Kartuzy – Uniw. Zielona Góra 10:7 (koniec) | Lębork – Pol. Gdańska 10:1 (koniec)
FC Kartuzy
10:7 (7:5)
Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski
Niedziela 10.12.2017, 17:00 • Hala widowiskowo-sportowa, Kiełpino • I liga futsalu - gr. północna • 11. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Trwa ostatnia przed świąteczną przerwą kolejka I ligi futsalu! Na Kaszubach dojdzie do ciekawego starcia pomiędzy FC Kartuzy a Persą MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski.

Obydwa zespoły zanotowały świetny początek sezonu i cały czas utrzymują się w czołówce tabeli. Aktualnie wyżej znajduje się drużyna z Zielonej Góry, która z dorobkiem 20 punktów plasuje się na 3. pozycji. Kartuzianie z kolei zajmują 5. lokatę, mając 18 "oczek" na swoim koncie.

W ubiegłym tygodniu zespół z Kartuz poległ w Białymstoku z Heliosem 6:4. Kartuzianie dobrze rozpoczęli zawody, bowiem na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie jednak ich gra posypała się, a na domiar złego czerwoną kartkę otrzymał Filip Kreft, przez co nie zobaczymy go w dzisiejszym starciu z Akademikami.

Zupełnie inna historia miała miejsce przed tygodniem w Zielonej Górze. AZS po fatalnej pierwszej połowie i słabym początku drugiej przegrywał z Futsalem Oborniki 0:3. Futsaliści z Winnego Grodu byli w arcytrudnej sytuacji, ale zdołali się przełamać i szybko z nawiązką odrobili straty. Ostatecznie w tym meczu padł wynik 9:5 na korzyść zielonogórzan.

Niech za doskonałą reklamę tego spotkania posłuży fakt, że zmierzą się ze sobą dwa najbardziej bramkostrzelne zespoły w I lidze. Futsal Club Kartuzy zdobył jak dotąd 53 gole, natomiast Persa – aż 65. Która drużyna tym razem okaże się skuteczniejsza i zakończy rok 2017 zwycięstwem? Naprawdę ciężko przewidywać, zatem zapraszam do śledzenia naszej relacji. Startujemy przed godziną 17:00!

Składy zespołów:

FC Kartuzy: P. Kąkol (Pytka) – Papina, Klaman, Kitowski, Ustowski – Wróbel, Węsiora, Richert, Bielicki, J. Kąkol, Menard, Kordyl.

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek (Chyła) – Greszczyk, Konopacki, Pudzianowski, Kruszyński – Ryś, Biereśniewicz, Hoc, Haraś, Bartnicki, Skrzyński.

Sędziowie: Paweł Tokarewicz, Jakub Rutkowski – Arkadiusz Borawski.

00:01

00:01
    Rozpoczęli zielonogórzanie.

01:16
    Kontra zielonogórzan, ale naciskany Konopacki nie zdołał umieścić piłki w siatce.

02:07
    Korner dla miejscowych.

02:12
    Niecelnie po tym stałym fragmencie akcję zakończył Kitowski.

02:21
    Kacper Konopacki obija nogi jednego z kartuzian.

02:38
    Gol dla Persy MOSiR AZS UZ!
    Strzelcem bramki KACPER KONOPACKI, który niespodziewanie wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu i strzałem z dystansu pokonał Piotra Kąkola.

03:29
    Bartłomiej Węsiora oddał groźny strzał, ale świetną interwencją popisał się Maciej Dudek.

03:44
    Kolejna czujna obrona bramkarza AZS-u!

03:47
    Gol dla FC Kartuzy!
    Kolejna bramka po stałym fragmencie! Gospodarze wznawiali grę z autu na połowie rywala. Będący w polu karnym ADAM KORDYL dostał dobre podanie i "na raty" pokonał Dudka.

04:45
    Niezwykle groźna kontra miejscowych, jednak zatrzymała ją znakomita interwencja Michała Bartnickiego, który przeciął dośrodkowanie rywali.

05:16
    Zabójcza kontra kartuzian! ADAM KORDYL otrzymał wymarzone dośrodkowanie z lewej flanki i nie zmarnował takiej okazji!

05:50
    Z nie do końca jasnych przyczyn żółtą kartkę otrzymał bramkarz Persy, Maciej Dudek.

06:24
    Leżał teraz na parkiecie Bartłomiej Węsiora. Po chwili jednak podniósł się o własnych siłach i, kulejąc, zszedł z boiska.

06:25
    Szybkie wyrównanie przez zielonogórzan! Tym razem MICHAŁ GRESZCZYK był adresatem podania z rzutu rożnego i umieścił piłkę pomiędzy słupkami.

