Lokomotiw M. – Atletico 1:5 (koniec) | Vik. Pilzno – Sporting 2:1 (po dogrywce) | Bilbao – Olympique 1:2 (koniec)
Zenit – RB Lipsk 1:1 (koniec) | Dynamo Kij. – Lazio 0:2 (koniec) | Arsenal – AC Milan 3:1 (koniec)
FC Salzburg – Borussia D. 0:0 (koniec) | Lyon – CSKA Mos. 2:3 (koniec)
Dynamo Kijów
0:2 (0:1)
S.S. Lazio
Czwartek 15.03.2018, 19:00 • Stadion Olimpijski, Kijów • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

O meczu:

Czas na rewanżowe starcia 1/8 finału Ligi Europy! W Kijowie dojdzie co bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia. Miejscowe Dynamo podejmie SS Lazio.

Pierwsza odsłona dwumeczu:

Obie ekipy stworzyły przed tygodniem naprawdę emocjonujące widowisko. W Rzymie do przerwy było bezbramkowo, ale po przerwie padły cztery gole. Na prowadzenie najpierw wszyli Ukraińcy, później było 2:1 dla Lazio. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, który jest korzystniejszy dla Dynama.

Dynamo Kijów:

W miniony weekend gospodarze na własnym terenie grali mecz ligowy z Veres Rivne. Piłkarze ze stolicy Ukrainy mieli ogromną przewagę, ale wygrali minimalnie, 1:0. Dynamo jest drugie w grupie mistrzowskiej. Do liderującego Szachtara traci sześć oczek.
    Tak przed nadchodzącym starciem trenowali miejscowi:

SS Lazio:

Przyjezdni walczą w Serie A o prawo do gry w Lidze Mistrzów. Jak na razie zajmują czwarte miejsce, pozwalające na grę w Champions League, ale za ich plecami jest Inter, który do Rzymian traci zaledwie oczko. W niedzielnym meczu ligowym Lazio zremisowało 2:2 na wyjeździe z Cagliari.
    Rzymianie zapoznali się ze Stadionem Olimpijskim w Kijowie:

Sędzia główny: Jesus Gil
    Asystenci: Angel Nevado, Diego Barbero
    Sędzia techniczny: Roberto Diaz.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 19:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Dzień dobry Państwu! Za nieco ponad godzinę rozpocznie się starcie w Kijowie. Wydaje się, że w minimalnie lepszej sytuacji znajdują się miejscowi. Wszystko ostatecznie zweryfikuje jednak boisko. Za moment poznamy wyjściowe składy!

Tomasz Kędziora w podstawowej jedenastce!

Boyko – Kędziora, Burda, Kadar, Pivarić – Shepelev, Buyalskyy – Morozyuk, Moraes, Tsygankov – Besiedin

S.S. Lazio:
    Strakosha – Ramos Marchi, de Vrij, Radu – Gabarron, Parolo, Lucas Leiva, Alberto, Lulić – Anderson, Immobile.
    Przyjezdni wyszli na rozgrzewkę:

1

2
    Ofensywnie nastawieni są rzymianie. Przyjezdni rozgrywają piłkę na połowie rywali. Nie mają innego wyjścia zawodnicy Lazio – jeśli nie strzelą dziś gola to nie awansują.

3
    Szarża Andersona na lewym skrzydle, ale gracz Lazio był dobrze pilnowany i wybiegł z futbolówką poza linię końcową. Bojko wznowi grę z piątego metra.

5
    Anderson tym razem uderzał zza pola karnego, ale wykonanie nie było zbyt dobre. Po strzale Brazylijczyka futbolówka poszybowała wysoko nad bramką rywali.

6
    Przyjezdni wymieniają się podaniami na wysokości linii środkowej boiska. Gospodarze póki co skupiają się na grze defensywnej.

7
    Domagali się odgwizdania rzutu karnego goście po wślizgu Pivaricia. Rzymianie uważali, że gracz Dynama dotknął piłki ręką. Powtórki pokazują, że arbiter podjął raczej słuszną decyzję nie przerywając gry.

