Śląsk – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Cracovia – Sandecja 2:1 (koniec) | Legia – Wisła K. 0:2 (koniec)
Cracovia
2:1 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz
Niedziela 18.03.2018, 15:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

Trzy punkty zostają w Krakowie! Miejscowi kontynuują znakomitą passę i zwyciężają czwarty mecz z rzędu! Szanse na to, że miejscowi skończą rundę zasadniczą w pierwszej ósemce cały czas rosną. Tymczasem nowosądeczanie pogłębiają się w kryzysie i w dalszym ciągu znajdują się na ostatnim miejscu w naszej lidze.

90+3
    Nie udaje się miejscowym oddać celnego strzału na bramkę nowosądeczan. Od bramki wznawia grę Pietrzkiewicz.

90+2
    Rzut wolny dla Cracovii blisko szesnastki rywali. Faulował w tej sytuacji Mraz, który zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

90+1
    Aż o pięć minut zostaje przedłużony pojedynek w Krakowie!

89
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Antoni Culina, na boisku pojawia się Damian Dąbrowski.

88
    Z pewnością nie dokończy tego spotkania Culina. Gracz Cracovii długo był opatrywany na murawie, a teraz z opatrunkiem na głowie schodzi z boiska.

87
    W dalszym ciągu trwa przerwa związana ze urazami tych dwóch zawodników. Rozcięty łuk brwiowy ma Culina, solidnego guza na głowie ma także Szufryn.

85
    Niepotrzebnie zaostrza nam się gra w Krakowie. Przed momentem głowami zderzyli się Szufryn i Culina. Bolesne starcie.

84
    Brzydki faul Piszczka na połowie gospodarzy i arbiter bez wahania sięga po kartkę koloru żółtego.

83
    Uderzenie Danka ofiarnie blokuje jeden z zawodników Cracovii. Rzut rożny dla drużyny z Nowego Sącza.

82
    Dośrodkowanie Brzyskiego zbyt wysokie i wyłapuje piłkę Pesković.

81
    Nie może się pogodzić z decyzją arbitra Helik, który zdaniem arbitra faulował jednego z rywali.

80
    Dziesięć minut do końca spotkania w Krakowie. Możemy spodziewać się emocji. Czy Sandecję stać na kolejną bramkę?

79
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Płamen Kraczunow, na boisku pojawia się Tomasz Brzyski.
    78. Filip PISZCZEK - 2:1

78
    Gol dla Sandecji!

Jest gol kontaktowy dla gości! Bardzo dziwne zachowanie defensorów Cracovii. FILIP PISZCZEK był osamotniony po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i spokojnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce!
    76. Milan DIMUN - 2:0

76
    Gol dla Cracovii!

Podwyższają prowadzenie miejscowi! Krzysztof Piątek popisuje się precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta po zamieszaniu w polu karnym Sandecji, a piłkę do bramki z bliska wpycha MILAN DIMUN Dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Hernandez.

75
    Kraczunow ukarany żółtym kartonikiem za brzydki faul na rozpędzonym rywalu.

74
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Deniss Rakels, na boisku pojawia się Diego Ferraresso.

73
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sergei Zenjov, na boisku pojawia się Antoni Culina.

73
    Zbyt mocne dośrodkowanie Zenjova z prawego skrzydła i futbolówka wychodzi poza linię końcową.

72
    Krakowianie na własnej połowie boiska. Jakby bali się teraz zaatakować miejscowi, aby nie nadziać się na kontrę rywali.

71
    Niespełna dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Prowadzenie Cracovii jest minimalnie. Wiedzą o tym przyjezdni, którzy coraz częściej atakują.

69
    Mraz z rzutu wolnego, ale obok bramki. Nie mogą się dziś wstrzelić piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala.

68
    Miałkowski faulowany przy wyprowadzaniu kontrataku. Mocne protesty zawodnika Sandecji i kartka za pyskówki.

67
    Ładne dośrodkowanie Siplaka i zablokowany strzał Covilo. Od rzutu rożnego wznowią grę podopieczni Probierza.

