mało wskazuje na to, że do przerwy gospodarze stracą bramkę.

42
    Manchester United chyba rzeczywiście stracił chęć walki w lidze zgodnie ze słowami Jose Mourinho. Tottenham znowu w ataku pozycyjnym.

43
    Martial wbiegł z piłką w pole karne, ale belgijski obrońca, Jan Vertonghen pewnie przepchnął Francuza i pozwoliło to złapać piłkę Llorisowi.

44
    Tottenham czeka już chyba na gwizdek, by doprowadzić to prowadzenie do przerwy. Podopieczni Pochettino jednak nie mogą stracić koncentracji, bo Manchester United zawsze potrafi stworzyć niespodziewane zagrożenie pod bramką rywala.

45
    Jedna z ostatnich akcji Tottenhamu. Eriksen rozszerza grę i przeradza się to w kolejny już atak pozycyjny Londyńczyków.

45+1
    Tylko jedna minuta doliczona do pierwszej połowy przez sędziego Mossa.

45+1
    Harry Kane wszedł w pole karne United z połką i oddał silny, płaski strzał na bramkę, ale David De Gea obronił to uderzenie. Kane powinien tym razem podawać do lepiej ustawionego Alliego.

45+2
    Do przerwy wygrywa drużyna zdecydowanie lepsza, a świadczą o tym nie tylko prezentowane poniżej statystyki. Manchester United nie miał w pierwszych 45 minutach żadnego pomysłu na rozmontowanie defensywy Spurs.

Bohaterem pierwszej połowy był Victor Wanyama. Kenijski pomocnik strzelił jedynego jak dotąd gola.

46

47
    Druga połowa rozpoczęta przez Tottenham. Gospodarze rozegrają ostatnie 45 minut na White Hart Lane w Premier League.

48
    Dalej Blind próbował strzału z ostrego kąta. Holender wywalczył rzut rożny.

49
    Rzut wolny dla Tottenhamu niedaleko pola karnego United. Faulowany przez Bailly'ego był Dele Alli.

49
    Strzelcem bramki HARRY KANE.

Bardzo dobre dośrodkowanie Eriksena w pole karne i piłka trafia do HARRY'EGO KANE'A, który strzałem nogą trafia do siatki i podwyższa prowadzenie Tottenhamu! Bardzo dobry początek Spurs w drugiej połowie.
    49. Harry Kane (TOT) - 2:0

50
    Manchester United znowu dostaje mocny cios na początku połowy. Jeśli szybko nie odzyskają werwy i nie wpadną na pomysł na ten mecz, stracą 3 cenne punkty.

51
    Tottenham gra już w pełni spokojnie. Nie spieszą się w rozegraniu piłki.

52
    Harry Kane ciągle może myśleć o zdobyciu korony Króla Strzelców Premier League. Anglik w tym momencie traci 2 bramki do Romelu Lukaku.

53
    Rajd Bailly'ego na prawej stronie boiska i wycofanie piłki. W Ataku Manchester United.

54
    Szybka akcja Tottenhamu po stracie Carricka. Harry Kane po przebiegnięciu kilkunastu metrów i zejściu do środka uderzył lewą nogą, ale piłka minęła nieznacznie prawy słupek bramki De Gei.

55
    Ręka Wayne'a Rooneya i już wykonany rzut wolny Tottenhamu. Son wywalcza rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu.

56
    Korner i do strzału znowu doszedł Wanyama. Tym razem Kenijczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką.

57
    Niedokładność w rozegraniu Manchesteru United i piłka dla Tottenhamu. Szansa na stworzenie kolejnego zagrożenia pod bramką De Gei.

58
    Długa piłka Blinda do Rooneya, ale Anglik, mimo, że doskoczył do piłki, nie był w stanie oddać mocnego strzału na bramkę Llorisa.

59
    Po niespełna godzinie gry Manchester United wciąż nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Tymczasem Tottenham nie rezygnuje z kolejnych ataków.

