Zagłębie L. – Wisła Pł. 2:2 (koniec) | Arka – Wisła K. 3:1 (koniec)
Arka Gdynia
3:1 (2:1)
Wisła Kraków
Piątek 08.09.2017, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy na ligowe boiska LOTTO Ekstraklasy. 8. kolejkę zmagań rozpoczynamy od spotkania w Lubinie, natomiast my w tej relacji zagościmy w trójmieście, a dokładnie Gdyni, gdzie tutejsza Arka Gdynia podejmie Wisłę Kraków. "Biała Gwiazda" po dość przyzwoitym początku sezonu plasuje się na 5. lokacie w dorobkiem trzynastu punktów, natomiast gospodarze dzisiejszego pojedynku prezentują poniżej wszelkich oczekiwać, 12. pozycja i tylko siedem "oczek" to na pewno nie szczyt oczekiwać zwycięscy Pucharu Polski.
    Konferencja przed meczem:

W ostatnich kolejkach...

Wisła od dwóch spotkań nie może zaskoczyć na odpowiednie tory. Najpierw dość wyraźna deklasacja w Lubinie, gdzie Zagłębie spokojnie ograło podopiecznych Kiko Ramireza 3:0, a tydzień później remis u siebie z Lechią Gdańsk 1:1, Lechici nie prezentują ostatnio efektywnego futbolu i podział punktów na pewno był sporym zaskoczeniem.

Arka natomiast tak jak już wspominałem nie zalicza początku sezonu 2017/18 do najbardziej udanego w historii klubu, chociaż zaczęło się dość obiecująco to z każdą kolejką było już tylko gorzej. W siedmiu kolejkach Arka odniosła tylko jedno zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław 16. lipca... a więc trochę czasu już minęło. Pięć ostatnich spotkań to trzy remisy i dwie porażki, a żeby nie było za kolorowo, dwie kolejki ostatnie to sześć bramek straconych i zero strzelonych.
    Arka na pewno będzie chciała odnieść drugie zwycięstwo w sezonie.

A w przyszłym tygodniu...

A a za tydzień, no właśnie, co za tydzień? Wisła podejmie na własnym obiekcie Piast Gliwice, który spisuje się również dość średnio, po siedmiu meczach jest dziesiąty z ośmioma punktami na koncie.

Arkę natomiast czeka kolejny mecz przed własną publicznością i jeśli podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego podwinie się noga z Wisłą to za chwilę będzie możliwość rehabilitacji przeciwko Zagłębiu Lubin, a Ci są wiceliderami tabeli, ciężkie siedem dni przed "Arkowcami".
    Nowy nabytek "Białej Gwiazdy".

Sędzią wyznaczonym do tego meczu będzie Pan Bartosz Frankowski z Torunia. Oprócz sędziów asystentów i arbitra technicznego nad dokładniejszym rezultatem zawodów czyhać będzie wóz VAR'u z sędzią Szymonem Marciniakiem na czele.

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 20:30, natomiast my całą relację rozpoczynamy już dwa kwadranse wcześniej opublikowaniem składów i ciekawostek. Serdecznie zapraszamy do śledzenia!
    Tak prezentuje się skład gości.

A w takim zestawieniu zagrają dziś gospodarze.

Trwa rozgrzewka.

Niebawem ruszamy!

1

1
    Mecz rozpoczęty. Zawodnicy Wisły Kraków zagrają dziś w czerwono-białych strojach, natomiast gospodarze prezentować się będą w czerwono-białych kompletach. Liczymy na wiele ciekawych akcji!

2
    Przypomnijmy sobie jeszcze składy:

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Nalepa, Sołdecki, Sambea Kakoko – Vinicius, Siemaszko, Piesio.

Rezerwowi: Pilarz – Sobieraj, Jurado, Szwoch, Rey, Jazvić, Danch.

Wisła Kraków: Buchalik – Cywka, Głowacki, González, Sadlok – Llonch, Arsenić – Boguski, Zé Manuel da Silva Oliveira, Małecki – Lopez.

