Rekord – Clearex 8:3 (koniec) | Zduńska Wola – Szczecin 8:4 (koniec) | Piast – FC Toruń 2:2 (koniec)
Piast Gliwice
2:2 (1:0)
FC Toruń
Niedziela 21.05.2017, 18:00 • Hala przy ulicy Jasnej, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 26

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu przedostatniej kolejki Futsal Ekstraklasy. Górny Śląsk będzie w niedzielę świadkiem boju o brązowy medal. W Gliwicach miejscowy Piast zmierzy się z FC Toruń.

Gospodarze zakończyli fazę zasadniczą na najniższym stopniu podium. Gdyby sezon kończył się wtedy, mieliby medal, ale jak wiemy, zasady są inne. W grupie mistrzowskiej Piastowi szło już dużo gorzej w i trzech meczach nie zdobyli nawet punktu.

W dużo lepszych nastrojach są z pewnością torunianie. Oni w grupie mistrzowskiej wywalczyli pięć oczek i remis w meczu z Piastem zdobycie medalu mogą sobie zapewnić co najmniej remisując z Piastem. Jeśli ta sztuka się nie uda, nadal będą mieć dwa punkty przewagi nad ekipą z Gliwic.

To będzie trzecie bezpośrednie starcie tych ekip w bieżącym sezonie. W rundzie jesiennej w Gliwicach lepsi okazali się miejscowi, którzy zwyciężyli 4:2. W Toruniu FC próbowało się zrewanżować, ale ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Piast Gliwice: Widuch (Groszak) – Mizgajski, Dewucki, Pasierb, Barański – Pautiak, Piskorz, Szadurski, Mirga, Grecz, Pasierb

FC Toruń: Neagu (Naparło) – Wojciechowski, Cleverson, Mikołajewicz, Elsner – Kieper, Czyszek, Waszak, Spychalski, Suchocki.

Sędzia I: Mariusz Krupa
    Sędzia II: Sławomir Steczko
    Sędzia III: Janusz Krupnik
    Sędzia IV: Marcin Ciechanowicz.

00:01

01:30
    Obecnie przy piłce znajdują się miejscowi. Piast długo wymienia podania na własnej połowie boiska.

02:00
    Zbyt lekkie uderzenie Dewuckiego i futbolówka ląduje w objęciach Neagu.

02:58
    Fatalnie na połowie Piasta stracili futbolówkę torunianie. Z kontrą wyruszył Piskorz, który w znakomitej sytuacji płasko uderza obok bramki!

04:04
    W środku pola faulował jeden z zawodników drużyny przyjezdnych. Piast też ma na swoim koncie jedno przewinienie.

04:19
    Gol dla Piasta!

Bardzo szybko na prowadzenie wychodzą miejscowi! MACIEJ MIZGAJSKI świetnie przymierzył z prawego skrzydła i strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera rywali!

05:30
    Niecelne uderzenie Elsnera zza pola karnego.

06:09
    Minimalnie niecelne uderzenie Szadurskiego, mogło być już 2:0 dla gliwiczan!

07:11
    Szarża Elsnera, ale kończący akcję strzał został zablokowany. Od rzutu rożnego podopieczni Klaudiusza Hirscha.

07:22
    Widuch znakomicie nogą wybronił płaskie uderzenie Mikołajewicza! Jak na razie najlepsza okazja torunian w tym pojedynku.

08:25
    Kolejna dobra okazja gości. Wojciechowski przejmuje piłkę na połowie rywali, ale strzela prosto w interweniującego Widucha!

09:25
    Pautiak ukarany żółtym kartonikiem za odepchnięcie Cleversona, który chwilę wcześniej odebrał mu futbolówkę.

09:27
    Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Cleverson, ale wyczuł jego intencje Widuch.

10:16
    Kontra gliwiczan mogła zakończyć się golem! Mizgajski uderzał z prawego skrzydła, ale piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki gości!

11:11
    Po raz czwarty faulują gospodarze. Torunianie mają na swoim koncie trzy przewinienia.

11:15
    Neagu świetnie wybija piłkę głową na aut w okolicach dziesiątego metra.

12:05
    Grecz przewraca jednego z rywali przy linii środkowej boiska. Każdy kolejny faul gliwiczan oznaczać będzie przedłużony rzut karny dla przyjezdnych!

13:33
    Rozpędził się za linię końcową Mikołajewicz. Od własnej bramki grę wznowi Widuch.

15:30
    Jak na razie nie zmienia się wynik tego pojedynku. Gliwiczanie w mądry sposób się bronią i nie dopuszczają rywali do własnej bramki.

16:19
    Elsner uderzał z siódmego metra, ale trafił prosto w brzuch jednego z rywali. Chwilą przerwy, aż gracz Piasta dojdzie do siebie.

17:04
    O czas poprosił trener drużyny przyjezdnych.

17:24
    Ależ niewiele brakowało! Grecz odegrał piłkę do Piskorza, który minimalnie spudłował z siódmego metra! Blisko podwyższenia prowadzenia byli zawodnicy Piasta!

18:29
    Widuch wyszedł aż na połowę rywali oddał atomowe uderzenie na bramkę torunian. Dobrze zachował się jego vis-a-vis, który sparował piłkę do boku.