8
    No i to mógł być gol! Immobile otrzymał znakomite zagranie w pole karne, minął bramkarza, ale jego strzał na bramkę wślizgiem zablokował Kadar! Tylko korner dla Lazio.
    8. Goście bliscy objęcia prowadzenia:

9
    Na bramkę kijowian głową uderzał Filipe, ale zabrakło skuteczności. Chwila oddechu dla gospodarzy.

11
    Groźne dośrodkowanie w pole karne miejscowych, ale umiejętnie wybijają futbolówkę gospodarze.

12
    Kontratak ukraińskiej drużyny zakończony faulem na rozpędzonym Besjedinie. Faulował de Vrij.

13
    Po rzucie wolnym mieli także korner kijowianie, ale niewiele udało im się osiągnąć.

15
    Kwadrans gry już za nami. Uczciwie trzeba przyznać, że rzymianie sprawiają dużo lepsze wrażenie. Zobaczymy, jak na ataki rywali odpowiedzą gospodarze.

16
    Znów groźnie pod bramką Dynama. Immobile zamykał akcję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i ładnie złożył się do strzału, ale nie trafił czysto w piłkę i ta poszybowała obok bramki gospodarzy.

18
    Dosyć ostre zagranie Felipe Luiza przy kontrze rywali i arbiter upomniał zawodnika Lazio żółtym kartonikiem.

19
    Moraes ucierpiał w tym starciu, na szczęście jest w stanie grać dalej. Gospodarze zaczynają od rzutu wolnego.

20
    Nieudane zagranie Besjedina do Morozjuka w pole karne i kijowianie tracą jedną ze swoich szans na zdobycie gola.

22
    Parolo zbyt lekko uderzał głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i nie było mowy o zagrożeniu pod bramka strzeżoną przez Bojko.

22
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Dynama i rzymianie wznowią grę od rzutu rożnego.

23
    Gol dla Lazio!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! Z narożnika boiska dośrodkowywał Alberto, a strzałem głową z trzeciego metra piłkę do bramki skierował LUCAS LEIVA!
    23. Lucas Leiva (LAZ) - 0:1

25
    Immobile przewraca się w polu karnym rywali, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Z kontratakiem wyruszają gospodarze.

26
    Zupełnie nieudanie uderzał przed momentem Morozjuk. Z piątego metra grę wznowi Strakosa.

27
    Kędziora stracił piłkę na rzecz Lulicia, ale po chwili ten wyszedł z piłką poza linię boczną. Od autu rozpoczną miejscowi.

28
    Miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki mają przyjezdni. Lazio utrzymuje się przy futbolówce przez 72% czasu gry!

29
    Dobra akcja Dynama! Morozjuk przejął piłkę tuż przed polem karnym. Następnie wystawił futbolówkę na siedemnasty metr do Cygnakova, który minimalnie chybił!

30
    Cygankov złapany na pozycji spalonej. Chwilę spokoju będą mieli rzymianie, ponieważ ożywili się w ostatnich minutach ich rywale.

32
    Lazio na własnej połowie boiska. Gospodarze są teraz dość wysoko ustawieni, co wyraźnie utrudnia Włochom wyjście poza linię środkową.

34
    Korner dla Lazio. Bardzo głębokie dośrodkowanie Alberto i zmuszony do interwencji był Bojko!

35
    Krótka przerwa w grze. Po starciu z Lucasem Leivą ucierpiał Besjedin. Miejmy nadzieję, ze napastnik gospodarzy będzie w stanie grać dalej.

37
    Przesunęli się do ofensywy kijowianie. Po starcie gola to oni są w trudniejszej sytuacji. Potrzebują gola gospodarze, jeśli chcą awansować.

38
    Zbyt mocne zagranie Alberto do Immobile i futbolówkę wyłapuje Bojko.

38
    Ależ było gorąco! Anderson zagrał piłkę na czwarty metr do Immobile, który jednak spudłował w tej sytuacji!

39
    Besjedin nieprzepisowo powstrzymywany w środku pola. Od rzutu wolnego wznowią grę gospodarze.

41
    Nie rezygnują z kolejnych ataków rzymianie. Kolejny gol z całą pewnością dałby im więcej spokoju.

42
    Kolejna znakomita okazja Lazio! Fenomenalnym podaniem obsłużony został Immobile, który jednak przegrywa pojedynek z golkiperem Dynama!
    42. Ciro Immobile (LAZ)

43
    Długa piłka do Immobile, który próbował przelobować Bojko. Golkiper ukraińskiej drużyny niemal na linii bramkowej dotknął piłki ręką. Ogromne protesty Immobile, ale arbiter uznał, że Bojko nie naruszył przepisów!
    43. Ciro Immobile (LAZ)

44
    Zbyt szybko ruszył do podania Cygnakov i arbiter odgwizdał spalonego.

45
    Jakiegoś urazu nabawił się Kadar. Były zawodnik Lecha już opuścił murawę. Za moment na boisko wejdzie jeden z rezerwowych.