Rezerwowi: Cuesta – Pietrzak, Halilović, Bartkowski, Wojtkowski, Košťál, Balleste.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)..

3
    Ładnie przyspieszyła Wisła. Próbował uderzyć Zé Manuel da Silva Oliveira, ale futbolówka trafiła prosto w jednego z przeciwników. Inicjatywa wróciła w posiadanie gdyńskiej Arki, która buduje atak pozycyjny.

4
    Sambea próbował podawać do jednego z partnerów, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze zaprezentowała się krakowska defensywa. Gospodarze zdołali wywalczyć jedynie wznowienie z autu.

5
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki PATRYK MAŁECKI. Nieziemskie uderzenie tego zawodnika! Postanowił mocno przymierzyć z dystansu i udało się zdobyć przepięknego gola. Steinbors nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Poezja!
    5. Patryk MAŁECKI - 0:1

7
    Arka całkiem dobrze wyglądała w pierwszych minutach. Nic nie wskazywało na to, że gospodarze tak szybko stracą gola. Tymczasem wystarczył jeden moment niefrasobliwości i momentalnie na listę strzelców wpisał się Małecki.

8
    Takie gole, jak ten Małeckiego nie padają zbyt często nawet w Lidze Mistrzów. Będziemy wspominać to piękne trafienie przez długi, długi czas. Coś wspaniałego.

9
    Wyraźnie rozdrażnieni są zawodnicy Arki Gdynia. Na pewno nie tak wyobrażali sobie pierwsze minuty tego starcia. Ekipa z trójmiasta ruszyła do natarcia i praktycznie nie opuszcza okolic pola karnego rywali.

11
    Ciekawy przebieg ma początek tego pojedynku. Obie ekipy prezentują bojowe nastawienie. Obecnie nieco częściej futbolówką operują gdynianie, lecz niewiele z tego wynika.
    12. Kiepska passa przerwana w nieziemskim stylu!

13
    Jeżeli takie tempo zostanie podtrzymane, to należy się spodziewać, że już niebawem będziemy mieli kolejne bramki. Póki co nie mamy żadnych powodów do narzekań. Jest naprawdę ciekawie.

14
    Jeżeli Wisła wygra dziś w Gdyni, to wskoczy na fotel lidera ligowej tabeli. Jest o co grać. Arka natomiast może przedłużyć serię siedmiu meczów bez zwycięstwa.

15
    Małecki przepięknie odegrał do Cywki, natomiast ten huknął jak z armaty. Zapachniało kolejnym golem, ale tym razem Steinbors był odpowiednio ustawiony i zanotował pewną interwencję.
    15. Bomba Cywki.

16
    Kapitalna atmosfera panuje na stadionie w Gdyni. Zgromadzeni kibice nie załamują się tym, że aktualnie gospodarze przegrywają z Wisłą Kraków. Oni wierzą, że straty zostaną zniwelowane. O to łatwo na pewno nie będzie.

17
    Nieźle zapowiadająca się akcja gospodarzy została przerwana, bo błąd w sztuce popełnił Nalepa. Zawodnik Arki Gdynia zagrywał futbolówkę ręką. Sędzia doskonale to wychwycił.

18
    Atakują, nacierają zawodnicy szkoleni przez Ojrzyńskiego. Widać, że nastroje są bardzo bojowe i chcą jak najszybciej odrobić straty. Defensywa Wisły nie popełnia jednak zbyt wielu błędów i szybko oddala niebezpieczeństwa.

19
    Miejscowi nie szukają zbyt skomplikowanych rozwiązań. Przed chwilą przymierzył Sołdecki, ale futbolówka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Jęk zawodu na trybunach.

21
    Cywka wybornie odegrał do Carlitosa, który miał szansę na podwyższenie prowadzenia gości! Ostatecznie skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Ogromne problemy gdynian!

22
    Gospodarze fatalnie marnują dogodne sytuacje. Przed momentem w niezłym położeniu znalazł się Nalepa, jednak nie zdołał tego wykorzystać. Futbolówka została posłana hen ponad poprzeczką. Co za kiks!

