Wisła Pł. – Piast 1:0 (koniec) | Zagłębie L. – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Pogoń – Śląsk 3:2 (koniec)
Wisła K. – Lech P. 1:3 (koniec)
finał
Wisła Kraków
1:3 (1:1)
Lech Poznań
Poniedziałek 02.04.2018, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.
     
    W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku 29. kolejki polskiej LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Zarówno bukmacherzy, jak i ich klienci nie mogą zdecydować się, co do wyboru faworyta tego pojedynku. Kursy na wszelkie ewentualne rezultaty są bardzo zbliżone. Wierzymy, że czeka nas bardzo emocjonujące i efektowne widowisko.
     
    Wisła Kraków

    Biała Gwiazda chce pójść za ciosem po świetnej wygranej przy Łazienkowskiej z Legią. Triumf nad Lechem przypieczętowałby uczestnictwo krakowian w grupie mistrzowskiej. Dodatkowo wiślacy traciliby do Kolejorza już tylko trzy oczka. To nie będzie jednak łatwe zadanie, ponieważ determinacja przeciwników wcale nie będzie mniejsza.
    Przygotowania lechitów:

     
    Lech Poznań

    Kolejorz doskonale odpowiedział po porażce z Legią. Najpierw u siebie rozgromili liderującą Jagiellonię Białystok, a kolejkę później nie dali szans Lechii Gdańsk. Dzięki temu pozostają w ścisłej czołówce tabeli, a dzięki przegranej Legii z Arką w sobotę mają okazję do przeskoczenia rywali ze stolicy. Klasyfikacja po sezonie zasadniczym jest bardzo istotna, ponieważ decyduje o tym, kto będzie gospodarzem najważniejszych bezpośrednich rywalizacji.
     
    Zachęcam do śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy com. Start w świąteczny poniedziałek o godz. 18:00. Wierzymy, że mecz spełni oczekiwania kibiców i będzie stał na bardzo wysokim poziomie.
    Ustawienie gospodarzy:

    Skład Kolejorza:

     
    Pełne zestawienie:

    Wisła Kraków: Cuesta – Palčič, Vélez, Arsenić, Sadlok – Mitrović, Cywka, Llonch – Halilović, Lopez, Balleste.
    Rezerwowi: Buchalik – Bartkowski, Boguski, Ondrášek, Brlek, Wasilewski, Kolar.

    Lech Poznań: Putnocky – Dilaver, Janicki, Vujadinović, Tomasik – Trałka, Gajos – Klupś, Majewski, Jevtić – Gytkjaer.
    Rezerwowi: Mrozek – De Marco, Serafin, Moder, Chobłenko, Barkroth, Jóźwiak.
     
    Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.
     
    1
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    1
    Ruszyli! Gospodarze w czerwono-białych kompletach, lechici na niebiesko.
     
    2
    Pierwsza okazja gospodarzy. Prostopadłym podaniem został obsłużony Carlitos, który następnie wpadł w pole karne, lecz nie zdołał oddać strzału.
     
    4
    Carlitos dorzucał ze stałego fragmentu gry w pole karne przeciwników. Halilović trącił piłkę głową, ale pewnie wybronił to Putnocky.
     
    6
    Jeszcze jedna próba wrzucenia piłki za plecy poznańskich obrońców. Tym razem gracze Kolejorza zachowali się przytomniej i nie dopuścili rywala do przyjęcia futbolówki.
     
    7
    Lech próbuje odpowiedzieć, ale Velez bez najmniejszego problemu radzi sobie z Majewskim przy narożniku boiska. Łatwy przechwyt gospodarzy.
     
    8
    Lechici wywalczyli korner. Majewski zostawia piłkę Jevticiowi.
     
    9
    Goście nie stworzyli zagrożenia po tym stałym fragmencie. Gajos pozwala wyjść futbolówce za boisko, dzięki czemu jego koledzy mają czas na odpowiednie ustawienie się.
     
    11
    Niezła centra Tomasika z lewego skrzydła. Wiślaków uratował Arsenić, który zablokował futbolówkę przed nadbiegającym Gytkjaerem. Wydaje się, że boczny obrońca Lecha chciał w tej sytuacji strzelać.
    11. Interwencja Arsenicia:
     
    12
    Wiślacy przycisnęli rywali. Halilović ograł kilku rywali, ale na koniec zupełnie nieudanie próbował podawać do partnera.
     
    14
    Podanie na prawą stronę do Klupsia, a ten miał dużo wolnego miejsca, jednak centrował bardzo niedokładnie i nic z tej akcji nie wyszło.
     
