Zagłębie – Azoty 32:36 (koniec) | Stal – Gwardia 40:38 (koniec) | PGE Vive – KPR 40:17 (koniec)
Energa MKS – MMTS 19:21 (koniec) | Piotrkowianin – Pogoń 30:23 (koniec) | Orlen Wisła – Górnik 33:25 (koniec)
Meble Wójcik – Chrobry 28:29 (koniec)
Handball Stal Mielec
40:38 (18:19)
COROTOP Gwardia Opole
Środa 13.12.2017, 18:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 15. kolejka

Już w najbliższą środę na mieleckim boisku zawodnicy ze Stali zmierzą się ze znakomicie prezentującą się jak dotąd drużyną Gwardii Opole.

SPR Stal Mielec
    Drużyna z Mielca znakomicie zaprezentowała się w swoich dwóch ostatnich meczach, gdzie pewnie wygrali ze zdecydowanie lepszą od siebie drużyną- Chrobry Głogów oraz wygranym po rzutach karnych meczu w Szczecinie. Mielczanie mimo nadmiaru dwóch meczy posiadają jednakową ilość punktów co Gwardia Opole.Fakt ten prawdopodobnie zapowiada nam zawziętą walkę o punkty w jutrzejszym spotkaniu.

KPR Gwardia Opole
    Gwardia Opole przeciwnie do Stali Mielec przegrała swoje dwa ostatnie mecze. Fakt ten jednak nie może świadczyć o gorszej formie tej drużyny. Zmierzyli się oni w ostatnich meczach bowiem ze szczytującą na szczycie tabeli drużyną z Puław oraz niezwyciężonym jak dotąd zespołem Vive Kielce.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli jutro do czynienia z niezwykle zaciętym pojedynkiem o punkty. Na relację z wydarzenia zapraszamy Państwa już od godziny 18.

SPR Stal Mielec: Lipka, Wiśniewski – Basiak, Cuzić, Ćwięka, Chodara, Janyst, Kawka, Krępa, Krupa, Mochocki, Rusin, Sarajlić, Skuciński, Wilk, Wypych.

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak, Dementiew, Mokrzki, Tarcijonas, Zarzycki, Jankowski, Mauer, Milewski, Morawski, Klimków, Siwak..

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Traci piłkę Mochocki jednak goście gubią się podczas kontry. (0:0)
    1
    Siwak z lewej flanki otwiera wynik dzisiejszego spotkania. (0:1)
    2
    Krępa odpowiada rzutem z koła. (1:1)
    3
    Mochocki popisuje się rzutem z dziewiątego metra. (2:1)

3
    Próbował Cuzic. Malcher broni jednak nogą. (2:1)
    4
    Siwak Skutecznie zakończył kontrę gości. (2:2)
    4
    Szybka strata Stali i ponownie po kontrze trafiają goście. Tym razem rzucał Zarzycki. (2:3)

4
    Za faul na Cuziciu dwoma minutami ukarany Tarcijonas. (2:3)
    5
    Rzut karny wykorzystuje Mochocki. (3:3)

5
    Skutecznie broni się Stal. Gospodarze idą z kontrą. (3:3)
    6
    Ponownie karnego wykorzystuje Mochocki. To już jego trzecia bramka w tym spotkaniu. (4:3)
    6
    Dementiew odpowiada rzutem z szóstego metra. (4:4)
    7
    Po chwili z rzutu bieżnego trafia Jankowski. (4:5)
    7
    Odpowiada ze skrzydła jednak Wilk. (5:5)
    8
    Bliski obrony był Lipka. Mauer jednak trafia z karnego. (5:6)
    9
    Kawka znakomicie z drugiej linii. (6:6)

9
    Znakomicie broni Lipka. Piłka jednak wciąż po stronie gości. (6:6)
    10
    Jankowski znalazł trochę miejsca i trafia do bramki rywali po rzucie z koła. (6:7)

