Ruch Z. – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | Siarka T. – Termalica 1:4 (po dogrywce) | Wisła Pu. – Legia 1:4 (koniec)
Ruch – Chrobry 1:3 (koniec) | Stal M. – Piast 0:2 (koniec) | Świt NDM – Podbeskidzie 1:3 (koniec)
Wisła K. – Wisła Pł. 2:1 (koniec)
Wisła Kraków
2:1 (0:0)
Wisła Płock
Wtorek 08.08.2017, 20:45 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

We wtorek i środę rozegrane zostaną spotkania 1/16 finału pucharu Polski. W jednym ze starć zmierzą się Wisła Kraków i jej imienniczka z Płocka. Jest to jedna z ciekawiej zapowiadających się par tej rundy.

To będzie drugie bezpośrednie starcie tych ekip w przeciągu kilku dni. W miniony piątek oba zespoły rywalizowały ze sobą w ramach Lotto Ekstraklasy. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku minimalnie lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 1:0.

Ten sezon generalnie lepiej rozpoczęli krakowianie. Gospodarze wtorkowego pojedynku w czterech pierwszym ligowych kolejkach zwyciężyli trzykrotnie, ulegając jedynie Górnikowi Zabrze. Nieco gorzej spisują się przyjezdni, którzy po zwycięstwie nad Lechem i remisie z Arką mają na swoim koncie cztery oczka.
    Ogromna motywacja w szeregach gospodarzy:

W zeszłorocznym pucharze wyraźnie lepiej również poradziła sobie Wisła krakowska. Zawodnicy spod Wawela najpierw uporali się z Zagłębiem Sosnowiec, a następnie z Chojniczanką Chojnice. Przeszkodą nie do przejścia w ćwierćfinałowym dwumeczu okazał się Lech Poznań, późniejszy finalista. Na jednym meczu skończyli swoją przygodę natomiast płocczanie, którzy ulegli Stali Mielec.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu drużyn podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Znamy już zestawienia obydwu zespołów!

Wisła Kraków:
    Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Pietrzak – Llonch, Halilović – Bartosz, Wojtkowski, Boguski – Brożek

Rezerwowi:
    Chorążka – Bartkowski, Lopez Huesca, Brlek, Velez Jimenez, Kostal, Małecki

Trener: Kiko Ramirez

Wisła Płock:
    Kryczka – Stępiński, Sielewski (C), Łasicki, Pirvulescu – Łukowski, Furman, Dźwigała, Varela – Lebedyński, Piątkowski

Rezerwowi:
    Kiełpin – Byrtek, Rasak, Merebashvili, Reca, Michalak, Kante

Trener: Jerzy Brzęczek.
    Tak prezentuje się stadion w Krakowie:

1

3
    Boguski ewidentnie faulowany na połowie przyjezdnych i krakowianie będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

4
    Zupełnie nieudane wykonanie stałego fragmentu gry przez Wojtkowskiego. Kryczka ze stoickim spokojem wyłapuje futbolówkę.

5
    Po kornerze dla Wisły Kraków do strzału głową złożył się Gonzalez, jednak piłka poszybowała obok bramki! Lepiej rozpoczęli ten pojedynek gospodarze.
    5. Gonzalez bliski otworzenia worka z golami!

6
    W odpowiedzi zaatakowali płocczanie, ale im również nie udało się oddać strzału w światło bramki. Z piątego metra wznawia grę Buchalik.

7
    Varela próbował dogrywać z lewej strony, ale wślizgiem zablokował to Cywka. Tylko rzut rożny dla Wisły Płock po tej dobrze zapowiadającej się akcji.

8
    Przycisnęli przyjezdni, ale Buchalik ani razu nie był zmuszony do interwencji. Teraz przy piłce znajdują się podopieczni Kiko Ramireza.

10
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Wisły Płock. Nieco za mocne dośrodkowanie Furmana, ale piłkę przechwycił Varela.

