23:34 (9:18)
CSM Bukareszt
Środa 11.10.2017, 20:00 • Arena Gdynia • Liga Mistrzyń • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Vistal Gdynia rozpoczyna zmagania w Lidze Mistrzów przed własną publicznością. Na początek do Polski przyjeżdża aktualny Mistrz Rumunii, CSM Bukareszt.

Vistal w zeszłym sezonie o Mistrzostwo Polski musiał walczyć do samego końca. Gdynianki dopiero w ostatniej kolejce wywalczyły tytuł w bezpośrednim starciu z Zagłębiem Lubin. W aktualnej tabeli po pięciu kolejkach zespół ten zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów (4 zwycięstwa i 1 porażka).

CSM Bukareszt drogę do Mistrzostwa kraju miał znacznie łatwiejszą. Drużyna z Rumunii w zeszłym sezonie na krajowym podwórku przegrała zaledwie jeden mecz, a tytuł zdobyła z przewagą szesnastu punktów (w Rumunii za wygraną przyznawane są 3 punkty)!

W trwającej edycji Ligi Mistrzów oba zespoły rozegrały po jednym spotkaniu. Vistal przegrał w wyjazdowym spotkaniu z NFH Nyk (21:27). Zespół z Bukaresztu natomiast przed własną publicznością pokonał drużynę z Ljubljany (30:18).

Według bukmacherów to przyjezdne są faworytem. Kurs na wygraną gości to zaledwie 1.05. Czy będzie to tak jednostronne spotkanie jak przewidują fachowcy, czy jednak Vistal się postawi i zdobędzie korzystny dla siebie rezultat? Początek spotkania w Gdyni o godzinie 20:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu.

Vistal Gdynia: Kamińska, Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Labuda, Pękała, Stanulewicz, Zych, Gutkowska, Kowalczyk, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz, Błaszkowska.

CSM Bukareszt: Grubisić – Udristoiu, Frafjord, Gullden, Curea, Neagu, Jacobsen, Jorgensen, Iordache, Bazaliu, Manea, Kurtović, Niombla, Ungureanu, Hagman, Mehmedović..

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Rozpoczęły gospodynie grające na żółto-niebiesko. Przyjezdne w niebiesko-granatowych trykotach. (0:0)

1
    Borysławska nabawiła się urazu podczas oddawania rzutu. Nie wygląda to ciekawie. (0:0)

1
    Neagu rzuca ze środka, ale broni Gapska. (0:0)

2
    Zych mocno, ale piłka po rykoszecie wychodzi na korner. (0:0)
    2
    Uścinowicz mocnym rzutem otwiera wynik spotkania. (1:0)

3
    Gullden faulowana podczas rzutu i mamy rzut karny. (1:0)

3
    Gullden z rzutu karnego, ale broni Gapska! (1:0)
    4
    Kontra przyjezdnych zakończona trafieniem Udristoiu. (1:1)
    5
    Tym razem trafia Zych! (2:1)
    5
    Jedna z przyjezdnych trafia w poprzeczkę, szybka kontra gospodyń i Vistal prowadzi 3:1! (3:1)
    6
    Jorgensen rzuca, piłka odbija się od nogi Gapskiej, ale i tak wpada do siatki! (3:2)

6
    Zych rzuca ze skrzydła, ale interweniuje zawodniczka gości. (3:2)
    7
    Przyjezdne wyrównują po kontrze! (3:3)

7
    Szarawaga faulowana podczas rzutu i mamy karnego! (3:3)

Po rzucie Zych z siedmiu metrów interweniuje Grubisić! (3:3)
    9
    Matieli przedarła się przez defensywę gości i zdobywa bramkę! (4:3)
    9
    Neagu podkręciła piłkę podczas rzutu ze skrzydła i ta wpada do siatki! (4:4)

10
    Faulowana jedna z przyjezdnych i mamy rzut karny! (4:4)
    11
    Neagu pewnie z karnego i mamy prowadzenie Rumunek! (4:5)
    12
    Przewinienie gospodyń w ataku, z kontrą wyszły przyjezdne i bramkę zdobyła Frafjord! (4:6)

12
    Dwie minuty dla Uścinowicz. (4:6)

12
    Mamy karnego dla gospodyń! Do jego egzekucji podchodzi wchodząca z ławki Janiszewska! (4:6)

12
    Janiszewska rzuca z siedmiu metrów, ale ponownie górą golkiperka gości! (4:6)

13
    Borysławska chodzi już po kontuzji z pierwszej minuty, jednak jak usłyszeliśmy nie wejdzie już w tej połowie! (4:6)
    14
    Neagu trafia po raz kolejny i to już trzy bramki przewagi Rumunek! (4:7)
    15
    Neagu mocno ze środka i bezradna Gapska! (4:8)

