Chrobry – Gwardia 23:24 (koniec) | MMTS – Pogoń 32:29 (koniec) | Wybrzeże – Energa MKS 22:32 (koniec)
Azoty – Arka 40:25 (koniec) | Stal – Piotrkowianin 28:29 (koniec)
Energa Wybrzeże Gdańsk
22:32 (10:15)
Energa MKS Kalisz
Sobota 11.11.2017, 18:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • Orlen Superliga mężczyzn • 6. kolejka

To już wszystko z Gdańska. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na inne relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu. (19:27:41)

Pewna i przekonywująca wygrana gości w Gdańsku. Kluczem do zwycięstwa MKS-u była przewaga z pierwszej połowy i pewna gra w drugiej części. Ostatecznie w końcówce kaliszanie zaliczyli jeszcze kilka trafień przeciwko kompletnie rozsypanemu Wybrzeżu i mecz zakończył się wynikiem 22:32.

Koniec meczu. (22:32)
    60
    Wojdak umieścił piłkę tuż przy słupku! (22:32)
    59
    Misiejuk z siedmiu metrów podwyższa wynik. (22:31)

59
    Jeszcze fauluje Kondratiuk. Dwie minuty kary i rzut karny dla gości. (22:30)
    59
    Kniazeu efektownie zakręcił i zdobywa trzydziestą bramkę dla MKS-u! (22:30)

58
    Adamczyk otrzymał dwie minuty kary. Praktycznie do końca spotkania gdańszczanie będą grać w osłabieniu. (22:29)
    57
    Jeden z gospodarzy trafia po wznowieniu gry z rzutu wolnego. Mimo wszystko goście i tak prowadzą siedmioma bramkami. (22:29)

57
    Adamczyk rzuca mocno i trafia w spojenie. Sędzia odgwizduje jednak rzut wolny. (21:29)

56
    Adamczyk niecelnie ze znacznej odległości. Przyjezdnym nie spieszy się ze wznowieniem gry. (21:29)
    55
    Po chwili z celnym trafieniem Podobas. (21:29)
    54
    Szybko odpowiadają goście. (20:29)
    54
    Z trafieniem Kondratiuk. (20:28)

54
    Bożek mocno z dystansu, ale piłka leci nad poprzeczką. (19:28)
    53
    Odpowiedź gospodarzy, jednak na pogoń jest już chyba za późno. (19:28)
    52
    Chwilę później ma miejsce bliźniacza sytuacja i tym razem Drej się nie myli! (18:28)

52
    Kontra gości i w sytuacji sam na sam Drej trafia w poprzeczkę! (18:27)
    51
    Adamczak z dystansu! Kaliszanie prowadzą już dziewięcioma bramkami! (18:27)

50
    Ostatnie 10 minut przed nami. Goście mają sporą przewagę.
    49
    Drej rzuca z prawego skrzydła. MKS co raz bliżej wygrania spotkania! (18:26)
    47
    Bałwas z własnej połowy trafia do pustej bramki rywali! (18:25)

46
    Wojdak mocno z dystansu, ale piłka ląduje na poprzeczce! (18:24)

46
    Wróbel za ciągnięcie rywala dostał dwie minuty. (18:24)
    45
    Wróbel przedarł się przez defensywę i oddał celny rzut! (18:24)
    44
    Białas mocno i celnie! Druga połowa bardzo wyrównana, obie drużyny idą cios za cios! (17:24)
    44
    Mocno Wróbel ze środka i piłka w siatce! (17:23)
    44
    Odpowiadają goście. Ponownie siedem bramek różnicy! (16:23)
    43
    Rogulski z trafieniem! (16:22)

43
    Rzut Kniazeu z siedmiu metrów broni Chmieliński! (15:22)

42
    Drej oddał rzut, ale był faulowany i karny dla MKS-u. (15:22)
    41
    Adamczak z trafieniem ze skrzydła. (15:22)
    40
    Odpowiadają gdańszczanie. Nie mogą jednak zniwelować dystansu do przyjezdnych. (15:21)
    39
    Kniazeu oddaje atomowy rzut. Kolejna bramka dla MKS-u! (14:21)
    39
    Rogulski rzuca z kozłem z siedmiu metrów i piłka wpada do bramki! (14:20)

