Cracovia – Pogoń 3:0 (koniec)
Cracovia
3:0 (1:0)
Pogoń Szczecin
Poniedziałek 16.10.2017, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 12. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:55)

Faule: 15:10.

Punkty zostały w Krakowie. Gospodarze wypunktowali Pogoń Szczecin we wzorowy sposób. Pierwszego gola strzelili już w 2. minucie. Kolejne ciosy zadali po przerwie i stanęło na wyniku 3:0. Granatowo-bordowi prowadzili grę przez większą część spotkania, jednak ich ofensywa była równie jałowa jak przed przerwą reprezentacyjną. Cracovia uciekła z dna tabeli. Jednym z klubów, który wyprzedziły Pasy, jest ten ze Szczecina. Uśmiechy na twarzach podopiecznych Michała Probierza. Pogoń nie ma żadnego powodu do zadowolenia po tym występie.

90+3

90+2
    Zapachniało czwartym golem Cracovii w doliczonym czasie. Kilku zawodnikom zabrakło decyzji o strzale. W końcu w kierunku bramki Załuski uderzył Adam Deja i Pogoń została uratowana przez golkipera!

90
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

88
    Jeszcze jedna próba Cornela Rapy. Tym razem Rumun trafił na głowę Tomasza Hołoty, którego uderzenie wylądowało obok bramki Cracovii.

87
    Dośrodkowanie Rapy z okolic narożnika pola karnego wybił bezbłędny w tym spotkaniu Piotr Malarczyk.

85
    Hołoty uderzenie w aut było chyba podsumowaniem ofensywy Pogoni Szczecin w tym sezonie, a może będzie ją stać na jeszcze gorsze zagranie w ostatnich minutach regulaminowego czasu.

83
    Wstrzelenie Delewa z ostrego kąta w kierunku bramki Cracovii. Sandomierski był przygotowany na próbę reprezentanta Bułgarii i złapał futbolówkę.
    Krzysztof Piątek autorem trzeciego gola!

81
    Totalnie zdemobilizowani szczecinianie nie mają już w sobie zaciekłości przy odbiorze piłki. Maciej Skorża zapowiadał piłkarską wojnę, więc z Krakowa wróci na tarczy.
    79. Krzysztof PIĄTEK - 3:0

79
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF PIĄTEK.

Nie był w tym meczu widoczny napastnik Cracovii, mimo to potrafił o sobie przypomnieć! Krzysztof Piątek oszukał Dwaliego po podaniu z linii obrony i w sytuacji sam na sam ominął Załuskę płaskim uderzeniem na 3:0.

78
    Wymiana podań Cracovii na własnej połowie. Powinni zaatakować gospodarzy pressingiem napastnicy Frączczak oraz Zwoliński, jednak są zbyt bierni.

76
    5759 kibiców na trybunach. Przygotowują się na ostatnie minuty spotkania. Cracovia z przewagą dwóch goli i dość spokojnie radzi sobie z ostatnimi atakami przeciwnika.

75
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ádám Gyurcsó, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

74
    Jeszcze jednego zmiennika może wprowadzić na boisko Maciej Skorża. W odwodzie trenera Pogoni są Dariusz Formella oraz Dawid Kort.

Gole: 2. Malarczyk, 51. Hernandez, 79. K. Piątek

Kartki:   34. Covilo (CRA) – 42. Fojut (POG)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 7:16. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 1:4. Foule: 15:10.
    Cracovia: Sandomierski – Fink (73. Deleu), Malarczyk, Helik, Sowah – Deja, Covilo – Wójcicki (67. M. Szczepaniak), Hernandez, Wdowiak (73. Drewniak) – K. Piątek.
    Zmiany: Wilk – Siplak, Zenjov, M. Szczepaniak, Mihalik, Drewniak, Deleu.

Pogoń Szczecin: Załuska – Râpă, Fojut, Dvali, Nunes – Rafał Murawski, Piotrowski (58. Zwoliński) – Delew, Drygas (62. Hołota), Gyurcsó (75. Formella) – Frączczak (C).
    Zmiany: Henger – Hołota, Matynia, Formella, Niepsuj, Kort, Zwoliński.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)