66
    Kolev mocno z rzutu wolnego, ale jedynie w mur stworzony przez zawodników Cracovii.

65
    Małkowski faulowany na połowie rywali. Może stałymi fragmentami uda się Sandecji zaskoczyć rywali?

64
    Było teraz groźnie pod bramką krakowian, ale po piąstkowaniu Peskovicia Kolev uderzył niecelnie.

63
    Niewiele wynikło z kolejnej akcji Sandecji. Bez celnego strzału na bramkę Cracovii. Muszą coś zmienić w swojej grze przyjezdni. W innym przypadku wrócą do Nowego Sącza bez żadnych punktów.

61
    Z dystansu uderzał Piątek, ale zaszwankowała skuteczność. Pietrzkiewicz rozpocznie od bramki.

60
    Spóźniona interwencja Kasprzaka, ale obyło się bez indywidualnej kary dla zawodnika beniaminka Ekstraklasy.

59
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Grzegorz Baran, na boisku pojawia się Adrian Danek.

58
    Długo budują swój atak na połowie rywali przyjezdni. Zobaczymy, czy uda im się zakończyć tę akcję strzałem.

57
    Ożywili się przyjezdni. Sandecja rozpocznie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

55
    Helik otrzymał podanie na ósmy metr po wrzutce ze stałego fragmentu gry, ale nie trafił czysto w piłkę i ta wylądowała w objęciach golkipera rywali.

54
    Nowosądeczanie kolejny raz faulują rywali na własnej połowie boiska. Jeszcze jedna okazja dla Cracovii. Rzut wolny.

53
    Przy piłce podopieczni Michała Probierza. Krakowianie ze spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Niezbyt wysoki pressing stosują ich rywale.

52
    Zupełnie nieudane uderzenie Małkowskiego z większej odległości. Fatalna próba zawodnika Sandecji.

51
    Ponownie bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Hernandez, ale zbyt lekko i jego strzał został wybroniony przez Pietrzkiewicza.

50
    Całym zespołem na własnej połowie znajdują się przyjezdni. Przed momentem w okolicach trzydziestego metra faulowany był Piątek.

49
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez zespołów gospodarzy z piątego metra wznowi grę Pietrzkiewicz.

48
    Aktywnie drugą połowę rozpoczęli krakowianie. Widać, że miejscowi będą chcieli pójść za ciosem.

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Wojciech Trochim, na boisku pojawia się Alexandar Kolev.

46
    Goście przegrywają do przerwy:

Do przerwy Cracovia zasłużenie prowadzi z Sandecją 1:0. Miejscowi kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i w 39. minucie dopięli swego. Przyjezdni będą musieli podjąć ryzyko, jeśli chcą zdobyć tu jakieś punkty. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44
    Piątek po starciu z Baranem w polu karnym gości upadł na murawę, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Nie ma również interwencji VAR, gramy dalej!

43
    Kolejny korner dla Sandecji, ale i tym razem bez strzału na bramkę gospodarzy. Miejscowi wyprowadzają kontratak.

42
    Małkowski ucierpiał bez udziału futbolówki i gra na moment została przerwana.

41
    I tym razem nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Peskovicia. Na kontrę narażają się z kolei goście.

40
    Zablokowane dośrodkowanie Małkowskiego i przyjezdni będą wykonywać rzut rożny.
    39. Krzysztof PIĄTEK - 1:0

39

Wychodzą na prowadzenie gospodarze! Siplak dośrodkował z lewej flanki, a strzałem "ze szczupaka" popisał się KRZYSZTOF PIĄTEK! Źle w tej sytuacji zachował się golkiper Sandecji.

37
    Bezpośrednie uderzenie Hernandeza z rzutu wolnego. Zdecydowanie zabrakło jednak precyzji, ponadto zawiał wiatr i piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

35
    Ruszyli z akcją na prawym skrzydle przyjezdni, ale nie zdołali wiele osiągnąć. Jedynie od autu wznowią grę zawodnicy z Nowego Sącza.

34
    Dośrodkowanie Finka z prawego skrzydła, ale Szufryn był dobrze ustawiony i błyskawicznie oddalił zagrożenie.

33
    Zbyt lekkie uderzenie Piątka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Strzał był celny, ale nie było opcji, aby Pietrzkiewicz kapitulował w tej sytuacji.

