Piast – Pogoń 1:2 (koniec) | Lechia – Cracovia 0:1 (koniec) | Legia – Korona 1:1 (koniec)
Piast Gliwice
1:2 (0:0)
Pogoń Szczecin
Sobota 22.07.2017, 15:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 2. runda
    Statystyki po całym spotkaniu.

Bardzo dobre widowisko oglądaliśmy w drugiej połowie, to czego nie było przez pierwszą odsłonę dostaliśmy w drugiej i tylko z tego trzeba się cieszyć. Pogoń wyszła na prowadzenie za sprawą Dariusza Formelli, niespełna trzy minuty później wyrównał Papadopulos, od tego czasu Piast prezentował się lepiej, ale ostatnie słowo należało do Pogoni, która miała rzut rożny i zamieniła go na bramką. Dziękujemy ślicznie za spędzony czas i zapraszamy po kolejne emocje. (17:24:51)

90+3

90+3
    Zivec oddaje strzał z dystansu, pewnie, bardzo pewnie broni Załuska.
    90+2. Sebastian RUDOL - 1:2

90+2
    Gol dla Pogoni!

Cóż za końcówka! Piękne dośrodkowanie z rzutu wolnego, do główki wyskakuje SEBASTIAN RUDOL, który pokonuje świetnym strzałem Szmatułe! Pogoń na prowadzeniu.
    90+2. Czy tu się coś zmieni?

90+2
    Pogoń bardzo cierpliwie rozgrywa swoją akcję, opłaciło się to i goście wywalczyli rzut rożny.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez sędziego Złotka.

90
    Formella ładnie urwał się i oddał strzał, który paruje przed siebie Szmatuła, a tam minął się z nią Frączczak!

89
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4555 widzów.

88
    Gojko ładnie płaskim podaniem wbijał piłkę w pole karne, ale na wślizgu Rapa bardzo skutecznie i oddala zagrożenie.

87
    Pogubili się w obronie teraz goście i od autu wznawiać będą piłkarze Piasta.

86
    Papadopulos ładnie obrócił się z piłką i chciał od razu zaskoczyć strzałem, lecz czujnie, nawet bardzo czujnie obrońcy Pogoni.

85
    Pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry, coś czuję, że takim wynikiem nie zakończy się to spotkanie.

84
    Bardzo ładnie Mójta zastawił się przed oporem Dariusza Formelli, Piast lepiej wygląda w ostatnich minutach.
    83. Czy któraś z drużyn przechyli szalę na swoją stronę?

82
    Zivec uderzył na bramkę Załuski, piłka przelatuje obok słupka, ale to jest kolejna groźna próba zawodnika Piasta.

Mateusz Zając

Gole: 78. Papadopulos – 76. Formella, 90+2. Rudol

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 13:11. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 0:1. Foule: 8:17.
    Piast Gliwice: Szmatuła – Konczkowski, Hebert, Sedlar, Pietrowski (70. Mójta) – Bukata, Vassiljev (75. Papadopulos), Dziczek, Zivec – Angielski (46. Gojko), Jankowski.
    Zmiany: Rusov – Gojko, Jagiełło, Mójta, Korun, Krakowczyk, Papadopulos.

Pogoń Szczecin: Załuska – Niepsuj, Rudol, Râpă, Nunes – Drygas (73. Rafał Murawski), Hołota – Listkowski (56. Formella), Kort, Gyurcsó – Zwoliński (67. Frączczak).
    Zmiany: Henger – Piotrowski, Rafał Murawski, Frączczak, Matynia, Walukiewicz, Formella.

Sędziowie: Mariusz Złotek – Gorzyce