Lech P. – Pogoń 2:0 (koniec) | Lechia – Korona 0:0 (koniec) | Legia – Termalica 6:0 (koniec)
Legia Warszawa
6:0 (2:0)
Bruk-Bet Termalica
Niedziela 14.05.2017, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Koniec rywalizacji. To była istna rzeź niewiniątek. Legia Warszawa zdeklasowała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, wygrywając aż 6:0. Goście mieli kilka niezłych akcji, ale żadnej z nich nie zwieńczyli trafieniem. Bardzo dobry mecz podopiecznych Jacka Magiery. Dzięki temu triumfowi, ekipa ze stolicy naszego kraju pozostaje w grze o mistrzostwo Polski. (19:51:21)

90

90
    Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem upomniany został Kornel Osyra. W związku z tym "żółtkiem", Osyra będzie pauzował w kolejnym meczu "Słoni".

89
    Bruk-Bet Termalica szuka jeszcze szansy na zainkasowanie trafienia honorowego, ale Legia nie popełnia najmniejszych pomyłek. "Wojskowi" bez kłopotu oddalają potencjalne niebezpieczeństwa.
    88. Waleri KAZAISZWILI - 6:0

88
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki WALERI KAZAISZWILI. To już jest upokorzenie ekipy z Niecieczy. Kolejne kapitalne wykończenie akcji. Trela znów był bezbronny.

86
    Legia gra bardzo spokojnie, gospodarze prezentują wręcz chodzone tempo. Wszyscy czekają na zakończenie tego spotkania. Zawodnicy z Niecieczy też nie forsują tempa. Oni już się pogodzili ze swoim losem.

85
    Za około pięć minut sędzia Musiał zagwiżdże po raz ostatni. Nie wydaje się, aby ten mecz miał być przedłużany. Tutaj nie ma sensu niczego doliczać – zwycięzca jest już znany od kilku minut.

84
    Goście egzekwowali rzut rożny. Piłka przemknęła do Osyry, a ten oddał strzał na wiwat. Futbolówka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez Malarza. Na pewno nie tak to powinno wyglądać.

83
    Misak chciał zaatakować, lecz nic z tego nie wynikło. Ponownie na posterunku była defensywa warszawskiej Legii. Wiele wskazuje na to, że dzisiejsze spotkanie zakończy się wynikiem 5:0.

82
    Strzały ogółem: 17-9.
    Strzały celne: 9-1.

81
    Legioniści zaczynają się bawić, grać stricte treningowo. Mogą sobie już na to pozwolić. Rywale nie stawiają większego oporu. "Wojskowi" mają sporo wolnego miejsca na swobodne konstruowanie akcji.

80
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 19 756 widzów.

78
    Ładny strzał Szymańskiego, ale tym razem Trela był na posterunku. Po kilku chwilach uderzył jeszcze Jodłowiec. Futbolówka poszybowała jednak wysoko ponad bramką Bruk-Bet Termaliki.

76
    Głośna euforia na trybunach. Kibice bawią się w najlepsze – już chyba nikt nie siedzi. Nic w tym dziwnego. Legia gra naprawdę dobrze i jest już pewna kolejnego ligowego zwycięstwa!

75
    Rozpoczynamy ostatni kwadrans dzisiejszego starcia w stolicy naszego kraju. Pogrom w wykonaniu warszawskiej Legii. "Słonie" są już na kolanach. Wydaje się, że goście najchętniej zeszliby do szatni.
    74. Kasper HÄMÄLÄINEN - 5:0

74
    Strzelcem bramki KASPER HÄMÄLÄINEN. Coś niesamowitego! Fin ponownie bezlitośnie wykorzystał bezradność przeciwników. Trela nawet nie zareagował. Niezwykle precyzyjny strzał Hamalainena. Zabawił się z rywalami.

73
    Zrobiło się bardzo, ale to bardzo ciekawie! Misak otrzymał wyborne podanie w pole karne, jednak fatalnie zaprzepaścił dogodną szansę na zdobycie gola.

72
    Posiadanie piłki: 51-49%.

71
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Miroslav Radović, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

70
    Rozpędzał się Misak, chciał pójść z piłką sam, ale ze stoickim spokojem zatrzymał go Dąbrowski. Nic dodać, nic ująć. Inicjatywa ponownie znalazła się w posiadaniu warszawskiej Legii.

69
    Niecieczanie spokojnie, nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Oni widzą, że w ten sposób przeciwników nie zaskoczą. Muszą pokusić się o coś bardziej wyrafinowanego.

68
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Dawid Nowak, na boisku pojawia się Wojciech Kędziora.