39
    Bednarek faulowany podczas rzutu i będzie kolejny rzut karny dla gdańszczan! (13:20)

38
    Zniszczeniu uległa linia wyznaczająca pole bramkowe. Przymusowa przerwa w grze na usunięcie usterki.
    38
    Wojdak rzuca z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od kilku zawodników, ale szczęśliwie znalazła drogę do bramki! (13:20)

37
    Tym razem Prymlewicz myli się z siedmiu metrów! (13:19)

36
    Rzucający ze skrzydła Prymlewicz faulowany. Karę dwóch minut dostał Kobusiński! Karny dla gdańszczan! (13:19)
    36
    Wojdak nad rękami obrońców i piłka w siatce! (13:19)
    35
    Rogulski momentalnie odpowiada. (13:18)
    35
    Wojdak mocno z dystansu i piłka w siatce! (12:18)
    34
    Kniazeu z siedmiu metrów i piłka w siatce! (12:17)

34
    Teraz Drej faulowany podczas rzutu i mamy rzut karny. (12:16)
    33
    Po raz kolejny z siedmiu metrów celnie rzuca Prymlewicz! (12:16)

33
    Rogulski po raz kolejny faulowany i znowu mamy rzut karny. (11:16)
    32
    Prymlewicz bezproblemowo wykorzystuje rzut karny. (11:16)

32
    Najpierw Prymlewicz oddał rzut, po którym interweniował bramkarz, a potem Rogulski trafił w poprzeczkę. Ten drugi był jednak faulowany i mamy rzut karny! (10:16)
    31
    Krytski dostał piłkę za plecy obrońców i mamy kolejną bramkę dla kaliszan! (10:16)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:15)

Początek spotkania na korzyść gospodarzy. Mieli oni minimalną przewagę. Później nastąpiła niemoc strzelecka ze strony Wybrzeża, co wykorzystali goście i to oni na przerwę schodzą z aż pięciobramkowym prowadzeniem.

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:15)
    30
    Krytski trafia tuż przed końcową syreną! (10:15)

30
    Ostatnie sekundy przed przerwą.
    28
    Trafiają goście. To już cztery bramki przewagi! (10:14)
    27
    Szybka odpowiedź Adamczyka. (10:13)
    27
    Kniazeu trafia z siedmiu metrów. (9:13)

27
    Fauluje Rogulski i dostaje dwie minuty. Dodatkowo karny dla gości. (9:12)
    26
    Prymlewicz z karnego. (9:12)

26
    Kara dwóch minut dla Dreja i Kobusińskiego. (9:12)
    25
    Kolejna bramka dla gości. (8:12)
    24
    Błąd gospodarzy w ataku. Wykorzystali to przyjezdni, którzy wznowili grę z rzutu wolnego dalekim wyrzutem do wybiegającego Bałwasa. Ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi! (8:11)
    23
    Kobusiński oddał rzut ze środka i piłka wpadła do siatki! był on jeszcze faulowany przez Wróbla, za co zawodnik gospodarzy dostał dwie minuty kary! (8:10)

21
    Timeout dla gospodarzy. (8:9)
    21
    Ofiarnie złapał piłkę jeden z defensorów gości. Leżąc zagrał daleką piłkę do współpartnera, a ten pokonał golkipera miejscowych i mamy pierwsze w tym meczu prowadzenie kaliszan! (8:9)

21
    Piłka na skrzydło zagrana do Prymlewicza. Ten oddaje rzut, ale górą bramkarz. (8:8)
    19
    Piłka zagrana na lewą stronę do Bałwasa, a ten pewnie trafia do bramki! (8:8)

18
    Prymlewicz rzuca mocno ze skrzydła, ale króluje w bramce Tatar! (8:7)
    17
    Wojdak rzuca z prawej strony i piłka jest w siatce! (8:7)
    16
    Kniazeu pewnie wykorzystuje rzut karny! (8:6)

16
    Rogulski z żółtą kartką, a dla gości rzut karny! (8:5)
    16
    Sulej efektownie zakręcił piłkę i ta wpada po koźle do siatki! (8:5)

15
    Adamczak rzuca mocno, ale piłka trafia w poprzeczkę! (7:5)
    14
    Rzut Czerwińskiego ze skrzydła broni bramkarz i rozpoczyna kontrę swojego zespołu, którą kończy Bednarek! (7:5)
    14
    Adamczyk mocno z dystansu i piłka wpada do siatki! (6:5)
    13
    Kontra gości i kończy ją Czerwiński! Mamy remis! (5:5)

