Arsenal – Man City 0:3 (koniec)
Arsenal F.C.
0:3 (0:3)
Manchester City
Czwartek 01.03.2018, 20:45 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 28

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Dwa starcia w ciągu czterech dni – w ten sposób los uraczył kibiców na Wyspach dwoma kapitalnymi spotkaniami. Po pojedynku w ramach Pucharu Ligi, teraz czas na starcie w ramach rozgrywek Premier League. 97 godzin od ostatniego spotkania, ponownie zmierzą się ze sobą Arsenal z Manchesterem City!

"Kanonierzy" z pewnością nie będą dobrze wspominać niedzielnego popołudnia na Wembley. Podopieczni Arsene Wengera byli wyraźnie słabsi od faworyzowanych "The Citizens", co odzwierciedla wynik w wysokości 3:0 dla ekipy z Manchesteru. Na szczęście londyńczycy mają szybką okazję do rewanżu i to na własnym terytorium. Sytuacja gospodarzy w ligowej tabeli nie jest zbyt komfortowa. Na ten moment Arsenal plasuje się na szóstej lokacie w tabeli, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań. "The Gunners" nie mogą sobie pozwolić na kolejny rok bez udziału w Lidze Mistrzów, dlatego dziewiąta ligowa porażka nie wchodzi w grę. Zespół ze stolicy ma jednak dobre statystyki gier na Emirates Stadium. Gdybyśmy bowiem brali pod uwagę tylko mecze na własnym boisku, londyńczycy byliby trzeci w tabeli. To może napawać optymizmem miejscowych fanów przed starciem z liderem tabeli.
    Zima na Wyspach nie odpuszcza. Arsenal musi jednak mocno trenować, by przeciwstawić się rozpędzonej niebieskiej lokomotywie.

Manchester City F.C.

W zupełnie innych nastrojach podejdą do czwartkowego pojedynku zawodnicy z niebieskiej części Manchesteru. Umocnieni pierwszym pucharem pod wodzą Pepa Guardioli zawodnicy "The Citizens" z pewnością nabrali jeszcze większej pewności siebie. Na ten moment zespół z Etihad Stadium całkowicie zdominował rywalizację na Wyspach. W Premier League lider tabeli jak na razie nie ma sobie równych, prowadząc z aż trzynastopunktową przewagą nad resztą stawki. Problemem hiszpańskiego szkoleniowca gości może być jedynie fakt, iż zaledwie trzy dni po meczu na The Emirates, "Obywateli" czeka kolejny arcytrudny pojedynek z Chelsea. To stawia pod znakiem zapytania skład, w którym wybiegną na boisko zawodnicy z Manchesteru. Możliwe jest, że w Guardiola dokona paru zmian w szeregach swojej drużyny.
    Świętowanie po zdobyciu Pucharu Ligi nie mogło trwać zbyt długo.

"Obywatele" nie lubią grać na Emirates Stadium

Niedzielny finał Carabao Cup pomiędzy obiema ekipami wyraźnie pokazał siłę Manchesteru City. Mecz ten jednak został rozegrany na Wembley, a tym razem spotkanie odbędzie się w północnej części stolicy Anglii. Jak już wspominaliśmy Arsenal przed własną publicznością gra całkiem przyzwoicie. Tymczasem "The Citizens" nie przepadają za wyprawami na Emirates Stadium. Manchester nie wygrał tam bowiem ani razu przy ostatnich pięciu wizytach. Po raz ostatni "Obywatele" wywieźli ze stolicy trzy oczka przed pięcioma laty. Z drugiej jednak strony londyńczycy nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu gier przeciwko obecnemu liderowi tabeli. Statystyki są więc dosyć sprzeczne, a to gwarantuje nam sporą dawkę emocji w czwartkowy wieczór.