31
    Z groźną kontrą ruszali krakowianie, ale zagranie Rakelsa zostało zablokowane i przyjezdni zdołali wrócić na własną połowę.

30
    Trzydzieści minut gry za nami. Niewiele dotychczas działo się na stadionie w Krakowie. Miejmy nadzieję, że piłkarze zaprezentują nam jeszcze kawał dobrego futbolu.

29
    Nieudane zagranie Kasprzaka do Piszczka, ale aktywnym pressingiem próbują odebrać futbolówkę przyjezdni.

27
    Tym razem dla odmiany to defensorzy Cracovii zastawili udaną pułapkę ofsajdową.

26
    Pietrzkiewicz popisuje się bardzo dobrym piąstkowaniem po zbyt głębokim dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

25
    Spokojniejszy fragment spotkania. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale chyba nie najlepiej czują się w ataku pozycyjnym.

23
    Piątek pomagał sobie ręką w opanowaniu futbolówki w polu karnym rywali, co nie uszło uwadze arbitra. Przerwana akcja Cracovii.

23
    To mogła być groźna kontra przyjezdnych, ale bardzo dobrze w destrukcji zagrali zawodnicy krakowskiej drużyny.

21
    Długo wymieniali się podaniami w środkowej strefie boiska gospodarze. Ostatecznie rywale wybili piłkę na aut.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Póki co w Krakowie bez goli. Miejscowi częściej atakują, ale to akcje rywali są lepsze.

18
    Strzał Krzysztofa Piątka z dystansu. Pietrzkiewicz na raty, ale w jego okolicy nie było nikogo, kto mógłby ruszyć z dobitką.

16
    Piątek po raz kolejny złapany na pozycji spalonej. To już trzeci ofsajd drużyny z Krakowa.

16
    Bardzo dobre dośrodkowanie Mraza, ale zarówno Trochim, jak i Benga nie zdołali sięgnąć futbolówki. Z piątego metra wznawiać grę będzie Pesković.

15
    Z błyskawiczną kontrą ruszyli przyjezdni. Małkowski na prawym skrzydle faulowany był przez jednego z rywali. Rzut wolny dla Sandecji.

14
    Dośrodkowanie Hernandeza z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału na bramkę.

13
    Ta akcja przyjezdnych mogła się podobać! Lewą stroną zaatakowali goście. Miałkowski wystawił futbolówkę na szesnasty metr do Mraza, który uderzył minimalnie ponad poprzeczką!

12
    Dośrodkowanie w szesnastkę miejscowych, ale zagrożenie zażegnują defensorzy Cracovii.

11
    Kartka dla Covilo oznacza, że ten zawodnik będzie pauzował w meczu z Termalicą. Nie jest to dobra wiadomość dla Cracovii, która musi wygrywać, aby awansować do pierwszej ósemki.

10
    Zakotłowało się pod bramką Sandecji. W zamieszaniu interweniujący Pietrzkiewicz został ostro potraktowany przez Covilo. Upomnienie dla gracza Cracovii.

9
    Pierwsze minuty należą zdecydowanie do krakowian. Goście wyprowadzili jedną akcję, resztę czasu przy piłce znajdują się miejscowi.

7
    Rakels faulowany na lewej flance. Były zawodnik Lecha mądrze zachował się w tej akcji i wywalczył rzut wolny.

6
    Ładna akcja Sandecji. Zagranie w pole karne do Piszczka, który jednak źle złożył się do strzału i uderzył bardzo niecelnie.

5
    Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych, ale strzał głową Zenjova był nieudany. Piłkę ze spokojem wyłapuje Pietrzkiewicz.

4
    Faul Piszczka w ofensywnej akcji swojej drużyny. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznowią grę podopieczni Michała Probierza.

3
    W dobrej sytuacji znalazł się Piątek, który jednak zamiast uderzać podawał, co nie najlepiej mu wyszło.

2
    Bardzo szybko dwukrotnie na pozycji spalonej złapani zostali zawodnicy Cracovii. Przed momentem nie przypilnował linii Rakels.

