Crystal Palace – Man Utd 2:3 (koniec)
Crystal Palace F.C.
2:3 (1:0)
Manchester United
Poniedziałek 05.03.2018, 21:00 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 29

Na dziś to koniec. Życzę wszystkim dobrej nocy! (23:07:06)
    Co za powrót Manchesteru!

Cóż za pogoń Manchesteru United! Ze stanu 0:2 potrafili strzelić trzy gole i zgarnąć komplet punktów w tym meczu. United w ogóle nie sprawiał wrażenia w pierwszej połowie, że jest w stanie tu coś zrobić. Tymczasem dopiero stracony drugi gol ich podrażnił i od tego momentu Czerwone Diabły zaczęły grać na najwyższych obrotach. Trochę im pomogła też forma Crystal Palace, które w drugiej części meczu zaczęło się gubić i wyraźnie opadło z sił. Po końcowym gwizdku gracze gospodarzy byli bardzo załamani i długo nie mogli dojść do siebie. Tym samym pozycja Orłów w tabeli nie zmienia się, za to podopieczni Jose Mourinho wracają na pozycję wicelidera Premier League.

90+3

90+2
    Matić dostaje żółtą kartkę za radość po bramce. Niezgodnie z przepisami pobiegł on do trybun i cieszył się z kibicami Manchesteru, którzy przybyli na stadion Crystal Palace.
    90+1. Nemanja Matić (MAN) - 2:3

90+1
    Gol dla United!
    Najpierw Pogba oddał strzał zza pola karnego, lecz został on zablokowany. Piłka następnie trafiła jeszcze do NEMANJI MATIĆ. Serb spokojnie sobie przyjął futbolówkę i kapitalnie uderzył z woleja z ponad 20 metrów. Co za gol i to jeszcze w doliczonym czasie gry!

90
    Mecz portwa jeszcze trzy minuty.

89
    Manchester United w ostatnich minutach cały czas w natarciu. Widać, że interesuje ich pełna pula za to spotkanie.

88
    Hennessey dobrze skrócił kąt i w porę wystartował w kierunku Maty odcinając mu drogę do podania od Rashforda.

87
    Sorloth odważnie przedarł się lewą stroną boiska. Ostatecznie zdecydował się na dośrodkowanie, które zostało wybite przez Shawa.

85
    Townsend z rzut wolnego trafia prosto w mur.

84
    Benteke jest faulowany przez Lindelofa na prawym skrzydle na wysokości pola karnego. Będzie okazja do centry z rzutu wolnego dla gospodarzy.

83
    Wysoka intensywność spotkania w tych ostatnich minutach. Teraz widowisko może naprawdę się podobać.

82
    Lukaku mieszał w polu karnym rywala mimo obecności przy nim dwóch rywali. Ostatecznie miękko dośrodkował na daleki słupek, gdzie żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji.

81
    Mata dośrodkowuje z rzutu wolnego z 25 metra. Piłkę we własnym polu karnym zbiera Van Aanholt i rozpoczyna kontrę swojej ekipy.

Adrian Trawicki

Gole: 10. Townsend, 47. van Aanholt – 54. Smalling, 76. Lukaku, 90+1. N. Matić

Kartki:   72. Townsend (CRP) – 40. McTominay (MAN), 57. Young (MAN), 90+2. N. Matić (MAN)

Posiadanie piłki: 31 % : 69 %.
    Strzały celne: 4:8. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 5:2. Foule: 10:8.
    Crystal Palace F.C.: Hennessey – Wan-Bissaka, Kelly, Tomkins, van Aanholt – Townsend, McArthur, Milivojević, Schlupp (79. Riedewald) – Ch. Benteke, Sörloth.
    Zmiany: Cavalieri – Čung-Jong, Delaney, Souaré, Rakip, Jach, Riedewald.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (67. Shaw), Smalling, Lindelöf, Young (67. Mata) – McTominay (46. Rashford), N. Matić, P. Pogba – Alexis Sanchez, Lukaku, Lingard.
    Zmiany: Pereira – Bailly, Mata, Carrick, Rashford, Shaw, Darmian.

Sędziowie: Swarbrick – Ledger, West.