Orlen Wisła – Pogoń 27:21 (koniec)
Orlen Wisła Płock
27:21 (16:12)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
Środa 13.09.2017, 18:30 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Przed nami trzeci kolejka PGNiG Superligi. W meczu rozegranym awansem Orlen Wisła Płock podejmować będzie na własnym parkiecie Sandra Spa Pogoń Szczecin. Serdecznie zapraszamy do śledzenie relacji na żywo na naszym portalu!

Wisła w zupełnie w innych nastrojach rozpocznie ten mecz. Nafciarze rozegrali do tej pory dwa mecze i obydwa wygrali odpowiednio z Spójnią Gdynia 39:23 oraz na wyjeździe z Chrobrym Głogów 20:29. Pogoń za to poniosła dwie porażki z Meble Wójcik Elbląg 21:18 oraz z Wybrzeżem Gdańsk 22:24.

Bardzo dobra wiadomość obiegła wczoraj cały handballowy Płock. Komisja Arbitrażowa EHF podjęła ostateczną decyzję dotyczącą Nemanji Obradovicia. Przypomnijmy – w styczniu br. Wisła podpisała kontrakt z serbskim rozgrywającym na 3 lata. Metalurg w sierpniu oświadczył, że Nemanja jest ich zawodnikiem i żąda za zawodnika 50 tys euro. Zupełnie inne zdanie na ten temat miał sam zainteresowany oraz menadżer, którzy twierdzili, że Serb jest wolnym zawodnikiem. Jak oficjalnie nam udało się dowiedzieć, klub ze Skopje stosuje niejasne zapisy w kontraktach i tak samo było w przypadku reprezentanta Serbii. Jest to trzecia taka sama przegrana sprawa w EHF klubu z Macedonii. Najprawdopodobniej już jutro Obradović zadebiutuje w oficjalnym meczu w barwach Wisły!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    4
    Wyrównany początek spotkania. Z koła trafia Bosy. (3:3)
    5
    Z prawej połówki trafia Tarabochia. (4:3)
    6
    Po szybkiej akcji z koła rzuca Maciej Gębala. (5:3)
    8
    Krajewski rzuca dla gospodarzy (5:3)
    8
    Mateusz Zaremba po indywidualnej akcji (7:3)
    8
    Kolejna bramka dla gości (7:5)
    9
    Valentin Ghionea po stronie gospodarzy (8:5)
    10
    Szybkim trafieniem odpowiada Paweł Krupa (8:6)
    11
    Na jedno trafienie zbliżyli się goście, ponownie Krupa. (8:7)

12
    Broni Zapora stu procentową sytuacje Ivicia (8:7)

12
    Żółta kartka dla Sandra SPA Pogoń Szczecin (Jońca). (8:7)

13
    Teraz Ivić ukarany dwoma minutami. (9:7)
    14
    Dawid Fedeńczak wykańcza akcję ze skrzydła (9:8)

15
    Zablokowany Ghionea po rzucie z drugiej linii. Od autu gospodarze. (9:8)
    15
    Indywidualna akcja Jose De Toledo (10:8)
    16
    Faul w ataku po stronie gości i kontrę wykańcza Ghionea (11:8)

17
    Rzut z biodra Krupy obroniony przez Morawskiego (11:8)

17
    Żółta kartka dla Żabicia. (11:8)
    18
    Bosy Arkadiusz po dograniu do koła od Krupy (11:9)

18
    Tarabochia otrzymuje upomnienie (11:9)
    19
    Przemysław Krajewski ze skrzydła (12:9)

20
    Po jednej nieudanej akcji z obu stron. (12:9)

22
    Wspaniała interwencja Morawskiego w bramce! Zatrzymany Fedeńczak w kontrze! (12:9)

24
    Krysiak przegrywa rywalizacje na siódmym metrze z Morawskim! (12:9)
    25
    Seweryn Gryszka huknął aż miło pod poprzeczkę z biodra (12:10)

25
    Zaremba odpocznie dwie minuty na ławce kar (12:10)
    26
    Kolejna bramka Przemysława Krajewskiego (13:10)
    27
    Kolejny rzut z biodra Seweryna Gryszki! (13:11)

27
    Fatalnie wykonany rzut karny przez Valentina. Piłka ponad metr nad poprzeczką (13:11)

27
    Goście w komplecie (13:11)
    28
    Nieskutecznie z koła rzucał Bosy, szybka akcja i odegranie na skrzydło do Krajewskiego, a ten bez najmniejszych problemów pokonuje bramkarza gości. (14:11)
    29
    Piękna akcja gospodarzy! Tarabochia do Gębali, ten do koła do Zabicia, który odegrał piłkę na skrzydło do Krajewskiego! (15:11)
    30
    Bramka dla Sandra SPA Pogoń Szczecin. (16:12)
    30
    Ivić ustala wynik pierwszej połowy (16:12)

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:12)

Nieco ospała pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy. Gołym okiem widać, że nie chcą się forsować przed niedzielnym meczem z Vardarem. Pogoń walczy bardzo ambitnie, ale wydaję się, że gospodarze kontrolują wynik spotkania. Zapraszamy za niespełna 10 minut, na relacje z drugiej połowy!

