Termalica – Cracovia 2:0 (koniec) | Górnik Z. – Sandecja 2:2 (koniec) | Korona – Lechia 1:0 (koniec)
Arka – Legia 1:0 (koniec)
Arka Gdynia
1:0 (1:0)
Legia Warszawa
Sobota 31.03.2018, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Mamy Wielką Sobotę, więc liczymy też na wielkie granie w ramach 29. kolejki naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Gdyni, gdzie miejscowa Arka zmierzy się z Legią Warszawa. Początek rywalizacji o godzinie 20:30. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Tak prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy po 28 kolejkach.

Legia Warszawa plasuje się na pozycji wicelidera ligowego zestawienia. Dotychczas zespół z naszego kraju wywalczył 51 punktów. Na ten wynik złożyło się szesnaście zwycięstw, trzy remisy, a także dziewięć porażek. W zeszłej kolejce warszawianie dość niespodziewanie przegrali na domowej murawie z drużyną krakowskiej Wisły 0:2.

Arka Gdynia radzi sobie znacznie słabiej niż ekipa z Warszawy. Gdynianie są dziesiątą siłą ekstraklasowych zmagań. W ich dorobku znalazło się dotychczas 37 punktów. Na wynik ten złożyło się dziewięć triumfów, dziesięć remisów, a także dziewięć porażek. W zeszły weekend Arka przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:3.
    Arka pieczołowicie ćwiczyła przed dzisiejszym meczem.
    Legioniści też nie próżnowali!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Arka Gdynia – Legia Warszawa. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Trwa rozgrzewka.

1

1
    Ruszyli! Gospodarze zagają dziś w żółto-niebieskich strojach, natomiast przyjezdni prezentować się będą w ciemnozielonych kompletach. Miejmy nadzieję, że ten hitowy pojedynek dostarczy nam potężnych emocji!

2
    Przypomnijmy jeszcze składy:

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Szwoch, Bohdanow, Nalepa – Piesio, Jankowski, Siemaszko.

Rezerwowi: Pilarz – Socha, Sołdecki, Zarandia, Vinicius, Esqueda, Kriwiec.

Legia Warszawa: Malarz – Vešović, Rémy, Pazdan, Jędrzejczyk – Antolić, Philipps, Cafú, Pasquato – Hamalainen, Radović.

Rezerwowi: Cierzniak – Maurício, Eduardo, Hloušek, Kopczyński, Mączyński, Szymański.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).

3
    Mamy pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Ładnie powalczyli teraz zawodnicy szkoleni przez trenera Romeo Jozaka. Zaraz może być gorąco!

4
    A jednak nie było żadnego niebezpieczeństwa. Na wysokości zadania stanął Steinbors, który wziął wszystko na swoje barki i wypiąstkował futbolówkę. Nic dodać, nic ująć. Świetna parada gdyńskiego bramkarza.

5
    Pięć minut gry już za nami. Od początku rywalizacji obie ekipy pokazują, że nie zamierzają odpuszczać. Przed momentem faulował Pasquato.

6
    Nieźle kombinowali gospodarze, ale ostatecznie nie zdołali zaskoczyć Malarza. Po rzucie wolnym doświadczony golkiper pewnie wyłapał futbolówkę.
    7. Słusznie.

8
    Legia próbuje wyprowadzić akcję ofensywną, jednak rywale stawiają twarde warunki.

9
    Arka operuje piłką na własnej części boiska. Chyba chce troszeczkę uśpić czujność przeciwników. Warszawianie też nie odpuszczają. Zanosi nam się na bardzo zaciętą konfrontację.

10
    Gdynianie znów podkręcili tempo, dzięki czemu zdołali wywalczyć kolejny rzut wolny. Tym razem z dogodniejszej pozycji. Może być groźnie.

11
    A jednak nie było. Szwoch zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia, ale piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Malarza. Pomysł może i był niezły, ale samo wykonanie pozostawiło sporo do życzenia.

13
    Świetny zwód Szwocha! Później wrzucił piłkę z prawej flanki, ale żaden z jego partnerów nie zamknął tej akcji. Następnie mieliśmy jeszcze niecelny strzał Piesia zza pola karnego.

14
    Nie kombinowali teraz gdynianie i to zaowocowało wznowieniem z narożnika boiska. Zobaczymy, czy to przyniesie im jakieś korzyści.

16
    Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Siemaszko (Arka Gdynia).

17
    Rozkręcają nam się gospodarze. Arka bez większego problemu przedziera się pod pole karne przeciwnika, jednak nie potrafi oddać celnego uderzenia. Legia ma natomiast kłopot, by w ogóle wyprowadzać ataki.

18
    Maciej Jankowski oddał uderzenie z pierwszej piłki. To była jedna z groźniejszych szans w tym spotkaniu. Gdyby futbolówka zmierzała w światło bramki, to Malarz mógłby mieć kłopoty z odnotowaniem interwencji.