    14
    Arbiter zwrócił uwagę Trałce po złośliwym faulu w środkowej strefie boiska. Wiślacy złoszczą się na pomocnika Lecha i domagają się od Przybyła stanowczej reakcji.
     
    15
    Póki co zdecydowanie więcej dzieje się w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmuje Śląsk Wrocław. W Krakowie natomiast brakuje celnych strzałów i dogodnych sytuacji podbramkowych.
     
    16
    Carlitos znowu chciał minąć przeciwnika w polu karnym Lecha i wyjść przed samego Putnockiego. Powtórnie jednak przegrał pojedynek indywidualny.
     
    17
    Palcić do Mitrovicia, a ten szukał sprytnym podaniem Carlitosa. Zgranie było jednak za mocne i snajper Wisły nie zdołał do niej dobiec.
     
    19
    Kolejna okazja Białej Gwiazdy, ale tym razem Imaz podjął złą decyzję w decydującej fazie akcji. Mógł jeszcze podawać do Carlitosa, lecz zdecydował się na strzał, który został zablokowany przez Janickiego. Wcześniej Imaz doskonale mijał kolejnych graczy Lecha.
     
    22
    Majewski ma pretensje do sędziego o to, że nie podyktował rzutu wolnego po rzekomym faulu na lewej stronie boiska. Przechwyt jednego z graczy Wisły był jednak czysty.
     
    24
    Posiadanie piłki: 44% – 56%
     
    25
    Wciąż przy Reymonta dzieje się niewiele. Obie ekipy niezdarnie starają się wykreować akcje ofensywne, ale wszystko kończy się poza polem karnym przeciwników.
     
    27
    Imaz kiepsko zgrywał za plecy obrońców do jednego z kolegów. Następne nieporozumienie w tym spotkaniu zawodników Białej Gwiazdy.
     
    28
    Daleki przerzut Wiślaków. Dilaver uprzedza rywala i zgrywa piłkę głową do Putnockiego.
     
    29
    Późna decyzja Przybyła o podyktowaniu rzutu wolnego Wiśle Kraków. Vujadinović wybijał piłkę spod nóg Carlitosa, a arbiter zinterpretował to jako niebezpieczne wejście nakładką.
     
    29
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikola Vujadinović (Lech Poznań).
    29. Ważna decyzja Przybyła. Dopatrzył się tutaj faulu Vujadinovicia:
     
    30
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki CARLOS LOPEZ.

    Fantastyczne uderzenie Carlitosa z rzutu wolnego! Posłał piłkę precyzyjnie w samo okienko bramki Lecha. Putnocky tylko obserwował wpadającą futbolówkę do siatki. Wisła prowadzi!
    30. Carlos LOPEZ - 1:0
     
    32
    To nie pierwsza tego typu interwencja Vujadinovicia. Przypomnijmy, iż w niedawnym spotkaniu z Jagiellonią Białystok w podobny sposób próbował wygarnąć futbolówkę Novikovasowi w polu karnym. Wówczas arbiter nie widział faulu.
     
    35
    Dziesięć minut do zakończenia pierwszej części gry. Lech musi otworzyć się i gonić wynik. Wisła natomiast nie zamierza ograniczać się do jednobramkowego prowadzenia.
     
    37
    Wisła dłużej utrzymuje się przy piłce. Ekipa z Poznania sprawia wrażenie nadal sfrustrowanych po decyzji Przybyła o faulu Vujadinovicia, który skończył się golem Carlitosa.
     
    38
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka (Lech Poznań).
     
    38
    Atak Trałki nakładką w środku pola. Zamiast skulić głowę i przeprosić, to rzucił się jeszcze z pretensjami do arbitra i obejrzał za to żółty kartonik.
     
    39
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikola Mitrović (Wisła Kraków).
     
    40
    Gajos wykorzystał podniesioną nogę Mitrovicia i rzucił się na murawę niczym rażony piorunem. Sędzia po raz kolejny w tym meczu dał się nabrać i obdarzył pomocnika Wisły żółtą kartkę.
     
    42
    Rzut karny dla Lecha!!!
    42. Zagranie ręką w szesnastce:
     
    42
    Tomasik centrował z lewej strony pola karnego przeciwników. Próbujący zablokować to Velez został trafiony futbolówką pod pachę. Arbiter wskazuje na jedenasty metr.
     