60
    Strzał Jessego Lingarda z pierwszej piłki po kilku podaniach pod bramką Spurs. Anglik uderzył mocno, ale niecelnie na bramkę Llorisa.

61
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Axel Tuanzebe, na boisku pojawia się Ander Herrera.
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Jesse Lingard, na boisku pojawia się Henrich Mchitarjan.

63
    Akcja lewą stroną Martiala! Francuz przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał strzał prawą nogą, ale ponownie nie dokręcił piłki do bramki.

64
    Szybki atak United, piłkę do Rooneya posłał Mata. Anglik dośrodkował, ale ta wrzutka nie sprawiła problemów defensywie Spurs.

65
    Faul Delego Alliego na Ericu Baillym. Manchester United po zmianach Mourinho potrafi dłużej utrzymać się przy piłce, ale wciąż nie potrafi zdominować meczu, co byłoby o wiele bardziej pożądane.

66
    Tottenham wie, że 3 punkty ma dziś w garści. jeśli dziś uda się wygrać, to już nic nie odbierze Kogutom wicemistrzostwa w Premier League.

67
    Tottenham ciągle z piłką przy nodze. Nie spieszą się ze strzeleniem trzeciego gola, ale powoli zmierzają z piłką do przodu, ku bramce De Gei.

68
    Na ostatnim meczu na White Hart Lane zgromadziło się 31 848 kibiców. Dziś Tottenham jest na najlepszej drodze, by zapewnić sobie komplet meczów bez porażki na własnym stadionie.

69
    Tempo meczu wyraźnie spadło. United próbuje potrzymać teraz piłkę we własnym posiadaniu, ale już dawno nie mieliśmy żadnej akcji bramkowej.

71
    Gol dla United!
    Strzelcem bramki WAYNE ROONEY.

Akcja lewą stroną Martiala, który minął Trippiera i posłał piłkę dołem w pole karne. Tam już czekał WAYNE ROONEY, który zaatakował piłkę i zdołał strzelić tego kontaktowego gola! Przed nami emocje na White Hart Lane.
    71. Wayne Rooney (MAN) - 2:1

72
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Moussa Dembélé.

73
    Trippier próbował wrzucić piłkę w pole karne United, ale zablokował go Daley Blind. Holender wybił piłkę na rzut rożny.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Victor Wanyama (Tottenham Hotspur F.C.).

75
    Daley Blind dośrodkował z rzutu wolnego bardzo mocno i zbyt wysoko. Piłka wyszła bezpośrednio poza boisko.

76
    Na swoją szansę w tym meczu czeka Marcus Rashford, który czeka na zmianę. Jose Mourinho jednak nadal nie decyduje się na wprowadzenie młodego wychowanka.

77
    Eriksen chciał zaskoczyć Davida De Geę strzał z powietrza. Celem Duńczyka było posłanie piłki nad bramkarzem, ale ta sztuka mu się nie udała.

78
    Harry Kane wywalcza kolejny rzut rożny dla swojej drużyny. Stałe fragmenty gry są dziś najgroźniejszą bronią Spurs.

79
    Uraz głowy Trippiera i sędzia Jonathan Moss nie mógł tego zignorować. Gra zostaje chwilowo wstrzymana.

79
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Marcus Rashford.

80
    Kieran Trippier jest wciął pod opieką lekarzy na murawie. W związku z tym przerwa w grze trochę się przedłuża.

81
    Wayne Rooney fauluje pod bramką Tottenhamu i grę z rzutu wolnego wznawia już Hugo Lloris.

82
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Kieran Trippier, na boisku pojawia się Kyle Walker.

83
    Bardzo dobry strzał Dellego Alliego. Piłka mija De Geę, ale na linii bramkowej stał Phil Jones, który wybił futbolówkę i tym samym uchronił zespół przed stratą trzeciego gola.