Bukmacherskie typy

Zdecydowanymi faworytami rywalizacji w północnej części Londynu będą zawodnicy Guardioli, na co wpływ ma z pewnością wynik niedzielnego spotkania. Za każdą postawioną bowiem na Manchester złotówkę można zdobyć tylko 1,75 zł. Już remis typowany jest dość wysoko, gdyż kurs wynosi w tym przypadku 1:3,95. Sporą niespodzianką będzie druga w tym sezonie porażka "Obywateli". Szanse na taki scenariusz wynoszą według buków 1:4,85.

Pierwszy gwizdek na Emirates Stadium zabrzmi o godzinie 20:45. Liczymy na to, iż rozdrażnieni "Kanonierzy" pokażą przysłowiowy "pazur" i tym razem postawią twarde warunki liderowi z Manchesteru. Dlatego gorąco zapraszamy Państwa na naszą relację na lajfach. Do usłyszenia!

Poznaliśmy pierwsze składy obu ekip!

Arsenal F.C.:
    Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolaninac – Ramsey, Xhaka, Mkhitaryan – Özil, Aubameyang, Welbeck

Manchester City F.C.:
    Ederson – Walker, Kompany, Otamendi, Dannilo – Gündogan, De Bruyne, David Silva – Sané, Agüero, Bernardo Silva
    Czy Arsenal jest w stanie powstrzymać chłopców Guardioli?

Mimo mroźnego wieczoru, murawa w Londynie przygotowana jest perfekcyjnie.

Ujęcia z rozgrzewki miejscowych.

Obie ekipy wychodzą na zmrożoną murawę w stolicy Anglii. Czekamy na wielkie starcie na The Emirates!

Dziś linie na boisku narysowane są w kolorze niebieskim. Gospodarze przygotowani na wszelkie opady śniegu, które miały dziś spaść nad stolicą.

1

2
    Szybkie zagranie w kierunku Welbecka. Ten wychodzi na czystą pozycję, ale jak się chwilę później, na spalonym jest Anglik. Za chwilę zacznie Ederson.

3
    Kolejne długie podanie do napastników. Tym razem adresatem jest Aubameyang, jednak wychodzący z bramki Ederson uprzedza snajpera Arsenalu.

4
    Przejmuje piłkę na prawej stronie Bernardo Silva. Portugalczyk rozpędza się na flance, jednak szybko powstrzymuje go wracający do obrony Kolasinac.

5
    Błyskawiczne podanie w kierunku Aguero. Argentyńczyk szybko zabiera się z piłką na pole karne przeciwnika. Dobrze powstrzymuje go jednak Koscielny.

6
    Dość chaotycznie w obronie "Kanonierzy". Nie potrafią oddalić niebezpieczeństwa spod własnej "szesnastki" gospodarze. Ostatecznie jednak wybija na oślep Mustafi.

7
    Dalekie zagranie do Aubameyanga. Piłka trafia jednak do Ramseya, a ten prostopadłym podaniem uruchamia nowego snajpera Arsenalu. Minimalnie za mocno rozgrywający "Kanonierów" i wyłapuje Ederson.

8
    Kapitalne dogranie do Ramseya, który jest już w polu karnym "Obywateli". Płaskie podanie na szósty metr, a piłka odbija się od Kompanego i niewiele zabrakło, by Belg wpakował ją do własnej siatki!

9
    W odpowiedzi rusza do przodu Manchester. Mocne zagranie do Aguero, który wchodzi między dwóch rywali. Potężne uderzenie z ostrego kąta! Tylko boczna siatka.

10
    Niebezpieczne dośrodkowanie Otamendiego ze skrzydła. Nabiega na dalszy słupek Sane, dlatego nie ryzykował Bellerin. Wybicie na korner.

11
    W ekwilibrystyczny sposób wybija piłkę z własnej "szesnastki" Mustafi. Futbolówka trafia do Bernardo Silvy, jest uderzenie! Trafia prosto w nogi rywali.

12
    Ładna wymiana szybkich podań na lewej flance pomiędzy Mkhitaryanem a Welbeckiem. Przewidział jednak ruch bez piłki Anglika Kompany i odebrał mu futbolówkę.

