Piast – Lechia 1:2 (koniec)
Piast Gliwice
1:2 (1:1)
Lechia Gdańsk
Poniedziałek 11.09.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego meczu, kończymy 8. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Dobrej nocy i liczymy na to, że wrócą Państwo do nas po kolejne emocje! (20:03:10)
    Statystyki po całym spotkaniu.
    Świetne spotkanie w Gliwicach.

Znakomity mecz w Gliwicach. Cóż tu dużo mówić, determinacja, pochwała walki w osłabieniu i motywacja do końcowych minut przyniosły efekt w postaci bramki dającej trzy cenne punkty. Piast był drużyną dominującą w końcówce pierwszej połowie, po gwizdku na drug odsłonę nie widzieliśmy znacznej przewagi mimo tego, że Piast grał w przewadze jednego zawodnika.

90+5

90+5
    Faul Heberta w ofensywie, Lechii już nikt nie zabierze trzech punktów na terenie Piasta.

90+5
    Ostatni rzut wolny dla Piasta w tym meczu.

90+4
    Konczkowski przedarł się przez Wojtkowiaka, ale piłka opuściła plac gry, z piątego metra Kuciak. Ciągle Lechia ma trzy punkty.

90+3
    Kuciak wybije rzut sędziowski, tak właśnie się dzieje, golkiper Lechii kradnie jeszcze kilka cennych sekund.

90+2
    Hebert zderzył się z Krakowczykiem w polu karnym Lechii, niesamowicie zdenerwowany trener Wdowczyk.

90+2
    Łukasik faulował na połowie Piasta, pozostało około trzech punktów dla gospodarzy.

90+1
    Cztery minuty dolicza sędzia Raczkowski, jak odpowie Piast?

90
    Za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w Gliwicach.

89
    Balde jeszcze z żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.
    87. Romário BALDÉ - 1:2

87
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki ROMÁRIO BALDÉ.
    No i co tutaj się stało?! Piast na własne życzenie przegrywa ten mecz w ostatnich minutach! Defensor Piasta wślizgiem wybija piłkę spod nóg Paixao na tyle niefortunnie, że ta wędruje do Romardio Balde, ten zwodzi bez problemów Konczkowskiego i pakuje piłkę kapitalnym strzałem do sieci Szmatuły.

86
    Nunes totalnie nie zrozumiał się z Paixao, przejmują szybciutko zawodnicy Piasta i kreują kolejną akcję na połowie Lechii.

86
    Hebert próbował swoich sił z dystansu, pozostawmy tę próbę bez większego komentarza, od bramki ponownie Kuciak, który nie spieszy się.

86
    Augustyn blokuje Krakowczyka, tyle aut na wysokości pola karnego Lechii.

85
    Bardzo umiejętnie wybijają z rytmu piłkarze Lechii "Piastunki", ciężko jest coś zdziałać gospodarzom przy dobrze broniącym się rywalu.

84
    Zbyt krótka piłka od Wolskiego, będzie jeszcze aut dla gdańszczan. Do piłki podbiega już Wawrzyniak.

83
    Wysoko za akcją wyszedł Korun i faulował zdecydowanie Wolskiego, chwilę później Hebert faulował również zawodnika Lechii i będzie rzut wolny dla gości.

82
    Vassiljev uruchomił Konczkowskiego, ten nie zdołał opanować futbolówki, która wyszła za linię końcową, od bramki Kuciak.

81
    Zivec fatalnie na pole karne, praktycznie do nikogo. Łukasik przejął, ale szybko pozbył się piłki na rzecz zawodników Piasta.

80
    Augustyn ucierpiał podczas jednego ze starć z rywalem, potrzebna była interwencja sztabu medycznego. Za chwilę będzie grać dalej.

79
    Piast sam sobie komplikuje sprawę tego meczu, nieco ponad dziesięć minut do końca spotkania, a kilka błędów w ostatnich minutach nie wróży dobrze.
    78. Okazja Balde!

