Rosja – Portugalia 0:1 (koniec) | Meksyk – N.Zelandia 2:1 (koniec)
Rosja
0:1 (0:1)
Portugalia
Środa 21.06.2017, 17:00 • Spartak Stadium, Moskwa • Puchar Konfederacji • Grupa A

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:59:51)

Portugalia wygrała 1:0 i obejmuje prowadzenie w grupie. Cristiano Ronaldo i spółka byli zdecydowanie lepsi w pierwszej połowie. Druga część żywa, z atakami z obu stron, ale wciąż z celnymi strzałami tylko z jednej. Rui Patricio nie został poddany wielkim testom przez drużynę Stanisława Czerczesowa. Dlatego wygrywają mistrzowie Europy, których najgroźniejszym piłkarzem był Cristiano Ronaldo. Byli konkretniejsi, lepiej zorganizowani, no i skuteczniejsi.

90+4
    90+2. Dżikija nie wykorzystał ostatniej szansy!

90+2
    W doliczonym czasie gospodarze mogli śmiało wyrównać. Do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył Dżikija, oparł się na ramionach Pepe i główkował metr nad poprzeczką!

90+1
    Głębokie dośrodkowanie i nogi ugięły się pod Rui Patricio. Bramkarz reprezentacji Portugalii z trudem przeniósł futbolówkę zza swojego kołnierza na korner.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

88
    Tym razem przewinienie Cedrica na Połozie i kibice na trybunach zachęcają gospodarzy, by rzucili wszystkie siły do ostatniego ataku.

87
    Portugalia utrzymuje piłkę na połowie przeciwnika. Każda taka minuta to minuta mniej szans Rosji na wyrównanie. Na dodatek Bernardo Silva sprowokował przeciwnika do faulu.

85
    Zbyt głębokie podanie przejął Igor Akinfiejew i starał się uruchomić wykopem napastników reprezentacji Rosji. Wzmogli czujność mistrzowie Europy.

84
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Fjodor Kudrjašov, na boisku pojawia się Aleksandr Bucharow.

82
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Adrien Silva, na boisku pojawia się Danilo Pereira.

81
    Coraz wyżej reprezentacja Rosji. Nie ma już wiele do stracenia. Ewentualnie drugiego gola, który może nie mieć wpływu na sytuację w grupie tak jak wyrównanie.
    Oficjalna frekwencja na telebimie.

79
    Zastanawia się, co jeszcze może zrobić Stanisław Czerczesow. Były szkoleniowiec Legii Warszawa może jeszcze wprowadzić z ławki rezerwowych jednego zmiennika.

78
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi André Silva, na boisku pojawia się Gelson Martins.

Gole: 8. Ronaldo

Kartki:   26. Głuszakow (RUS), 72. Džikija (RUS), 76. Samiedow (RUS) – 57. Pepe (POR), 71. B. Silva (POR)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 0:6. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 2:1. Foule: 13:10.
    Rosja: Akinfiejew – Šiškin (46. Jerochin), Džikija, Wasin, Kudrjašov (84. Bucharow), Żyrkow – Samiedow, Głuszakow, Golovin, Kombarow (68. Poloz) – Smolov.
    Zmiany: V. Gabulov, Guilherme – Kambolov, Kutěpov, Smolnikow, Gazinskij, Jerochin, Tarasov, Alexej Mirančuk, Bucharow, Kanunnikow, Poloz.

Portugalia: Patrício – Soares, Pepe, Alves, Guerreiro (65. Eliseu) – B. Silva, W. Carvalho, Adrien Silva (82. D. Pereira), A. Gomes – Ronaldo, André Silva (78. G. Martins).
    Zmiany: Beto, Sá – Fonte, Neto, Semedo, Eliseu, Moutinho, Nani, D. Pereira, G. Martins, Pizzi, Quaresma.

Sędziowie: Gianluca Rocchi (Włochy)