Eintracht Frankfurt
1:2 (1:1)
Borussia Dortmund
Sobota 27.05.2017, 20:00 • Olympiastadion, Berlin • Puchar Niemiec • Finał

To już koniec. Puchar za zwycięstwo w DFB-Pokal wędruje do Dortmundu, a ja żegnam się z Państwem. Dziękuję za ten wspólnie spędzony czas, dobranoc! (22:23:22)

Puchar w górze, konfetti odpalone. Borussia z pucharem za wygraną w DFB-Pokal!

Graczem meczu Ousmane Dembele. Piłkarze Borussii już otrzymali medale. Jeszcze tylko trener Tuchel i kapitan Schmelzer. Za chwilę podniesienie pucharu. Uwaga....

Po medale udają się gracze Eintrachtu Frankfurt. Brawa dla Orłów za walkę. Trener Kovać z przeciętnych, jak na Bundesligę, graczy stworzył bardzo dobrą drużynę. W przyszłym sezonie Eintracht może być bardzo mocny.
    Telefony i aparaty w dłoń - czas opfotografować się ze zdobywcami Pucharu Niemiec!

Piłkarze Borussii świętują z kibicami.

Brawo dla Borussi, która zdobyła Puchar Niemiec po pięciu latach!

To było naprawdę dobre spotkanie. Borussia w drugiej połowie obudziła się, dużo ożywienia w ofensywne poczynania Dortmundczyków wprowadził Amerykanin Pulisic, a cofnięty do obrony Ginter zaczął grać spokojniej. W drugiej części gry BVB kontrolowało spotkanie. Gracze Kovaca nie byli tak groźni w drugiej połowie co w pierwszej. Zmiany chorwackiego trenera nie wprowadziły ożywienia, ale gdyby Eintracht miał więcej szczęścia w pierwszej części gry to mogło się to spotkanie zakończyć innym wynikiem. Aubameyang z rzutu karnego ustalił wynik tego spotkania i tym golem prawdopodobnie żegna się z Dortmundem.Co dalej z trenerem Tuchelem? Ma trofeum, ale raczej nawet to go nie obroni. Teraz nie jest to jednak dla graczy i pracowników Borussii ważny problem. Czas na świętowanie. Przed meczem eliminacyjnym z Rumunią dobra informacja – asysta i bardzo dobry mecz Łukasza Piszczka, który nas już do tego przyzwyczaił.

90+5
    Blum dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale robi to bardzo źle i koniec tego spotkania! Borussia zdobywa Puchar Niemiec!

90+4
    Dembele (DOR) wybija piłkę, co zdaniem sędziego jestnie fair-play i Francuz dostaje żółtą kartkę.

90+4
    Ostatnie sekundy. Jeszcze żółta kartka dla Dembele za wybicie piłki.

90+2
    Blum pędzi w szaleńczym ataku. Obok dwóch graczy Borussii, ale nic sobie z tego Niemiec nie robi. Dośrodkowanie w pole karne Borussii, blisko jest uderzenia na bramkę Meier, ale udaje się Ginterowi wybić piłkę.

90+1
    Cztery minuty doliczone. Ginter leży na murawie i łapią go skurcze. Schmelzer popędza kolegów. Do zdobycia trofeum pozostało Borussien już bardzo niewiele!

89
    Eintracht! Blum dośrodkowuje po ziemi, piłka leci za plecami obrońców BVB, a Sokratis wybija futbolówkę na aut. Bardzo blisko była, aby zamiast na aut, Grek trafił do własnej bramki.

88
    Hradecky jest już obecnie obrońcą. Zagrywa długą piłkę do Tawathy. Futbolówka po odbiciu się od murawy nabrała rozpędu i Izraelczyk nie doszedł do niej.

87
    Rebić (FRN) fauluje Sokratisa i jest ukarany za to zagranie żółtym kartonikiem.

86
    Guerreiro dośrodkowuje w pole karne Eintrachtu, tam jest Aubameyang i uderza głową, ale niecelnie. Od bramki Hradecky. Orłom się bardzo spieszy.
    85. Aubameyang (DOR) mógł postawić kropkę nad "i"!