84
    Końcówka ostatniego meczu na White Hart Lane. Poczynania ofensywne drużyn nieco zwolniły, ale czekamy na ostatnią bramkę na tym legendarnym stadionie. Jeśli ona nie padnie, ostatnim strzelcem na tym obiekcie zostanie Wayne Rooney!
    84. Interwencja Phila Jonesa po strzale Alliego.

85
    Złe przyjęcie piłki Dellego Alliego i piłka wychodzi za linię bramkową. Kolejna akcja Tottenhamu kończy się niepowodzeniem.

86
    Tottenham stara się jeszcze powiększyć prowadzenie w końcówce, ale w tej akcji na spalonym znalazł się Eric Dier.

88
    Victor Wanyama faulował Mchitarjana w środku pola. Nie umknęło to sędziemu Mossowi i piłkę ma teraz United.

89
    Goście jeszcze postarają się na strzelenie wyrównującego gola i wyrwanie jednego punktu Tottenhamowi.

90
    Za chwilę dowiemy się o ile dłużej potrwa ta druga połowa na White Hart Lane. Tymczasem przy piłce ciągle utrzymują się Czerwone Diabły.

90+1
    Ostatnie pięć minut dodane przez sędziego Mossa przed nami.

90+2
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Christian Eriksen, na boisku pojawia się Georges-Kévin N'Koudou.

90+3
    Przed wielką szansą stanął teraz Marcus Rashford! Dostał bardzo dobre podanie górą i pomimo nacisku ze strony trzech obrońców oddał strzał, przy którym piłka miała przelobować Llorisa. Młody Anglik pomylił się i nie strzelił w tej sytuacji gola.

90+4
    Kibice Spurs wyjęli flagi i śpiewają hymn Tottenhamu. Piękna atmosfera na ostatniej prostej wielkiej historii White Hart Lane.

90+5
    Ostatnia akcja United w tym meczu. Zacznie się ona od rzutu z autu na wysokości pola karnego Tottenhamu.

90+6
    Kibice wybiegli na murawę by dziękować sobie za wspólne kibicowanie na White Hart Lane. Kolejny domowy mecz Tottenhamu w Premier League odbędzie się na Stadionie Wembley! Tym razem Tottenham pokonał Czerwone Diabły 2:1.

Manchester United nie popsuł nastrojów w Północnym Londynie, choć w drugiej połowie zaprezentował się całkiem nieźle. Tottenham zagrał bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wygrał to spotkanie i umocnił się na pozycji wicelidera. Manchester United skupia się na Lidze Europy, by wygrać w finale z Ajaxem w Sztokholmie. Tottenham myśli już o przyszłym sezonie, by na stadionie Wembley prezentować się jeszcze lepiej, niż w tym sezonie na White Hart Lane. Poprzeczkę zawiesili sobie niebywale wysoko.

To już wszystko, po raz ostatni z White Hart Lane. Na kolejne relacje z meczów Premier League oraz innych lig europejskich zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. (19:30:05)

Kacper Dąderewicz

Gole: 6. Wanyama, 49. Kane – 71. Rooney

Kartki:   74. Wanyama (TOT) – 36. Rooney (MAN)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 2:1. Foule: 14:15.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier (82. Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies – Dier, Wanyama – Eriksen (90+2. N'Koudou), S. Heung-Min (72. Dembélé), Alli – Kane.
    Zmiany: Vorm – Walker, Wimmer, Dembélé, Moussa Sissoko, N'Koudou, V. Janssen.

Manchester United: de Gea – Bailly, P. Jones, Smalling, Blind – Carrick, Tuanzebe (61. A. Herrera) – Mata (79. Rashford), Rooney (C), Lingard (61. Mchitarjan) – Martial.
    Zmiany: Romero – Darmian, A. Herrera, McTominay, Mchitarjan, Rashford, Mitchell.

Sędziowie: Jonathan Moss – Edward Smart, Andy Halliday – Lee Mason