11
    Znakomicie broni rzut Krupy Malcher. (6:7)

11
    Noga u Kawki. Kontratak przerwany. (6:7)
    12
    Ponownie nie myli się Mauer na siódmym metrze. (6:8)
    13
    Szybko odpowiada jednak Krupa rzutem z koła. (7:8)
    13
    Potężny rzut Dementiewa z drugiej linii. (7:9)
    14
    Znakomicie przedarł się teraz Kawka przez obronę rywali i trafia do bramki z dziewiątego metra. (8:9)
    15
    Znakomicie w szóstego metra po rozbiegu trafia Mochocki. (9:9)
    15
    Mauer zdołał wcisnąć teraz piłkę Lipce z prawego skrzydła. (9:10)

18
    Faulowany był teraz Krupa podczas indywidualnie przeprowadzonej kontry jednak zdołał zdobyć bramkę. (11:11)

18
    Wspaniale broni Lipka! (11:11)
    18
    Wspaniałe trafienie Krępy z koła jednak jeszcze lepsze było podanie od Krupy! Stal wychodzi na prowadzenie. (12:11)

18
    O czas prosi trener gości. (12:11)

20
    Przechwytuje piłkę Lipka jednak nie udaje mi się celnie podać do Mochockiego. (12:11)
    20
    Wbił się w obronę i trafił do bramki rywali teraz Kawka. (13:11)
    21
    Trafienie po kontrze Lemaniaka. (13:12)
    22
    Ponownie Lemaniak! To już jego druga bramka rzucona na przestrzeni 18 sekund! (13:13)
    23
    Gwardia trafia teraz z dziewiątego metra. Strzelcem bramki Lemaniak. (13:13)
    23
    Ponownie Lemaniak po kontrze! Czwarta bramka tego zawodnika na przestrzeni 2 minut! (13:15)

23
    Krępa ukarany dwoma minutami. (13:15)

24
    Wspaniale broni świeży na bramce Wiśniewski. (13:15)

25
    Przejście Krępy. Bramka nieuznana. (13:15)
    25
    Trzeciego karnego w tym meczu trafia Mauer. (13:16)
    25
    Cóż za bomba Sarajlicia! (14:16)
    26
    Wiktor Kawka z dziewiątego metra! (15:16)
    27
    Miedzy nogami Wiśniewskiego zdołał zmieścić piłkę Mokrzki. (15:17)
    27
    Tarcijonas po kontrze! (15:18)
    28
    Wspaniale tę kontrę rozegrali zawodnicy Stali. Krupa ostatecznie zakańcza ją bramką ze skrzydła. (16:18)
    29
    Trafia z drugiej linii Chodara po znakomitym podaniu od Sarajlicia. (17:18)
    29
    Trafia Mauer z prawego skrzydła. (17:19)

29
    Dwie minuty za brutalny faul na Mochockim otrzymuje Tarcijonas. (17:19)
    30
    W końcówce trafia jeszcze Krępa z koła! (18:19)

30
    Pierwsza połowa skończona. (18:19)

Po pierwszej połowie ciężko wskazać lepszą drużynę w tym spotkaniu. Obydwie drużyny prezentują się niezbyt dobrze w obronie natomiast nie można powiedzieć tego o Krzysztofie Lipce i Malcherze, którzy wspaniale radzą sobie na bramce. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę spotkania.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (18:19)
    31
    Rzutem z kozła wynik drugiej połowy otwiera Mokrzki. (18:20)
    32
    Po rzucie z kozła trafia Jankowski. (18:21)
    33
    Wilk trafia teraz ze skrzydła. (19:21)
    33
    Znakomicie Jankowski odnalazł się teraz na kole. (19:22)
    34
    Mochocki trafia z dziewiątego metra po znakomitym zwodzie. (20:22)
    35
    Szybko odpowiada Mokrzki po kontrze. (20:23)
    35
    Ponownie Mochocki z dziewiątego metra. (21:23)
    36
    Nie myli się podczas sytuacji sam na sam Paweł Wilk! (22:23)

37
    Piłka podczas ofensywy gości wyszła na poza linię boczną. Z kontrą rusza Stal Mielec. (22:23)
    38
    Krupa teraz oszukał obrońców i zdołał trafić ze skrzydła. Mamy remis po długiej przerwie! (23:23)
    38
    Siergiej Dementiew ! (23:24)
    39
    Przechwycił piłkę Mochocki po tym jak odbił ją bramkarz gości i zdołał umieścić ją w bramce. (24:24)