31
    Wyśmienita interwencja Wicharego, który pojawił się w drugiej połowie między słupkami! (16:12)
    32
    Duarte i wszystko jasne! Kolejna bramka dla Wisły. (17:12)
    33
    Podanie od Gilberto na skrzydło, a tam akcje świetnie wykończył Michał Daszek (18:12)
    33
    Marko Tarabochia w kontrze i rośnie przewaga gospodarzy! (19:12)

33
    O czas poprosił trener gości. Stan po przerwie? 3:0 (19:12)

34
    Faul w ataku Krupy i piłka dla Wisły! (19:12)

35
    I kolejny faul w ataku odgwizdany przez sędziów, tym razem po stronie gospodarzy. (19:12)
    35
    Odebrał piłkę w obronie Duarte i kontrę kończy Lovro Mihić! (20:12)
    36
    Krupa niecelnie, piłkę przez całe boisko przekozłował Duarte i kolejna bramka Portugalczyka! (21:12)
    37
    Ale mecz Gilberto! Najpierw bardzo bliski przejęcia piłki w obronie, później niecelny rzut gości i świetne rozrzucenie piłki na skrzydło do Daszka! (22:12)

39
    Bardzo brzydkie zachowanie Pawła Krupy. Nadział się na Maćka Gębale w obronie, sędzia odgwizdał faul w ataku. Wściekły na decyzje sędziego, pobiegał za Duarte i rzucił się na niego od tyłu. (22:12)
    39
    Kolejna bramka Duarte! (23:12)

41
    Maciej Gębala odesłany na ławkę kar (23:12)

41
    Radosz spalił rzut ze skrzydła (23:12)
    42
    Michał Daszek kończy akcje ze skrzydła, a kto asystował? Oczywiście Duarte (24:12)
    42
    Bramkę z koła dla gości zdobył Adam Wąsowski. (24:13)

43
    Mała ciekawostka. Pierwsza rzucona bramka szczecinian po przerwie! (24:13)
    46
    Biernacki zdobywa bramkę dla Pogoni! (24:14)
    47
    Zmniejsza się przewaga gospodarzy. Tym razem Dawid Krysiak skutecznie ze skrzydła! (24:15)
    48
    Michał Daszek kończy akcje ze skrzydła. (25:15)
    49
    Przemek Krajewski z kontry (26:15)

49
    Piłkę w dwie ręce złapał Wichary po rzucie z drugiej linii! (26:15)
    50
    Michał Daszek po zbiegnięciu na koło. (27:15)

51
    Faul w ataku Biernackiego (27:15)

52
    Na boisku pojawili się Aleks Olkowski oraz Krystian Wołowiec, zawodnicy włączeni przed sezonem z zespołów juniorskich do pierwszego składu (27:15)
    52
    Seweryn Gryszka zdobywa bramkę dla gości (27:16)
    54
    Ponownie skutecznie Seweryn Gryszka (27:17)
    55
    Wojciech Jedziniak pomniejsza stratę do gospodarzy (27:18)

56
    Lekki przestój w barwach gospodarzy, ale nie ma się co dziwić. To debiut Wołowca w pierwszym zespole, Olkowski pojawił się dwa razy na parkiecie w sezonie 2016/2017, więc trema jest, a to na ich barkach spoczywa teraz gra Wisły (27:18)
    57
    Rzut bieżny Mateusza Zaremby (27:19)
    59
    I już tylko siedem bramek przewagi gospodarzy. Bramka Pawła Krupy (27:20)
    60
    Piękna wkrętka Krysiaka w kontrze! (27:21)

Koniec meczu. (27:21)

Od momentu pojawienia się na parkiecie młodych graczy, siadła gra Wisły zarówno w ataku i w obronie. Nafciarze nie zdobyli żadnej bramki, przez ostatnie osiem minut drugiej połowy, przy pięciu bramkach Pogoni. Na wyróżnienie w ekipie gospodarzy zasługuje na pewno Duarte, który ożywił grę w ataku oraz popisał się kilkoma przechwytami w obronie. Drużyna Pogoni dzielnie walczyła, ale nie zdołała wydrzeć choć jednego punktu faworyzowanym przeciwnikom. To Tyle z Orlen Areny, zapraszamy na kolejną relację, tym razem w Lidze Mistrzów Wisła zmierzy się w niedziele z Vardarem Skopje – zwycięzcą tych prestiżowych rozgrywek w zeszłym sezonie. (19:55:02)

Michał

Orlen Wisła Płock: Daszek, Duarte, Krajewski, Racotea, Wichary, Ghionea, Morawski, Gębala T, Ivić, Tarabochia, Olkowski, Gębala M, Żabić, Mihić, De Toledo, Wołowiec.
    Sandra SPA Pogoń Szczecin: Teterycz, Radosz, Karnacewicz, Wąsowski, Krupa, Bosy, Biernacki, Bartosik, Jońca, Jedziniak, Zapora, Krysiak, Zaremba, Gryszka, Fedeńczak

Sędziowie: Fahner Filip, Kubis Łukasz