Crystal Palace – Man City 0:0 (koniec) | West Bromwich – Arsenal 1:1 (koniec)
West Bromwich Albion F.C.
1:1 (0:0)
Arsenal F.C.
Niedziela 31.12.2017, 17:30 • The Hawthorns, West Bromwich • Angielska Premier League • Runda 21

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje w nowym roku! (19:31:10)

Arsenal tylko zremisował z ostatnim zespołem w tabeli Premier League 1:1. Po meczu bardziej zadowoleni z rezultatu byli gospodarze, ponieważ to do nich należało ostatnie słowo w 89. minucie. Końcówka spotkania pokazała jak przewrotna bywa piłka nożna. Po wyrównanych, przeciętnych 80 minutach drużyny było stać na przyspieszenie. Krytykowaliśmy stałe fragmenty obu klubów, a tymczasem obie bramki zostały zdobyte strzałami ze stojącej piłki. Pierwsze trafienie niektóre źródła zapisują Sanchezowi, inne McCleanowi. Pewne jest, że Arsenal prowadził kilka minut przed końcem spotkania i podział punktów w takich okolicznościach musi być rozczarowaniem dla zespołu, który walczy o podium. Na dodatek londyńczycy nie uczcili rekordowego spotkania Arsene'a Wengera w Premier League dobrym wynikiem.
    Arsenal tylko zremisował na koniec roku!

90+2
    Faul Krychowiaka na połowie przeciwnika. Reprezentant Polski zamiast wracać, kłócił się z arbitrem i później musiał gonić jak szalony we własne pole karne.

90
    Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.
    89. Jay Rodriguez (WBA) - 1:1

89
    Gol dla West Bromwich!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JAY RODRIGUEZ.

Nie poddała się drużyna Krychowiaka i wyrównała w końcówce regulaminowego czasu. Jay Rodriguez zmienił rzut karny w gola płaskim uderzeniem!

88
    Żółta kartka za protestowanie dla Wilshere'a.
    88. Chambers sprokurował rzut karny!

88
    Chambers zablokował ręką podanie Gibbsa. Mike Dean podyktował rzut karny dla West Bromwich Albion. Wielka szansa gospodarzy na wyrównanie!

87
    Płaskie dośrodkowanie w kierunku Lacazette'a zatrzymane przez gospodarzy, ale nie potrafili wyprowadzić po tej interwencji kontrataku, a czas ucieka.

85
    Złapali się za głowy gospodarze. Zanosi się na kolejny przykry dla nich wieczór na The Hawthorns, choć przecież toczyli wyrównany pojedynek.
    83. James McClean (ARS) - 0:1

83
    Gol dla Arsenalu!
    Strzelcem bramki ALEXIS SANCHEZ.

Wielki spryt Alexisa Sancheza i Arsenal jest na prowadzeniu! Po przewinieniu Hegaziego egzekutorem rzutu wolnego był Chilijczyk, który znalazł dziurę w murze gospodarzy. Foster nawet nie zareagował na płaski strzał pod nogami swoich defensorów. Rzutem na taśmę zdobył gola faworyt!

82
    Hegazy upomniany żółtym kartonikiem za przewinienie blisko własnego pola karnego.

80
    West Bromwich Albion chce przerwać koszmarną serię meczów bez zwycięstwa. Atakuje tak samo jak Arsenal i po mocno przeciętnych 80 minutach jest nadzieja na ekscytujący finisz.

Gole: 89. Jay Rodriguez (kar.) – 83. Alexis Sanchez

Kartki:   35. J. Evans (WBA), 59. Brunt (WBA), 82. Hegazy (WBA) – 58. Mustafi (ARS), 88. Wilshere (ARS)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 1:2. Foule: 14:9.
    West Bromwich Albion F.C.: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips (72. McClean), Livermore, Barry, Brunt (72. Krychowiak) – Jay Rodriguez, Robson-Kanu (75. Nyom).
    Zmiany: Myhill – Nyom, McAuley, Burke, Yacob, McClean, Krychowiak.

Arsenal F.C.: Cech – Koscielny (C) (72. Mertesacker), Chambers, Mustafi – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Kolašinac (37. Maitland-Niles) – Alexis Sanchez, Iwobi (74. Welbeck) – A. Lacazette.
    Zmiany: Ospina – Mertesacker, Maitland-Niles, Elneny, Coquelin, Welbeck, Walcott.

Sędziowie: Mike Dean