40
    Po kontrowersyjnej sytuacji Michał Wypych zostaje ukarany dwoma minutami. (24:24)

40
    Znakomicie broni teraz Wiśniewski! (24:24)
    41
    Z pierwszego tempa trafia z siódmego metra Mochocki! (25:24)
    42
    Zarzycki odpowiada jednak po chwil z szóstego metra. (25:25)

42
    Czerwoną kartką ukarany Tarcijonas! (25:25)
    42
    Mochocki wykonał pokonał już po raz czwarty bramkarza gości podczas rzutu karnego. (26:25)
    43
    Mokrzki trafia z prawej flanki. (26:26)

44
    Nie udało się teraz Janystowi trafić do pustej bramki. (26:26)
    45
    Wiktor Kawka z dziewiatego metra! Stal na prowadzeniu. (27:26)
    46
    Ponownie wyrównuje Mokrzki. (27:27)
    46
    Cuzić zdołał przedrzeć się przez obronę i trafić! (28:27)
    47
    Jankowski z koła! (28:28)

47
    Fenomenalnie dwukrotnie interweniował Krzysztof Lipka podczas tej akcji. (28:28)
    47
    Znakomite jak Jankowski odnalazł się teraz w kole. (28:29)
    48
    Cuzic znalazł lukę i podał do Krupy na czystej pozycji. Ten trafia! (29:29)

48
    Dwie minuty dla Jankowskiego. (29:29)
    49
    Po raz pierwszy w tym meczu trafia Klimków po rzucie z koła. (29:30)
    50
    Znakomicie zrobił sobie miejsce i zdołał rzucić z koła Krępa! (30:30)
    51
    Siwak ze skrzydła! (30:31)

51
    O czas prosi trener gości. (30:31)
    52
    Oj znakomicie podał teraz do Krupy Mochocki. Ten nie myli się na szóstym metrze. (31:31)
    52
    Klimków z koła. (31:32)
    52
    Janyst ze skrzydła na remis. (32:32)
    53
    Janyst ponownie trafia, co ciekawe po obrocie i rzucie z szóstego metra. (33:32)
    54
    I znowu Janyst! Tym razem po kontrze! (34:32)

55
    Nie pokonał Krzysztofa Lipki teraz Mauer. (34:32)

55
    Faul w ataku! Stal Mielec przy piłce. (34:32)
    56
    Ponownie podanie Mochockiego do Krupy zakończone bramką. Znakomita synergia tych dwóch zawodników w tym meczu. (35:32)

56
    O czas prosi trener Gwardii Opole. (35:32)
    56
    Dużą ilość miejsca na skrzydle wykorzystuje Lemaniak. (35:33)
    58
    Piątego karnego w tym meczu wykorzystuje Tomasz Mochocki. Stuprocentowa skuteczność tego zawodnika. (36:33)
    59
    Karol Siwak ! (36:34)
    59
    Znalazł teraz troche miejsca Lemaniak na skrzydle. Lipka bez szans. (36:35)
    60
    Rafał Krupa na kilka sekund przed końcem trafia jeszcze ze skrzydła! (40:37)
    60
    Klimków jeszcze z szóstego metra w ostatniej sekundzie! (40:38)

Koniec meczu. (40:38)

Znakomity mecz ze strony obu drużyn. Szczególnie dobrze prezentowało się dziś rozegranie Stali Mielec. Dzisiejszy mecz był wyjątkowy ze względy na to, że jego wagą były aż cztery punkty. Zdołała je wynieść z tego spotkania Stal dzięki znakomicie rozegranej końcówce spotkania. Brawa należą się jednak obydwu zespołom! (19:38:15)

Nataniel Brożnowicz

Handball Stal Mielec: Lipka, Wiśniewski – Basiak, Cuzić, Ćwięka, Chodara, Janyst, Kawka, Krępa, Krupa, Mochocki, Rusin, Sarajlić, Skuciński, Wilk, Wypych.
    COROTOP Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak, Dementiew, Mokrzki, Tarcijonas, Zarzycki, Jankowski, Mauer, Milewski, Morawski, Klimków, Siwak.