78
    Błąd defensywy Piasta! Na za dużo pozwolili Wolskiemu, który kapitalnie dojrzał Balde, ten ponownie stanął w kapitalnej okazji, jego strzał minimalnie nad bramką!

77
    Słychać kibiców Lechii Gdańsk, którzy zjawili się w bardzo nielicznym gronie w Gliwicach.

76
    Konczkowski przegrał pojedynek z Balde, ten go minął i huknął na bramkę, odbija Szmatuła.

76
    Zdecydowany wykop Koruna, nabiegał na piłkę Balde.

75
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Stojan Vranjes, na boisku pojawia się Łukasz Krakowczyk.

74
    Dośrodkowanie z narożnika, odbija głową Wawrzyniak, Lechia chce dłużej utrzymać się przy piłce, ale naprawdę ciężko im to przychodzi.

74
    Posiadanie piłki: 48% – 52%

73
    Groźnie, bardzo groźnie pod bramką Lechii, kilka dośrodkowań, a ostatnim było zagranie Konczkowskiego do Vranjesa, który znowu głową prosto w ręce Kuciaka.

72
    Konczkowski po ziemi do Zivca! W ostatnim momencie Mato upomina zawodnika Piast i wybija na rzut rożny.

71
    Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk już za nami, taką jedenastką kończyć będą to spotkanie goście. Trener Wdowczyk natomiast może jeszcze dokonać jednej roszady.

70
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Milos Krasić, na boisku pojawia się Daniel Łukasik.

70
    Dwadzieścia minut do zakończenia tego spotkania, czas ucieka i Lechia naprawdę nie jest w tym momencie gorszą drużyną, świetnie panują nad piłką podopieczni Nowaka, szykuje się zmiana w ekipie gości.

69
    Dośrodkowanie Marco Paixao w pole karne Piasta, Rugašević w ostatnim momencie oddala byle dalej własnego pola karnego. Chwilę później Pietrowski faulowany.

68
    Jankowski z ładnym zwodem w polu karnym Lechii, ale wcześniej chorągiewka sędziego w górze, spalony i od rzutu wolnego Lechia.

68
    Statystyka fauli: 16 – 11.

67
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Joel Valencia, na boisku pojawia się Maciej Jankowski.

67
    Zivec niefortunnie faulował na połowie Lechii i ogląda żółtą kartkę.

66
    W odpowiedzi Lechia! Wolski dośrodkował również z prawej flanki prosto na głowę Paixao, Marco został szybko uprzedzony przez Szmatułę, który miał lekkie problemy z interwencją.

65
    Konczkowski oskrzydlił akcję na prawej flance, dośrodkowanie na wbiegającego Vranjesa, ten oddaje strzał głową który spokojnie łapie Kuciak.

64
    Paixao leży na murawie i nie wierzy, że nie odgwizdał przewinienia sędzia Raczkowski. Grają gospodarze i napierają z minuty na minutę co raz to bardziej.

63
    Valencia na 10. metr, we wszystko włączył się Augustyn i oddalił zagrożenie z dala od swojego pola karnego.

62
    Ależ zmarnował akcję Vassiljev, była gwiazda Jagielloni wbiegła w pole karne Lechii, Kosta chciał sam zakończyć całą akcję strzałem, który broni świetnie Kuciak.

62
    Radzą sobie obrońcy i Piast wychodzi z kolejną kontrą!

61
    Z tego kolejnego rzutu rożnego nic nie wyszło, ale będzie za moment rzut wolny dla gości i ponownie Wolski.
    60. Strzał głową Krasicia.

60
    Bardzo groźnie! Wolski kapitalnie dośrodkował na głowę nabiegającego Krasicia, ten świetnie złożył się do strzału głową i Szmatuła wzniósł się na wyżyny swojej bramkarskiej kariery! Świetna interwencja i kolejny korner.

