Cracovia – Pogoń 3:0 (koniec)
Cracovia
3:0 (1:0)
Pogoń Szczecin
Poniedziałek 16.10.2017, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 12. kolejka

Tabela przed poniedziałkowym meczem.

Na zakończenie 12 kolejki LOTTO Ekstraklasy serdecznie zapraszamy do Krakowa. Miejscowa Cracovia podejmie gości z zachodniopomorskiego, a więc Pogoń Szczecin. Sędzią delegowanym na ten mecz jest Pan Bartosz Frankowski z Torunia. Pojedynek będzie rozgrywany w systemie VAR, a w wozie zasiądzie Jarosław Przybył i Daniel Stefański.
    Cracovia z nową inicjatywą.

Pogoń swoje ostatnie spotkanie wygrała 19. sierpnia. Ostatnie pięć kolejek to przeplatanie porażek z remisami ze wskazaniem na porażki. Szczecinianie na chwilę obecną plasują się na trzynastej lokacie z dorobkiem dziewięciu punktów. W kolejnej serii gier podejmą przed własną publicznością Bruk-Bet Nieciecze.
    A tak strzelali szczecinianie w sparingu.

Cracovia za kadencji Michała Probierza prezentuje się zdecydowanie poniżej wszelkich oczekiwań. Sytuacja jest gorsza nawet od niżej wspominanej Pogoni. Po jedenastu meczach konto zasilane jest tylko siedmioma małymi punkcikami co daje łącznie ostatnie miejsce w tabeli. Ostatnie zwycięstwo piłkarze "Pasów" odnotowane zostało 22. lipca... W następnej kolejce Cracovia wyjedzie w podróż do Niecieczy na spotkanie z Sandecją Nowy Sącz.
    Trener Probierz zadowolony jest, że w końcu wszyscy wrócili do treningu.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji. Początek spotkania już o godzinie 18:00, natomiast odpowiednio wcześniej opublikujmy składy obydwu ekip. Bądźcie z nami!

Cracovia: Sandomierski – Fink, Malarczyk, Helik, Sowah – Deja, Covilo – Wójcicki, Hernandez, Wdowiak – K. Piątek.

Rezerwowi: Wilk – Siplak, Zenjov, M. Szczepaniak, Mihalik, Drewniak, Deleu.

Pogoń Szczecin: Załuska – Râpă, Fojut, Dvali, Nunes – Rafał Murawski, Piotrowski – Delew, Drygas, Gyurcsó – Frączczak (C).

Rezerwowi: Henger – Hołota, Matynia, Formella, Niepsuj, Kort, Zwoliński.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
    Portowcy na stadionie w Krakowie!

Pogoń w klasycznym ustawieniu z czterema obrońcami. Zamiast Dawida Korta na kierownicy Kamil Drygas, a za jego plecami powracający do jedenastki, były reprezentant kraju Rafał Murawski.
    Rozgrzewka w Krakowie!

Maciej Skorża przed jubileuszem.

Piłkarze na murawie. Zagrają w tradycyjnych strojach. Cracovia w biało-czerwonych pasiakach, natomiast szczecinianie na granatowo-bordowo.
    Wyjście piłkarzy na boisko.

1

2
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki PIOTR MALARCZYK.

Pogoń zablokowała jeszcze uderzenie Deji, ale następnie nie potrafiła wybić piłki. Za niezgrabne zachowanie ukarał przyjezdnych Malarczyk. Obrońca Cracovii huknął po ziemi, zza pola karnego, od słupka do bramki!
    2. Piotr MALARCZYK - 1:0

3
    Nieliczni, ale szczęśliwi kibice Cracovii ożywili się na trybunach. Teraz egzamin dla Pasów, czy będą w stanie skutecznie kontrolować spotkanie.
    Malarczyk rozpoczął strzelanie!

5
    Rajd Mateusza Wdowiaka na lewym skrzydle. Były zawodnik Sandecji próbował uruchomić dośrodkowaniem Krzysztofa Piątka. Jakoś poradzili sobie obrońcy w granatowo-bordowych koszulkach.

6
    Pierwszy strzał Pogoni. Po podaniu Gyurcso mierzył Rafał Murawski. Trafił prosto w dobrze ustawionego Grzegorza Sandomierskiego.

8
    Próbuje zaprezentować jakiś składny atak drużyna ze Szczecina. Przed momentem przyspieszył Delew, jednak wbiegł prosto w Piotra Malarczyka.