66
    Rozpędzali się niecieczanie, ale po raz kolejny zostali zastopowani przez warszawiaków. Po chwili gospodarze chcieli skontrować, jednak jeden z nich został złapany w pułapkę ofsajdową.

65
    Strzały ogółem: 13-6.
    Strzały celne: 7-1.

64
    Jeszcze sporo minut przed nami. Niecieczanie co jakiś czas kąsają przeciwnika, ale są to mało groźne kąsania. Legia gra bardzo mądrze i nie dopuszcza do niebezpieczeństw ze strony gości.

63
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Waleri Kazaiszwili.

62
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Mateusz Kupczak, na boisku pojawia się Vladislavs Gutkovskis.

61
    Do zakończenia spotkania pozostało około pół godziny. Śmiało możemy stwierdzić, że zwycięzca tego meczu jest już znany. Tylko jakiś kataklizm mógłby zabrać Legii Warszawa triumf w starciu z niecieczanami.

60
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Dominik Nagy, na boisku pojawia się Sebastian Szymański.
    55. Ogromny smutek w sektorze gości.
    55. GUILHERME - 4:0

55
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa GUILHERME. Bardzo pewnie wykorzystana jedenastka. Tym razem Trela nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Zanosi się na pogrom.
    54. Rzut karny.

54
    Dawid Nowak zagrywał ręką we własnym polu karnym. Jedenastka dla Legii Warszawa!

53
    Niecieczanie świetnie weszli w tę drugą połowę, ale teraz znów podupadli. W potężnych opałach znaleźli się goście. Popełnili bardzo prosty błąd, co zostało bezlitośnie wykorzystane.
    52. Dominik NAGY - 3:0

52
    Strzelcem bramki DOMINIK NAGY. Łatwe trafienie dla gospodarzy. Nagy z olbrzymią łatwością zgubił defensorów, a następnie oddał strzał do pustej bramki. W ostatniej chwili interweniował jeszcze Putiwcew, jednak nie zdołał wybić futbolówki.

51
    Legia próbuje troszeczkę zwolnić. Widać, że warszawiacy mają mały kłopot z coraz to aktywniejszymi przeciwnikami. "Słonie" pokazują pazur. Przed momentem zza pola karnego huknął Kupczak, ale była to niecelna próba.
    49. Kilka migawek z I połowy.

48
    Niecieczanie zaczynają się spieszyć. Są zdecydowanie aktywniejsi niż w trakcie pierwszej odsłony tego pojedynku. To może być receptą na sukces. "Słonie" znów w natarciu.
    47. Sprytna próba Misaka.

47
    Ależ zrobiło się gorąco w polu karnym warszawskiej Legii! Doskonałym centrostrzałem popisał się Misak. Ze sporymi problemami futbolówkę sparował Malarz. Czujna postawa golkipera Legii!

46
    Trener niecieczan reaguje na przeciętną grę swoich podopiecznych w trakcie pierwszej połowy. Na boisku zameldował się Krystian Peda, który zastąpił mizernie dysponowanego Patryka Fryca.

46
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Patryk Fryc, na boisku pojawia się Krystian Peda.

46
    Pierwsza połowa już za nami! Póki co lepiej prezentowali się gospodarze i zasłużenie prowadzą z ekipą z Niecieczy.

45+2

45
    Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

44
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed momentem upomniany został Jovanović, który bezmyślnie zaatakował jednego z przeciwników.

42
    Rzuty rożne: 2-2.

41
    Misak próbował urwać się spod opieki defensorów Legii Warszawa, ale ci zaprezentowali czujną postawę. Futbolówka została wybita poza boisko. Za moment goście będą egzekwować korner.

40
    Do zakończenia premierowej odsłony dzisiejszej potyczki przy ulicy Łazienkowskiej pozostało już tylko około pięć minut. Niecieczanie nie ustają w staraniach, ale Legia stawia twarde warunki.

39
    Strzały ogółem: 9-2.
    Strzały celne: 4-0.

38
    Wiele wskazuje na to, że do przerwy już nic się tutaj nie wydarzy. Legia gra spokojnie i, co najważniejsze, bardzo konsekwentnie. Gospodarze nie pozwalają przeciwnikom na zbyt wiele.

36
    Ależ katastrofalnie zachował się teraz Guilherme! Otrzymał kapitalne podanie w pole karne, miał sporo wolnego miejsca, ale mimo to oddał strzał daleko obok bramki. To nie powinno się wydarzyć.
    35. Vadis Odjidja-Ofoe bohaterem Legii.

34
    W ostatnich chwilach tempo gry nieco siadło. Po drugiej bramce Legia nieco spuściła z tonu. Niecieczanie natomiast wyglądają na przybitych. Nie spodziewali się tak szybkiego ciosu nr 2.