11
    Krakowianie starają się teraz uspokoić grę. W ostatnich kilku minutach bez kompleksów grali ich rywale.

13
    Nieco spokojniejszy fragment spotkania w Krakowie. Nie milkną natomiast kibice miejscowej Wisły, którzy gorącym dopingiem starają się wesprzeć swoich ulubieńców w walce o awans.

14
    Powoli pozycyjny atak budują zawodnicy prowadzeni przez Jerzego Brzęczka. Początek spotkania należy właśnie do płocczan.

16
    Zbyt głęboka wrzutka Pirvulescu z lewej flanki i futbolówka ląduje w objęciach Buchalika.

18
    Czekamy na jakieś przyspieszenie gry którejś ze stron. Po dynamicznym początku, tempo nieco opadło.

19
    Gonzalez nieprzepisowo walczył o piłkę z Dźwigałą na połowie Wisły Płock, co nie uszło uwadze arbitra.

20
    Zablokowane dośrodkowanie Łukowskiego przez Pietrzaka i kolejny korner dla gości. Czy w końcu ten stały fragment gry przyniesie przyjezdnym jakąś wymierną korzyść?

21
    Arbiter po raz pierwszy w tym pojedynku sięga po kartkę. Faulem blisko własnej szesnastki podpadł sędziemu Pirvulescu.

22
    Skutecznym piąstkowaniem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego popisał się Kryczka.

24
    Ależ było niebezpiecznie! Furman wparował z piłką w pole karne rywali, ale jego bardzo mocne uderzenie zostało zablokowane przez ofiarnie blokującego strzał obrońcę!

25
    Cywka przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale nie bardzo miał do kogo zagrać. Gracz gospodarzy zdecydował się więc na uderzenie, ale uderzył ponad poprzeczką.
    25.

27
    Boguski umiejętnie dał się sfaulować na dwudziestym metrze. Do wykonania rzutu wolnego szykuje się Wojtkowski.

28
    Bezpośrednie uderzenie Wojtkowskiego, który jednak trafią prosto w mur. Chwilę później futbolówka ląduje w objęciach Kryczki.

29
    Nie brakuje w Krakowie ostrej walki na murawie. Jeden z zawodników drużyny miejscowych ucierpiał teraz nieco mocniej i potrzebna będzie przerwa.

31
    Nieudanie wyprowadzili swój kontratak miejscowi i skutecznie bronią się płocczanie.

32
    Taktyczny faul Rafała Pietrzaka na wysokości linii środkowej boiska i krakowianin trafia do kajetu sędziego.

33
    Cywka wygrywa pojedynek główkowy z Lebedyńskim na piątym metrze własnej szesnastki. Gdyby nie to, Wisła Płock miałaby ogromną szansę na wyjcie na prowadzenie!

35
    W walce o górną piłkę Tomasz Cywka przypadkowo trafił rywala w twarz i słusznie został przez arbitra żółtym kartonikiem.

36
    Zdecydowanie za mocne zagranie Furmana z rzutu wolnego i piłkę ze spokojem przechwytuje Buchalik.

37
    Nieco skiksował Buchalik przy uderzeniu Łukowskiego z większego dystansu. Na szczęście dla gospodarzy nie zdążył z dobitką Varela.

39
    Kryczka bardzo dobrze interweniuje po uderzeniu Boguskiego. Zapowiada się ciekawa końcówka tej części gry.

40
    Nie potrafią utrzymać nerwy na wodzy gospodarzy. Tym razem spóźnione wejście Lloncha i jeszcze jedna indywidualna kara dla jednego z podopiecznych Ramireza.

42
    Ty razem ukarany zawodnik płocczan. Żółtym kartonikiem upomniany został Łasicki.

43
    Kryczka po raz kolejny nie ma kłopotów z wyłapaniem futbolówki po stałym fragmencie rywali.

45
    Od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego wznawiają grę przyjezdni.

45+1
    O minutę została przedłużona pierwsza odsłona tego pojedynku.

45+2
    Zupełnie nieudanie zza pola karnego uderzał Furman.