45
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Tamás Kádár, na boisku pojawia się Arťom Šabanov.

45+1
    Aż o trzy minuty zostaje przedłużona pierwsza część gry.

45+2
    Przy piłce rzymianie. Wydaje się, że nic istotnego nie wydarzy się przed przerwą.

45+3
    Bujalskij uderzał z linii pola karnego, ale jego strzał zablokował któryś z defensorów Lazio.

45+4

Do przerwy Lazio Rzym w pełni zasłużenie prowadzi 1:0. Wynik ten premiuje awansem właśnie przyjezdnych, który kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. Czy gospodarze będą w stanie odwrócić losy rywalizacji? Przekonamy się po przerwie, wracamy za niecały kwadrans!
    Lazio bliżej awansu do ćwierćfinału!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Besjedin uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie udało mu się skierować piłki w światło bramki.

51
    Nieprawdopodobna okazja zmarnowana przez Patrica! Zawodnik Lazio dopadł do piłki na szóstym metrze, ale nieatakowany przez nikogo uderzył ponad bramką!
    51. Lucas Leiva (LAZ)

52
    Bardzo dobrym przechwytem w środkowej strefie boiska popisał się Kędziora. Miejmy nadzieję, że reprezentant Polski zanotuje dziś jeszcze więcej udanych zagrań.

53
    Ruszali z kontratakiem kijowianie, ale w bardzo łatwy sposób stracił piłkę Cygankov.

54
    Immobile po raz kolejny znalazł się w dobrej okazji, ale z ostrego kąta trafił jedynie w boczną siatkę!

55
    Moraes trafił ręką w twarz Andersona i arbiter upomniał zawodnika Dynama. Przyjezdni rozpoczną od rzutu wolnego na wysokości dwudziestego metra.

56
    Bezpośrednie uderzenie Alberto z rzutu wolnego i niewiele brakowało, a piłka wylądowała by w bramce!

57
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Mykola Morozjuk, na boisku pojawia się Derlis Gonzalez.

59
    Niebezpieczne starcie w polu karnym gospodarzy. Bojko z impetem wpadł w Radu przy jednej ze swoich interwencji. Na szczęście z obydwoma zawodnikami wszystko jest już w porządku.

60
    Alberto nieprzepisowo powstrzymywany na połowie rywali. Kolejny rzut wolny dla przedstawiciela włoskiej Serie A.

62
    Kijowianie od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska. Czekamy na jakieś przyspieszenie gry.

63
    Mniej niż trzydzieści minut regulaminowego czasu gry pozostało miejscowym na odrobienie strat. Czy Dynamo zdoła jeszcze się podnieść i odpowiedzieć na gola rywali?

64
    Gonzalez faulowany przy próbie wyprowadzenia kontrataku zespołu gospodarzy.

65
    Coraz śmielej zaczynają atakować miejscowi, choć cały czas mają oni kłopot ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji strzeleckich.

66
    Sabanov w nieprzepisowy sposób przerywa akcję Lazio i słusznie zostaje upomniany żółtą kartką.

68
    Na pozycji spalonej złapany Tomasz Kędziora. Minimalny, ale faktycznie ofsajd był.

69
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Senad Lulić, na boisku pojawia się Jordan Lukaku.

70
    Parolo głową po rzucie rożnym, ale niecelnie. Szwankuje w drugiej połowie skuteczność piłkarzy z Rzymu.

70
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Arťom Besjedin, na boisku pojawia się Dieumerci Mbokani.

71
    Anderson uderzał z ostrego kąta, ale trafił prosto w dobrze ustawionego golkipera rywali.

72
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Patric, na boisku pojawia się Adam Marušić.

72
    Obiecująca okazja gospodarzy! Mbokani fatalnie zmarnował swoją okazję, ale zdołał jeszcze odegrać piłkę do Cygankova. Ten technicznie uderzył z szesnastego metra, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką!

