Brighton – Arsenal 2:1 (koniec) | Man City – Chelsea 1:0 (koniec)
Manchester City
1:0 (0:0)
Chelsea F.C.
Niedziela 04.03.2018, 17:00 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League • Runda 29

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (18:58:18)
    Bernardo Silva zapewnia swojej drużynie pełną pulę!

W szlagierowym pojedynku 29 kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem City, a Chelsea po zasłużone choć minimalne zwycięstwo sięgają gospodarze. Od samego początku do końca byli oni stroną dominującą, która absolutnie kontrolowała boiskowe wydarzenia. W drugiej połowie "The Citizens" nie forsowali już zbytnio tempa, zadowalając się pozytywnym rezultatem. Londyńczycy z kolei nieco poprawili się w stosunku do pierwszej połowy, pomimo to nadal nie potrafili realnie zagrozić bramce Edersona. Solidny występ Manchesteru City, na którego konto wpadają trzy punkty. Chelsea z kolei po raz kolejny bardzo mocno rozczarowała i powiększa się jej strata do ligowej czołówki.

90+5

90+4
    Po małym zamieszaniu przed polem karnym futbolówka spadła pod nogi Alonso, a ten huknął z powietrza! Nieznaczne pudło Hiszpana.

90+3
    Ostatnia roszada u "Obywateli". Swój występ kończy David Silva, a na ostatnie minuty wchodzi Foden.

90+2
    Jeszcze De Bruyne dogrywa do Sane, który decyduje się na uderzenie z prawej nogi. Wyraźne pudło w wykonaniu Niemca.

90+1
    Sędzia dolicza cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90
    Rzucają się do jednego z ostatnich ataków podopieczni Antonio Conte. W ofensywie czekają na piłkę Morata z Giroudem.

89
    Trzecia roszada u gości. Za Hazarda wchodzi Morata.

88
    Odważniej grają w ostatnich minutach przyjezdni. Wyżej wychodzą oni do przeciwników i starają się jeszcze zagrozić bramce Edersona.

87
    Druga zmiana w drużynie z Manchesteru. Miejsce dla Danilo pozostawia Zincenko.

86
    Nie popisał się teraz w rozprowadzeniu akcji Sane. Niemiec chciał podać na prawo do niepilnowanego kolegi, jednak zrobił to za słabo.

85
    Pierwsze przemeblowanie u gospodarzy. Za Aguero melduje się Jesus.

84
    Drinkwater rozciągnął grę na lewą stronę do Alonso. Ten miał spore problemy z przyjęciem futbolówki i z autu zacznie Walker.

83
    Druga zmiana u przyjezdnych. Swój występ nareszcie kończy Pedro, a okazję od trenera dostaje Emerson.

82
    Nic z tego nie wynikło, ponieważ fatalnie z narożnika kopnął futbolówkę Fabregas. Totalnie zmarnował tę szansę doświadczony Hiszpan.

81
    Pedro dryblując na lewej stronie nabił interweniującego Walkera. "The Blues" będą mieli rzut rożny, który może przynieść zagrożenie.

80
    Pedro rozpędził się środkiem boiska i zapowiadało się na ciekawą kontrę. Hiszpan jednak znów niecelnie podał do Hazarda, notując kolejną stratę.

Mateusz Nyka

Gole: 47. B. Silva

Kartki:   25. Zinčenko (MAC), 48. Gündoğan (MAC) – 57. Rüdiger (CHE)

Posiadanie piłki: 71 % : 29 %.
    Strzały celne: 3:0. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:1. Foule: 8:9.