23
    Posiadanie piłki: 59-41%.

24
    Zawodnicy w żółto-niebieskich kompletach nieustępliwie szukają szans do zdobycia gola. Trochę chyba są zbyt pochopni. Muszą się uspokoić, bo z tych nerwowych ruchów nie wynika nic pozytywnego.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Tempo rywalizacji wciąż jest całkiem dobre, choć minimalnie siadło. Częściej futbolówką operują podopieczni Leszka Ojrzyńskiego.

26
    Bliski szczęścia był teraz Siemaszko! Doświadczony zawodnik musnął futbolówkę, jednak koniec końców nie zdołał wprowadzić jej do siatki. Zabrakło naprawdę niewiele!
    26. Niezła próba Siemaszki!

27
    Dzieje się, dużo dzieje się dzisiaj na stadionie w Gdyni. Teraz przycisnęli goście ze stolicy Małopolski. Ładnie przyspieszył Cywka, ale w kluczowej fazie upadł w polu karnym gospodarzy i inicjatywa została stracona.

28
    Cywka szukał jedenastki, ale nie było o tym mowy. Arbiter pozostał niewzruszony i postąpił słusznie. Tymczasem gdynianie znów próbują przedrzeć się w okolice pola karnego rywala.

30
    Szukają, próbują różnych rozwiązań piłkarze Leszka Ojrzyńskiego. To niewiele daje, bo krakowianie dobrze organizują się w okolicach własnej szesnastki.

31
    Podania: 127-113.
    Celność podań: 76-73%.

32
    Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienia. Nieustannie obserwujemy przewagę zawodników szkolonych przez Ojrzyńskiego. Co jakiś czas nacierają podopieczni Ramireza, lecz nic z tego nie wynika.

33
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki RAFAŁ SIEMASZKO. Coś niesamowitego! Marciniak kapitalnie dośrodkował w pole karne, a tam fenomenalną główką popisał się Siemaszko. To było uderzenie z około dwunastu metrów!
    33. Rafał SIEMASZKO - 1:1

34
    Gospodarze odzyskują to, o co walczyli od piątej minuty. Buchalik nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Uderzenie Siemaszki było perfekcyjne. Widać, że ten zawodnik może pochwalić się gigantycznym doświadczeniem.

35
    Za dziesięć minut pierwsza odsłona tego pojedynku zostanie zakończona. Teraz do krakowianie próbują nacierać, jednak rywale dyktują twarde warunki.

36
    Uspokajają swe poczynania piłkarze "Białej Gwiazdy". Aktualnie goście ze stolicy Małopolski wymieniają podania w okolicach środka boiska. Gdynianie czekają na nich na własnej połowie.

37
    Strzały: 6-6
    Celne strzały: 1-3

38
    Strzelcem bramki YANNICK KAKOKO. To musiało się tak skończyć! Jak dzieciak zachował się Boguski, co zostało bezlitośnie wykorzystane przez przeciwników. Piesio doskonale odegrał do Kakoko, który zachował zimną krew i precyzyjnym strzałem wprowadził futbolówkę do siatki.
    38. Yannick KAKOKO - 2:1

40
    Bardzo gorąco zrobiło się na boisku. Sędzia Frankowski musiał reagować. Przed momentem żółtym kartonikiem ukarany został Ivan Gonzalez.

41
    Potężna bomba Grzegorza Piesia! Zapachniało kolejnym trafieniem, jednak tym razem futbolówka jedynie odbiła się od słupka i opuściła boisko. Gdyby to wpadło, to mielibyśmy następną przepiękną bramkę!
    41. Ależ było groźnie!

43
    Kolejne niebezpieczeństwo! Carlitos pięknie przymierzył z rzutu wolnego, ale Steinbors wyciągnął się jak struna i sparował futbolówkę na rzut rożny. Co za parada golkipera Arki Gdynia – palce lizać, drodzy Państwo!
    43. Strzał Carlitosa.