15
    Zych przedarła się przez defensywę, ale podczas rzutu była faulowana i mamy kolejny rzut karny! (4:8)
    16
    Niemoc strzelecka przełamana, do siatki z siedmiu metrów trafia Uścinowicz! (5:8)
    16
    Manea szybko odpowiada celnym trafieniem! (5:9)

16
    Z karą dwóch minut Szarawaga. (5:9)
    17
    Curea pewnym rzutem z lewego skrzydła tuż przy słupku trafia do siatki! (5:10)

18
    Jorgensen fauluje i dostaje dwie minuty. (5:10)

18
    Matieli rzuca ze skrzydła, ale broni Grubisić. (5:10)

19
    Neagu rzuca, ale tym razem na jej drodze stanęła Gapska! (5:10)

20
    Timeout dla gospodarzy. (5:10)
    20
    Kulwińska trafia od razu po przerwie! (6:10)
    21
    Kurtović pewnie trafia po mocnym rzucie z dystansu! (6:11)

22
    Matieli z dystansu, ale broni Grubisić! (6:11)
    22
    Kontra przyjezdnych zakończona golem Curei. (6:12)

24
    Timeout dla gości. (6:12)
    24
    Niombla rzutem ze skrzydła podwyższa prowadzenie swojego zespołu. (6:13)
    27
    Gutkowska mocno i celnie ze środka! (8:15)
    28
    Szybka wymiana piłki i efektownie trafia Niombla. (8:16)

29
    Rzuca Pękała, ale broni golkiperka. (8:16)
    29
    Hagman rzuca z prawego skrzydła i Kordowiecka bez szans! (8:17)

30
    Jeszcze w końcówce rzut karny dla gospodyń po faulu Manei. Dostała ona dwie minuty kary. (8:17)
    30
    Uścinowicz wykorzystuje rzut karny! (9:17)
    30
    Szybko odpowiada Neagu. (9:18)

30
    Pierwsza połowa skończona. (9:18)

Do przerwy prowadzą faworyzowane Rumunki. Przed dwoma laty triumfowały one w Lidze Mistrzów i na parkiecie widać tę różnicę doświadczenia. Jak na razie to tyle, zapraszamy na kwadrans przerwy, a potem dalsze emocje.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (9:18)
    31
    Kurtović mocno ze środka. (9:19)
    31
    Momentalnie odpowiada Uścinowicz. (10:19)

32
    Broni mocny rzut Gapska! (10:19)

33
    Błąd kroków gospodyń. (10:19)
    33
    Ponownie w tym spotkaniu trafia Neagu! Co za mecz tej zawodniczki! (10:20)

34
    Zych z dystansu, ale nad poprzeczką! (10:20)
    34
    Uścinowicz rzuca mocno i skutecznie! Bardzo dobry mecz tej zawodniczki! (11:20)

35
    Po raz kolejny po rzucie rywalki broni Gapska! (11:20)

35
    Z kontrą wychodziły przyjezdne, ale i tym razem skutecznie interweniuje Gapska! (11:20)
    35
    Tym razem Hagman wykorzystuje kontrę swojego zespołu! (11:21)

35
    Jeszcze Gutkowska dostała dwie minuty kary! (11:21)
    36
    Kowalczyk dopiero co weszła na boisko, a już zdobywa bramkę! (12:21)

37
    Po raz kolejny Gapska skutecznie w bramce! Dobre wejście w drugą połowę ma bramkarka Vistalu! (12:21)

38
    Szarawaga faulowana przez Frafjord, która dostaje dwie minuty. Mamy karnego dla gospodyń! (12:21)

38
    Uścinowicz tym razem nie trafia z siedmiu metrów. Piłka ląduje na poprzeczce! (12:21)

39
    Janiszewska przedzierała się przez defensywę, oddała rzut, ale został on zablokowany przez bramkarkę! (12:21)
    40
    Neagu efektownym rzutem ze znacznej odległości umieściła piłkę w siatce! (12:22)

41
    Sygnalizowana gra pasywna, od razu rzut oddała Janiszewska, ale został on zablokowany przez jedną z rywalek. (12:22)
    41
    Rzut karny dla gości i wykorzystuje go Neagu. (12:23)
    42
    Uścinowicz mocno z dystansu i piłka trafia tuż pod poprzeczką! (13:23)
    42
    Broni Gapska, z kontrą wychodzą gospodynie i trafia po indywidualnej akcji Janiszewska! (14:23)