85
    Aubameyang ma już sporo miejsca. W walce z Abrahamem zdołał utrzymać się przy piłce i pomimo tego, jak był skoncentrowany Abraham, Gabończyk oddaje strzał po którym piłka trafia w słupek!

84
    Mieli gracze Eintrachtu rzut rożny po rykoszecie Gintera, ale świetnie wychodzi z bramki Bürki i piąstkuje piłkę.
    Walka na oprawy trwa!

82
    Rebić nie wrócił się ze spalonego i po tym jak otrzymał zwrotną piłkę od Seferovicia sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

81
    Borussia będzie miała rzut wolny. Castro uderza na bramkę Hradeckiego.. Bardzo niecelnie. Fin zacznie. Pozostało 10. minut. Czy Borussia wreszcie zdobędzie Puchar Niemiec?

79
    Stanął przed szansą Meier, ale blokuje jego uderzenie zza pola karnego Castro. Rzut rożny dla Eintrachtu, ale Bürki jest faulowany przez Hectora. Sam poszkodowany zaczyna od rzutu wolnego.

79
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Fabian, na boisku pojawia się Blum.

76
    Jakaś kontuzja Bartry. Problemy ma też Ginter, ale musi wytrzymać. Trener Tuchel wykorzystał już wszystkie zmiany. Była chwila na napicie się dla obu drużyn po tym jak leżał na murawie Bartra.

76
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Bartra, na boisku pojawia się Durm.

74
    Miał szansę Seferović. Szwajcar uderzył na bramkę Bürkiego, piłka skozłowała. Poradził sobie z tym golkiper ze Szwajcarii, nie pokonał go reprezentacyjny kolega.

74
    Trener Kovac rzuca co ma najlepsze. Na boisku pojawił się Meier – 34 lata. Legenda Eintrachtu.

73
    Pulisic kręcił tam Vallejo, ale strzał na bramkę Hradeckiego był bardzo lekki i bez problemu łapie piłkę fiński golkiper Eintrachtu.

72
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Chandler, na boisku pojawia się Meier.

71
    Bramka Aubameyanga z rzutu karnego jest jego ósmym trafieniem w meczach przeciwko Eintrachtowi.

70
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego niedokładne. Od bramki Hradecky.

69
    Abraham (FRN) fauluje rozpędzonego Guerreiro i Borussia ma bardzo dobrą okazję. 25. metrów do bramki.
    67. Pierre-Emerick Aubameyang (DOR) pewnie daje prowadzenie Borussi z rzutu karnego - 1:2.

67
    Gol dla Borussii!
    Gabończyk PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG podcinką w stylu Panenki pokonuje Hradeckiego. Borussia wychodzi na prowadzenie!

67
    Hradecky (FRN) otrzymuje żółtą kartkę za faul na Pulisiciu w polu karnym.
    66. Hradecky (FRN) fauluje Pulisicia i mamy rzut karny!

66
    RZUT KARNY DLA BORUSSI! Świetna okazja dla Borussi! Guerreiro podaje górą, nad głowami obrońców Eintrachtu. Hradecky fauluje Amerykanina i mamy rzut karny.
    65. Aubameyang (DOR)

65
    Gacinović zagrywa do Szwajcara Seferovicia, będzie dobra okazja.. Nie.. Spalony. Borussia zacznie od rzutu wolnego.

62
    Co tu się działo! Znowu Dembele wziął na zamach dwóch rywali i podał górą do Aubameyanga, który uderzył nożycami, a piłkę na słupek zbił nie kto inny jak Fabian, nominalny napastnik. Mnóstwo szczęścia piłkarzy Eintrachtu!

60
    Znowu dobre wejście Łukasza Piszczka z prawej strony. Podanie po ziemi do Aubameyanga, ale zanim do niego piłka dojdzie, to upłynie jeszcze sporo czasu. Dzisiaj nie ma życia Gabończyk. Jest pilnowany na milimetry.