13
    Bardzo ładne podanie od Ozila. Niemiec wypatrzył dobrze ustawionego Mkhitaryana. Były gracz "Czerwonych Diabłów" bez namysłu strzela na bramkę! Na raty, ale broni Ederson.
    13. Pierwsze celne uderzenie na bramkę gości.

14
    Ależ teraz obrócił się David Silva z obrońcą na plecach. Zagranie na skrzydło do podłączającego się Danilo. Ten jednak łatwo traci futbolówkę.

15
    Gol dla City!

Bajeczne uderzenie BERNARDO SILVY daje prowadzenie "The Citizens" w północnej części stolicy Anglii! Całą akcję rozpoczął rajd Sane, który podholował piłkę spod linii bocznej aż w pole karne przeciwnika. Zagranie do Bernardo Silvy, który schodzi na lewą nogę i przepięknym technicznym strzałem umieszcza w futbolówkę w okienku – 0:1!
    15. Bernardo Silva (MAC) - 0:1

17
    Mocne podanie na prawe skrzydło. Tam pokazuje się Mkhitaryan, który natychmiast stara się uruchomić Bellerina. Podanie do Hiszpana pozostawia jednak wiele do życzenia.

18
    Ładnie chciał teraz uruchomić wbiegającego Sane David Silva. Wydawało się, że futbolówka dotrze do będącego w "szesnastce" rywala Niemiec, ale wszystko przewidział Mustafi.

19
    Wychodzą czterech na trzech gospodarze. Zmuszony faulować Welbecka Otamendi, co z kolei musiało skończyć się żółtą kartką.

20
    Niespodziewane uderzenie z dalekiego rzutu wolnego w wykonaniu Xhaki! Szwajcar potężnie przymierzył w kierunku bramki i o mało co nie zaskoczył Edersona. Ostatecznie radzi sobie jednak Brazylijczyk.
    20. Ederson na posterunku po strzale Xhaki.

21
    Miał sporo miejsca na skrzydle Bernardo Silva. Portugalczyk nie zdołał jednak przejść asekurującego lewą stronę Mustafiego. Od autu rozpoczną goście.

22
    Nieźle chciał teraz uruchomić wychodzących na wolne pozycje napastników Ozil. Zagranie za kołnierz obrońców, lecz za mocno Niemiec. Nie jest w stanie dojść do tego zagrania Welbeck.

23
    Ładna akcja Arsenalu. Prostopadłe podanie między dwie strefy do Bellerina. Ten wykłada futbolówkę do Ramseya. Jest uderzenie z półobrotu Walijczyka! Ależ efektownie łapie piłkę Ederson.

24
    Nie bardzo wiadomo, do kogo chciał zagrywać De Bruyne. Mocne podanie do przodu, lecz tam nie ma żadnego z jego partnerów. Futbolówka pada łupem "Kanonierów".
    Potrafi obsługiwać swoich kolegów perfekcyjnymi podaniami Sane.

26
    Brzydkie starcie pomiędzy Xhaką a Davidem Silvą. Wydaje się, że Szwajcar powinien dostać kartkę, lecz innego zdania jest sędzia. Będzie szansa na centrę dla przyjezdnych.

27
    Mocna wrzutka na pole karne Arsenalu. Tam składa się do strzału głową Aguero, jednak ostatecznie nie dochodzi do piłki. Z problemami radzi sobie za to z centrą Cech! Wszystko kończy gwizdek sędziego wskazujący na offside.

28

Po raz drugi w przeciągu czterech dni pokonuje golkipera Arsenalu DAVID SILVA! Znów kapitalnie przedziera się Sane, który podaje w pole karne do Aguero. Argentyńczyk efektownie uruchamia wychodzącego na wolne pole Davida Silvy. Hiszpan natychmiast oddaje strzał przy bliższym słupku, nie dając szans Cechowi – 0:2!
    28. David Silva (MAC) - 0:2

30
    Natychmiast starają się wyjść z kolejną kontrą goście. Wygląda na to, że nie mają zamiaru odpuszczać podopieczni Pepa Guardioli. Ależ punktują dziś miejscowych "Obywatele".

