Levante – Celta Vigo 0:1 (koniec) | Alaves – Sevilla 1:0 (koniec) | RCD Espanyol – Bilbao 1:1 (koniec)
Sociedad – FC Barcelona 2:4 (koniec)
Real Sociedad
2:4 (2:1)
FC Barcelona
Niedziela 14.01.2018, 20:45 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Hiszpańska LaLiga • Runda 19

To wszystko na dziś, dziękuję za uwagę! (22:41:45)

Faule: 15:13.

Niesamowity przebieg miało spotkanie na Estadio Anoeta! Gospodarze prowadzili 2:0, ale ostatecznie schodzą z boiska pokonani. Barcelona pozostaje niepokonaną w tym sezonie ligowym drużyną, choć dziś naprawdę nie było łatwo.

90+4

90+3
    Centra Canalesa, ale przytomnym piąstkowaniem popisuje się ter Stegen. Od rzutu rożnego wznawiać grę będą gospodarze.

90+2
    Bardzo ostry faul Pique niedaleko własnego pola karnego. "Żółtkiem" ukarany Katalończyk.

90+2
    Ogromne zamieszanie w polu karnym. Dwukrotnie próbował uderzać Oyarzabal, ale był blokowany, Ostatecznie goście wybijają futbolówkę.

90+1
    O trzy minuty przedłużony zostaje ten pojedynek!

90
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Luis Suárez, na boisku pojawia się Andrés Iniesta.

89
    Suarez z bardzo ostrego kąta jedynie w boczną siatkę.

88
    Zablokowane uderzenie na bramkę gości. Katalończycy przechwytują futbolówkę.

87
    Pojedyncze akcje wyprowadzają gospodarzy, ale już jakby bez wiary w korzystny rezultat.

85
    Gol dla Barcelony!

No to pozamiatane! Znakomite uderzenie LEO MESSIEGO z trzydziestego metra z rzutu wolnego! Zaskoczony Rulli nawet nie drgnął, idealny strzał!
    85. Lionel Messi (BAR) - 2:4

84
    Brzydki faul Oyarzabala i gracz Realu zasłużenie otrzymuje żółtą kartkę.

83
    Wymieniają podania na własnej połowie boiska miejscowi. Dość wysoko ustawiona jest drużyna Barcelony.

82
    Po uderzeniu Messiego wypuścił piłkę przed siebie Rulli, ale nie zdołał dobić futbolówki Suarez!

81
    Roberto zbyt mocno do Alby, który nie zdołał opanować futbolówki.

80
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi André Gomes, na boisku pojawia się Lucas Digne.

79
    Centra Rodriguesa w pole karne Barcy, ale głową wybija piłkę Alba.

77
    Poza polem karnym pograł teraz ter Stegen, ale nie dał sobie odebrać futbolówki i ze spokojem zagrał w okolice środka pola.

76
    Niespełna piętnaście minut do końca regulaminowego czasu gry. Wydaje się, że Barcelona kontroluje przebieg tego spotkania, ale akcje Realu są naprawdę ciekawe. Czeka nas ciekawa końcówka!

74
    Ładna akcja Realu, zakończona jednak niecelnym uderzeniem Canalesa.

73
    Próbują jakoś odpowiedzieć miejscowi. Będzie im jednak niezwykle ciężko. Dobrze zorganizowani w defensywie są podopieczni Valverde.
    71. Luis Suárez (BAR) - 2:3

71

Dopinają swego barcelończycy, Duma Katalonii wychodzi na prowadzenie! LUSI SUAREZ wszedł w posiadanie piłki w szesnastce rywali, zmylił Rulliego i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce!

70
    Przyspieszyła Barcelona. Strzał Suareza szczęśliwie zablokowany przez jednego z obrońców. W natarciu pozostają Katalończycy.

69
    Przerzut Messiego do Alby, który od razu odgrywał. Połapali się w tym wszystkim obrońcy Realu i szybko wyekspediowali futbolówkę.