44
    Kapitalny jest ten mecz w Gdyni. Emocje sięgają zenitu. Wielka szkoda, że za moment piłkarze zejdą do szatni. Oby wrócili z niej w tak samo bojowych nastawieniach!

45

Premierowa odsłona dzisiejszego starcia w Gdyni już za nami. Do tej pory emocji nie brakowało. Obie ekipy stworzyły niesamowite widowisko. Nie brakowało groźnych ataków oraz pięknych goli. Niesamowicie piękne trafienie zainkasował Małecki. Później ładną bramkę dołożył Siemaszko. W 38. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Sambea Kakoko. Miejmy nadzieję, że druga połowa też przyniesie nam niemałe emocje!
    Statystyki po 1. połowie.

46

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Frederik Helstrup, na boisku pojawia się Krzysztof Sobieraj.

46
    Wracamy do rywalizacji. Po pierwszej połowie jesteśmy w doskonałych nastrojach. Emocji nie brakowało, a i piękne gole udało nam się odnotować. Oby tal dalej, prosimy o podtrzymanie poziomu!

47
    Od początku drugiej połowy gdynianie próbują zaskoczyć przeciwników. Przed chwilą Piesio szukał podania do Siemaszki, ale zagranie zostało przeszyte przez jednego z Wiślaków.

48
    Niesamowicie mocno zakotłowało się teraz w polu karnym gości! Powędrowało tam niewygodne dośrodkowanie, ale Nalepa nie zdołał tego wykończyć. Sporo szczęścia mieli podopieczni Ojrzyńskiego.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcus Vinicius (Arka Gdynia).
    Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Siemaszko (Arka Gdynia).

Emocje biorą górę. Zawodnicy zostali ukarani za przepychanki i ostre dyskusje.

50
    Bardzo ładny strzał Nalepy! Z ogromnymi trudnościami futbolówkę sparował teraz Buchalik. Zapachniało, oj mocno zapachniało kolejnym trafieniem. Co za mecz, co za wielkie emocje!
    50. Ależ bomba Nalepy!

51
    Siemaszko przepięknie przechytrzył przeciwników, a następnie odegrał do Viniciusa. Ten oddał strzał, ale futbolówka poszybowała ponad bramką. Coraz groźniejsze są te natarcia ekipy prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego.

52
    Głośno jest na trybunach. Kibice denerwują się razem z zawodnikami, którzy są już chyba rozgrzani do granic czerwoności. Gorąco robi się na murawie, sędzia musi studzić zapędy piłkarzy.

53
    Tymczasem uderzył Buchalik, ale Steinbors stanął na wysokości zadania. Pewna interwencja tego doświadczonego bramkarza. Inicjatywa wraca w posiadanie zespołu z trójmiasta.

54
    Ładnie zabawił się teraz z futbolówką Patryk Małecki! Ponownie miał szansę na zanotowanie ładnego trafienia, jednak tym razem minimalnie się pomylił. Wisła szuka swoich szans na skrzydłach.

55
    Mogło być już przynajmniej 3:1 dla gospodarzy. Tymczasem przyjezdni nadal pozostają w grze. Jednobramkowe prowadzenie Arki absolutnie o niczym nie świadczy.

58
    Nalepa ładnie przedarł się w pole karne, ale ostatecznie nie zdołał oddać celnego uderzenia

60
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Jesus Imaz Balleste.

60
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi José Manuel da Silva Oliveira, na boisku pojawia się Martin Košťál.

61
    Krakowianie egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Trener Ramirez mocno odświeżył swój skład. Być może to sprawi, że Wisła zacznie grać lepiej.

62
    Strzały: 12-10
    Strzały celne: 3-5

63
    Spóźnioną interwencją popisał się teraz Grzegorz Piesio. Sędzia momentalnie przerwał grę i sięgnął po żółty kartonik. Jak najbardziej słuszna decyzja pana Bartosza Frankowskiego.

64
    Coraz ostrzej robi nam się w tym spotkaniu. Trochę nawet zaczyna pachnieć czerwonym kartonikiem. Zawodnicy muszą się kontrolować, bo widać, że sędzia nie pobłaża.