59
    Korun świetnie pokonał Paixao w pojedynku bark w bark, po chwili Wolski spróbował akcji indywidualnej i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

58
    Papadopulos ponownie faulował Wojtkowiaka, popracował rękoma napastnik Piasta w sposób niedozwolony.

57
    Na jeden kontakt pograli teraz podopieczni Wdowczyka, a dokładnie Zivec do spółki z Rugaševiciem, zabrakło dokładności ze strony tego pierwszego.

56
    Na pozycji spalonej złapany Vassiljev, dobra interpretacja sędziego asystenta. Piast szybciutko przejmuje i sunie z kolejną akcją.

55
    Papadopulos odpychał w pojedynku powietrznym Wojtkowiaka, od rzutu wolnego na polu karnym Kuciak. Daleki wykop na Paixao, który przegrywa pojedynek główkowy.

55
    Zivec z kolejnym strzałem, zablokowany w ostatniej chwili przez Augustyna.

54
    Wawrzyniak teraz kapitalnie się zastawił przed napierającym Valencią, od autu goście, lecz szybko tracą posiadanie piłki.

53
    Wyszli spod presji goście, bardzo dobrze Wojtkowiak, Vranjes próbował odebrać mu piłkę, ale ten swoim doświadczeniem spokojnie wyprowadził futbolówkę.

52
    Rugašević do Zivca, ten do środka i po chwili wyszli spod obrony Lechici odbierając piłkę lekkim pressingiem.

51
    Od bramki Kuciak, złego wyboru dokonał Zivec, który w dzisiejszym spotkaniu jest bardzo aktywny. Konczkowski tymczasem od autu na swojej połowie.

50
    Strzał z dystansu Paixao spokojnie łapie Szmatuła. Piast rozgrywa swoją akcję, a Lechia cofnęła się błyskawicznie na własną połowę.

49
    Ależ cisną niemiłosiernie gospodarze, Kuciakowi wyleciała piłka z rąk, Zivec przejmuje i podaje do Valencii, ten próbował oddać strzał, ale wycofał do Vassiljeva, jego próba zablokowana.

48
    Wiadomo już jak Piast będzie grał, Pietrowski dalekim podaniem chciał uruchomić Vassiljev, ten jednak na pozycji spalonej, nawet nie wyszedł do tej piłki Estończyk.

47
    Od razu szybka akcja prawą flanką Piasta, Valencia po koniec oddaje strzał na bramkę Kuciaka, ten nie miał problemów z wyłapaniem tego uderzenia.

46
    A więc trzy zmiany łącznie od pierwszego gwizdka w drugiej połowie sędziego Pawła Raczkowskiego, jak to spotkanie się rozstrzygnie, zobaczymy, za 45. minut będziemy mądrzejsi.

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Dziczek, na boisku pojawia się Konstantin Vassiljev.

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Patryk Lipski, na boisku pojawia się Romário Baldé.
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Joan Nunes.

46

Czekamy na drugą połowę, Lechia na pewno cofnie się na swoją połowę i liczyć będzie na kontrę. Piast od początku siądzie na rywala i szukać będzie bramki, która nieco ustawi to spotkanie.
    Statystyki po pierwszej połowie.

Ależ się działo, ależ meczyk nam się przytrafił przy Okrzei, świetnie to wszystko się rozpoczęło za sprawą kapitalnej akcji Lechii, Piast z minuty na minutę wyglądał lepiej i to się odpłaciło równie przepiękną akcją bramkową, Konczkowski do Vranjesa, a ten wykorzystał świetne podanie byłego zawodnika Ruchu Chorzów. Lechia z nieba do piekła i do piekło będzie piekło jeszcze w drugiej połowie, bowiem podopieczni trenera Nowaka będą grać w osłabieniu, drugą zółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę obejrzał Sławczew. Wracamy już niebawem, bądźcie z nami, będzie się działo!

45+2

45+2
    Strzał Vranjesa prosto w mur, za chwilkę koniec pierwszej połowy.