19:48
    Neagu przy kolejnym wyjściu z bramki niemal staranował jednego z rywali. Piast będzie miał rzut wolny z dogodnej odległości. O czas prosi trener gospodarzy.

19:50
    Neagu pewnie broni strzał Mizgajskiego z rzutu wolnego, jednak torunianom nie udaje się wyjść ze skutecznym kontratakiem.

20:00

Do przerwy po golu strzelonym w 5. minucie przez Mizgajskiego Piast prowadzi z FC Toruniem 1:0. Druga połowa zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Zostańcie z nami!

20:01

21:28
    Mikołajewicz w idealnej okazji, ale z trzech metrów zostaje zablokowany! Tylko korner dla przyjezdnych z Grodu Kopernika.

22:14
    Pautiak skutecznie blokuje mocne uderzenie Cleversona zza pola karnego. Dobrze rozpoczęli drugą połowę spotkania torunianie.

22:25
    Dewucki świetnie odwrócił się z futbolówką, ale trafił z woleja prosto w golkipera rywali!

23:00
    Z połowy boiska w poprzeczkę uderzał Cleverson! Brazylijczyk z polskim paszportem bliski zaskoczenia Widucha!

23:47
    Wojciechowski pomagał sobie ręką w polu karnym rywali, co nie uszło uwadze arbitra.

24:47

Podwyższają prowadzenie gospodarze! Mirga uderzał z dystansu, piłka po drodze odbiła się od KRZYSZTOFA PISKORZA i wpada do siatki!

24:53
    Czwarte przewinienie torunian po przerwie i żółty kartonik ląduje na konto Wojciechowskiego!

26:00
    Sylwester Kieper uderzał z lewej flanki, ale jedynie w boczną siatkę.

27:03
    Mizgajski podawał nieco za plecy Grecza i gospodarze marnują szansę na wykończenie kontrataku.

27:15
    Piąte przewinienie gości przy ani jednym faulu Piasta w drugiej połowie! Trzynaście minut nie mogą sfaulować rywali przyjezdni, jeśli chcą uniknąć przedłużonego rzutu karnego!

28:35
    Z lotnym golkiperem grają przyjezdni. W tej roli Michał Suchocki.

30:00
    Bardzo długo budują swoją akcję na połowie rywali przyjezdni. Brakuje jednak jakiegoś konkretnego wykończenia.

31:07
    Suchocki z najbliższej odległości trafia w Pautiaka. Korner dla torunian.

32:02
    Gol dla FC Toruń!

W końcu przyniosły skutek gościom akcje z wysuniętym golkiperem! MICHAŁ SUCHOCKI z ostrego kąta pakuje piłkę w okienko bramki rywali, torunianie łapią kontakt!

32:47
    O przerwę poprosił opiekun drużyny gości, Klaudiusz Hirsch.

33:33
    Łatwo stracili piłkę na połowie rywali torunianie, ale ich rywale nie wykorzystali nadarzającej się okazji w postaci pustej bramki.

34:22
    Na pustą bramkę uderzał teraz Widuch, ale zabrakło co najmniej metra.

34:36
    Groźny strzał Szadurskiego zablokowany przez Suchockiego. Od rzutu rożnego wznowią grę gliwiczanie.

35:52
    Strzał Kiepera z prawego skrzydła niecelny. Od razu długim wyrzutem Widuch uruchamia Barańskiego.

37:00
    Do końca pojedynku pozostało jeszcze tylko 180 sekund! Jeśli Piast zwycięży, przywróci swoim kibicom wiarę w wywalczenie brązowego medalu.

37:40
    Słupek ratuje przyjezdnych przed utratą bramki po uderzeniu Elsnera!

38:40
    Cały czas budują swój atak na połowie rywali torunianie. Wysunięty golkiper gości, czy przyniesie to efekt?

39:13

Nieprawdopodobne! Przed momentem z bliska nie trafił Cleverson, ale chwilę później torunianie i tak doprowadzają torunianie! Uderzenie jednego z przyjezdnych z okolic dziesiątego metra i piłkę do bramki wbija KRZYSZTOF ELSNER!

39:13
    O czas poprosił opiekun Piasta Gliwice. 47 sekund mają gospodarze na pozostanie w walce o podium!

39:14
    Z wysuniętym golkiperem grają teraz z kolei miejscowi.

39:49
    Po uderzeniu Pautiaka piłka odbija się od jednego z torunian i minimalnie mija bramkę przyjezdnych!

40:00

FC Toruń brązowym medalistą Futsal Ekstraklasy w sezonie 2016/2017! Po niezwykle emocjonującym widowisku w Gliwicach przyjezdni remisują z miejscowym Piastem i tym samym zapewniają sobie trzecie miejsce na koniec rozgrywek. Dziękuję za uwagę! (19:36:22)

Gole: 5. Mizgajski, 25. Piskorz – 33. Suchocki, 40. Elsner

Kartki:   10. Pautiak (PIA) – 25. Wojciechowski (TOR)

Piast Gliwice: Widuch (Groszak) – Mizgajski, Dewucki, Pautiak, Barański – Piskorz, Szadurski, Mirga, Grecz, Pasierb

Sędzia IV: Marcin Ciechanowicz