59
    Guerreiro przejął piłkę, zagrał do Pulisicia, który ją stracił. A stracił ją dośrodkowywując bardzo niecelnie do Aubameyanga.

58
    Chendler powalczył z Sokratisem na prawej stronie. Wślizg Greka i piłka jest poza boiskiem. Gdyby tylko Amerykanin był szybszy, to może udałoby się mu coś z tej akcji wyciągnąć.

56
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Medojević, na boisku pojawia się Tawatha.

55
    Gacinović podaje do Rebicia, który przegrywa w pojedynku z Ginterem. Niemiec przesunięty do linii obrony od razu lepiej się spisuje.

54
    Pulisić ma mnóstwo sił i minął Medojevicia oraz Hector. Ten drugi go faulował już na swojej połowie i Borussia ma rzut wolny.

52
    Fabian powalczył z Dembele na połowie BVB. Stracił piłkę, po czym faulował rywala. Dzisiaj najlepszy strzelec Eintrachtu dużo mniej widoczny od kolegów z ataku – Seferovicia i Rebicia.
    50. Borussia mogła, nawet powinna prowadzić. Kagawa (DOR) przed doskonałą okazją.

50
    Świetna szansa dla Borussi! Kagawa jest sam na sam w polu karnym z Hradeckim, ale uderza za lekko i na raty wybijają Abraham z Vallejo. Co za szczęście mieli piłkarze Eintrachtu!

49
    Dortmundczycy próbują szybkościowo pokonać rywali. Aubameyang do szybkiego Dembele, który biegnie przez pół boiska z asystą Vallejo. Ten nie dał się ograć i Borussia ma rzut rożny.

47
    Była szansa dla BVB, ale Dembele niecelnie dośrodkował do Aubameyanga. Zmiany wprowadziły roszady w ustawieniu Borussi.

46
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Reus, na boisku pojawia się Pulisic.
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Schmelzer, na boisku pojawia się Castro.

46

Borussia zdobyła 250. bramkę pod wodzą Thomasa Tuchela.

Pulisic pomimo tylko 18 lat rozegrał w tym sezonie Bundesligi 1515 minut.

Będą zmiany w drużynie Borussi – na boisku pojawią się Castro i Pulisić.
    Łukasz Piszczek i Ousmane Dembele - ta dwójka dała BVB prowadzenie, ale na tym groźne ataki Borussi się właściwie zakończyły.

Muszę Państwu przyznać, że jak na finał to jest to naprawdę dobre spotkanie. Nie ma za dużo kalkulacji, jest ostra gra o każdy centymetr boiska. Borussia, która początkowo dominowała złapała sporą zadyszkę i druga część pierwszej połowy należała do Frankfurtczyków. Po golu Dembele Eintracht zaczął walczyć i efektem tego była bramka Rebicia. Do tego miał przecież świetną okazję Seferović. Borussia niczym nie odpowiedziała. Czy czeka nas dogrywka? Zobaczymy, jest to z pewnością niewykluczone. Drużyna z Frankfurtu musi mieć się jednak na baczności – to zespół Thomasa Tuchela ma po swojej stronie jednego z najlepszych napastników w Europie, który może się nagle obudzić i jedną akcją zmienić obraz tego finału. Za chwilę wracamy na Olympiastadion.
    Do przerwy 1:1. Dla widocznego na zdjęciu Marco Reusa jest to prawdopodobnie koniec spotkania. Niemiec bardzo cierpi i chyba złapał kolejną kontuzję. Z tego to dopiero pechowiec.

Piłkarze Eintrachtu ostatnie minuty grają na podobnym poziomie, co doping w wykonaniu ich kibiców!