33
    Podopieczni Magiery mieli okazję do wyprowadzenia szybkiej kontry, ale z tego nie skorzystali. Widać, że nie chcą podejmować większego ryzyka. Jest to w pełni uzasadnione – prowadzą dwoma bramkami.

32
    Goście z Niecieczy egzekwowali kolejny rzut rożny, ale znów nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Arkadiusza Malarza. Defensywa Legii spisała się na medal i szybko oddaliła potencjalne zagrożenie.

30
    Guilherme podniósł się z boisku o własnych siłach, lecz postanowił udać się za linię końcową. Najpewniej przez kilka chwil tam pozostanie, ale powinien być zdolny do dalszej rywalizacji.

29
    Guilherme leży na murawie, więc gra musiała zostać przerwana. Przy zawodniku Legii Warszawy są już służby medyczne. Miejmy nadzieję, że gracz stołecznej drużyny szybko odzyska pełnię sił.
    28. Miroslav RADOVIĆ - 2:0

28
    Strzelcem bramki MIROSLAV RADOVIĆ. Odjidja-Ofoe kapitalnie poszukał partnera z drużyny, który bez najmniejszego kłopotu wprowadził futbolówkę do siatki. W sporych tarapatach znaleźli się zawodnicy z Niecieczy!

26
    Goście znów zwolnili i wymieniają się podaniami na wysokości środka boiska. Zachowują się tak, jakby chcieli uśpić czujność przeciwnika. Warszawiacy jednak nie dają się zaskoczyć – są bardzo przebiegli.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie warszawskiej Legii. Niecieczanie próbują atakować, lecz niewiele z tych starań wynika.

23
    Nagy otrzymał dobre podanie w pole karne, po czym chciał obrócić się z futbolówką i oddać strzał. Kapitalnie ustawiony był jednak Osyra. Zawodnik Bruk-Bet Termaliki bez problemu zatrzymał przeciwnika.

22
    Posiadanie piłki: 57-43%.

21
    Nieźle zapowiadająca się akcja niecieczan została przerwana przez sędziego. Jak najbardziej właściwa decyzja. Jeden z przyjezdnych przebywał na pozycji spalonej.
    20. Tak gospodarze cieszyli się z pierwszego gola.

19
    Na trybunach wciąż panuje wyborna atmosfera. Zgromadzeni sympatycy futbolu nawet przez moment nie przerywają dopingu. Jutro gardła będą zdarte, oj będą.

18
    Legioniści starają się wykorzystywać całą szerokość boiska. Widać, że szukają nowych rozwiązań na zaskoczenie rywala. Przed momentem główkował Guilherme, ale był to kompletnie niecelny strzał.

17
    Tempo rywalizacji nieco siadło. Niewykluczone, że jest to przestój przed kolejną wielką burzą. W dalszym ciągu częściej futbolówką operują zawodnicy szkoleni przez trenera Jacka Magierę.

16
    Teraz przyjezdni przechwycili futbolówkę i próbują trochę zwolnić. Aktualnie zawodnicy Bruk-Bet Termaliki wymieniają się podaniami na własnej połowie. W ich poczynaniach nie ma żadnego pośpiechu.

15
    Kwadrans gry już za nami. Bardzo szybko nam to minęło, co oznacza, że jesteśmy świadkami naprawdę emocjonującej konfrontacji. Na razie groźniejsi byli warszawiacy, choć goście także pokazali pazur.
    13. Niebezpieczeństwo pod bramką Treli!

13
    Ależ zrobiło się teraz gorąco! Najpierw strzał Hamalainena sparował Trela, a następnie niecelnym uderzeniem popisał się Guilherme! Bardzo ciekawe są te pierwsze minuty dzisiejszej potyczki przy ulicy Łazienkowskiej.
    12. Centrostrzał Misaka

12
    Niezła próba Misaka! Niby dośrodkowanie, ale wyszło z tego niebezpieczne uderzenie! Piłka poszybowała nieopodal słupka bramki strzeżonej przez Malarza.

11
    Bardzo słaba centra Misaka. Futbolówka spadła prosto na głowę Pazdana. Chwilę później Misak był faulowany przez jednego z przeciwników. Sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny.

10
    Początek rywalizacji całkiem ciekawy. Obie ekipy nie oszczędzają sił. Przed chwilą goście wywalczyli pierwszy korner w tym spotkaniu. Z narożnika piłkę centrować będzie Misak.

8
    "Słonie" grają trochę odważniej niż na początku spotkania, aczkolwiek nic im to nie daje. Gospodarze prezentują się naprawdę dobrze. Są rozważni i z łatwością przewidują zamiary przeciwników.