45+1
    Wolski i Lipski po żółtku, najpierw faulowany przez Lipskiego Dziczek, a potem Zivec wślizgiem powstrzymany przez Wolskiego.

45
    Ostatnia minuta, za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w tej połowie.
    44. Zivec i jego strzał nad poprzeczką.

44
    Kolejna okazja dla Piasta, Zivec miał bardzo dużo miejsca na 20. metrze, bez większego namysłu huknął na bramkę Kuciaka, a piłka przeleciała metr nad poprzeczką!

43
    Dwie minuty do zakończenia regulaminowego czasu gry. Pietrowski tymczasem niedokładnie w kierunku Zivca.

42
    Piast ma asa w rękawie, Lechia do końca pierwszej połowy musi bronić się, a trener Nowak szykuje już pomysł na drugą odsłonę.

41
    Dośrodkowanie na wbiegającego Vranjesa, zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Z piątego metra wznawiać będzie Kuciak. Lechia ma spory problem.
    40. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

40
    Sławczew na "nagrodzony" drugim żółtym kartonikiem, a w rezultacie czerwona kartka, trochę przypadkowy faul.

39
    Wojtkowiak znowu faulował Papadopulosa, kolejny rzut wolny dla Piasta, Dziczek przy piłce.

39
    Po rzucie rożnym Lechia wyszła z kontrą, zaangażowała w tę akcję zbyt mało piłkarzy i wracający Dziczek oddala zagrożenie nabijając bardzo mocno Wolskiego.

38
    Ależ pograli znowu gospodarze, Zivec znalazł się na lewej stronie wycofanie do Valencii w porę wybite przez jednego z defensorów Lechii.
    37. A jednak, więc gratulujemy już tacie, syn na pewno będzie dumny.

36
    Na spalonym złapany jeden z zawodników Piasta, rzut wolny pośredni wykonywać będzie Kuciak dalekim wybiciem na połowę "Piastunek".

36
    Augustyn uprzedził Papadopulosa, od autu teraz gospodarze, cała akcja na połowie gości.

35
    Zivec pokręcił obrońcą Lechii, ale w ostatniej fazie tej akcji źle ułożył stopę do podania i piłka wyszła za linię boczną, od autu goście z Gdańska.

34
    Dziczek w starciu z Lipskim upadł na murawę i będzie nie może się podnieść, za chwilkę chyba będziemy mogli kontynuować.

33
    Lechia ciągle gra na połowie Piasta, ale teraz już nieco lepiej gospodarze przesuwają się w obronie i ciężko jest się przedrzeć.

32
    Podczas swojej bramki Vranjes włożył kciuk w usta, serdecznie gratulujemy przyszłemu tacie.

31
    Sławczecz napomniany żółtą kartką za przekroczenie przepisów w środku pola.
    30. Stojan VRANJES - 1:1

30
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki STOJAN VRANJES.
    Przepiękna akcja Piasta! I mamy drugi strzał w tym spotkaniu, a co za tym idzie drugiego gola. Zivec kapitalnie otworzył flankę, tam znalazł się Konczkowski, który posłał mocne, płaskie podanie w pole karne, a Stojan Vranjes wykorzystał skrzętnie tę okazję.
    30. Tak jest i do tej pory.

29
    Nic wielkiego z tego nie wyszło, natomiast Lechia zyskała jeszcze aut na wysokości pola karnego Piasta.

28
    Pospieszył się Patryk Lipski, sędzia nakazuje rozegranie stałego fragmentu gry raz jeszcze.

27
    Vranjes po raz kolejny faulował Wolskiego, będzie kolejny rzut wolny dla Lechii Gdańsk, odległość bardzo dobra na dośrodkowanie w punkt.

26
    Rugašević z dobrą centrą w pole karne Lechii, oddala zagrożenie na wślizgu Augustyn, a po chwili Wawrzyniak na uwolnienie.