12
    Z drugiej strony broni Chmieliński! Wynik cały czas nie ulega zmianie. (5:4)

12
    Wróbel mocno, ale nad bramką. (5:4)
    12
    Momentalnie odpowiadają goście rzutem ze skrzydła. (5:4)
    11
    Prymlewicz po raz trzeci z siedmiu metrów! (5:3)

11
    Misiejuk fauluje. Żółta kartka dla zawodnika i rzut karny dla gospodarzy. (4:3)
    10
    Adamczak najpierw trafia w słupek, ale przy dobitce się nie myli! (4:3)

9
    Rzut Adamczaka blokuje jeden z defensorów. (4:2)
    8
    Krytski sprytnie zakręcił piłkę i ta znalazła się w siatce! (4:2)

8
    Wróbel z żółtą kartką. (4:1)
    7
    Zagranie do niekrytego Adamczyka i ten pewnie trafia do bramki! (4:1)
    6
    Prymlewicz po raz kolejny pewnie z siedmiu metrów! (3:1)

6
    Faulowany Rogulski podczas rzutu i mamy kolejny rzut karny! Jeszcze z karą dwóch minut Drej! (2:1)

6
    Teraz mocno z dystansu rzuca Wróbel, ale ponownie górą golkiper gości. (2:1)

5
    Adamczyk rzuca nad rękami obrońców. Interweniuje Tatar. (2:1)
    4
    Szybka odpowiedź w wykonaniu Kniazeu! (2:1)
    4
    Prymlewicz pewnie z siedmiu metrów! (2:0)

4
    Kobusiński fauluje i mamy rzut karny. Dla niego jeszcze żółta kartka. (1:0)

3
    Wojdak nieco się poobijał przy próbie przerwania akcji gospodarzy. Zdołał jednak wybić piłkę na aut. (1:0)
    2
    Długie zagranie do Bednarka, a ten w sytuacji sam na sam pewnym rzutem pokonuje golkipera rywali. (1:0)

2
    Rogulski fauluje w defensywie. (0:0)

1
    Wróbel rzuca ze środka, ale piłka leci obok słupka. Jeszcze zawodnik gospodarzy ucierpiał i mamy chwilową przerwę w grze. (0:0)

1
    Rozpoczęli gospodarze, którzy występują w niebiesko-czarnych trykotach. Goście cali na biało.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Trwa właśnie prezentacja zawodników. Za chwilę początek spotkania w Gdańsku!

Energa MKS Kalisz: Jarosz, Tatar, Zakreta – Krytski, Bożek, Adamczak, Kobusiński, Drej, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Kniazeu, Wojdak, Czerwiński, Bałwas.

Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń.
    Delegat: Marek Szajna..

Sobotni mecz odbędzie się w Hali AWFiS w Gdańsku. Początek tego pojedynku zaplanowany jest na godzinę 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu.

Oba zespoły rozegrały także spotkania dziewiątej kolejki, która nominalnie odbywa się w ten weekend. Wybrzeże przed własną publicznością przegrała z broniącym tytułu mistrzowskiego Vive Kielce 26:32. MKS także grał u siebie i także odniósł porażkę. W pojedynku z Orlen Wisłą Płock padł wynik 19:27.

W ósmej kolejce zespoły schodziły z parkietu w odmiennych nastrojach. MKS w wyjazdowym pojedynku przegrał z Górnikiem Zabrze 26:33. Wybrzeże natomiast przed własną publicznością zwyciężyło z Zagłębiem Lubin 31:30.

Będzie to spotkanie w ramach grupy pomarańczowej. Oznacza to, że do zdobycia będą aż cztery punkty!

Niewiele różni się ligowa sytuacja MKS-u. Zespół z Kalisza ma na swoim koncie 10 punktów. W grupie pomarańczowej plasuje się tuż za sobotnim rywalem.

Wybrzeże ma dotychczas rozegrane osiem spotkań ligowych. Gdańszczanie mają na swoim koncie 11 punktów i zajmują szóste miejsce w grupie pomarańczowej.

Czas na zaległy mecz 6. kolejki Superligi Mężczyzn. Wybrzeże Gdańsk w sobotnie popołudnie zmierzy się z MKS-em Kalisz.

Kamil Kazmierczak

Energa Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Podobas, Gądek, Bednarek, Komarzewski, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Kondratiuk, Wróbel, Adamczyk.

Delegat: Marek Szajna.