Cracovia – Zagłębie L. 2:2 (koniec) | Jagiellonia – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Lech P. – Górnik Z. 3:1 (koniec)
Lechia – Arka 4:2 (koniec) | Legia – Pogoń 3:0 (koniec) | Piast – Termalica 1:1 (koniec)
Sandecja – Wisła K. 0:0 (koniec) | Śląsk – Korona 1:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
4:2 (4:0)
Arka Gdynia
Sobota 07.04.2018, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka
    Tak ostatecznie wygląda tabela po rundzie zasadniczej oraz terminarz ostatnich ośmiu kolejek:

Arka po tej porażce skazała się na grę w strefie spadkowej:

Zakończył się mecz w Gdańsku. Bez wątpienia było to dziwne spotkanie. Świetna gra Lechii i wynik 4:0 do przerwy robił wrażenie. W drugiej połowie to Arka sprawiała lepsze wrażenie, nie załamała się wynikiem i zdobyła dwie bramki, zmniejszając rozmiary porażki. Ostatecznie to Lechia wygrywa w derbach, przełamując czarną serię bez zwycięstwa w lidze. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne! (20:15:05)

90+9
    90+9. Enrique ESQUEDA - 4:2

90+9
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki ENRIQUE ESQUEDA.

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, efektownym "szczupakiem" popisał się Enrique Esqueda, który znalazł sposób na Kuciaka. Ten gol jednak tylko zmniejszy porażkę Arki.

90+8
    Nadal próbują jeszcze atakować piłkarze Arki, którzy wciąż walczą o kolejne trafienie.

90+5
    Szczęścia próbował jeszcze szukać Enrique Esqueda, jednak przymierzył wysoko nad poprzeczką Kuciaka.

90+4
    Z rzutu wolnego próbował teraz przymierzyć Milos Krasić. Strzał doświadczonego Serba ugrzęzł jednak w murze.

90+2
    Rzut rożny dla Arki. Zagrożenie skutecznie oddala dobrze interweniujący Steven Vitoria.

90+1
    Próba efektownego strzału Sławczewa. Pavels Steinbors był jednak na posterunku i nie dał się zaskoczyć.

90
    Arbiter zdecydował się doliczyć do meczu co najmniej 9 minut.

88
    Simeon Sławczew próbował zdziałać coś indywidualnie przy linii bocznej boiska, ale piłka po jego akcji wyszła już poza boisko.

87
    Obraz gry się nie zmienia. To nadal Arka ma piłkę przy sobie, atakuje, ale wciąż brakuje konkretów w ofensywie.

86
    Zbozień aż trzy razy wrzucał piłkę na pole karne. Za trzecim razem do piłki doszedł Jankowski, jednak nie trafił w nią czysto.

84
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Michał Nalepa, na boisku pojawia się Patryk Kun.

83
    Tym razem Simeon Sławczew sfaulował rywala na jego połowie. Do końca regulaminowego czasu gry coraz bliżej.

82
    Sędzia Tomasz Kwiatkowski upomina Nunesa za faul na połowie rywala. Na razie obyło się bez żółtej kartki.

81
    Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego długo rozgrywają piłkę. Powoli, z mozołem starają się budować swoje ataki.

Michał Woźny

Gole: 14. F. Paixao, 25. Peszko, 28. F. Paixao (kar.), 39. F. Paixao – 66. Zarandia, 90+9. Esqueda

Kartki:   20. Peszko (LGD), 44. Łukasik (LGD) – 30. Bohdanow (ARK)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 4:1. Foule: 18:15.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Wawrzyniak (64. Mato), Stolarski, Vitoria, Sławczew – Lipski, Haraslin (79. Nunes), Łukasik, Peszko (67. Krasić) – Nalepa, F. Paixao.
    Zmiany: Zelenika – Krasić, Mato, Borysiuk, Żukowski, Nunes, Oliveira.

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Zarandia, Nalepa (84. Kun), Bohdanow (46. Esqueda), Piesio (46. Vinicius) – Szwoch, Jankowski.
    Zmiany: Pilarz – Socha, Sołdecki, Vinicius, Jurado, Esqueda, Kun.