67
    Llorente ładnie utrzymał się przy piłce na własnej połowie boiska. Obecnie to miejscowi częściej znajdują się w posiadaniu futbolówki.

65
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Paulinho, na boisku pojawia się Ousmane Dembèlé.

65
    Oberwane chmury nad San Sebastian. Ogromna ulewa towarzyszy zawodnikom obydwu drużyn. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na poziom tego widowiska.

64
    Bezpośrednie uderzenie Messiego z rzutu wolnego, ale prosto w mur.

63
    Szarżujący Messi faulem zatrzymany przez jednego z zawodników Realu Sociedad. Rzut wolny dla Barcelony z okolic trzydziestego metra i kartka dla Illarramendiego.

62
    Niecelne uderzenie głową Jose po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z piątego metra grę wznowi ter Stegen. Tymczasem do gry szykowany jest Dembele.

60
    Niesportowe, niepotrzebne zachowanie Roberto i zawodnik Barcelony zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

60
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Juanmi, na boisku pojawia się Mikel Oyarzabal.

59
    Uspokoiła nam się teraz sytuacja na boisku. Gra przeniosła się na połowę Barcelony, ale brakuje jakichś ciekawych akcji ofensywnych.

57
    Przesadził teraz Canales, który niemal z połowy boiska chciał zaskoczyć ter Stegena.

56
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi David Zurutuza, na boisku pojawia się Igor Zubeldia.

55
    Jakiegoś urazu doznał Zurutuza, który najprawdopodobniej nie będzie w stanie dokończyć tego spotkania.

53
    Sędzia słusznie odgwizduje faul na Messim. Rzut wolny dla Barcy z obiecującej odległości.

52
    Mecz zaczyna nam się od nowa. Miejscowi prowadzili dwoma golami, ale w tym momencie jest remis. Z pewnością przewagę psychiczną mają teraz jednak goście.
    50. Luis Suárez (BAR) - 2:2

50

Ależ gol, co za trafienie! LUSI SUAREZ otrzymał podanie w pole karne i podcinką z pierwszej piłki kapitalnie przelobował golkipera Realu!

49
    Messi wykonał o jeden drybling za dużo w polu karnym Sociedad i rzucił mu się pod nogi Rulli. Rzut rożny dla przyjezdnych.

48
    Długo wymieniają podania barcelończycy. Zobaczymy, czy goście za moment bardziej zdecydowanie ruszą na bramkę swoich rywali.

47
    Bardzo groźnie na początku drugiej połowy uderzał Canales, ale nie dał się zaskoczyć ter Stegen.

46
    Barcelona w opałach!

Do przerwy dość niespodziewany wynik na Estadio Anoeta. Gospodarze spisują się fantastycznie, prezentują dużo lepszy futbol od Barcelony i zasłużenie prowadzą. Czy uda im się to utrzymać? Przekonamy się za około godzinę. Zostańcie z nami!

45+1

45
    Jose powalony na murawę w środku pola. Rzut wolny dla Realu.

44
    Rzut wolny dla Barcy, ale po dośrodkowaniu zostaje odgwizdany ofsajd Pique. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Rulli.

43
    Ładnie teraz Messi zagrał w defensywie. Zaangażował się w grę obronną Argentyńczyk i wywalczył rzut wolny.

41
    Jose zbyt mocno przerzucił piłkę w pole karne i futbolówka opuściła plac gry. Z piątego metra rozpocznie grę ter Stegen.

40
    Pięć minut do końca pierwszej części gry. Przebudzili się barcelończycy, co może oznaczać pogoń za wynikiem.

39

Łapią kontakt przyjezdni! Luis Suarez znakomicie zagrał na piąty metr, gdzie był PAULINHO, które pewnie umieścił piłkę w siatce!
    39. Paulinho (BAR) - 2:1

38
    Niedokładne zagranie Canalesa i Katalończycy przechwytują futbolówkę.

37
    Co tu się dzisiaj dzieje. Real Sociedad udowadnia, że na własnym terenie potrafi sprawić Katalończykom ogromne kłopoty.