45

45
    Sędzia nie dolicza ani minuty. Koniec pierwszej, doskonałej połowy.

43
    Młodzi gracze Eintrachtu chyba oswoili się z rangą tego spotkania. Grają coraz pewniej, Borussia cofnięta na własną połowę. Kompletnie wyłączony z gry jest król strzelców Bundesligi – Aubameyang.
    Kibice Borussi rozpaczają. Ich ulubieńcy faktycznie od kilku minut przygaśli, to Eintracht ma przewagę.

39. Seferović (FRN) mógł dać swojej drużynie prowadzenie!

39
    Fantastyczna okazja dla Eintrachtu! Rebić rozegrał piłkę w środku pola z Seferoviciem. Ten drugi, pod polem karnym BVB, decyduje się na strzał po ziemi i trafia w słupek bramki Dortmundczyków! Borussia dała się łatwo rozklepać napastnikom Eintrachtu. To Orły mają obecnie przewagę w tym spotkaniu.

39
    Gacinović (FRN) otrzymuje żółtą kartkę za faul na Pierre-Emericku Aubameyangu.

38
    Po raz kolejny rzut wolny dla Orłów. Oczipka zagrywa za lekko, Dortmund próbuje rozpocząc kontratak, ale Aubameyang jest faulowany przez Gacinovicia.

37
    Eintracht strzelił gola w bardzo nietypowym dla siebie momencie – tylko 6% bramek Orłów padło między 15, a 30 minutą meczu w ubiegłym już sezonie Bundesligi.

36
    Powtórka sprzed minuty – Bartra, długa piłka, która trafia w "koszyczek" Hradeckiego. Marco Reus wraca na murawę.

34
    Marco Reus leży poza boiskiem – masażyści pracują przy jego prawej nodze. Mecz toczy się dalej. Bartra po raz kolejny zagrywa długą piłkę, ale wprost do rąk Hradeckiego.

33
    Zderzenia wspomnianego chwilę wczesniej Gintera i Gacinovicia. Moment przerwy piłkarze obu zespołów wykorzystują, aby się napić.

32
    Eintracht wrócił do gry. Kolejna strata Gintera w środku pola, który nie gra na razie dobrze. Pomimo doświadczenia jakim Niemiec może się pochwalić, zalicza dzisiaj dużo strat.
    29. Ante Rebić (FRN) pokonuje bramkarza BVB i mamy 1:1!

29
    Gol dla Eintrachtu!
    I mamy wyrównanie! Gacinović zauważył wbiegającego z lewej strony, osamotnionego ANTE REBICIA. Chorwat jest sam na sam z Bürkim i pokonuje Szwajcara pewnym strzałem obok wychodzącego golkipera BVB. Zatem obecnie czeka nas dogrywka, a potem rzuty karne. W drodze do finału, Eintracht trzykrotnie walczył w serii rzutów karnych, Borussia dwukrotnie.

29
    Vallejo powalczył z Aubameyangiem w pojedynku biegowym. Na jego szczęście dystans do piłki nie był długi.

26
    To powinno być 1:1! Chandler dobiega do mocno zagranej piłki i już ze skraju boiska dośrodkowuje po ziemi do wbiegającego Seferovicia. Szwajcar w piłkę nie trafia, a gdy już wydaje się, że najgorsze jest za graczami Borussi, to błąd popełnia Marc Bartra. Hiszpan zamiast do Łukasza Piszczka, to wystawia piłkę Rebiciowi, który uderza na bramkę Romana Bürkiego. Szwajcar jednak poradził sobie.

24
    Pierwszy strzał Pierre-Emericka Aubameyanga, ale Gabończyk jest tak szczelnie pilnowany, że to uderzenie blokowało aż trzech graczy Eintrachtu.

22
    Ginter w walce z Medojeviciem na środku boiska jest faulowany. Na całe szczęście Serb uderzył rywala nogą w głowę przez piłkę, a nie bezpośrednio. Będąc już przy Medojeviciu – jego występ to zaskoczenie. Serb nie zagrał w tym sezonie Bundesligi nawet minuty.

