Arsenal F.C.
2:1 (1:1)
Chelsea F.C.
Środa 24.01.2018, 21:00 • Emirates Stadium, Londyn • Puchar Ligi Angielskiej

Znakomite zawody oglądaliśmy dziś w Londynie! Arsenal zwycięża z Chelsea 2:1 i tym samym awansuje do finału Pucharu Ligi Angielskiej, w którym 25 lutego zmierzy się na Wembley z Manchester City. To wszystko na dziś, dziękuję za uwagę! (22:57:14)

90+5
    Nie wykorzystują swojej okazji przyjezdni i arbiter kończy to spotkanie!

90+4
    Zablokowane dośrodkowanie Zappacosty i rzut rożny dla Chelsea! Nawet golkiper gości znajduje się w polu karnym Arsenalu!

90+4
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Hazarda i bardzo dobrze wyłapał piłkę Ospina.

90+3
    Stracił piłkę na własnej połowie boiska Wilshere i jeszcze jedną okazję będą mieli podopieczni Conte.

90+2
    Dośrodkowywał Alonso, ale został zablokowany, a dodatkowo piłka dotknęła go jako ostatniego. Nie ma nawet rzutu rożnego dla gości po tej akcji.

90+1
    O cztery minuty przedłużone zostają nadzieje przyjezdnych.

90
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez The Blues z piątego metra grę wznowi Ospina.

89
    Przyjezdni są przy piłce na własnej połowie boiska. Arsenal umiejętnie broni dostępu do własnej bramki.

88
    Rzut wolny z nieco ponad dwudziestu metrów dla Chelsea. Na bezpośredni strzał zdecydował się Alonso, ale wyszło mu to fatalnie.

86
    Monreal świetnie wyprzedził Zappacostę, a następnie mądrze dał się sfaulować. Cenne sekundy zyskują gospodarze.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Co prawda kilka minut doliczy z pewnością arbiter, ale i tak z każdą sekundą coraz bliżej finału są Kanonierzy!

84
    Podwójna zmiana w ekipie Arsenalu. Za Lacazette i Iwobiego zobaczymy na murawie Kolasinaca i Ramseya.

83
    Ozil złapany na spalonym po podaniu od Bellerina.

82
    Przyjezdni wywalczyli rzut rożny, ale po dośrodkowaniu niezbyt udanym strzałem głową popisał się Rudiger.

81
    Alonso uderzał z woleja z ostrego kąta, ale trafił w jednego z defensorów Arsenalu! Ta akcja The Blues mogła się podobać!

Gole: 12. Monreal, 60. Xhaka – 7. Hazard

Kartki:   31. Wilshere (ARS), 67. Monreal (ARS) – 17. Hazard (CHE), 62. Moses (CHE)

Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 10:1. Foule: 13:16.