65
    Już tylko 25 minut pozostało do zakończenia dzisiejszego spektaklu w trójmieście. Arka kontroluje przebieg tego pojedynku. Przyjezdni sporadycznie potrafią wyprowadzić jakieś groźne natarcie.

66
    Faule: 14-9.

67
    Tempo rywalizacji minimalnie siadło. Aktualnie goście wymieniają się podaniami na własnej części boiska. Widać, że chcą troszeczkę uspokoić swe poczynania. Słusznie, bo zaczęli grać za chaotycznie.

69
    Coś niesamowitego! Wydawało się, że Gonzalez wprowadzi futbolówkę do siatki. Tymczasem na posterunku był Steinbors, który popisał się nieprawdopodobną robinsonadą. Nic dodać, nic ująć. Czapki z głów!
    69. Zapachniało golem, ponownie!

70
    Za około dwadzieścia minut już wszystko będzie jasne. W dalszym ciągu emocji nie brakuje. Za moment będziemy mieli kolejną zmianę po stronie gospodarzy. Boisko opuści Rafał Siemaszko.

71
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Rafał Siemaszko, na boisku pojawia się Ruben Jurado.

72
    Posiadanie piłki: 46-54%.

73
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Iván González, na boisku pojawia się Tibor Halilović.

75
    W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie Arki Gdynia. Wisła próbuje atakować, lecz niewiele z tego wynika. Dobrze bronią się podopieczni Leszka Ojrzyńskiego.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda około 8 tysięcy widzów.

77
    Jeszcze jeden atak Arki Gdynia, lecz dobrą postawą w defensywie zabłysnęli zawodnicy "Białej Gwiazdy". Wisła w posiadaniu inicjatywy, aktualnie miejscowi wymieniają podania na własnej połowie.

78
    Wisła ma coraz mniej czasu na odrabianie strat. Arka naciska, jednak te ataki nie są już tak groźne, jak jakiś czas temu.

81
    Strzelcem bramki RUBEN JURADO. Tutaj jest już chyba pozamiatane! Jurado wykorzystał niefrasobliwość Buchalika i bez problemu wprowadził futbolówkę do siatki. Bardzo dobrą pracę wykonał też Piesio, który kilka chwil wcześniej nieźle przymierzył.
    81. Ruben JURADO - 3:1

82
    Strzały: 15-12
    Strzały celne: 5-7

83
    Mamy kolejną żółtą kartkę. Tym razem za nieprzepisową interwencję upomniany został Nalepa. Rzut wolny dla Wisły Kraków, może być niebezpiecznie.

84
    Zakotłowało się teraz w polu karnym Arki, jednak koniec końców "Biała Gwiazda" nie oddała celnego uderzenia. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli defensorzy ekipy z Gdyni.

85
    Już chyba nic się tutaj nie zmieni. Krakowianie nie są w stanie odrobić dwubramkowej straty. Podopieczni Ojrzyńskiego ładnie operują futbolówką i pewnie dążą do tego, by przerwać passę siedmiu spotkań bez zwycięstwa.
    87. A tak prezentują się trybuny.

89
    Krakowianie jeszcze nacierają, ale robią to mało efektywnie. Widać też, że zaczynają im puszczać nerwy. Przed momentem żółty kartonik obejrzał Głowacki.

90
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Michał Nalepa, na boisku pojawia się Mateusz Szwoch.

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90+2
    Kolejny mało efektywny atak Wisły Kraków. Futbolówka odbiła się od jednego z gdynian i opuściła boisko. Będziemy mieli wznowienie z narożnika.

90+4

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Arki Gdynia. Gospodarze byli dziś lepszym zespołem. Stworzyli więcej groźnych sytuacji. Nie można jednak stwierdzić, że krakowianie byli absolutnym tłem dla drużyny z Gdyni. "Biała Gwiazda" też miała kilka ciekawych ataków, ale niewiele z tego wynikało. Tak czy owak trafienie Patryka Małeckiego na długo zapadnie w naszej pamięci. (22:28:39)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!