Wisła Pł. – Górnik Z. 4:2 (koniec) | Zagłębie L. – Legia 2:3 (koniec)
Wisła Płock
4:2 (1:1)
Górnik Zabrze
Piątek 09.02.2018, 18:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 22. kolejka
    Statystyki końcowe:

Płocczanie lepsi od Górnika:

Wisła Płock zasłużenie ograła na własnym terenie Górnika Zabrze. 4-2 to i tak niski wymiar kary, ponieważ Nafciarze w drugiej odsłonie całkowicie zdominowali przeciwników. Dwa trafienia gości to podarowany handicap przez Dahne, który popełnił katastrofalne błędy. Wynik przyćmi jego szalony występ, ale na pewno kibice będą mieli to w pamięci. Znakomite zawody rozegrali Merebaszwili, Kante, Michalak oraz Stilić. (19:56:26)

90+6

90+5
    Ostatnie sekundy tego pojedynku.

90+4
    Gryszkiewicz przepchnął Bilińskiego zgodnie z przepisami. Rezerwowy napastnik Wisły nie poradził sobie w organizacji kontrataku.

90+2
    Stefańczyk nieprzepisowo powstrzymywany przez Wolsztyńskiego w narożniku boiska.

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Jose Kante, na boisku pojawia się Kamil Biliński.

90+1
    Pięć minut zostało doliczonych do regulaminowego czasu gry. Przy linii bocznej czeka na wejście jeszcze jeden zawodnik rezerwowy gospodarzy.

90
    Sędzia wznowił mecz. Górnik przy piłce.
    Sytuacja na trybunach:

88
    Arbiter przerwał grę z powodu słabej widoczności, która jest efektem odpalenia rac przez kibiców gospodarzy.

87
    Varela złapany na pozycji spalonej. Kilka minut do zakończenia tego spotkania. Zabrzanie chcą mieć to już za sobą.

86
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Semir Štilić, na boisku pojawia się Oskar Zawada.

85
    Ależ było blisko piątego trafienia! Najpierw Loska odbił do boku piłkę po mocnym strzale Merebaszwiliego. Dobitka Vareli zatrzymała się na poprzeczce!

83
    Wydaje się, że można śmiało stwierdzić, że trzy oczka zostaną w Płocku. Górnicy nic nie pokazali w drugiej części gry i trudno uwierzyć, aby przy takiej słabej grze mieli tutaj zdobyć jeszcze dwa gole.
    82. Jose KANTE - 4:2

82
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki JOSE KANTE.

Zabójcza akcja Nafciarzy przy biernej postawie przeciwników. Znakomity przerzut Furmana. Wejście Merebaszwiliego lewym skrzydłem w pole karne, zgranie do czyhającego na podanie Kante, a ten na wślizgu pakuje futbolówkę do siatki.

81
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Konrad Michalak, na boisku pojawia się Nico Varela.

Krzysztof

Gole: 18. Michalak, 52. Kante, 66. Szymański, 82. Kante – 14. Kądzior, 51. Wolsztyński

Kartki:   39. Furman (PLO) – 31. Żurkowski (GOR), 68. Angulo (GOR)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 2:2. Foule: 19:15.
    Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Dźwigała, Łasicki, Reca – Furman, Szymański (C) – Merebaszwili, Štilić (86. Zawada), Michalak (81. Varela) – Kante (90+2. Biliński).
    Zmiany: Kiełpin – Sielewski, Stępiński, Rasak, Varela, Zawada, Biliński.

Górnik Zabrze: Loska – Ambrosiewicz (70. Grendel), Gryszkiewicz, Bochniewicz, Wolniewicz – Kądzior (79. Ledecký), Matuszek (C), Żurkowski, Wolsztyński – Angulo, Urynowicz (55. Kurzawa).
    Zmiany: Pawłowski – Kurzawa, Grendel, Ledecký, Karwot, Smuga, Hajda.

Główny: Tomasz Musiał

Widownia: 4 367