25
    Błąd Sławczewa chciał wykorzystać Valencia, ten wszedł jednak w drybling z trzema obrońcami Lechii i z tej kwestii stracił posiadanie futbolówki w błyskawiczny sposób.

24
    Krasić wygrał pojedynek główkowy, ale czujnie na przedpolu wyszedł Szmatuła i bez większych problemów wyłapał bezpańską piłkę w swoim polu karnym.

23
    Zivec od razu kierował podanie w kierunku uciekającego Valencii, ten po chwili faulował świetnie zastawiającego się Augustyna.

22
    Niecelne długie podanie Sławczewa, ciągle jedna goście, którzy szybciutko wykorzystują nieporadność gospodarzy w rozegraniu piłki. Piast jest bezradny.

21
    Zbyt mocne podanie Koruna w kierunku Valencii, świetna próba, ale piłka nabrała takiej prędkości od mokrej murawy, że ciężko było cokolwiek zrobić.

20
    Wojtkowiak z żółtą kartką, ewidentny faul na Zivcu.
    19. Świetne liczby Marco Paixao.

18
    Zbyt krótkie dośrodkowanie Patryka Lipskiego, kiepska próba nowego nabytku Lechii.

17
    Faulowany Krasić, Vranjes przekroczył przepisy i od wolnego, kolejnego już Lechia Gdańsk, Lipski szykuje się z dośrodkowaniem.

16
    Nie wszedł w to spotkanie dobrze Dziczek, ma spore problemy w środku pola młody zawodnik Piasta.

15
    Świetne wyjście z bramki Szmatuły, który ubiegł kapitalnie wychodzącego za piłką od Wawrzyniaka Paixao.

14
    Nic wielkiego z tego stałego fragmentu gry nie wyszło. Lechia stara się grać długo piłką, to piast musi biegać i odbierać futbolówkę.

13
    Od rzutu rożnego wznawiać będzie Lechia, kolejna okazja dla gości. Czy padnie druga bramka?

12
    No i już wiemy, że Piast nie przeduży swojej passy bez straty gola, od razu podopieczni Wdowczyka chcą odrobić starty, lecz Lechia bardzo dobrze przesuwa się po boisku.
    11. Marco PAIXAO - 0:1

11
    Strzelcem bramki MARCO PAIXAO.
    Szybciutko Lechia wychodzi na prowadzenie w Gliwicach! Kapitalna akcja gości, podanie fantastyczne od Wolskiego do Krasića, ten z pierwszej piłki wyłapuje Marco Paixao w polu karnym, który strzałem od słupka pokonuje Szmatułę.

10
    Od bramki Szmatuła, minęło właśnie 200. minut bez straconej bramki zespołu Piasta Gliwice. Czy dzisiaj gospodarze dopiszą kolejne 90?
    9. Migawka z początku spotkania.

8
    Lipski faulowany na połowie, Piasta, szybkie rozegranie Lechii, a chwilę później były zawodnik Ruchu Chorzów nie zdołał złapać futbolówki przed końcową linią.

7
    Wolski centrował w pole karne w stronę Krasića, dał sobie radę obrońca Piasta i oddala zagrożenie.

6
    Zabrakło naprawdę niewiele, a piłka trafiłaby pod nogi Valencii, ten już uciekał na lewej flance swojemu rywalowi.

5
    Wydaje się jakby w Gliwicach padało co raz to mocniej. Lechia spokojnie prowadzi akcję na połowie Piasta i stara się coś wykreować.

4
    Aut dla gospodarzy na połowie Lechii, ciągle bez klarownych sytuacji. Dalekie wybicie Kuciaka.

3
    Bardzo spokojny początek w Gliwicach, żadna z drużyn nie chce narzucić swojego tempa gry.

2
    Na spalonym złapany już na początku Marco Paixao.

1
    Pierwsza okazja dla Piasta, czujnie w bramce nie kto inny jak Szmatuła.

1
    Skład Piasta:
    Skład Lechii:
    Serdecznie witamy, do spotkania nieco ponad godzinę.

Zachęcam do śledzenia relacji z tego pojedynku na portalu Lajfy com. Start w poniedziałek o godz. 18:00, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu ekip. Bądźcie z nami!
    Piast ma chrapkę na trzy punkty u siebie.