31
    Starcie w środku pola pomiędzy Sane a Kolasinacem. Bezwładnie wybija piłkę aż na aut bramkowy lewy obrońca Arsenalu. Za chwilę zacznie Ederson.

32
    Przewinienie Kolasinaca na lewej stronie boiska. Niewinny faul, ale sędzia uznał, że chciał przerwać kontrę rywala Bośniak – mamy kartkę.

33

Niewiarygodną kontrę notują piłkarze z Manchesteru i znów nie mają nic do powiedzenia defensorzy miejscowych! Aguero zagrywa do De Bruyne, który prostopadle uruchamia napędzonego Walkera. Ten wypatruje wchodzącego w "szesnastkę" LEROYA SANÉ. Niemiec gubi obrońcę i wtacza futbolówkę do pustej bramki – 0:3!
    33. Leroy Sané (MAC) - 0:3

35
    Kolejny atak przyjezdnych. Aguero przemknął z piłką wzdłuż całego pola karnego. Tam jednak Koscielny zagrał na wyprzedzenie i jest odbiór Francuza.

36
    Świetnie w środku pola zachował się Ozil, który rozrzucił grę na lewą stronę do Welbecka. Anglik rozpoczął pościg za piłką, jednak przegrywa go na rzecz Walkera.

37
    Wymieniają futbolówkę na własnej połowie zawodnicy Wengera. Niewiele jednak z tego wynika, ponieważ po prosto pozwalają na taką grę goście.

38
    Niezła kontra "Kanonierów". Mocne podanie do Ramseya, a ten potężnie strzela z woleja w kierunku bramki! Futbolówka odbija się od Danilo i wychodzi na korner. Domagają się "jedenastki" miejscowi, ale w powtórkach widzimy, że piłka trafiła w żebra Brazylijczyka.

39
    Złe rozegranie rzutu rożnego przez miejscowych i wychodzą z kontrą goście. Wchodzi w pole karne Aguero, dogranie na piąty metr. Jest uderzenie Argentyńczyka! Instynktownie broni Cech.

40
    Próbował ruszyć na skrzydle Mkhitaryan. Ormianin jednak nie potrafił minąć Danilo w pojedynku jeden na jeden. Od autu rozpoczną za chwilę gospodarze.

41
    Przyjmuje futbolówkę na skrzydle Welbeck. Rusza do przodu Anglik, lecz po drodze wyjeżdża z nią poza boisko. Zrezygnowane twarze piłkarzy Arsenalu.

42
    Wchodzi w pole karne Ramsey. Powinien uderzać Walijczyk, ale wykłada piłkę do Aubameyanga, ten jeszcze do Mkhitaryana. Zablokowany strzał Ormianina!

43
    Próbował uspokoić dość chaotyczną grę Manchesteru w ostatnich minutach De Bruyne. Belg płasko w kierunku Aguero. Argentyńczyk wdaje się w drybling z obrońcami i łatwo traci piłkę.

44
    Znów niedokładnie Aguero. Tym razem snajper "The Citizens" próbował odegrać na skrzydło do wychodzącego z własnej połowy Bernardo Silvy.

45
    Dwie minuty dorzuca pan Andre Marriner.

45+1
    Bez pardonu wbiega teraz w Welbecka piąstkujący Ederson. Wyglądało to naprawdę groźnie, ale na szczęście dość szybko podnosi się z murawy napastnik Arsenalu.

45+2
    Wybicie piłki przez defensorów przyjezdnych po rzucie rożnym dla "The Gunners". Piłka trafia do Xhaki, który potężnie uderza na bramkę! Pewnie wyłapuje Ederson.