74
    Nieudanie próbował opanować piłkę w środku pola Mbokani i od autu rozpoczną rywale.

75
    Do końca spotkania pozostał jeszcze tylko kwadrans! W dalszym ciągu częściej atakują przyjezdni, ale Dynamo także się ożywiło. Szykuje się emocjonująca końcówka!

76
    Źle po raz kolejny w polu karnym rywali zachowuje się Immobile. Nieudane zagranie do środka i futbolówkę przechwytują kijowianie.

77
    Długimi podaniami do przodu próbują coś ugrać zawodnicy Dynama, ale póki co niewiele z tego wynika.

78
    Przepiękne uderzenie Gonzaleza z dystansu i niewiele brakowało, a piłka wylądowałaby w samym okienku bramki gości!

80
    Rzymianie znajdują się przy piłce na połowie rywali. Starają się ukraść jak najwięcej cennych sekund przyjezdni.
    80. Derlis Gonzalez (DKY)

82
    Rzut rożny po akcji Andersona wykonywać będą Włosi. Pachnie golem dla którejś z drużyn. Trwa wymiana ciosów na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

83
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Ciro Immobile, na boisku pojawia się Felipe Caicedo.

83

Podwyższają prowadzenie rzymianie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową przedłużył podanie Luiz Felipe, a z bliska wślizgiem futbolówkę do siatki wpakował STEFAN DE VRIJ!
    83. Stefan de Vrij (LAZ) - 0:2

84
    Sytuacja kijowian jest w tym momencie niemal beznadziejna. Dwóch goli potrzebują kijowianie. Nawet to nie da im jednak awansu, ponieważ wynik 2:2 oznaczałby dogrywkę.

85
    Bardzo dobrze w obronie zagrał teraz Kędziora, który zmusił do błędu Lukaku.

87
    Sepeljev faulowany nieopodal pola karnego Lazio. Może stały fragment gry pozwoli gospodarzom stworzyć sobie jakąś okazję pod bramką rywali?

88
    Źle złożył się do strzału głową Mbokani i posłał piłkę wysoko ponad bramką.

89
    Z dystansu uderzył Cygankov, ale piłka w minimalnej odległości minęła słupek bramki Lazio!

90
    O cztery minuty zostają przedłużone nadzieje kijowian.

90+1
    Nie mają już praktycznie żadnych szans na awans gospodarze, ale nie rezygnują z walki o choćby honorową bramkę. Jest to jednak bardzo trudne do zrealizowania, ponieważ bardzo dobrze bronią się przyjezdni.

90+2
    Mieli rzut wolny goście, ale nie zdecydowali się na dośrodkowanie w pole karne rywali. Starają się jak najdłużej utrzymać piłkę przy sobie przyjezdni.

90+3
    Spóźniona interwencja Bujalskija i żółta kartka ląduje na koncie zawodnika Dynama.

Faule: 11:9.
    Lazio melduje się w ćwierćfinale Ligi Europy!

Lazio rozegrało znakomite zawody w Kijowie i w pełni zasłużenie awansuje dalej! Gospodarze niewiele dziś zaprezentowali. Ciężko jest wywalczyć awans, jeśli nie oddaje się w ciągu całego meczu ani jednego celnego strzału. Rzymianie zwyciężają na Ukrainie i jutro dowiedzą się, z kim zagrają o półfinał.

Dziękuję za uwagę! (20:57:46)

Gole: 23. Leiva, 83. de Vrij

Kartki:   55. Júnior Moraes (DKY), 66. Šabanov (DKY), 90+3. Bujalskij (DKY) – 18. Luiz Felipe (LAZ)

Strzały celne: 0:6. Strzały niecelne: 6:9. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 4:2. Foule: 11:9.
    Dynamo Kijów: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár (45. Šabanov), Pivarić – Šepeljev, Bujalskij – Morozjuk (C) (57. Gonzalez), Júnior Moraes, Cygankov – Besjedin (70. Mbokani).
    Zmiany: Rudko – Gonzalez, Šabanov, Chačeridi, Šaparenko, Alibekov, Mbokani.

S.S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Radu – Patric (72. Marušić), Parolo, Leiva, Alberto, Lulić (C) (69. J. Lukaku) – Anderson, Immobile (83. F. Caicedo).
    Zmiany: Guerrieri – J. Lukaku, Nani, Bastos, F. Caicedo, Marušić, Murgia.

Sędzia techniczny: Roberto Diaz