45+2

Do przerwy bez goli na stadionie w Krakowie! Trzeba jednak przyznać, że oglądamy dość ciekawe zawody. Piłkarze obu drużyn nie ograniczają się do defensywy, tylko przede wszystkim starają się atakować. Miejmy nadzieję, że przyniesie to efekty w drugiej połowie i doczekamy się goli.

Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Gol dla Wisły Płock!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! Składna akcja płocczan, którą po podaniu od Piątkowskiego płaskim uderzeniem w kierunku dłuższego słupka zakończył JAKUB ŁUKOWSKI!
    49. ŁUKOWSKI - 0:1

50
    Od razu do odrabiania strat ruszyli miejscowi. Podopiecznym Kiko Ramireza pozostało czterdzieści minut na doprowadzenie choćby do remisu.

51
    Ależ było blisko! Po uderzeniu Lebedyńskiego piłka odbiła się od słupka! Próbował jeszcze dobijać gracz Wisły Płock, ale spudłował.
    51.

53
    Bardzo dobrze zorganizowani w defensywie są przyjezdni. Tym razem skutecznie zatrzymana piłka po wrzutce Boguskiego.

54
    Domagają się rzutu karnego zawodnicy Białej Gwiazdy! W polu karnym prawdopodobnie faulował Dominik Furman.

55
    Jest rzut karny dla Wisły Kraków! Arbiter uznał, że faulowany w tej sytuacji był Gonzalez.
    55.

56
    Gol dla Wisły!

Krakowianie szybko doprowadzają do wyrównania! Kryczek wyczuł intencje IVANA GONZALEZA, który jednak uderzył zbyt precyzyjnie i doprowadził do remisu!
    56. GONZALEZ - 1:1

58
    Żółtym kartonikiem za faul ukarany zostaje Ivan Gonzalez.

58
    Jest to, na co liczyliśmy po pierwszej połowie spotkania! Worek z golami został rozwiązany i miejmy nadzieję, ze to nie koniec!

59
    W jednym ze starć ucierpiał Łukowski, na szczęście z zawodnikiem Wisły Płock wszystko jest już w porządku.

62
    Jerzy Brzęczek dokonuje pierwszej roszady w swoim zespołu. Z jakimś urazem schodzi Varela, a w jego miejsce pojawia się Michalak.

63
    Od razu po wejściu na murawę żółty kartonik wyłapuje Michalak! Wyraźny atak w plecy Cywki i arbiter nie miał wątpliwości co do odgwizdania przewinienia.

64
    Przycisnęli teraz krakowianie. Kryczka dobrze piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a chwilę później niecelnie uderzał Boguski.

66
    Nerwy w obu zespołach i doszło do niewielkiej przepychanki na połowie gospodarzy. Ostatecznie arbiter nikogo nie ukarał, a od rzutu wolnego grę wznowią przyjezdni.

67
    Wyraźnie faulowany był teraz Wojtkowski i arbiter pokazuje żółtą kartkę Furmanowi.

67
    Tym razem zmiana w ekipie krakowskiej Wisły. Brlek melduje się na murawie w miejsce Boguskiego.

69
    Przy piłce utrzymują się teraz zawodnicy Białej Gwiazdy. Nieco cofnięci są teraz Nafciarze.

70
    W miejsce Lebedyńskiego Jerzy Brzęczek wprowadza Kante.

71
    Zmiana również w ekipie gospodarzy. Llonch zostaje zastąpiony przez Małeckiego.

73
    Nieco ponad kwadrans pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Niewątpliwie obie drużyny wolałaby uniknąć dogrywki, choć na razie to na nią się właśnie zanosi.

74
    Jeden z zawodników Wisły Kraków ma jakieś drobne problemy zdrowotne i arbiter przerwał grę.

76
    Tym razem na własnej połowie boiska ucierpiał Igor Łasicki.

77
    Ostatniej roszady dokonuje Kiko Ramirez. Bartosz schodzi, Kostal wchodzi.

78
    Ta kontra mogła zakończyć spotkanie! Czterech na dwóch wychodzili gospodarze, ale Brożek zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji. Strzał Wiślaka zablokował jeden z defensorów i płocczanie uciekli spod topora!