    43
    Gol dla Lecha!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa CHRISTIAN GYTKJAER.

    Pewne uderzenie snajpera Lecha z jedenastu metrów. Bardzo dobrze wykonana jedenastka przez Duńczyka, który doprowadza w ten sposób do remisu!
    43. Christian GYTKJAER - 1:1
     
    45
    Przybył doliczy minutę do pierwszej odsłony. Będzie miał kwadrans, aby ochłonąć i odpowiednio skoncentrować się, ponieważ nie jest to jego udany mecz.
     
    45+2
    Pierwsza połowa skończona.
     
    Wisła Kraków remisuje do przerwy z Lechem Poznań 1-1. Na przepięknego gola Carlitosa odpowiedział Gytkjaer. Kiepska pierwsza część gry, którą uratowały kontrowersje w końcówce. Liczymy w drugiej odsłonie na zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych.
    Statystyki pierwszej połowy:

     
    Piłkarze wrócili z szatni. Za moment wznowią grę.
     
    46
    Druga połowa rozpoczęta.
     
    46
    Obie ekipy wyszły na drugą odsłonę w niezmienionych składach.
     
    48
    Bardzo ostrożny początek w wykonaniu obu zespołów. Wymieniają podania głównie na własnej połowie, nie forsują ataków.
     
    50
    Atak Kolejorza. Miękkie dośrodkowanie Tomasika. Gytkjaer głową zgrywa na dalszy słupek, a tam Jevtić zostaje uprzedzony przez Cuestę.
     
    52
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER.

    Precyzyjne dośrodkowanie Jevticia z lewego skrzydła w pole karne. Gytkjaer wyprzedził Arsenicia i następnie posłał piłkę obok Cuesty! Doskonała asysta Jevticia i świetne zachowanie snajpera Lecha w szesnastce rywali.
    52. Christian GYTKJAER - 1:2
     
    55
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Sadlok (Wisła Kraków).
     
    55
    Sadlok wyskoczył do piłki z wysuniętą ręką w kierunku twarzy Klupsia. Potraktował przeciwnika łokciem i za to obejrzał żółtą kartkę.
     
    56
    Wisła została skarcona za zbyt pasywną postawę od początku drugiej części gry. Wyczekiwali na ruch lechitów, a ci zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów.
     
    58
    Wrzutka Carlitosa z prawego skrzydła. Dilaver wyprzedził rywala i wybił futbolówkę głową poza linię boczną.
     
    59
    Carlitos wdał się w pojedynek z Vujadinoviciem w polu karnym Lecha. Był bliski zwycięstwa w tym starciu, ale na koniec nie udało mu się odpowiednio strzelić.
     
    60
    Zablokowane uderzenie Jevticia sprzed szesnastki. Wisła przejmuje futbolówkę i już organizuje kontrę.
     
    63
    Żółtą kartkę otrzymuje Zoran Arsenić (Wisła Kraków).
     
    63
    Arsenić faulował w narożniku boiska uciekającego Klupsia. To jego czwarty żółty kartonik i przez to będzie pauzował w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.
     
    65
    Lechici domagali się od Przybyła podyktowania rzutu karnego. Po główce Gytkjaera piłka trafiła w rękę Arsenicia. Sędzia po konsultacji z VAR-em nie zdecydował się na jedenastkę.
    Gytkjaer bohaterem Kolejorza:

     
    67
    Faule: 7 – 9
     
    67
    Jevtić zgrywał przed siebie do Gytkjaera, a ten miał okazję na skompletowanie hattricka. Uderzył mocno, ale prosto w Cuestę.
     
    68
    Tomasik katastrofalnie zepsuł akcję Lecha. Miał mnóstwo miejsca i czas na precyzyjne dośrodkowanie. Tymczasem posłał futbolówkę prosto do golkipera Wisły.
     
    68
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Tibor Halilović, na boisku pojawia się Zdeněk Ondrášek.
     
    71
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 20 053 widzów.
     
    71
    Palcić przyblokował próbę dośrodkowania Majewskiego. Rzut rożny Lecha.
     
    72
    Posiadanie piłki: 47% – 53%
     
    73
    Lechici mieli kapitalną okazję na podwyższenie prowadzenia. Gytkjaer przekombinował w polu karnym przeciwników. Na koniec udało mu się zgrać Jevticiowi, któremu pozostało tylko dostawić nogę. Nic z tego nie wyszło.
     
    74
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na zamykającego akcję Dilavera. Obrońca próbował zaskoczyć wszystkich mocnym wolejem, ale piłka po jego strzale poszybowała poza boisko.
     
