Znicz – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Chrobry – Wigry 2:1 (koniec) | Stomil – Olimpia G. 1:3 (koniec)
Chojniczanka – Bytovia 1:1 (koniec) | Zagłębie S. – Stal M. 1:1 (koniec)
Znicz Pruszków
1:2 (1:1)
Górnik Zabrze
Niedziela 21.05.2017, 12:00 • Stadion Piłkarski MZOS Znicz, Pruszków • Fortuna 1 Liga • Runda 32

To wszystko z Pruszkowa. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. Dobrej niedzieli. (14:19:50)

Trener Brosz uważa, że zwycięstwo było wywalczone, a po przebiegu spotkania widać jak ważny był to mecz dla obu drużyn. Trener Prawda zauważył, że Znicz miał kłopoty na początku spotkania. Po 25. minucie Znicz się obudził, a goście stracili trochę animuszu. Trener żółto-czerwonych nie komentuje pracy sędziego i zwraca uwagę jak ważny był to dla gospodarzy mecz. Po chwili jednak skomentował, że trenerom Znicza chodziło o rzekome zagranie piłki ręką przez strzelca gola Matuszka. Trener Brosz ocenił słabszą grę swojej drużyny po bramce dla Znicza. Brakowało dokładnych zagrań. Obaj trenerzy zgodnie stwierdzili, że było to wyrównane spotkanie.

Druga połowa miała swoje przestoje. Momentami mecz Znicza z Górnikiem miał bardzo dobre, wysokie tempo. Momentami gra skupiała się w środku pola i brakowało składnych akcji. Zwycięsko z tego starcia wychodzą goście. Równie dobrze mógł to być Znicz. Gospodarzom zabrakło szczęścia i nie udało im się dzisiaj zdobyć ważnego chociażby punkty. Górnik przedłuża szansę na awans/powrót do Ekstraklasy. Do drugiego Zagłebia Sosnowiec Górnicy tracą tylko punkt. Obecnie wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli Nice 1. Ligi.

90+7
    Jakubik niepotrzebnie poszedł w drybling na lewym skrzydle. Jego dośrodkowanie jest do nikogo, a piłka leci poza linię końcową. Po wybiciu Loski, sędzia Stefański kończy to spotkanie.

90+5
    Znicz jeszcze walczy! Jagiełło w pole karne dorzuca na głowę Podlińskiego, który z trzeba powiedzieć ciężkiej pozycji strzeleckiej, uderza głową nad bramką Loski.

90+3
    Nowak bardzo bliski pokonania golkipera Znicza! Wprowadzony w drugiej połowie gracz Górnika wywalczył pozycję do strzału z Jakubikiem i głową uderza na bramkę Misztala. Świetna interwencja golkipera gospodarzy.

90+1
    Próba dobicia gospodarzy w wykonaniu Angulo. Strzał Hiszpana był jednak za lekki. Misztal bez problemów łapie piłkę.

90
    Sedzia Stefański, który szczerze mówiąc ulubieńcem kibiców Znicza nie jest, dolicza aż siedem minut.

89
    Można oprzeć się wrażeniu, że to spotkanie już się rozstrzygnęło. Dużo gry w środku pola, nic z jej nie wynika. Teraz miał bardzo dobrą okazję Paluchowski! Piłka powędrowała w pole karne, a napastnik Znicza próbował przelobować Loskę. Wcześniej był jednak na spalonym.

87
    Kąśliwy strzał Urynowicza, po dośrodkowaniu Żurkowskiego uderza po ziemi. Piłka odbija się od ziemi i myli Misztala. Ten jednak poradził sobie i złapał piłkę.

85
    Niedokładne dośrodkowanie w pole karne Znicza. Misztal obserwuje piłkę, która wylatuje poza pole boiska.
    84. Tak to właśnie wygląda. Kibicuje się pomimo przeciwnościom, prawda?

81
    Wolniewicz (GOR) ukarany żółtą kartką za faul na Kubickim, który na lewym skrzydle zagrywał do Jagiełły.

79
    Licznych zmian dokonali trenerzy. Oczywiście trener Prawda zmienił na bardzo ofensywne zestawienie. Tylko czy to wystarczy? Znicz musi się bardzo otworzyć. Górnik może to wykorzystać.

78
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków: z boiska schodzi Kita, na boisku pojawia się Kubicki.

76
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków: z boiska schodzi Borek, na boisku pojawia się Banaszewski.

Michał Rawa

Gole: 31. Jagiełło – 28. Suarez, 72. Matuszek

Kartki:   66. Jakubik (ZNI) – 34. Matuszek (GOR), 57. Olszewski (GOR), 81. Wolniewicz (GOR)

Strzały celne: 4:8. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 2:2. Foule: 18:11.
    Znicz Pruszków: Misztal – Jakubik, Mysiak, Kucharski, Długołęcki – Jagiełło, Borek (76. Banaszewski), Kita (78. Kubicki), Niewulis, Stryjewski (67. Podliński) – Paluchowski
    Zmiany: Olczak, Kubicki, Grabowski, Banaszewski, Rackiewicz, Podliński, Skibko

Górnik Zabrze: Loska – Wolniewicz, Suarez, Kopacz, Olszewski (75. Karwot) – Wolsztyński (66. Nowak), Żurkowski, Matuszek, Kurzawa – Angulo, Ledecky (59. Urynowicz)
    Zmiany: Pawłowski, Janco, Nowak, Urynowicz, Arcon, Karwot, Ambrosiewicz

Sędziowie: Daniel Stefański – Adam Kupsik, Bartosz Kuszyński