36
    Alba na pozycji spalonej.
    34. Juanmi (RSC) - 2:0

34
    Gol dla Sociedad!

Ależ znakomicie prezentują się dziś miejscowi! Canales posłał kapitalną piłkę za plecy obrońców. Futbolówka trafiła do JUANMIEGO, który mimo asysty dwóch obrońców umieścił piłkę w siatce!
    33.

33
    Powtórki pokazały, że gol sprzed kilku minut dla Realu powinien zostać zaliczony. Rakitić w żaden sposób nie był faulowany przed swoim polem karnym.

31
    Canales groźnie po raz kolejny! Mocne uderzenie z linii pola karnego i końcówkami palców na rzut rożny sparował piłkę ter Stegen!

29
    Ależ było blisko! Suarez ładnie przerzucił piłkę do Messiego, który został uprzedzony przez jednego z obrońców. Defensor ten bliski był wbicia piłki do własnej bramki! Ostatecznie korner wykonywać będzie Barca.

28
    Piłka ląduje w bramce Barcelony, ale gol nie zostaje uznany. Chwilę wcześniej arbiter odgwizdał przewinienie na Rakiticiu.

27
    Canales płasko uderzał zza pola karnego na bramkę Barcelony, ale przytomnie wyłapał futbolówkę golkiper gości.

26
    Akcja Barcy przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej znajdował się Rakitić.

25
    Lider LaLiga w dalszym ciągu zagubiony. Ciężko wymienić jakąś dobrą akcję przeprowadzoną dziś przez Katalończyków. Przed momentem ponownie faulowany był Suarez.

24
    Zbyt krótkie zagranie Messiego do Rakiticia i przechwytują futbolówkę rywale.

22
    Faulem zatrzymany zostaje szarżujący Messi. Chwilę wcześniej w tej akcji ucierpiał także Suarez, przy którym momentalnie znaleźli się medycy Barcy.

21
    Bardzo groźnie atakują prawym skrzydłem miejscowi. Bezradna po stracie gola jest Barcelona.

19
    Canales znalazł się w znakomitej sytuacji strzeleckiej, ale blokują jego uderzenie zawodnicy Barcelony! Tylko korner dla Sociedad.

18
    Jose złapany w pułapkę ofsajdową. Wysoko ustawiona była w tej sytuacji defensywa Barcelony.

16
    Ponad kwadrans gry na Estadio Anoeta za nami. Wynik dość niespodziewany, ponieważ gospodarze prowadzą. Jak odpowie Duma Katalonii?

15
    Bardzo gorąco w polu karnym Realu! Niepilnowany Paulinho uderzał z trzynastu metrów, ale trafił w jednego z obrońców!

14
    Korner wywalczyli miejscowi. Może się podobać gra Realu. Gospodarze grają bez kompleksów i po zdobyciu pierwszego gola atakują z jeszcze większym zaangażowaniem.

13
    Od autu na wysokości własnego pola karne wznawiają grę przyjezdni.
    11. Willian José (RSC) - 1:0

11

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Prieto znakomicie dośrodkował z prawego skrzydła na siódmy metr, a tam efektownym strzałem głową popisał się WILLIANS JOSE!

10
    Seria dośrodkowań w pole karne Barcelony, ale dwukrotnie pewnie wybił piłkę Pique.

9
    Na strzał z dwudziestu metrów zdecydował się Messi, ale Argentyńczyk musi popracować nad precyzją.

8
    Juanmi dotknął piłki ręką w środkowym sektorze boiska i arbiter bezbłędnie to wychwycił. Od stałego fragmentu gry rozpoczną barcelończycy.

7
    Nieco dłużej w posiadaniu futbolówki znajdują się teraz gospodarze. Zawodnicy Realu wymieniają podania na wysokości linii środkowej boiska.

6
    Tradycyjnie bardzo długo wymieniają się podaniami Katalończycy. Zobaczymy, czy pozwoli to Barcelonie pokonać ekipę z San Sebastian.