21
    Pierwsza bardzo dobra okazja dla Eintrachtu! Rebić pomimo asysty Bartry zdołał dośrodkować w pole karne, gdzie akcję Orłów zamykał Chandler! Amerykanin wychodzi wysoko w górę. Niestety dla Frankfurtczyków, równie wysoko leci piłka po jego strzale nad bramką BVB.

20
    Oczipka świetnie minął jednym zwodem Piszczka i Dembele, ale Rebić zaprzepaścił dobrą okazję i w końcu piłkę wybił na aut Łukasz Piszczek.

18
    Bartra teraz bardzo optymistycznie starał się uderzyć na bramkę Eintrachtu – ze środka boiska. Chybił... i to bardzo.

17
    Piszczek zagrywa długą piłkę do wbiegających w pole karne Kagawy i Reusa, ale zanim obaj panowie doszli do piłki, to miał ją w dłoniach Hradecky.

16
    Reus uderza na bramkę po rzucie rożnym, ale strzał Niemca za lekki. Hradecky łapie piłkę bez problemów.

14
    Rebić dośrodkowuje w pole karne, ale bez problemów wybija piłkę Papastathopoulos. Mam nadzieję, że nie mają Państwo nic przeciwko – zamiast nazwiska greckiego obrońcy, będę pisał jego imię – Sokratis.

12
    Szczerze powiem, że fatalnie rozegrali to piłkarze Eintrachtu. Z dalekiej odległości decyduje sie na strzał Fabian. Najlepszy strzelec Orłów w tym sezonie uderza daleko, obok bramki.

11
    Frankfurtczycy szybko się podnieśli i częściej meldują się na połowie Borussi. Ginter nieprzepisowo zatrzymuje Rebicia. Orły mają rzut wolny mniej więcej 30 metrów od bramki Bürkiego.
    8. Ousmane Dembélé (DOR) w piękny sposób daje prowadzenie Borussi. Asysta Łukasza Piszczka!

8
    Wykorzystana przewaga przez BVB! Młodzież trenera Kovaca nie wytrzymała naporu Borussien. Piszczek zagrywa na prawej stronie do OUSMANE DEMBELE, który już w polu karnym bierze na zamach Jesusa Vallejo i ma przed sobą tylko Hradeckiego. Pięknym uderzeniem pod poprzeczką Francuz daje BVB prowadzenie!

7
    Kolejny raz Dortmundczycy. Mają zdecydowaną przewagę zawodnicy Tuchela. Aubameyang do środka, po raz kolejny łapie Hradecky.

6
    Znowu Borussia i kolejna wrzutka Piszczka, który dzisiaj pełni rolę prawego wahadłowego. Reus zgrywa piłkę do Dembele, który jest jednak zablokowany.

4
    Świetna kolejna sytuacja dla Borussi. Po raz kolejny Reus,z którym nie radza sobie Chandler i Abraham. Dośrodkowanie do Aubameyanga, który jest pilnowany przez rywali. Akcję zamyka Piszczek, bo Aubameyang nie doszedł do piłki. Polak dośrodkowuje, ale łapie piłkę Hradecky.

3
    Eintracht przy piłce. Chandler dośrodkowuje to Reticia, ale spokojnie wybija piłkę Ginter, który swojego rywala bardzo blisko krył.

2
    Pierwsza okazja dla BVB. Zagranie do Marco Reusa na lewe skrzydło, Niemiec próbuje zagrać do środka gdzie jest Aubameyang, ale mu się nie udaje.

1
    Rozpoczynamy. Po oprawie przygotowanej przez kibiców obu zespołów nad stadionem unosi się dym z rac. Aktualnie widać niewiele, do tego zachodzące słońce oświetla dym na pomarańczowo.

1

Zabrzmiał hymn Republiki Federalnej Niemiec, piłkarze rozbiegli się po boisku. Pan sędzia Denis Aytekin ma już w swoich dłoniach piłkę, którą ten finał zostanie rozegrany. Przywitanie kapitanów obu zespołów.
    A sektor zajmowany przez kibiców Eintrachtu tak:

Sektor Dortmundczyków prezentuje się tak:

Obie drużyny wchodzą na stadion. Piękna oprawa, a Stadion Olimpijski zapełniony po brzegi.