42
    Timeout dla gości. (14:23)

43
    Piłkę przechwyciła w obronie Janiszewska i poszła z indywidualną akcją. Gdy oddała rzut była faulowana i mamy rzut karny! (14:23)
    43
    Błaszkowska celnie z rzutu karnego! Nieco niwelują straty zawodniczki Vistalu! (15:23)
    44
    Bazaliu rzuca ze środka pomiędzy obrończyniami i piłka wpada do siatki! (15:24)
    44
    Kontra przyjezdnych zakończona celnym trafieniem Udristoiu. (15:25)
    45
    Kolejna skuteczna kontra przyjezdnych, tym razem trafia Frafjord. (15:26)

45
    Timeout dla gospodarzy. (15:26)
    46
    Kowalczyk efektownie rzuca i piłka wpada do siatki! (16:26)
    47
    Bazaliu mocno i skutecznie! Cały czas utrzymuje się pewna przewaga przyjezdnych! (16:27)
    47
    Janiszewska przedziera się przez defensywę gości i szybko odpowiada celnym trafieniem! (17:27)
    47
    Z kontrą wyszły miejscowe. Tym razem trafia Szarawaga! (18:27)

47
    Timeout dla gości. (18:27)
    48
    Janiszewska przechwyciła piłkę na własnej połowie, rozpoczęła kontrę swojego zespołu, by po chwili zakończyć ją efektownym rzutem tuż przy spojeniu! (19:27)

49
    Teraz Janiszewska dostała karę dwóch minut! (19:27)

50
    Uścinowicz rzuca ze znacznej odległości, ale interweniuje Grubisić! (19:27)

50
    Mehmedović przechwyciła piłkę na własnej połowie i zdecydowała się na rzut do pustej bramki. Trafiła jednak w słupek! (19:27)

51
    Jorgensen dostaje dwie minuty. Wraca na boisko Janiszewska i teraz Vistal przez dwie minuty w przewadze! (19:27)
    52
    Kowalczyk przedarła się przez defensywę i rzuca dwudziestą bramkę dla Vistalu! (20:27)
    53
    Po raz kolejny skutecznie Neagu! Już tylko jakaś katastrofa zabierze Rumunkom wygraną w tym meczu! (20:28)
    54
    Szarawaga efektownie lobuje nad bramkarką gości! (21:28)
    54
    Neagu rzuca po raz kolejny! Ależ mecz tej zawodniczki! (21:29)
    55
    Mehmedović wykorzystuje kontrę swojego zespołu! Zawodniczki z Bukaresztu rzucają po raz trzydziesty! (21:30)

56
    Jeszcze dwie minuty dostała Szarawaga, a dla przyjezdnych rzut karny! (21:30)
    56
    Neagu z siedmiu metrów pokonuje młodziutką Kamińską, która przed chwilą pokazała się w bramce Vistalu! (21:31)

57
    Timeout dla gospodarzy. (21:31)

57
    Kamińska fenomenalnie broni rzut Hagman ze skrzydła! (21:31)
    57
    Nie ma dzisiaj mocnych na Neagu! Rzuca ona z każdej pozycji i każdej bramkarce! (21:32)
    57
    Szybka odpowiedź ze strony gospodyń. Trafia Zych! (22:32)
    58
    Uścinowicz mocno z dystansu i piłka wpada do siatki! (23:32)
    59
    Mehmedović trafia ze skrzydła! (23:33)
    60
    Hagman wykorzystuje najprawdopodobniej ostatnią kontrę swojego zespołu w tym meczu! (23:34)

60
    Końcowa syrena, ale mamy jeszcze rzut wolny dla gospodyń. Rzuca Zych i piłka przelatuje nad poprzeczką! (23:34)

Koniec meczu. (23:34)

Pewna wygrana Rumunek w dniu dzisiejszym. Na parkiecie w Gdyni było widać różnicę klas. CSM Bukareszt to triumfator Ligi Mistrzów sprzed dwóch lat. Wynik odzwierciedla to, co działo się w Gdynia Arena.

Wybrano najlepsze zawodniczki w tym meczu. Uznanie w oczach pani obserwator w barwach Vistalu zyskała Janiszewska, a u gości bezapelacyjnie Neagu!

To już tyle z Gdyni. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (21:30:26)

Kamil Kazmierczak

Arka Gdynia (K): Kamińska, Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Labuda, Pękała, Stanulewicz, Zych, Gutkowska, Kowalczyk, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz, Błaszkowska.