10
    Drygas próbował uruchomić prostopadłym podaniem Frączczaka. Zorientowali się w dobrym momencie gospodarze i natychmiast chcieli zorganizować się do kontrataku z wykorzystaniem Krzysztofa Piątka.

11
    Przewinienie Drygasa na Wójcickim w bocznym sektorze boiska. Będzie szansa dla Pasów na podwojenie przewagi.

12
    Malarczyk mógł zdobyć drugiego w tym pojedynku gola! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyprzedził wszystkich przeciwników i główkował celnie. Pogoń ratował interwencją na linii Łukasz Załuska.
    12. Świetna interwencja Załuski.

13
    Również Pogoń miała stały fragment i również po przeciwnej stronie boiska rządzi w powietrzu Malarczyk. Dośrodkowywał Delew.

15
    Pogoń pozostała na połowie przeciwnika. Akcją dyrygował Murawski, a zakończył strzałem Drygas. Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz dostał podanie za plecy, po którym było trudno oddać soczyste uderzenie.

17
    Na murawie granatowo-bordowym zaczyna się spieszyć. Choć mają jeszcze dużo czasu na zdobycie gola, próbują to zrobić jak najszybciej.

19
    Adam Deja wrócił w okolicę narożnika własnego pola karnego i zatrzymał Delewa. Cracovia radzi sobie z szarżami reprezentanta Bułgarii niezależnie od tego, po której jest stronie boiska.

20
    Lasza Dwali uderzył zza pola karnego bardzo niecelnie i trzeba wracać do obrony.

21
    Przewinienie Sowaha na Piotrowskim i najwyżsi piłkarze Pogoni Szczecin mają szansę powalczyć w polu karnym Cracovii.

22
    Niewiele wynikło ze stałego fragmentu. Pogoń pozostaje jednak na połowie podopiecznych Michała Probierza. Od kilku minut futbolówka turla się praktycznie tylko po tej stronie boiska.

24
    Michał Probierz namawia swoich zawodników, żeby przesunęli wyżej formacje. Kurczowa defensywa może być zgubna nawet w meczu z tak słabym w ofensywie zespołem jak Pogoń.

25
    Przerwa w grze spowodowana zderzeniem Frączczaka z Malarczykiem. Ucierpiał autor dotychczas jedynego gola.
    Michał Probierz na dobrej drodze do poprawienia bilansu.

27
    Pogoń nieźle do linii pola karnego, ale nie potrafi dostarczyć futbolówki do napastnika Frączczaka. Przez jałowy atak pozycyjny gości poziom meczu spadł.

28
    Malarczyk nie ucierpiał mocno po zderzeniu z Frączczakiem i już pomaga innym obrońcom w zatrzymaniu akcji Pogoni.

29
    Po raz pierwszy od kilku minut partner dostarczył piłkę Frączczakowi. Po dośrodkowaniu Rapy napastnik Pogoni trącił futbolówkę głową metr, dwa obok słupka!

30
    Dwa kwadranse meczu w Krakowie za kibicami. Cracovia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. Później oddała inicjatywę Pogoni, która identycznie jak przed przerwą reprezentacyjną, nie radzi sobie w ataku pozycyjnym.

32
    Helik był blisko Frączczaka i nie pozwolił na oddanie dobrego uderzenia. Korner dla Pogoni.

33
    Po wrzutce z narożnika boiska tym razem nie Malarczyk, a Covilo wyjaśnił sytuację i wyekspediował futbolówkę.
    Jest średnia do wyrobienia.

34
    Żółta kartka dla Covilo za faul na Drygasie blisko linii pola karnego Cracovii.

35
    Piłka w siatce, ale nie ma gola! Sędzia wykorzystał technologię VAR i orzekł, że Jarosław Fojut był na spalonym w momencie strzału Spasa Delewa i utrudnił interwencję Grzegorzowi Sandomierskiemu. Pogoń cieszyła się z wyrównania, jednak Bartosz Frankowski ostudził jej emocje.
    35. NIeuznany gol. Fojut na spalonym.

37
    Po małym zamieszaniu piłka ponownie w grze. Pogoń stara się ponownie umieścić futbolówkę w siatce, a akcje buduje z wykorzystaniem skrzydeł.

