Buffalo – Florida | 1:4 (koniec) | | | Washington – Pittsburgh | 4:1 (koniec) | | | Columbus – Carolina | 1:3 (koniec) |
Toronto – Boston | 3:2 (po dogrywce) | | | Dallas – NY Islanders | 5:0 (koniec) | | | Vegas – Winnipeg | 5:2 (koniec) |
NY Rangers – Edmonton | 4:2 (koniec) | | | Ottawa – Colorado | 4:3 (koniec) |
Szwajcaria – Rosja | 2:6 (koniec) | | | Finlandia – Szwecja | 3:1 (koniec) |
finał
Finlandia
3:1
(1:0, 2:1, 0:0)
Szwecja
50:07
|
Kara dla Szwecja (Marcus Högström – 2 min., przeszkadzanie).
|
|
47:18
|
Kara dla Finlandia (Jani Lajunen – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
31:40
|
Kara dla Finlandia (Teemu Hartikainen – 2 min., uderzanie).
|
|
28:39
|
Kara dla Finlandia (Veli-Matti Savinainen – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
14:53
|
Kara dla Szwecja (Dennis Everberg – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
05:45
|
Kara dla Finlandia (Teemu Hartikainen – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
05:00
|
Kara dla Szwecja (Marcus Högström – 2 min., trzymanie).
|
Składy i statystyki:
4. Tolvanen (Kontiola), 21. J. Peltola (Tolvanen), 31. Manninen (J. Lajunen, Pyörälä) – 32. F. Pettersson (Gustafsson)
Sędziowie: Šír, Hribik (oba ČR) – Neva, Sormunen (oba Finsko)
Widownia:
Spudłowany karny!:
Finlandia:
Koskinen (Kilpeläinen) – Virtanen, Lehtonen, Heiskanen, Jokipakka, V. Lajunen, Koivisto, Kukkonen (C) – J. Peltola, Kontiola (A), Tolvanen – Junttila, Kemppainen, Hartikainen – Savinainen, Koskiranta (A), Erkinjuntti – Pyörälä, J. Lajunen, Manninen – Niemi.
Zmiany:
Trener:
Szwecja: Hellberg (32. Enroth) – Dahlin, Kronwall (C), Nygren, Bertilsson, Gustafsson (A), Ahnelöv, Fransson, Högström – Möller, P. Lindholm, Lindström – Axelsson, Ryno, Omark (A) – Everberg, Asplund, Norman – F. Pettersson, Lander, R. Nilsson.
Zmiany:
Trener:
Zmiany:
Trener:
Szwecja: Hellberg (32. Enroth) – Dahlin, Kronwall (C), Nygren, Bertilsson, Gustafsson (A), Ahnelöv, Fransson, Högström – Möller, P. Lindholm, Lindström – Axelsson, Ryno, Omark (A) – Everberg, Asplund, Norman – F. Pettersson, Lander, R. Nilsson.
Zmiany:
Trener:
Sędziowie: Šír, Hribik (oba ČR) – Neva, Sormunen (oba Finsko)
Widownia: