Leganés – Sociedad 1:0 (koniec) | FC Barcelona – Levante 3:0 (koniec) | Villarreal – Deportivo 1:1 (koniec)
Bilbao – Alaves 2:0 (koniec) | Celta Vigo – Real Madryt 2:2 (koniec)
FC Barcelona
3:0 (2:0)
Levante UD
Niedziela 07.01.2018, 16:15 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 18

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:11:57)
    Punkty zostały w Barcelonie!

15. zwycięstwo lidera Primera Division stało się faktem. To była solidna partia Barcelony, choć nie rewelacyjna. W pierwszej połowie gospodarze idealnie wyczuli moment, w którym należy przyspieszyć po uprzednim uśpieniu przeciwnika. Do siatki przeciwnika trafili Messi oraz Luis Suarez. Z dwubramkową przewagą drużynie z Katalonii grało się łatwiej. Levante mogło utrudnić jej zadanie, ale nie wykorzystało swoich sytuacji podbramkowych i nie przerwało trwającego od dekad impasu na Camp Nou. Wynik na 3:0 ustalił w doliczonym czasie Paulinho po podaniu Messiego.

Strzelcem bramki PAULINHO.

Jeszcze jedno przyspieszenie i zwycięstwo Barcelony zostało ukoronowane trzecim golem. Podanie Messiego przepuścił Luis Suarez i Brazylijczykowi pozostało skierować piłkę z bliska do odsłoniętej bramki.

90
    Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.

87
    Barcelona wymienia podania i czeka na możliwość cieszenia się z 15. zwycięstwa w sezonie. Starał się jeszcze przyspieszyć Messi, ale priorytetem jest już utrzymanie prowadzenia.

85
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Sergi Roberto, na boisku pojawia się José Arnaiz.

84
    Jeszcze żółta kartka dla Robera Suareza Piera za niebezpieczne zagranie.

84
    Za moment ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Kibice przygotowują się do nagrodzenia głośnymi brawami Sergiego Roberto, który asystował przy drugim golu.

82
    Zmiana w drużynie Levante UD: z boiska schodzi Jason, na boisku pojawia się Samuel.

81
    Jeszcze od czasu do czasu próbuje Levante zaskoczyć drużynę z Camp Nou. Ostatnia szarża zatrzymana przez ostatniego defensora Barcelony.

79
    Także tym razem nie wyszło Argentyńczykowi idealne uderzenie z rzutu wolnego. Messi trafił w dobrze ustawiony przez bramkarza Levante mur.

78
    Messi ma w tym spotkaniu sporo szans na zaskoczenie Olazabala uderzeniem z rzutu wolnego. Może tym razem się uda.

76
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Andrés Iniesta, na boisku pojawia się André Gomes.

76
    Nie popisał się Vermaelen, który praktycznie oddał piłkę zawodnikowi Levante. Na szczęście dla defensora Barcelony strata była bez przykrych konsekwencji.

74
    Zmiana w drużynie Levante UD: z boiska schodzi Emmanuel Boateng, na boisku pojawia się Nano.
    72. Luis Suarez nie wykorzystał dwóch szans!

72
    Luis Suarez dostał podanie z głębi pola, po którym oddał dwa uderzenia. Pierwsze w blokującego defensora, a drugie w Olazabala! Trochę za długo składał się zdobywca dotychczas ostatniego gola, co ułatwiło zadanie gościom.

70
    Napomniany żółtym kartonikiem Boateng za przewinienie na Semedo.

68
    Po wprowadzeniu zmiennika Barcelona ma zamiar uszczelnić defensywę. Gdyby tak trochę pogdybać, to gdyby Jason wykorzystał swoją sytuację podbramkową, końcówka meczu byłaby pasjonująca.
    Zaczyna zmieniać trener Barcelony!

67
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Ousmane Dembèlé, na boisku pojawia się Nélson Semedo.

66
    Tylko rzut rożny pozostał Levante. Czujnie i dobrze ustawieni gospodarze nie pozwolili na oddanie uderzenia.
    65. Ter Stegen interweniował w sytuacji sam na sam!

65
    Takie sytuacje podbramkowe po prostu trzeba wykorzystywać, jeżeli chce się zajść za skórę Barcelonie! Jason dostał podanie w odpowiednim momencie, miał przed oczami jedynie ter Stegena, jednak nie potrafił go ominąć swoim uderzeniem w sytuacji sam na sam!

62
    Zmiana w drużynie Levante UD: z boiska schodzi Jefferson Lerma, na boisku pojawia się Roberto Suárez Pier.

60
    Niebawem na boisku pojawią się rezerwowi piłkarze Dumy Katalonii. Przyda się gospodarzom dobry impuls z ławki.

58
    Paulinho walczył agresywnie w polu karnym przeciwnika, jego śladem poszedł Luis Suarez. Sędzia postanowił przerwać tę batalię południowców i przyznał piłkę Levante.

56
    Dembele nie jest zadowolony z efektu swojego ostatniego rajdu. Grę wznowił od bramki Olazabal.

54
    Jordi Alba przewrócił się teatralnie w polu karnym przeciwnika. Rywale i arbiter nie zrobili afery, choć była to ewidentna próba wymuszenia jedenastki.

52
    Doukoure przybiegł na własną połowę za Iniestą. W tym pojedynku dwóch pomocników sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania reprezentanta Hiszpanii.

50
    Drużyna z Katalonii nie spieszy się nigdzie. Ma prowadzenie i stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki. W ten sposób gasi zapał przeciwnika.

48
    Na początku drugiej połowy tak jak na starcie pierwszej przyjezdni przekonują, że stać ich na przeprowadzenie groźnego ataku, ale czy stać na zdobycie gola?

46
    Levante rozpoczęło drugą połowę od mocnego uderzenia. Dosłownie. Po próbie zza pola karnego musiał interweniować ter Stegen. Ładna robinsonada Niemca między słupkami lidera Primera Division!

46

FC Barcelona wyprowadzała zabójcze ciosy po uprzednim uśpieniu przeciwnika. Lider Primera Division prowadzi 2:0 dzięki przyspieszeniom w odpowiednim momencie pierwszej połowy. Dzięki trafieniom Messiego oraz Luisa Suareza faworyt jest blisko zdobycia kolejnego kompletu punktów.

45+1

45
    Doliczona minuta.

43
    Tylko pod względem fauli i rzutów rożnych przeważa Levante. Najważniejsze statystyki przemawiają na korzyść faworyta. Kolejne uderzenie oddał przed momentem Rakitić nieopodal słupka.

41
    Po uderzeniu Messiego z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od zawodnika ustawionego w murze i opuściła boisko.

40
    Kilka minut zostało drużynom na zdobycie trzeciego gola w pierwszej połowie. Barcelona w natarciu, a Messi przygotowuje się do wykonania kolejnego rzutu wolnego.
    38. Luis Suárez (BAR) - 2:0

38
    Strzelcem bramki LUIS SUÁREZ.

Świetne przyjęcie i jeszcze lepsze uderzenie Urusa pod poprzeczkę! Uśpili gospodarze przeciwników i ponownie potrafili zabójczo przyspieszyć. Po zgraniu Sergiego Roberto napastnik Barcelony przymierzył na 2:0 z kilkunastu metrów.

36
    Była przerwa w grze spowodowana urazem. Drużyny już w komplecie, a Barcelona stara się ponownie rozmontować defensywę przeciwnika.
    Walka o ligowe punkty!

34
    Olazabal wznowił grę dalekim wykopem, a jego partnerzy z zespołu nie byli w stanie wygrać walki o piłkę z liderami.

32
    Messi sam odpowiadał za wykonanie rzutu wolnego. Mocne, ale nieco niecelne uderzenie Argentyńczyka. Futbolówka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką.

31
    Tym razem kartka już w górze. Napomniany Postigo za brzydkie zatrzymanie Messiego.

30
    Mnożą się faule zawodników Levante. Sędzia mógł nawet pomyśleć o drugim żółtym kartoniku dla Lermy.

29
    Faul na Lionelu Messim przed polem karnym Levante. Tym razem sędzia nie sięgnął po kartkę.

28
    Sytuacja wygląda na opanowaną z perspektywy zespołu z Walencji, ale podobne wrażenie mogli mieć jego kibice przed golem Lionela Messiego.

26
    Olazabal wybiegł w odpowiednim momencie przed linię bramkową i sprzątnął piłkę sprzed nosa Luisa Suareza.
    25. Suarez nie dobił uderzenia Dembele!

25
    Dembele poszedł na przebój przed polem karnym Levante! Płaskie uderzenie młodego skrzydłowego odbił do boku Olazabal, a dobitka Luisa Suareza była niecelna. Mocno zapachniało drugim golem faworyta.

24
    Tym razem spalony po przeciwnej stronie boiska. Mają czego żałować zawodnicy Levante. Podanie we właściwym momencie doprowadziłoby do pojedynku Lopeza z ter Stegenem.

22
    Nieznaczny spalony. Sędzia asystent musiał mieć sokole oko, żeby zobaczyć zawodnika Barcelony za linią obrońców Levante.
    Messi ułatwił Barcelonie zadanie!

21
    Riposta lidera Primera Division. Po podaniu Paulinho płasko starał się dośrodkować Jordi Alba. Skierował jednak futbolówkę prosto pod nogi zawodnika w biało-czarnym pasiaku.
    19. Ivan Lopez postraszył strzałem zza pola karnego!

19
    Pomimo obecności trzech przeciwników udało się Lopezowi oddać uderzenie zza pola karnego. Ter Stegenowi pomógł tym razem rykoszet i przegrywająca drużyna wywalczyła jedynie korner.

18
    Inne rozwiązanie Żab. Tym razem dłuższe podanie z drugiej linii w kierunku Boatenga, jednak zdecydowanie bliżej miał do futbolówki ter Stegen.

17
    Kilkadziesiąt sekund, w których przyjezdni posiadali piłkę pod swoimi nogami. Nie udało się jej przetransportować w pole karne przeciwnika.
    Messi rozpoczął strzelanie!

15
    Nie skusiło się na wysoki pressing Levante. Nieustannie doskakują do przeciwnika dopiero w okolicy własnego pola karnego.

14
    Barcelona ma gola przewagi, co nie oznacza, że zamierza ewakuować się z połowy przeciwnika. Kolejne uderzenia zdążyli już oddać Luis Suarez oraz Dembele.
    12. Lionel Messi (BAR) - 1:0

12
    Strzelcem bramki LIONEL MESSI.

Długie rozgrywanie piłki dało efekt w postaci prowadzenia! Akcję przyspieszyło podanie do Alby, który przytomnie skierował piłkę w środek pola karnego pod nogi Messiego. Argentyńczyk miał sporo czasu i pokonał Olazabala strzałem po ziemi do bramki!

11
    Taką grę Messi i spółka lubią najbardziej. Te długie rozgrywanie futbolówki jest w ich piłkarskim kodzie genetycznym.

10
    Levante przetrwało bez problemu 10 minut spotkania, jednak Barcelona zaczyna spychać przyjezdnych coraz głębiej we własne pole karne.
    Piłka już w grze!

9
    Po przewinieniu na Messim niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Żaden z zawodników nie przeciął toru lotu piłki i ta nieznacznie ominęła bramkę Levante.

8
    Lerma napomniany wcześnie kartonikiem za niebezpieczny wślizg w nogi Messiego.

7
    Nic wynikło z rzutu wolnego po faulu na Inieście, jednak Duma Katalonii utrzymała się w posiadaniu piłki.

6
    Trochę poirytowani gospodarze postanowili wrócić do pomysłu sprzed meczu. Ich rozegranie zostało przerwane faulem na Inieście.