45+3

Gwiżdże na przerwę arbiter główny tych zawodów, przy przeraźliwym buczeniu i gwizdach miejscowych kibiców. Trudno im się dziwić, bowiem ich pupile do przerwy przegrywają z liderem tabeli aż 0:3. Trzeba szczerze powiedzieć, że mecz nie wygląda na tak jednostronne starcie, gdyż Arsenal stara się atakować bramkę Edersona. Gracze Guardioli są jednak bezlitośni i wykorzystują każdy błąd defensywy "Kanonierów". Gospodarzom trudno będzie odwrócić losy tej rywalizacji, jednak futbol nie taki rzeczy już widział. Dlatego mimo wszystko z zaciekawieniem czekamy na to, co wydarzy się po przerwie w północnym Londynie.
    Opustoszałe trybuny The Emirates o sytuacji Arsenalu mówią nie mniej niż sam wynik. Do przerwy 3:0 dla "Obywateli".

To pierwsza taka sytuacja w ligowym starciu, kiedy Arsenal traci trzy gole w domowym pojedynku jeszcze przed przerwą

46

47
    Fauluje w pierwszej akcji po przerwie Ozil. Niemiec nie zgadza się z decyzją sędziego, jednak ten odsuwa wszelkie dyskusje. Zwleka z rozpoczęciem Danilo.

48
    Dośrodkowuje w pole karne rywala Kolasinac. Miękka centra, lecz piłka zawieszona za nisko przez Bośniaka. Spokojnie wybija futbolówkę Otamendi.

49
    Niedokładne podanie do Welbecka. Ten próbuje przyjąć futbolówkę, lecz Anglik nie jest w stanie kontynuować akcji. Już rusza do przodu Gundogan.

50
    Ładna akcja Welbecka. Anglik schodzi ze skrzydła do środka, mijając Kompanego. Asekuruje Belga Walker, który przerywa akcję swojego kolegi z reprezentacji.

51
    Wychodzą wysokim pressingiem zawodnicy Wengera. To wreszcie zaczyna przynosić skutek, bowiem gubią się w rozegraniu goście. Od autu zacznie Arsenal.

52
    Rzut karny dla Arsenalu po faulu Otamendiego na wbiegającym w pole karne Mkhitaryanie! Słuszna decyzja sędziego.
    52. Ewidentnie przekroczył przepisy we własnej "szesnastce" argentyński obrońca.

53
    Ustawia futbolówkę na jedenastym metrze Aubameyang. Gabończyk bierze spory rozbieg i uderza w prawy narożnik. Wyczuwa intencje strzelca Ederson broniąc próbę snajpera "Kanonierów"!
    53. Efektowna obrona "jedenastki" w wykonaniu Edersona!

54
    Próbuje rozpędzić grę swojego zespołu David Silva. Hiszpan zagrywa na skrzydło, gdzie przewraca De Bruyne Kolasinac. Za chwilę wznowią goście.

55
    Tragiczny błąd popełni Cech! Golkiper Arsenalu płasko podaje w kierunku najbliższego partnera, ale piłka odbija się od nogi Aguero, a następnie głowy czeskiego bramkarza. Wszystko kończy się bardzo szczęśliwie dla gospodarzy!

56
    Wychodzi z bramki Ederson daleko na przedpole. Znokautował swojego partnera z drużyny Brazylijczyk. Kompany szybko wstaje jednak z boiska.

57
    Mocno zniecierpliwieni są fani Arsenalu. Głośne gwizdy po tym jak, wycofał piłkę aż do Cecha Xhaka. Piłka już jednak na połowie gości.

58
    Wywraca się na skraju pola karnego Sane. Niemiec domaga się "jedenastki", lecz tym razem o wskazaniu na "wapno" nie może być mowy.

59
    Ładnie teraz obrócił się w kierunku bramki Aubameyang oddając niespodziewane uderzenie z woleja! Zabrakło niewiele Gabończykowi, by trafić w światło bramki.

60
    Sprytnie chciał teraz uruchomić wbiegającego w pole karne rywala Bellerin, głową zagrywając do Welbecka. Bezbłędnie ustawiony jest jednak Kompany – akcja przerwana.