7
    Niecieczanie chcieli szybko skontrować, lecz nic z tego nie wynikło. Miejscowi przechwycili futbolówkę i obecnie z wielkim spokojem wymieniają podania. Warszawiacy nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych ataków.
    5. Kasper HÄMÄLÄINEN - 1:0

5
    Strzelcem bramki KASPER HÄMÄLÄINEN. Świetne uderzenie Fina! Guilherme kapitalnie dograł do swojego partnera, który pokonał Trelę precyzyjnym strzałem głową. Gospodarze błyskawicznie wysforowali się na prowadzenie!

4
    Od pierwszego gwizdka pana Tomasza Musiała minęły cztery minuty. Póki co częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się zawodnicy prowadzeni przez Jacka Magierę. Goście nastawieni są na grę z kontry.

3
    Gospodarze próbowali zaatakować, jednak nic z tego nie wynikło. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się defensywa Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Zagrożenie zostało szybko zneutralizowane.

2
    Na trybunach panuje wyśmienita atmosfera! Widownia wypełniła się niemalże po same brzegi. Zgromadzeni kibice nie przerywają głośnego dopingu. To może być bardzo budujące dla Legii.

1
    Spotkanie rozpoczęte! Gospodarze zagrają dziś w białych strojach, natomiast goście z Niecieczy prezentować się będą w pomarańczowych kompletach. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami naprawdę ciekawego starcia.

1

Składy raz jeszcze:

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Guilherme, Kopczyński, Hämäläinen, Odjidja-Ofoe, D. Nagy – Radović.

Rezerwowi: Cierzniak – Jodłowiec, Kazaiszwili, Necid, Rzeźniczak, Broź, Szymański.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela – Guilherme , Putiwcew, Osyra, Szarek – Kupczak, Jovanović – Miśak, Stefanik, Fryc – D. Nowak.

Rezerwowi: Pilarz – Ziajka, Babiarz, Guba, Gutkovskis, Kędziora, Peda.

Sędziowie: Tomasz Musiał – Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski – Wojciech Myć.
    Czy dziś fatalna passa "Słoni" dobiegnie końca?

Trwa przedmeczowy rozruch.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Trybuny powoli wypełniają się kibicami.

Znamy już składy obu ekip!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Termalica też nie próżnowała.

Legia pieczołowicie przygotowywała się do dzisiejszego meczu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to przedostatni zespół w zestawieniu grupy mistrzowskiej. Dotychczas ekipa ta zapisała na swoim koncie dwanaście zwycięstw, sześć remisów oraz czternaście porażek. "Słonie" zgromadziły o dwanaście punktów mniej od warszawskiej Legii. Faworytem dzisiejszego spotkania z pewnością będą podopieczni Magiery, jednak gości z Niecieczy nie należy "z góry" skazywać na porażkę.

Legia Warszawa jest jednym z pretendentów do tytułu mistrza Polski. Aktualnie jednak sytuacja "Wojskowych" nie prezentuje się zbyt komfortowo. Podopieczni Jacka Magiery plasują się na trzecim miejscu w zestawieniu LOTTO Ekstraklasy i do przewodzącej Jagiellonii tracą cztery punkty. "Jaga" rozegrała już swój mecz w ramach 33. kolejki, ale mimo to Legii nie może powinąć się noga. Margines błędu jest bardzo mały.
    Tak obecnie prezentuje się tabela grupy mistrzowskiej.

Pora na 33. kolejkę naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy Polski, gdzie Legia Warszawa zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

Mateusz

Gole: 5. Hämäläinen, 28. Radović, 52. D. Nagy, 55. Guilherme (kar.), 74. Hämäläinen, 88. Kazaiszwili

Kartki:   44. Jovanović (BRK), 90. Osyra (BRK)

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Guilherme (63. Kazaiszwili), Kopczyński, Hämäläinen, Odjidja-Ofoe, D. Nagy (60. Szymański) – Radović (71. Jodłowiec).
    Zmiany: Cierzniak – Jodłowiec, Kazaiszwili, Necid, Rzeźniczak, Broź, Szymański.

Bruk-Bet Termalica: Trela – Guilherme , Putiwcew, Osyra, Szarek – Kupczak (62. Gutkovskis), Jovanović – Miśak, Stefanik, Fryc (46. Peda) – D. Nowak (68. Kędziora).
    Zmiany: Pilarz – Ziajka, Babiarz, Guba, Gutkovskis, Kędziora, Peda.

Sędziowie: Tomasz Musiał – Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski – Wojciech Myć

Widownia: 19 756