39
    Właśnie po akcji skrzydłem Pogoń była blisko wyrównania. Dośrodkowanie Spasa Delewa próbował spożytkować Adam Gyurcso, którego uderzenie głową było minimalnie niecelne!
    39. Kapitalna wrzutka Delewa.

42
    Żółta kartka dla Jarosława Fojuta za przewinienie na Adamie Deji przed własnym polem karnym.

43
    Hernandez strzelił z rzutu wolnego minimalnie obok bramki. Łukasz Załuska został w blokach i tylko obserwował jak futbolówka cudem nie wpadła do jego siatki!
    43. Ciekawa próba pokonania Załuski.

45
    Doliczone minimum dwie minuty do pierwszej połowy.

45+1
    Już w doliczonym czasie Adam Frączczak główkował po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Sandomierski nie musiał interweniować, ponieważ były zawodnik Kotwicy Kołobrzeg spudłował.

45+2

Trochę dynamiki, trochę walki, nie jest to widowisko roku, ale momentami jest na czym zawiesić oko. Po nieco ponad 45 minutach prowadzi 1:0 Cracovia. Już w 2. minucie zabójcze uderzenie oddał zza pola karnego Malarczyk. Piłkę w bramce umieściła również Pogoń, jednak sędzia wykorzystał technologię VAR i anulował gola. Przyjezdni prowadzą grę i są w ataku pozycyjnym, ale nie stworzyli więcej sytuacji podbramkowych niż gospodarze. Maciej Skorża ma więc nad czym myśleć w przerwie.
    Pogoń musi gonić przeciwnika!

46

46
    Pogoń chciała rozpocząć drugą połowę tak jak Cracovia pierwszą. Premierowe uderzenie Adama Gyurcso ponad bramką Grzegorza Sandomierskiego.

48
    Ciekawe, czy Portowcy wreszcie skutecznie skruszą defensywę z Krakowa. Kolejna sytuacja podbramkowa. Delew strzelił po ziemi z półdystansu, a na linii zorganizował się i interweniował Sandomierski.
    Obrazki z Krakowa.

50
    Igra z ogniem Cracovia, która ma problem z wymienieniem podań na połowie przeciwnika. Niewiele jest w tym meczu dobrych akcji z wykorzystaniem Krzysztofa Piątka.

51
    Strzelcem bramki JAVI HERNANDEZ.

Na taką odpowiedź czekali kibice w Krakowie! Javi Hernandez wykorzystał bierność obrońców Pogoni, dobiegł z piłką na 14. metr przed bramką Łukasza Załuski, po którego dłoniach futbolówka wtoczyła się do siatki. Mierna interwencja golkipera i Cracovia prowadzi 2:0!
    51. Javi HERNANDEZ - 2:0

53
    Dwubramkowa przewaga to już taka, która daje pewność siebie gospodarzom. Dwa uderzenia ze słusznej odległości i Michał Probierz wygląda na coraz bardziej spokojnego o wynik.

55
    Tymczasem Maciej Skorża wygląda na zdenerwowanego jak przed maturą. Jego podopieczni muszą postawić wszystko na jedną kartę.

56
    Jakub Piotrowski zdecydował się na uderzenie z dystansu. Nieprzygotowana próba młodego zawodnika i Sandomierski tylko odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.
    Javi Hernandez podwoił przewagę Pasów!

58
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jakub Piotrowski, na boisku pojawia się Łukasz Zwoliński.

60
    Pogoń z dwoma napastnikami w jedenastce. Strzał oddał jednak pomocnik Delew. Po składnej wymianie podań Bułgar przeniósł piłkę obok spojenia słupka z poprzeczką.

62
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Tomasz Hołota.

63
    Cornel Rapa wbiegł w pole karne Cracovii. Dotychczas dośrodkowywał, a przed momentem próbował oddać strzał. Pechowo dla Rumuna, dobrze dla gospodarzy, że Helik zdążył z ryzykowną interwencją.

64
    Frączczak zza pola karnego obok bramki Sandomierskiego. Szczecinianie śrubują statystykę strzałów, ale liczba goli ani drgnie od godziny 18.

65
    Tymczasem po dwóch roszadach personalnych trenera Pogoni pierwszego zmiennika szykuje do wejścia na boisko Michał Probierz.

67
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jakub Wójcicki, na boisku pojawia się Mateusz Szczepaniak.

69
    Delew staranował Covilo, a Covilo Malarczyka. Wszyscy zdrowi, choć trochę obolali. Grę wznowiła od rzutu wolnego Cracovia i musiał interweniować Załuska.