61
    Ależ teraz poklepali piłkarze Guardioli. Miło było popatrzeć na akcję "Obywateli" na połowie rywala. Arsenal nie daje jednak rywalowi przedrzeć się we własne pole karne.

62
    Próbują teraz dłużej utrzymać się przy piłce goście. Manchester notuje słaby początek drugiej części, dlatego mądry pomysł na kolejne minuty mają przyjezdni.

63
    Otamendi do Edersona, ten w kierunku Kompanego. Grają na własnej połowie zawodnicy Guardioli. Namawia z kolei swoich graczy do pressingu Wenger.

64
    Wymieniają piłkę wszerz boiska przyjezdni. Niestety siadło nam tempo tego spotkania w ostatnich minutach. Czekamy na to, kto pierwszy uporządkuje grę.

65
    Ściga mocno podawaną piłkę Ozil. Robi co może, by dopaść do niej Niemiec, jednak ostatecznie od autu wznowią zawodnicy z niebieskiej części Manchesteru.

66
    Przewrócony przez Ramseya był teraz Gundogan. Dość długo Niemiec leży na boisku. Na szczęście ostatecznie będzie mógł wrócić do gry rozgrywający gości.

67
    Próbował teraz dośrodkowywać w pole karne rywala Kolasinac. Niestety nie było nikogo, kto mógłby wykończyć strzałem akcję "Kanonierów".
    Niewiarygodne statystyki obronionych "jedenastek" mają golkiperzy z Etihad Stadium.

69
    Spokojnie wymieniają teraz futbolówkę na własnej połowie goście. Wygląda na to, że powoli uchodzą chęci walki w ekipie Arsenalu – trudno im się dziwić.

70
    Zgłasza jakiś uraz Walker. Wydaje się, że będzie potrzebna zmiana w zespole z Etihad Stadium.

71
    Szybko reaguje trener przyjezdnych. Już siedzi na ławce Walker opatrywany przez medyków. W jego miejsce wchodzi młodziutki Zincenko.

72
    Chciał natychmiast ruszyć na prawej stronie Zincenko. Ukrainiec pokazuje się do gry Gundoganowi, ale ten notuje bardzo niedokładne zagranie. Przepraszające gesty w kierunku kolegi.

73
    Fauluje De Bruyne Koscielny. To już był wyraźny wyraz frustracji Francuza. Sędzia powinien pokazać mu kartkę, jednak oszczędził stopera Arsenalu Andre Marriner.

74
    Zagrał pod faul na własnej połowie Bernardo Silva. Ryzykowne zachowanie Portugalczyka, jednak wszystko kończy się szczęśliwie. Wolno zbiera się do rozpoczęcia gry Ederson.

75
    Zabiera się z akcją David Silva. Hiszpan natychmiast stara się uruchomić Aguero. Argentyńczyk nie zrozumiał jednak intencji partnera – mamy stratę piłki.

76
    Wycofanie gry aż do Edersona w wykonaniu gości. Wreszcie ruszyli do pressingu gospodarze, lecz na niewiele się to zdało. Pewny siebie De Bruyne spokojnie wyprowadza futbolówkę spod własnej "szesnastki".

77
    Teraz świetne uruchomienie Aguero po prostopadłym podaniu od Gundogana. Argentyńczyk uderza z ostrego kąta na dalszy słupek! Świetnie interweniuje Cech.

78
    Za długo zwlekał z podaniem od Mkhitaryan w kierunku napędzonych kolegów. Szybko zbiegli się stoperzy z Etihad Stadium i futbolówka ugrzęzła w ich nogach.
    78. Sergio Agüero (MAC)

79
    Dość mocno zaczął padać śnieg nad stolicą Anglii. Z pewnością nie zagraża on już jednak dokończeniu tej rywalizacji.

80
    Świetne przyjęcie piłki Kolasinaca na lewej stronie. Dośrodkowanie na "szesnastkę" rywala pozostawia jednak wiele do życzenia. Już ustawia piłkę w "piątce" Ederson.