1
    W dzisiejszym meczu arbitrzy będą mogli skorzystać z technologii VAR.

1
    W Krakowie zaczął prószyć śnieg!

Protokół meczowy:

Cracovia: Pesković – Fink, Helik, Dytiatjew, Siplak – Covilo, Dimun – Zenjov, Hernandez, Rakels – K. Piątek.
    Rezerwowi: Stępniowski – Culina, D. Dąbrowski, Datković, Brock-Madsen, Pestka, Ferraresso.

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Bartosz, Szufryn, Kraczunow, Benga, Mráz – Kasprzak, Baran, Trochim, Małkowski – F. Piszczek.
    Rezerwowi: Gliwa – Straus, Danek, Ksionz, Grič, Kolev, Brzyski.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
    Skład gospodarzy:
    Skład gości:

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 15:30, my zapraszamy już co najmniej dwa kwadransy wcześniej, kiedy zostaną opublikowane składy obydwu drużyn oraz ciekawostki! Bądźcie z nami!

Po tygodniowej przerwie, obie ekipy czekają ciężkie przeprawy. Cracovia wyjedzie do Niecieczy na spotkanie z Bruk-Betem, który ciut ciut lepiej zaczyna wyglądać na wiosnę, natomiast Sandecja zmierzy się z Górnikiem Zabrze, na terenie rywala.
    Sędzia Dobrynin arbitrem pojedynku w Krakowie.

Jeśli chodzi o Cracovię, z tygodnia na tydzień widać pracę i odbite piętno Michała Probierza. "Pasy" radzą sobie coraz lepiej i daje to odzwierciedlenie w wynikach. Cracovia w ostatnich pięciu spotkaniach, aż trzy razy wywalczyła komplet punktów, tylko raz zremisowała i raz przegrała. W ostatniej kolejce piłkarze z Krakowa na wyjeździe gładko ograli dobrze prezentującą się Pogoń Szczecin 3:0! Do tej pory krakowianie uzbierali trzydzieści pięć punktów i okupują 10. lokatę.
    Goście liczą na przełamanie:

Sandecja ja wszyscy już wiemy od praktycznie samego początku będzie walczyć o utrzymanie, podopieczni Kazimierza Moskala są czerwoną latarnią ligi i plasują się na samym dnie tabeli. Gra jest wręcz fatalna, o skuteczności nie będziemy wspominać. Do tej pory ekipa z Nowego Sącza uzbierała dwadzieścia trzy punkty. Ostatnia kolejka to totalny pogrom, bowiem porażka z Piastem Gliwice 0:3 nie może wskazywać żadnej poprawnej drogi do sukcesu.
    Pogoda nie sprzyja, ale grać trzeba.

Na jedno z trzech spotkań kończących zmagania 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy serdecznie zapraszamy do Krakowa! Miejscowa Cracovia podejmie przed własnymi kibicami Sandecję Nowy Sącz. Faworytem niewątpliwie są podopieczni Michała Probierza, lecz beniaminek przystąpi do tego starcia z podwójną motywacją.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Gole: 39. K. Piątek, 76. Dimun – 78. F. Piszczek

Kartki:   10. Covilo (CRA) – 68. Małkowski (SAN), 75. Kraczunow (SAN), 84. F. Piszczek (SAN), 90+2. Mráz (SAN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 4:1. Foule: 13:24.
    Cracovia: Pesković – Fink, Helik, Dytiatjew, Siplak – Covilo, Dimun – Zenjov (73. Culina, 89. D. Dąbrowski), Hernandez, Rakels (74. Ferraresso) – K. Piątek.
    Zmiany: Stępniowski – Culina, D. Dąbrowski, Datković, Brock-Madsen, Pestka, Ferraresso.

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Szufryn, Kraczunow (79. Brzyski), Benga – Bartosz, Kasprzak, Baran (59. Danek), Małkowski, Mráz – Trochim (46. Kolev), F. Piszczek.
    Zmiany: Gliwa – Straus, Danek, Ksionz, Grič, Kolev, Brzyski.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)