5
    Próbowali przed momentem stworzyć sobie jakąś okazję przyjezdni, ale bezskutecznie.

3
    Ładnie urwał się Luis Suarez, ale Urugwajczyk nie zdołał sensownie wykończyć akcję i piłka ląduje w objęciach golkipera Realu.

2
    Niedokładnie podawał spod własnej bramki na lewe skrzydło Rulli. Od wrzutu z autu wznowią grę podopieczni Ernesto Valverde.

1

Po przegranym meczu Manchesteru City z Liverpoolem katalońska drużyna jest jedyną z pięciu najsilniejszych europejskich lig, która nie przegrała ligowego meczu w tym sezonie. Czy Duma Katalonii utrzyma tę piękną passę?
    Ciekawa sytuacja w LaLiga:

Protokół meczowy:

Real Sociedad: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, Rodrigues – Prieto, Illarramendi, Zurutuza – Canales, José, Juanmi.

Rezerwowi: Toño – Januzaj, Agirretxe, Zubeldia, A. Elustondo, Oyarzabal, Gorosabel.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, A. Gomes – Paulinho – Messi, L. Suárez.

Rezerwowi: Cillessen – Iniesta, Denis Suárez, O. Dembèlé, Digne, Mascherano, Aleix Vidal.

Sędzia główny: Jose Gonzalez
    Asystenci: Ruben Becerril, Ignacio Rubio
    Sędzia techniczny: Alfonso Vicente.

Witam Państwa serdecznie! Pojedynek pomiędzy Realem Sociedad a FC Barceloną rozpocznie się dokładnie za czterdzieści minut. Zapraszam na wspólne emocje!

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy Państwu kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Bezpośrednie starcia:

Ostatni raz obie ekipy mierzyły się ze sobą 15 kwietnia ubiegłego roku. Na Camp Nou doszło wtedy do emocjonującego ligowego starcia, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Kilka miesięcy wcześniej Duma Katalonii zwyciężyła z Realem w obu spotkaniach pucharowego dwumeczu.
    Kadra Barcelony na niedzielny mecz:

FC Barcelona:

Drużyna przyjezdnych rozgrywa fenomenalny sezon. Największym rywalem w walce o mistrzostwo jest obecnie dla Dumy Katalonii Atletico Madryt. Barcelona ma jednak sześć punktów przewagi nad stołeczną drużyną, a ponadto jeden mecz więcej do rozegrania. W poprzedniej serii gier Leo Messi i spółka na własnym terenie zwyciężyli z Levante 3:0.
    Real nie przegrał żadnego z ostatnich siedmiu domowych spotkań z Barcą w LaLiga:

Real Sociedad:

Gospodarze tego pojedynku zajmują miejsce w środkowej strefie tabeli. Real uzbierał 23 punkty, które dają obecnie trzynastą lokatę w tabeli. W ostatniej kolejce drużyna z San Sebastian przegrała na wyjeździe z Leganes 0:1.

O meczu:

Zapraszam Państwa na relację z meczu 19. kolejki hiszpańskiej LaLiga. Na Estadio Anoeta w San Sebastian miejscowy Real Sociedad podejmie FC Barcelonę. Szykuje się ciekawe widowisko!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 11. José, 34. Juanmi – 39. Paulinho, 50. L. Suárez, 71. L. Suárez, 85. Messi

Kartki:   63. Illarramendi (RSC), 84. Oyarzabal (RSC) – 60. Roberto (BAR), 90+2. Piqué (BAR)

Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 4:5. Foule: 15:13.
    Real Sociedad: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, Rodrigues – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza (56. Zubeldia) – Canales, José, Juanmi (60. Oyarzabal).
    Zmiany: Toño – Januzaj, Agirretxe, Zubeldia, A. Elustondo, Oyarzabal, Gorosabel.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, A. Gomes (80. Digne) – Paulinho (65. O. Dembèlé) – Messi (C), L. Suárez (90. Iniesta).
    Zmiany: Cillessen – Iniesta, Denis Suárez, O. Dembèlé, Digne, Mascherano, Aleix Vidal.

Sędzia techniczny: Alfonso Vicente