21
    Tempo spotkania nie porywa. Trochę za dużo piłkarskich szachów, a za mało pięknego futbolu.

22
    Legia próbuje przechytrzyć przeciwników, jednak ci nadal są bardzo czujni. Przed kilkoma chwilami bardzo mocno, ale też bardzo niecelnie przymierzył Pasquato.

23
    Legioniści nabrali wiatru w żagle! Przed momentem Radović ładnie odegrał do Hamalainena, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło.

24
    Gra została przerwana, bo na murawę upadł jeden z warszawian. Przy reprezentancie Legii są już obecne służby medyczne.

25
    Wydaje się, że z Vesoviciem jest wszystko w porządku. No, może będzie miał guza po tym starciu z Piesiem. Póki co znajduje się poza murawą, ale pewnie za kilka chwil na nią wróci.

26
    Posiadanie piłki: 38-62%.

27
    Gdynianie wymieniają podania na własnej połowie. Legia nie gra zbyt wysokim pressingiem, więc gospodarze mają sporo wolnego miejsca.
    28. Czas na kilka migawek.

29
    Zbozień kapitalnie zdążył do futbolówki i wrzucił piłkę w pole karne. Tam Siemaszko groźnie zderzył się z Malarzem. Obydwaj zawodnicy leżą na murawie, chyba będzie potrzebna interwencja sztabu medycznego!

30
    Już gramy dalej i znów Siemaszko mógł namieszać! Doświadczony reprezentant Arki ładnie pędził w kierunku bramki strzeżonej przez Malarza, jednak w kluczowym momencie został zatrzymany przez Remy'ego.

31
    Za około piętnaście minut premierowa odsłona dzisiejszej potyczki w Gdyni zostanie zakończona. Na tablicy wyników wciąż rezultat 0:0. Czy doczekamy się bramki w tej partii meczu? Czas pokaże.

33
    Niedobre informacje dla fanów Legii. Wiele wskazuje na to, że kontuzji doznał Radović. Najprawdopodobniej wkrótce zastąpi go Eduardo. Czekamy na rozwój wydarzeń.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Cafú (Legia Warszawa).

33
    Tak jest, mamy potwierdzenie. Radović ma problemy z mięśniem dwugłowym i nie będzie w stanie kontynuować swojego udziału w tym spotkaniu. Tymczasem Arka ma rzut wolny.

34
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki ANDRIJ BOHDANOW. Mamy trafienie numer jeden! Bohdanow popisał się sprytnym uderzeniem. Piłka przeszła między nogami muru skonsolidowanego z piłkarzy Legii Warszawa, a później zaskoczyła Malarza. Legia musi gonić wynik!
    34. Andrij BOHDANOW - 1:0

35
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Miroslav Radović, na boisku pojawia się Eduardo.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Marciniak (Arka Gdynia).

39
    Legioniści kiepsko rozegrali rzut wolny. Futbolówka znów znalazła się w posiadaniu zawodników prowadzonych przez trenera Leszka Ojrzyńskiego.

40
    Ależ zrobiło się niebezpiecznie! Niewiele brakowało, a Malarz znów znalazłby się w dużych kłopotach. Szwoch idealnie trafił w piłkę, ale ta później odbiła się od jednego z piłkarzy Legii.

41
    Siemaszko sfaulował Malarza. Po tym incydencie zawodnik Arki otrzymał słowną reprymendę od sędziego Tomasza Musiała. Być może arbiter z Krakowa powiedział mu, że musi grać ostrożniej, by nie wylecieć z boiska. Przypomnijmy, że już jedną żółtą kartkę ma.

42
    Strzały: 8-3
    Strzały celne: 3-0

43
    Legia na razie jest wyraźnie słabszym zespołem. Arkowcy częściej przedostają się do ataku i śmielej rozprawiają się z przeciwnikami. Poza tym mają na swoim koncie więcej strzałów w światło bramki.

44
    Jankowski próbował wypuścić Piesia, ale to się nie powiodło. Ten drugi został uprzedzony przez jednego z przeciwników.

45
    Gra przerwana. Hamalainen przypadkowo odbił piłkę ręką we własnym polu karnym. Chyba do akcji wkracza VAR.

45
    Rzutu karnego nie ma! Wydaje się, że to słuszna decyzja.
    45. Czy sędzia powinien był wskazać na wapno?

45
    Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę.

45+2

Premierowa odsłona dzisiejszej potyczki w Gdyni już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie Arki. Przypomnijmy, że w 34. minucie wynik rywalizacji otworzył Bohdanow, który popisał się sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego. To sprawiedliwy rezultat. Legia na razie nie pokazała niczego szczególnego.

46

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Cafú, na boisku pojawia się Adam Hloušek.
    46. Tak to wyglądało w pierwszej połowie.

47
    Legia próbowała powalczyć i chciała poszukać szansy na oddanie strzału, ale nic z tego. Inicjatywa szybko wróciła w posiadanie piłkarzy szkolonych przez Leszka Ojrzyńskiego.

48
    Legioniście zaatakowali i mieliśmy istnego ping-ponga w polu kranym Arki! Futbolówka odbiła się od kilku zawodników po tym, jak uderzył Pazdan. Piłka ostatecznie nie dotarła do bramki.

49
    Legia dość mocno weszła w tę odsłonę dzisiejszego spotkania. Podopieczni Jozaka są znacznie aktywniejsi niż w trakcie pierwszej połowy.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Na razie wynik ani drgnie.
    52. Ciekawe.

53
    Warszawianie przyspieszyli i zdołali wywalczyć korner. Nie mieli jednak zbyt dobrego pomysłu na ten stały fragment gry i szybko stracili piłkę.

55
    Faulowany był Artur Jędrzejczyk. Jeszcze jeden stały fragment gry dla warszawian. Zobaczymy, co teraz wymyślą.

56
    Szybkie rozegranie rzutu wolnego! To mogło zaskoczyć gdynian, jednak koniec końców niczego dobrego Legii nie przyniosło. Inicjatywa wróciła w posiadanie piłkarzy prowadzonych przez Ojrzyńskiego.

57
    Siemaszko ładnie powalczył z przeciwnikami, jednak ostatecznie musiał uznać ich wyższość. Goście chcieli ruszyć z kontratakiem, ale ten spalił na panewce.

58
    Mieliśmy troszeczkę walki w środku pola, po której Arkowcy przedarli się na połowę Legii. Tam już niczego nie osiągnęli.

60
    Godzina gry już za nami. Na tablicy wyników wciąż jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

61
    Goście znów chcieli przyspieszyć, ale tym razem zostali zatrzymani przez podopiecznych Ojrzyńskiego. Kilka chwil później dośrodkowanie Hlouska bez problemu sparował Steinbors.

62
    Nieudane dośrodkowanie Hlouska. Tymczasem gra została przerwana, bo na murawie leży Helstrup.

63
    Zakotłowało się delikatnie w okolicach ławki rezerwowych Arki Gdynia. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli pierwszą zmianę. Wydaje się, że Helstrup nie będzie w stanie kontynuować gry.

64
    Nie wygląda to dobrze. Chyba potrzebne są nawet nosze...

65
    Helstrup ma problemy po zderzeniu się ze Steinborsem. Obcokrajowiec Arki zszedł z boiska o własnych siłach, ale później trafił na nosze. Miejmy nadzieję, że nie zakończy się to na jakiejś groźnej kontuzji.

65
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Frederik Helstrup, na boisku pojawia się Dawid Sołdecki.

66
    Strzały: 9-5

67
    Poniższe liczby mówią bardzo dużo. W tej połowie nie mieliśmy ani jednego celnego uderzenia. Wszystkie strzały w światło bramki padały w pierwszej odsłonie tego pojedynku. Legia nie oddała ani jednego celnego uderzenia!

68
    Za nieco ponad dwadzieścia minut rywalizacja zostanie zakończona. Nadal nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego na temat tego pojedynku...

70
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Rafał Siemaszko, na boisku pojawia się Enrique Esqueda.

71
    Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową, ale trafienie Arkowców nie zostało uznane, bo na pozycji spalonej przebywał Piesio!
    71. Nieuznana bramka Arki.

72
    Za kilka chwil będziemy mieli zmianę. Boisko opuści przeciętnie dysponowany w dniu dzisiejszym Pasquato. Zastąpi go Szymański.

73
    Posiadanie piłki: 35-65%

73
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Cristian Pasquato, na boisku pojawia się Sebastian Szymański.

74
    Szwoch zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Piłka trafiła prosto w jednego z zawodników Legii. Ależ to była bomba!

75
    Kibice odpalili racowisko. Miejmy jednak nadzieję, że powstały dym nie będzie na tyle intensywny, by trzeba było przerywać grę.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 11 762 widzów.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Damian Zbozień (Arka Gdynia).

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Hloušek (Legia Warszawa).

81
    Spotkanie wkracza w decydującą fazę. Zobaczymy, czy coś jeszcze się tutaj zmieni!

82
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Maciej Jankowski, na boisku pojawia się Luka Zarandia.

83
    Tempo rywalizacji wciąż nie porywa. Legia niby próbuje, szuka szansy na zaskoczenie przeciwników, ale Arkowcy nie popełniają najmniejszych błędów.

85
    Przed nami ostatnie pięć minut rywalizacji w ramach regulaminowego czasu gry. Obecnie futbolówką operują goście.
    87.

88
    Trochę chaosu i mało konkretów w tych ostatnich minutach.

90
    Zarandia posłał futbolówkę obok bramki strzeżonej przez Malarza. Pomysł może i był całkiem niezły, jednak wykonanie pozostawiło wiele do życzenia.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Piesio (Arka Gdynia).

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Enrique Esqueda (Arka Gdynia).

90+5

Spotkanie kończy się skromnym triumfem Arki Gdynia. Jedynego gola w dniu dzisiejszym zainkasował Bohdanow. Przypomnijmy, że w 34. minucie ten zawodnik wpisał się na listę strzelców po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego. Legia próbowała gonić, ale była bezradna w ofensywie. Podopieczni Romeo Jozaka zagrali dziś bez pomysłu i zasłużenie przegrali. (22:27:38)