70
    20 minut do końca regulaminowego czasu. Pogoń ma coraz mniejszą szansę na wyrównanie. Musiałaby szybko zdobyć gola kontaktowego, a przeciwnik jest już skoncentrowany niemal wyłącznie na bronieniu.

73
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Matic Fink, na boisku pojawia się Deleu.

73
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Szymon Drewniak.

74
    Jeszcze jednego zmiennika może wprowadzić na boisko Maciej Skorża. W odwodzie trenera Pogoni są Dariusz Formella oraz Dawid Kort.

75
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ádám Gyurcsó, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

76
    5759 kibiców na trybunach. Przygotowują się na ostatnie minuty spotkania. Cracovia z przewagą dwóch goli i dość spokojnie radzi sobie z ostatnimi atakami przeciwnika.

78
    Wymiana podań Cracovii na własnej połowie. Powinni zaatakować gospodarzy pressingiem napastnicy Frączczak oraz Zwoliński, jednak są zbyt bierni.

79
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF PIĄTEK.

Nie był w tym meczu widoczny napastnik Cracovii, mimo to potrafił o sobie przypomnieć! Krzysztof Piątek oszukał Dwaliego po podaniu z linii obrony i w sytuacji sam na sam ominął Załuskę płaskim uderzeniem na 3:0.
    79. Krzysztof PIĄTEK - 3:0

81
    Totalnie zdemobilizowani szczecinianie nie mają już w sobie zaciekłości przy odbiorze piłki. Maciej Skorża zapowiadał piłkarską wojnę, więc z Krakowa wróci na tarczy.
    Krzysztof Piątek autorem trzeciego gola!

83
    Wstrzelenie Delewa z ostrego kąta w kierunku bramki Cracovii. Sandomierski był przygotowany na próbę reprezentanta Bułgarii i złapał futbolówkę.

85
    Hołoty uderzenie w aut było chyba podsumowaniem ofensywy Pogoni Szczecin w tym sezonie, a może będzie ją stać na jeszcze gorsze zagranie w ostatnich minutach regulaminowego czasu.

87
    Dośrodkowanie Rapy z okolic narożnika pola karnego wybił bezbłędny w tym spotkaniu Piotr Malarczyk.

88
    Jeszcze jedna próba Cornela Rapy. Tym razem Rumun trafił na głowę Tomasza Hołoty, którego uderzenie wylądowało obok bramki Cracovii.

90
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Zapachniało czwartym golem Cracovii w doliczonym czasie. Kilku zawodnikom zabrakło decyzji o strzale. W końcu w kierunku bramki Załuski uderzył Adam Deja i Pogoń została uratowana przez golkipera!

90+3

Punkty zostały w Krakowie. Gospodarze wypunktowali Pogoń Szczecin we wzorowy sposób. Pierwszego gola strzelili już w 2. minucie. Kolejne ciosy zadali po przerwie i stanęło na wyniku 3:0. Granatowo-bordowi prowadzili grę przez większą część spotkania, jednak ich ofensywa była równie jałowa jak przed przerwą reprezentacyjną. Cracovia uciekła z dna tabeli. Jednym z klubów, który wyprzedziły Pasy, jest ten ze Szczecina. Uśmiechy na twarzach podopiecznych Michała Probierza. Pogoń nie ma żadnego powodu do zadowolenia po tym występie.

Radość w obozie Cracovii!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:55)

Gole: 2. Malarczyk, 51. Hernandez, 79. K. Piątek

Kartki:   34. Covilo (CRA) – 42. Fojut (POG)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 7:16. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 1:4. Foule: 15:10.
    Cracovia: Sandomierski – Fink (73. Deleu), Malarczyk, Helik, Sowah – Deja, Covilo – Wójcicki (67. M. Szczepaniak), Hernandez, Wdowiak (73. Drewniak) – K. Piątek.
    Zmiany: Wilk – Siplak, Zenjov, M. Szczepaniak, Mihalik, Drewniak, Deleu.

Pogoń Szczecin: Załuska – Râpă, Fojut, Dvali, Nunes – Rafał Murawski, Piotrowski (58. Zwoliński) – Delew, Drygas (62. Hołota), Gyurcsó (75. Formella) – Frączczak (C).
    Zmiany: Henger – Hołota, Matynia, Formella, Niepsuj, Kort, Zwoliński.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)