07:09
    Faulował teraz Dominik Skrzyński.
    Faule: 1 – 1.

07:35
    Dudek broni strzał Bielickiego z dystansu.

08:01
    Sylwester Bielicki zablokowany został przy próbie strzału przez Kacpra Konopackiego, który rozpaczliwie wybił piłkę na aut.

08:29
    Dobry drybling Kamila Kruszyńskiego zakończony niecelnym podaniem do kolegi z drużyny.

08:41
    Kacper Konopacki w ostatniej chwili przeciął podanie rywali!

08:48
    Sylwester Bielicki był bliski oddania strzału z bliska, ale nie sięgnął do piłki!

09:01
    Znów zabójczy kontratak! KACPER KONOPACKI wyłuskał piłkę w okolicach środka boiska i popędził na osamotnionego Piotra Kąkola. Zielonogórzanin pokonał golkipera z Kartuz strzałem po ziemi!

10:19
    Strzelcem bramki ADAM KORDYL, który krótkie podanie od Bartłomieja Węsiory zamienił na trzeciego już dzisiaj gola!

10:54
    Czujna interwencja Kąkola.

11:07
    Piotr Kąkol odważnie wyszedł z bramki i przerwał atak flanką zielonogórzan!

11:16
    Michał Greszczyk faulowany na połowie zespołu z Kartuz.

11:18
    Ależ strzelanie! Kolejna bramka, znów po stałym fragmencie! Tym razem DOMINIK SKRZYŃSKI huknął z rzutu wolnego!

11:48
    Jakieś sprzeczki pomiędzy zawodnikami obu zespołów, ale arbiter uspokoił sytuację.

12:11
    Strzelcem bramki SYLWESTER BIELICKI, który oddał kąśliwy strzał z prawego skrzydła tuż pod poprzeczkę!

12:35
    Strzelcem bramki MICHAŁ PAPINA, który strzałem z bliska wykończył dwójkową akcję!

12:35
    O czas poprosił trener AZS-u, Maciej Górecki.
    Faule: 3 – 1.

12:50
    Jeden z zielonogórzan trafia teraz zaledwie w słupek!

13:08
    Ucierpiał Karol Haraś, który teraz zwija się z bólu.

13:08
    Zawodnik z Zielonej Góry jest sprowadzany z parkietu. Widać, że ma jakieś problemy z kolanem. To chyba koniec meczu dla niego.

13:28
    Zielonogórzanie przerywają atak rywali.

13:33
    Kolejna podobna bramka! SYLWESTER BIELICKI, po dośrodkowaniu z kornera, posłał piłkę po ziemi. Futsalówka odbiła się od nóg zielonogórzan i poszybowała pod poprzeczkę obok zaskoczonego Dudka!

14:27
    Kamil Kruszyński oddał lekki strzał z dystansu.

14:39
    Tym razem Bielicki, w podobnej sytuacji, posyła piłkę ponad bramkę Dudka.

15:00
    Michał Papina wykończył dwójkową akcję prowadzoną z Michałem Klamanem, jednak Maciej Dudek cudem wybronił ten strzał z bliska!

15:31
    Kacper Ryś nie zrozumiał się z kolegą i posłał piłkę w aut.

15:47
    Błażej Wróbel stracił piłkę na własnej połowie i nieprzepisowo próbował ją odzyskać. To już piąty faul miejscowych!

16:17
    Błażej Wróbel, oddając strzał z bliska, posyła piłkę ponad poprzeczkę!

16:36
    Ładna akcja w wykonaniu kartuzian, którzy przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło, gdzie już czekał niepilnowany BARTŁOMIEJ WĘSIORA!

17:32
    Strata piłki w zespole zielonogórzan. Maciej Dudek interwencją ratuje sytuację.

18:12
    Łatwy przechwyt Bartłomieja Węsiory, jednak żaden z kolegów nie odebrał jego podania.

18:38
    Przestrzelił Michał Bartnicki.

19:35
    Strzelcem bramki MICHAŁ BARTNICKI, który pięknym strzałem z woleja pokonał Piotra Kąkola!

20:00

Grad bramek w pierwszej połowie! Oba zespoły spełniły oczekiwania i popisały się wieloma skutecznymi atakami. Do przerwy mamy 7:5, ale wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, przez co możemy liczyć na dużą dawkę emocji również w drugiej części spotkania! Wracamy za kwadrans!

Futsaliści wracają na parkiet!

20:01

20:01
    Zaczęli kartuzianie.

20:14
    Michał Greszczyk już oddał kąśliwy strzał, ale świetnie sparował piłkę Kajetan Pytka, który zmienił w bramce Piotra Kąkola.

20:30
    Pierwsze przewinienie w tej części spotkania. Rzut wolny egzekwować będą goście.