Jeśli chodzi o Piast, jest nieco lepiej od niżej opisanej Lechii Gdańsk. Podopieczni Dariusza Wdowczyka mimo fatalnych wyników na początku sezonu wracają z podwojoną siłą, dwa ostatnie pojedynki z Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok zakończyły się zwycięstwem "Piastunek", warto wspomnieć, że to jedyne zwycięstwa w tym sezonie. Można śmiało powiedzieć, że gospodarze będą lekkim faworytem w tym spotkaniu, przede wszystkim jeśli spojrzymy na ostatnie wyniki. Piast w następnej kolejce wyjedzie do Krakowa, gdzie zmierzy się z Wisłą Kraków.
    Lechia już w niedziele zameldowała się w Gliwicach.

Nie wygląda to za dobrze, jak na taką drużynę, z takimi nazwiskami to Lechia na początku tego sezonu sprawia wrażenie drużyny całkowicie nieprzygotowanej pod każdym względem, w siedmiu spotkaniach tylko jedno zwycięstwo 14. lipca z Wisłą Płock w roli gościa. Do tej pory trzy remisy i w rezultacie tak odległe miejsce w tabeli ligowej. W ostatniej pojedynku piłkarze trenera Nowaka mierzyli się z Wisłą Kraków w stolicy województwa małopolskiego wówczas padł remis 1:1, a jedyną bramkę na wagę remisu w 80. minucie spotkania zdobył De Oliveira. W przyszłym tygodniu w końcu przed własną publicznością Lechia będzie mogła zrehabilitować się i powrócić na dobrą drogę, przeciwnikiem będzie Jagiellonia Białystok.
    Tabela po weekendzie. Przed nami ostatnie spotkanie.

W poniedziałek na ostatnie spotkanie, które kończy 8. kolejkę LOTTO Ekstraklasy zapraszamy na Górny Śląsk, a dokładnie do Gliwic, gdzie Piast Gliwice podejmie przed własną publicznością podopiecznych Piotra Nowaka – Lechię Gdańsk. Goście z trójmiasta po bardzo słabym rozpoczęciu sezonu i przeciętnej, aby nie powiedzieć złej grze zajmują dopiero 14. lokatę z sześcioma punktami na koncie. Jeśli chodzi o zespół Piasta, tutaj również fajerwerków nie ma, po 7. kolejkach zawodnicy trenera Dariusza Wdowczyka widnieją dwie pozycje wyżej od Lechii z ośmioma "oczkami" w dorobku.
    Ciekawostki przed spotkaniem.

Mateusz Zając

Gole: 30. Vranjes – 11. Paixao, 87. Baldé

Kartki:   67. Zivec (PIA) – 20. Wojtkowiak (LGD), 31. Sławczew (LGD), 45+1. Wolski (LGD), 45+1. Lipski (LGD), 89. Baldé (LGD)   40. Sławczew (LGD)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 10:7. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 3:3. Foule: 19:16.
    Piast Gliwice: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Hebert, Rugašević – Vranjes (75. Krakowczyk), Pietrowski, Dziczek (46. Vassiljev) – Zivec, Papadopulos, Valencia (67. Jankowski).
    Zmiany: Rusov – Gojko, Jankowski, Krakowczyk, Sedlar, Vassiljev, Jagiełło.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak – Stolarski (46. Nunes), Krasić (70. Łukasik), Sławczew, Mato – Lipski (46. Baldé), Paixao, Wolski.
    Zmiany: Podleśny – Vitoria, Baldé, Paixao, Nunes, Łukasik, Oliveira.

Sędziowie: Paweł Raczkowski – Warszawa