Śląsk – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Cracovia – Sandecja 2:1 (koniec) | Legia – Wisła K. 0:2 (koniec)
Cracovia
2:1 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Niedziela 18.03.2018, 15:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Trzy punkty zostają w Krakowie! Miejscowi kontynuują znakomitą passę i zwyciężają czwarty mecz z rzędu! Szanse na to, że miejscowi skończą rundę zasadniczą w pierwszej ósemce cały czas rosną. Tymczasem nowosądeczanie pogłębiają się w kryzysie i w dalszym ciągu znajdują się na ostatnim miejscu w naszej lidze.

90+3
    Nie udaje się miejscowym oddać celnego strzału na bramkę nowosądeczan. Od bramki wznawia grę Pietrzkiewicz.

90+2
    Rzut wolny dla Cracovii blisko szesnastki rywali. Faulował w tej sytuacji Mraz, który zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

90+1
    Aż o pięć minut zostaje przedłużony pojedynek w Krakowie!

89
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Antoni Culina, na boisku pojawia się Damian Dąbrowski.

88
    Z pewnością nie dokończy tego spotkania Culina. Gracz Cracovii długo był opatrywany na murawie, a teraz z opatrunkiem na głowie schodzi z boiska.

87
    W dalszym ciągu trwa przerwa związana ze urazami tych dwóch zawodników. Rozcięty łuk brwiowy ma Culina, solidnego guza na głowie ma także Szufryn.

85
    Niepotrzebnie zaostrza nam się gra w Krakowie. Przed momentem głowami zderzyli się Szufryn i Culina. Bolesne starcie.

84
    Brzydki faul Piszczka na połowie gospodarzy i arbiter bez wahania sięga po kartkę koloru żółtego.

83
    Uderzenie Danka ofiarnie blokuje jeden z zawodników Cracovii. Rzut rożny dla drużyny z Nowego Sącza.

82
    Dośrodkowanie Brzyskiego zbyt wysokie i wyłapuje piłkę Pesković.

81
    Nie może się pogodzić z decyzją arbitra Helik, który zdaniem arbitra faulował jednego z rywali.

80
    Dziesięć minut do końca spotkania w Krakowie. Możemy spodziewać się emocji. Czy Sandecję stać na kolejną bramkę?

79
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Płamen Kraczunow, na boisku pojawia się Tomasz Brzyski.
    78. Filip PISZCZEK - 2:1

Gole: 39. K. Piątek, 76. Dimun – 78. F. Piszczek

Kartki:   10. Covilo (CRA) – 68. Małkowski (SAN), 75. Kraczunow (SAN), 84. F. Piszczek (SAN), 90+2. Mráz (SAN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 4:1. Foule: 13:24.
    Cracovia: Pesković – Fink, Helik, Dytiatjew, Siplak – Covilo, Dimun – Zenjov (73. Culina, 89. D. Dąbrowski), Hernandez, Rakels (74. Ferraresso) – K. Piątek.
    Zmiany: Stępniowski – Culina, D. Dąbrowski, Datković, Brock-Madsen, Pestka, Ferraresso.

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Szufryn, Kraczunow (79. Brzyski), Benga – Bartosz, Kasprzak, Baran (59. Danek), Małkowski, Mráz – Trochim (46. Kolev), F. Piszczek.
    Zmiany: Gliwa – Straus, Danek, Ksionz, Grič, Kolev, Brzyski.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)