81
    Powoli poruszają się po murawie zawodnicy Arsenalu. Ciężko im już wykrzesać z siebie nowe pokłady energii przy takim wyniku.

82
    Druga korekta w ustawieniu przyjezdnych. Zbiega z boiska Aguero, a swoją szansę dostanie po raz szóstym w tym sezonie Yaya Toure.

83
    Przewrócony Ozil przez Zincenke. Mimo wszystko dobrze radzi sobie Ukrainiec po wejściu na boisko, dopasowując się do świetnego występu swoich kolegów.

84
    Bardzo opustoszały jest już stadion The Emirates. Naprawdę dzisiejsza frekwencja na stadionie w północnym Londynie daje do myślenia w kontekście przyszłości "Kanonierów".

85
    Poczekał na Davida Silvę Sane. Niemiec uruchamia rozpędzonego kolegę. Ten jednak wpada na dobrze ustawionego Koscielnego. Przejmują piłkę gospodarze.

86
    W ramach ostatniej zmiany w zespole z Manchesteru Jesus zastępuje Davida Silvę.

87
    Natychmiast naciskał Cecha świeżo wprowadzony Jesus. Mało brakowało, a odebrałby futbolówkę czeskiemu golkiperowi rezerwowy Manchesteru.

88
    Puszczony w bój przez De Bruyne Sane. Niemiec pędzi ile sił w nogach, ale gdy już dopada do futbolówki, wycofuje ją aż do okolic koła środkowego.

89
    Danilo wymienia piłkę z Bernardo Silvą. Portugalczyk również nie ma już zamiaru ganiać do przodu. Arsenal także czeka już na końcowy gwizdek w tym spotkaniu.

90
    Nie chce przedłużać męczarni gospodarzy arbiter. Dwie minuty doliczone do drugiej odsłony rywalizacji.

90+1
    Jeszcze mają rzut rożny zawodnicy Wengera, po sporym nieporozumieniu w defensywie przyjezdnych. Zobaczymy, jak rozwiąże stały fragment Ozil.

90+2
    Miękka wrzutka na pole karne przeciwnika. Piłka zawieszona na dość długi czas, co znacznie ułatwia jej wybicie defensorom "The Citizens". Tu już się nic nie wydarzy.

90+3

Mijają cztery dni od rywalizacji w finale Pucharu Ligi, a wynik znów taki sam. Arsenal po raz kolejny musi uznać wyższość ekipy z niebieskiej części Manchesteru, która raz jeszcze pokazała ogromną siłę i ograła "Kanonierów" w stosunku 3:0. Niestety w drugiej części spotkania oglądaliśmy już zdecydowanie słabszy mecz, w porównaniu z tym co piłkarze obu drużyn zaprezentowali przed przerwą. Emocje zakończyły się właściwie wraz z niewykorzystanym rzutem karnym Aubameyanga, gdyż od tego momentu gracze Wengera przestali wierzyć w możliwość odmiany losów rywalizacji. Klasą samą dla siebie był dziś Sane, którego można chyba uznać za MVP wieczoru.
    Bernardo Silva, David Silva i Liroy Sane dają okazałe zwycięstwo liderowi tabeli w północnej części stolicy Anglii.

Oto liczby potwierdzające fantastyczną dyspozycję Niemca w rywalizacji z Arsenalem.

Tragiczny początek roku notują podopieczni Arsene Wengera.

To już wszystko z wydarzeń w Londynie. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach! Spokojnej nocy. (22:48:14)

Mariusz Nyka

Gole: 15. B. Silva, 28. Silva, 33. Sané

Kartki:   32. Kolašinac (ARS) – 19. Otamendi (MAC)

Spudłowany karny!: 53. Aubameyang (ARS), bramkarz Ederson obronił

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 2:1. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 0:1. Foule: 11:11.
    Cech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Kolašinac – Ramsey, Xhaka – Mchitarjan, Özil, Welbeck – Aubameyang.

Zmiany: Ospina – Holding, Chambers, Iwobi, Maitland-Niles, Elneny, Nketiah.