Dzisiaj czeka nas konfrontacja dwóch odmiennych zespołów. Świetna obrona przeciwko świetnemu atakowi. W tym sezonie Bundesligi Borussia zdobyła aż 72 bramki. Jest to drugi wynik po Bayernie Monachium. Eintracht zdobył tych goli o połowę mniej. W statystyce straconych bramek różnica jest niewielka, ale jednak na korzyść Borussi. Dortmundczycy stracili 40 bramek, Orły 43.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hector, Jesus Vallejo – Chandler, Medojević, Gaćinović, Oczipka – Fabián, Seferović, Rebić
    Rezerwowi: Russ, Blum, Lindner, Meier, Barkok, Hrgota, Tawatha

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Bartra – Piszczek, Dembélé, Raphaël Guerreiro, Kagawa, Schmelzer – Aubameyang, Reus
    Rezerwowi: Weindenfeller, Bender, Rode, Schürrle, Pulisic, Castro, Durm

Sędziowie: Deniz Aytekin (GER) – Christian Dietz (GER), Eduard Beitinger (GER).
    Oba zespoły już na rozgrzewce. Za chwilę poznają Państwo składy!

Tak prezentuje się Stadion Olimpijski w Berlinie. W stolicy Niemiec piękna pogoda.

Fani obu drużyn podążają wspólnie na stadion. Zapewne Olympiastadion w Berlinie będzie zapełniona dzisiaj do ostatniego krzesełka.

Zatem jutro o godzinie 20:00 zapraszamy Państwa do śledzenia naszej relacji LIVE z finałowego spotkania Pucharu Niemiec. Kilkanaście minut wcześniej poznacie Państwo oficjalne składy obu zespołów.
    W dzisiejszym meczu nie wystąpi zawieszony przez Eintracht Guillermo Varela, który jest w drużynie Orłów na wypożyczeniu z Manchesteru United. Powodem jest... tatuaż, który zawodnik zrobił sobie pomimo zakazu klubu i trenera. W ciało wdarła się infekcja.

Który z trenerów sięgnie dzisiaj po będące na pierwszym planie trofeum?

A tak prezentują się spodziewane jedenastki obu drużyn.

Znajome twarze. Marcel Schmelzer i Łukasz Piszczek w drodze na finał.

Eintracht zagra w finale Pucharu Niemiec po raz siódmy, Borussia – dziesiąty. Co ciekawe Dortmundczycy już po raz czwarty z rzędu zagrają w spotkaniu o puchar. Żadnego z poprzednich trzech Borussien nie wygrali.
    Trzeba przyznać - murawa na Olympiastadion = dywan.

Przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 Borussien z pewnością liczyli na więcej. W Dortmundzie nie spodziewano się świetnej gry tegorocznego beniaminka Bundesligi RB Lepzig. BVB miało walczyć z Bayernem o zwycięstwo w Bundeslidze, ale skończyło się na niezłej, biorąc pod uwagę okoliczności, trzeciej lokacie. Pozostał jutrzejszy finał DFB-Pokal z Eintrachtem. Co ważne dla Dortmundczyków, wywalczony w półfinale z Bayernem, który gracze trenera Thomasa Tuchela wygrali 3:2. W tym sezonie nie obyło się w Dortmundzie bez problemów. Na Borussien na pewno najbardziej wpłynął zamach dokonany na zawodnikach przed pierwszym spotkaniem ćwierćfinału Ligi Mistrzów z AS Monaco. Jednak to nie koniec. O konflikcie między trenerem Tuchelem, a zawodnikami oraz władzami klubu napisano już chyba wszystko. Po sezonie niemiecki szkoleniowiec najpewniej opuści BVB, a giełda nazwisk jego następców jest bardzo szeroka. Do tego niekończąca się saga z transferem Pierre-Emericka Aubameyanga, który wedle ostatnich doniesień w przyszłym sezonie zagra w barwach PSG. Dzisiejszy finał to test dla młodego zespołu Borussi, który w tym sezonie przeżył już bardzo wiele. Dla trenera Tuchela to najprawdopodobniej mecz o dobrą pozycję na rynku trenerów. Z wygraną w DFB-Pokal Niemiec będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych szkoleniowców w letnim okienku.
    Na Olympiastadion Stadion nie zagrają z powodu kontuzji Mario Götze, André Schürrle i Julian Weigl. W ostatnich dniach z urazem przywodziciela zmagał się Łukasz Piszczek, ale na wczorajszej konferencji prasowej trener Tuchel zapewnił, że Polak jest gotowy do gry. Jest to ważne także w kontekście eliminacyjnego spotkania z Rumunią, który biało-czerwoni zagrają już 10 czerwca.
    Po Puchar Niemiec Borussia sięgała trzykrotnie – w latach 1965, 1989 i 2012, kiedy to hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski.

Podopieczni trenera Niko Kovaca mogą bardzo żałować kończącego się właśnie sezonu. Przecież w jego połowie Eintracht zajmował świetną, trzecią lokatę! Co spowodowało spadek formy? Ciężko powiedzieć. Z pewnością tak dobra pozycja drużyny, która jest pozbawiona gwiazd, dziwiła. Jednakże ciężko wytłumaczyć to, że w ostatnich piętnastu meczach skończonego w ubiegły weekend sezonu Bundesligi, Orły wygrały tylko raz. Ta niechlubna passa spowodowała, że klub z Commerzbank-Areny zakończył rozgrywki na dopiero jedenastej lokacie. Dzisiejszy finał to ostatnia deska ratunku dla Orłów, aby uratować honor. W półfinale DFB-Pokal Eintracht pokonał po rzutach karnych Borussię Mönchengladbach.
    W dzisiejszym finale na Olympiastadion nie wystąpią z powodu kontuzji Makoto Hasebe, Omar Mascarell, Marc Stendera i Marius Wolf.
    Po raz ostatni Orły sięgnęły po Puchar Niemiec w roku 1988 pokonując VfL Bochum, a w finale Eintracht grał jeszcze w roku 2006, przegrywając 1:0 z Bayernem Monachium. Po końcowe zwycięstwo w DFB-Pokal drużyna z Franfurtu sięgała czterokrotnie. Poza wspomnianym 1988, w latach 1974, 1975 i 1981.

Witamy w relacji LIVE z meczu finałowego Pucharu Niemiec, który u naszych zachodnich sąsiadów nosi nazwę DFB-Pokal. W dzisiejszym spotkaniu o trofeum powalczą Eintracht Frankfurt oraz Borussia Dortmund. Początek tego starcia o godzinie 20:00.

Michał Rawa

Gole: 29. Rebić – 8. Dembélé, 67. Aubameyang (kar.)

Kartki:   39. Gacinović (FRN), 67. Hradecky (FRN), 69. Abraham (FRN), 87. Rebić (FRN) – 90+4. Dembele (DOR)

Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 5:5. Foule: 16:8.
    Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hector, Jesus Vallejo – Chandler (72. Meier), Medojević (56. Tawatha), Gaćinović, Oczipka – Fabián (79. Blum), Seferović, Rebić
    Zmiany: Russ, Blum, Lindner, Meier, Barkok, Hrgota, Tawatha

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Bartra (76. Durm) – Piszczek, Dembélé, Raphaël Guerreiro, Kagawa, Schmelzer (46. Castro) – Aubameyang, Reus (46. Pulisic)
    Zmiany: Weindenfeller, Bender, Rode, Schürrle, Pulisic, Castro, Durm

Sędziowie: Deniz Aytekin (GER) – Christian Dietz (GER), Eduard Beitinger (GER)

Widownia: 74 322