21:31
    Michał Papina trafił w boczną siatkę.

22:04
    Mieliśmy teraz po faulu z obu stron, ale arbitrzy nie odgwizdali żadnego z nich...

22:12
    Kacper Konopacki strzela tuż obok słupka.

22:45
    Konopacki zatrzymany przez Kajetana Pytkę.

23:20
    Adam Kordyl oddał strzał z prawego skrzydła, ale Kacper Konopacki wślizgiem posłał piłkę ponad poprzeczkę własnej bramki!

23:49
    Jakub Kąkol próbował zaskoczyć Dudka strzałem z dystansu, ale minimalnie chybił.

23:57
    Odważne i skuteczne wyjście Kajetana Pytki!

24:10
    Michał Bartnicki obija bramkę kartuzian!

24:22

25:00
    Dominik Skrzyński wyłuskał piłkę rywalowi, będącemu na środku boiska, ale nie zdołał wyprowadzić groźnej sytuacji.

25:41
    Niecelnie Michał Greszczyk.

25:54
    Kartuzianie kilka razy próbowali uderzyć na bramkę Dudka i dopiero za trzecim razem nie zostali zablokowani! Strzelcem bramki BŁAŻEJ WRÓBEL.

26:09
    Dominik Skrzyński przestrzelił z rzutu wolnego.

26:54
    Michał Papina uderza wysoko ponad bramkę.

27:19
    Faulowany Papina.

28:07
    Niepilnowany Michał Papina mógł teraz zagrozić bramce Persy, ale żaden z dwóch jego strzałów nie trafił do siatki.

28:55
    Kontra Akademików zakończyła się niecelnym podaniem.

29:18
    Pudzianowski niecelnie podaje do Kruszyńskiego.

30:05
    Kilka nieskutecznych kontrataków z obu stron.

31:21
    Ależ sytuacja! Maciej Dudek interweniował kilka metrów na prawo od swojej bramki. Piłka jednak trafiła potem do któregoś z kartuzian, który od razu huknął na pustą bramkę. Pomiędzy słupkami był jednak zdaje się Kacper Konopacki, który przyjął ten strzał na ciało!

32:45
    Konopacki obija nogi Węsiory.

33:00
    Kajetan Pytka oddał strzał na pustą bramkę AZS-u, ale zdążył do niej wrócić Maciej Dudek.

33:30
    BARTŁOMIEJ WĘSIORA przejął piłkę pod własną bramką i posłał ją do pustej siatki zielonogórzan.

34:05
    Sporo niedokładności w grze Akademików.

34:05
    Przerwa dla trenera FC Kartuzy, Jakuba Hoffmanna.

35:05
    Strzelcem bramki MATEUSZ BIEREŚNIEWICZ, który z ostrego kąta zdołał pokonać Kajetana Pytkę!

35:41
    Biereśniewicz dość ostro potraktował teraz Papinę.

36:27
    KACPER KONOPACKI czuwał w polu karnym. W decydującym momencie otrzymał dośrodkowanie od grającego ze znacznikiem Michała Greszczyka i pewnie umieścił piłkę w bramce.

37:13
    Dominik Skrzyński dostał piłką w twarz. Zawodnik z Winnego Grodu odpocznie na ławce rezerwowych.

37:33
    Ależ błąd grających z lotnym bramkarzem zielonogórzan. FILIP USTOWSKI przejął piłkę na połowie rywala i strzelił na pustą bramkę.

39:09
    Zielonogórzanie gubią się pod pressingiem gospodarzy. Kolejny raz byli blisko straty przy pustej bramce.

39:44
    Bartnicki minimalnie pudłuje.

Aż 17 goli obejrzeliśmy w dzisiejszym spotkaniu! Najbardziej intensywny był początek, podczas którego obie drużyny wymieniały się ciosami. Pod koniec pierwszej połowy przewagę wypracowali sobie jednak kartuzianie. W drugiej części meczu miejscowi obronili prowadzenie i to oni kończą dzisiejszy dzień z 3 punktami.

Dziękuję za wspólne spędzenie tego popołudnia! Do usłyszenia! (18:43:47)

Paweł

Gole: 4. Kordyl, 6. Kordyl, 11. Kordyl, 13. Bielicki, 13. Papina, 14. Bielicki, 17. Węsiora, 26. Wróbel, 34. Węsiora, 38. Ustowski – 3. Konopacki, 7. Greszczyk, 10. Konopacki, 12. Skrzyński, 20. Bartnicki, 36. Biereśniewicz, 37. Konopacki

Kartki:   16. Wróbel (KAR) – 6. Dudek (UZG)

Sędziowie: Paweł Tokarewicz, Jakub Rutkowski – Arkadiusz Borawski