    75
    Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Wszystko wskazuje na to, że Kolejorz wykorzysta potknięcia rywali i wskoczy na pozycję wicelidera.
     
    77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Pol Llonch, na boisku pojawia się Petar Brlek.
     
    77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Matej Palčič, na boisku pojawia się Rafał Boguski.
     
    78
    Strata Klupsia na połowie Wisły. Biała Gwiazda ruszyła z kontratakiem, ale zepsuł to jeden z piłkarzy na lewej flance, który nieudolnie dorzucał. Powinien grać w tej sytuacji z partnerem, odgrywając po ziemi.
     
    78
    Znakomite podanie Jevticia do Majewskiego, a ten uderzył obok bramki. Brakowało naprawdę niewiele! Emocjonująca końcówka meczu przy Reymonta.
    78. Pudło Majewskiego:
     
    80
    Dziesięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Wisła w natarciu.
     
    82
    Żółtą kartkę otrzymuje Darko Jevtić (Lech Poznań).
    82. Żółta kartka Jevticia:
     
    82
    Ostry wślizg Jevticia w nogi Boguskiego. Brzydkie, spóźnione wejście pomocnika Lecha, który będzie musiał przez to pauzować w kolejnym spotkaniu ligowym.
     
    83
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER.

    Klupś ograł Sadloka i był przez niego faulowany. Piłka była jednak w grze i została dograna w pole karne przez innego z lechitów do Gytkjera, który skompletował hattricka! Kolejne sprytne trącenie futbolówki obok Cuesty!
    83. Christian GYTKJAER - 1:3
     
    85
    Ostatnie minuty tego meczu. Już nic tutaj nie powinno odebrać gościom trzech oczek. Wisła wygląda na zrezygnowaną i musi jeszcze odpierać kolejne ataki Lecha.
     
    87
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Ołeksij Chobłenko.
     
    89
    Wstrzelenie futbolówki z ostrego kąta przez Klupsia. Cuesta wyłapuje piłkę, ale przy tej okazji należy podkreślić, iż młody Klupś rozgrywa dzisiaj bardzo dobre zawody.
     
    90+1
    Arbiter przedłużył spotkanie o trzy dodatkowe minuty.
     
    90+1
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Darko Jevtić, na boisku pojawia się Jakub Moder.
     
    90+2
    Celny, ale bardzo słaby strzał Ondraska. Próba do statystyk. Za moment dojdzie do ostatniej zmiany w tym spotkaniu. Przygotowany do wejścia Jóźwiak.
     
    90+3
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Klupś, na boisku pojawia się Kamil Jóźwiak.
     
    90+4
    Chobłenko ładnie odwrócił się z piłką i oddał celny strzał. To było jednak zbyt słabe, aby mogło zaskoczyć Cuestę.
     
    90+5
    Koniec meczu.
     
    Kolejorz ograł Wisłę w Krakowie i wskoczył na drugą pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy. To bardzo ważny triumf, ponieważ znacząco może pomóc Lechowi w utrzymaniu tego miejsca na koniec sezonu zasadniczego i wywalczeniu lepszej pozycji startowej w grupie mistrzowskiej. (19:53:31)
    Gytkjaer piłkarzem meczu:

    Statystyki końcowe:

    Krzysztof

    Gole: 30. Lopez – 43. Gytkjaer (kar.), 52. Gytkjaer, 83. Gytkjaer

    Kartki:   39. Mitrović (WIS), 55. Sadlok (WIS), 63. Arsenić (WIS) – 29. Vujadinović (LPO), 38. Trałka (LPO), 82. Jevtić (LPO)


    Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 1:6. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 1:1. Foule: 16:15.
    Wisła Kraków: Cuesta – Palčič (77. Boguski), Vélez, Arsenić, Sadlok (C) – Mitrović, Cywka, Llonch (77. Brlek) – Halilović (68. Ondrášek), Lopez, Balleste.
    Zmiany: Buchalik – Bartkowski, Boguski, Ondrášek, Brlek, Wasilewski, Kolar.

    Lech Poznań: Putnocky – Dilaver, Janicki, Vujadinović, Tomasik – Trałka, Gajos (C) – Klupś (90+3. Jóźwiak), Majewski, Jevtić (90+1. Moder) – Gytkjaer (87. Chobłenko).
    Zmiany: Mrozek – De Marco, Serafin, Moder, Chobłenko, Barkroth, Jóźwiak.

    Sędziowie:
    Główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)

    Widownia: 20 053