4
    Wrzutka z prawego skrzydła w kierunku Doukoure, który zastąpił na szpicy napastnika. Uderzenie głową przyblokowane i Levante wywalczyło drugi rzut rożny.

3
    Po rzucie rożnym futbolówka wróciła w pole karne Barcelony. Na drugim słupku był Jason i uderzył niecelnie z ostrego kąta. Tylko małe ostrzeżenie dla ter Stegena.

2
    Od środka Duma Katalonii i wymieniała podania w okolicy koła środkowego. Przyjezdni oczywiście ostrożni i ustawili się za liną piłki. Po przechwycie potrafili mimo to wywalczyć korner.

1
    Piękna liczba występów Iniesty!

FC Barcelona: ter Stegen – Alba, Vermaelen, Mascherano, Roberto – Iniesta, Paulinho, Rakitić, O. Dembèlé – L. Suárez, Messi.

Rezerwowi: Cillessen – Semedo, Piqué, Denis Suárez, Digne, A. Gomes, Arnaiz.

Levante UD: Olazábal – Luna, Cabaco, Postigo, Moore – Lerma, Lukić, Doukouré – Jason, E. Boateng, López.

Rezerwowi: Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Nano, Ünal, El Hacen.

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu lidera Primera Division. FC Barcelona postara się o 15. zwycięstwo w sezonie, a jej przeciwnikiem będzie Levante. Pierwszy gwizdek Carlosa Del Cerro Grande w niedzielę o godzinie 16.15.

Po zwycięstwie 3:0 z Realem Madryt piłkarze z Barcelony są na prostej do mistrzostwa Hiszpanii. Nad swoim największym przeciwnikiem ze stolicy mają 14 punktów przewagi. Dumę Katalonii oddzielają od czwartych Królewskich jeszcze piłkarze Atletico oraz Valencia CF.
    Valverde przed pojedynkiem z Levante!

Oczywiście warunkiem zdobycia mistrzostwa Hiszpanii jest unikanie potknięć z nisko notowanymi przeciwnikami. FC Barcelona będzie w niedzielę faworytem. Dzień przed meczem z Levante jej kibice dostali fascynującą i oficjalną wiadomość o transferze Coutinho.

W tym wieku Barcelona nie przegrała meczu na własnym stadionie z Levante. Nie pozwoliła sobie nawet na zremisowanie z tym przeciwnikiem na Camp Nou. 7:0, 5:1, 5:0 i 4:1 to wyniki czterech poprzednich, domowych spotkań uczestnika Ligi Mistrzów z ekipą z Walencji.
    Przygotowania piłkarzy Levante!

Aktualnie Żaby są na 16. miejscu w Primera Division. Ich przewaga nad strefą spadkową to trzy punkty, więc o poczuciu bezpieczeństwa nie może być mowy. Na wyjeździe Levante wygrało dotychczas jedno spotkanie z Las Palmas. Poza tym pięć razy zremisowało poza Walencją i poniosło jedną porażkę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Gole: 12. Messi, 38. L. Suárez, 90+3. Paulinho

Kartki:   8. Lerma (LVN), 31. Postigo (LVN), 70. E. Boateng (LVN), 84. Suárez Pier (LVN)

Posiadanie piłki: 72 % : 28 %.
    Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 5:2. Foule: 10:22.
    FC Barcelona: ter Stegen – Alba, Vermaelen, Mascherano, Roberto (85. Arnaiz) – Iniesta (76. A. Gomes), Paulinho, Rakitić, O. Dembèlé (67. Semedo) – L. Suárez, Messi.
    Zmiany: Cillessen – Semedo, Piqué, Denis Suárez, Digne, A. Gomes, Arnaiz.

Levante UD: Olazábal – Luna, Cabaco, Postigo, Moore – Lerma (62. Suárez Pier), Lukić, Doukouré – Jason (82. Samuel), E. Boateng (74. Nano), López.
    Zmiany: Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Nano, Ünal, El Hacen.

Sędziowie: Carlos Del Cerro Grande