Juventus – Real Madryt 0:3 (koniec) | Sevilla – Bayern 1:2 (koniec)
Sevilla FC
1:2 (1:1)
Bayern Monachium
Wtorek 03.04.2018, 20:45 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:42:41)

Bayern to pierwszy klub z Niemiec, który zwyciężył na stadionie Sevilla FC. Droga po wygraną nie była usłana różami, ponieważ pierwszego gola zdobyła drużyna z Primera Division. Ekipa niewidocznego dziś Roberta Lewandowskiego odwróciła jednak wynik 0:1 na 2:1. Świetnie spisała się przede wszystkim w drugiej połowie, kiedy gospodarze mieli niewiele do powiedzenia i dopiero w kwadransie poprzedzającym upływ regulaminowego czasu zostali dopuszczeni w okolicę bramki Ulreicha. Bayern nie dominował niepodzielnie, ale jednak miał więcej argumentów w ofensywie i odrobinę szczęścia. Przed rewanżem jego sytuacja jest komfortowa. Sevilla musi strzelić w Monachium minimum dwa gole, żeby wyeliminować faworyta. Udało się w Manchesterze, może uda się również w stolicy Bawarii. Na razie jednak górą drużyna z Niemiec.

90+2
    Futbolówka na połowie Sevilla FC, więc Bayern zbliża się dużymi krokami do cennego zwycięstwa. Wyczekiwanie na ostatni gwizdek arbitra z Włoch.

90
    Doliczone są do regulaminowego czasu 3 minuty.

90
    Pizarro na liście kartkowiczów za spóźniony wślizg w nogi zawodnika Bayernu.

89
    Niebawem Daniele Orsato uświadomi publiczność, ile minut dolicza do regulaminowego czasu. Nie było wielu pauz po przerwie.

87
    Pora na ostatni szturm przedstawiciela Primera Division. Trochę wycofał się przed końcówką spotkania jego przeciwnik, który szanuje prowadzenie.

85
    Niebezpiecznie zagrał Thomas Mueller i jest żółta kartka dla doświadczonego zawodnika. Ponownie uderzony został Escudero.

83
    Dopiero pierwsza próba w tym meczu Roberta Lewandowskiego. Sporo precyzji zabrakło Polakowi. Mocno zaopiekowali się nim dziś obrońcy w białych koszulkach.

81
    Szybko zaznaczył swoją obecność na boisku Sandro Ramirez. Tym razem celna próba i musiał się wykazać na linii Ulreich. Niemiec sparował piłkę na rzut rożny.
    Tak cieszy się mistrz Niemiec!

81
    Tuż przed wejściem na murawę Kolumbijczyka była niewielka szansa na wyrównanie. To N'Zonzi zdecydował się na strzał zza pola karnego, a do zatrudnienia Ulreicha zabrakło metra dokładności.

80
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Wissam Ben Yedder, na boisku pojawia się Luis Muriel.

79
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Franck Ribéry, na boisku pojawia się Arjen Robben.

78
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Joaquín Correa, na boisku pojawia się Sandro Ramírez.

76
    Jednak druga połowa jest wzorowa wyłącznie w wykonaniu Bayernu Monachium. Nie dopuszczają przyjezdni do zagrożenia pod własną bramką.

Gole: 32. Sarabia – 37. Navas (sam.), 68. Alcántara

Kartki:   15. Correa (SEV), 90. Pizarro (SEV) – 13. Ribéry (BAY), 34. Bernat (BAY), 85. Müller (BAY)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:3. Foule: 12:9.
    Sevilla FC: Soria – Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Pizarro – Sarabia, F. Vázquez, Correa (78. Sandro Ramírez) – Ben Yedder (80. Muriel).
    Zmiany: S. Rico – Geis, Muriel, Pareja, Nolito, Arana, Sandro Ramírez.

Bayern Monachium: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat (46. Rafinha) – Javi Martínez – Ribéry (79. Robben), Alcántara, Arturo Vidal (36. James Rodríguez), Müller (C) – Lewandowski.
    Zmiany: Starke – Wagner, Süle, Robben, James Rodríguez, Rafinha, Rudy.

Sędziowie: Daniele Orsato (Włochy)