80
    Dobrym wyjściem za pole karne popisał się Kryczka. Od autu rozpoczną miejscowi.

81
    Coraz mniej czasu mają obie ekipy na rozstrzygnięcie losów tego pojedynku w regulaminowym czasie.

82
    Nieudanie z prawego skrzydła dośrodkowywał Stępiński. Futbolówkę ze spokoje wyłapał Buchalik, który zapewne szybkim wyrzutem będzie chciał uruchomić klubowych kolegów.

84
    Brożek wystawił piłkę Brlekowi, który huknął z dwudziestu metrów, ale minimalnie ponad poprzeczką. Ta akcja Wisły Kraków mogła się podobać!

85
    Kolejny rzut karny dla krakowian! Po strzale Cywki piłkę ręką w polu karnym zagrał Igor Łasicki!
    85.

86
    Igor Łasicki otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i płocczanie dokończą te spotkanie w dziesiątkę!

87

Biała Gwiazda o krok od awansu do 1/8 finału pucharu Polski! IVAN GONZALEZ tym razem uderzył w przeciwnym kierunku i nie dał żadnych szans golkiperowi rywali na skuteczną interwencję!
    87. GONZALEZ - 2:1

88
    Zablokowana centra Patryka Małeckiego i miejscowi wznowią grę od rzutu rożnego.

89
    W znakomitej sytuacji znalazł się Paweł Brożek, ale piłka nie znalazła drogi do siatki! Chwilę później strzał Małeckiego na rzut rożny sparował Kryczka.
    89. Mały mógł zakończyć to spotkanie!

90
    Krakowianie rozpoczną grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali. Naprawdę bardzo mądrze utrzymują wynik gospodarze.

90+1
    Jeszcze zmianę przeprowadza Brzęczek. Piątkowski zostaje zastąpiony przez Merebashviliego.

90+1
    Aż o pięć minut zostaje przedłużony ten pojedynek.

90+2
    Nie mogą wyjść poza własną połowę przyjezdni. Ciężko będzie piłkarzom z Płocka wyprowadzić jeszcze choćby jedną akcję.

90+3
    W prosty sposób stracili piłkę płocczanie, ale Brożek źle odegrał do Małeckiego. Paweł faulował tez w tej sytuacji rywala i został ukarany przez arbitra.

90+4
    Brlek bardzo ostro odepchnął Merebashviliego i Wisła Płock będzie miała rzut wolny w odległości około trzydziestu metrów od bramki rywala!

90+5
    Dośrodkowanie Furmana, ale przechwytują piłkę krakowianie! Tracą swoją okazję na doprowadzenie do remisu przyjezdni.

90+6

Wisła Kraków melduje się w 1/8 finału pucharu Polski!
    Koniec pojedynku w Krakowie:

Płocczanie jako pierwsi rozpoczęli dziś strzelanie, ale dzięki dwóm wykorzystanym rzutom karnym dalej awansuje Wisła z Krakowa. W 1/8 Biała Gwiazda zmierzy się z Koroną Kielce, albo Zagłębiem Sosnowiec. Dziękuję za uwagę! (22:40:28)

Gole: 56. Gonzalez (kar.), 87. Gonzalez (kar.) – 49. Łukowski

Kartki:   32. Pietrzak (WIS), 35. Cywka (WIS), 40. Llonch (WIS), 58. Gonzalez (WIS), 90+3. Brożek (WIS) – 21. Pirvulescu (PLO), 42. Łasicki (PLO), 63. Michalak (PLO), 67. Furman (PLO)   86. Łasicki (PLO)

Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Pietrzak – Llonch (71. Małecki), Halilović – Bartosz (77. Kostal), Wojtkowski, Boguski (67. Brlek) – Brożek