Cracovia – Zagłębie L. 2:2 (koniec) | Jagiellonia – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Lech P. – Górnik Z. 3:1 (koniec)
Lechia – Arka 4:2 (koniec) | Legia – Pogoń 3:0 (koniec) | Piast – Termalica 1:1 (koniec)
Sandecja – Wisła K. 0:0 (koniec) | Śląsk – Korona 1:1 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (1:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 07.04.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka
    dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Spotkanie kończy się podziałem punktów! (20:06:32)

90+4
    90+1. Vladislavs GUTKOVSKIS - 1:1

90+1
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki VLADISLAVS GUTKOVSKIS. Zawodnik gości dopadł do bezpańskiej piłki i sprytnym uderzeniem przechytrzył Szmatułę. Mamy wyrównanie!

90
    Spotkanie zostało przedłużone o 4 minuty.

87
    Gergel miał rewelacyjną sytuację! Był sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać. Co za historia!!!

86
    Angielski tylko lekko trącił piłkę w stronę bramki. To nie mogło zaskoczyć Treli.

84
    Niecieczanie wciąż szukają szansy na wyrównanie, ale robią to bardzo nieudolnie. Nic nie wynika z prób kreowanych przez "Słonie".

83
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Mateusz Szczepaniak, na boisku pojawia się Karol Angielski.

82
    Jodłowiec sfaulował Gergela.

80
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Łukasz Piątek, na boisku pojawia się Vladislavs Gutkovskis.

78
    Groźnie uderzył Pawłowski! Piłka przeleciała tuż obok słupka!

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Pawłowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

72
    Tymczasem chybił Jovanović.

71
    Putiwcew sfaulował Szczepaniaka. Wciąż sporo nieprzepisowych zagrań i prostych strat.

69
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gabriel Iancu, na boisku pojawia się Samuel Stefanik.

67
    Niecelna bomba Dziczka.

65
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4 211 widzów.

64
    Poziom rywalizacji w drugiej połowie pozostawia dużo do życzenia. Brakuje klarownych sytuacji.

62
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Bartosz Śpiączka, na boisku pojawia się David Guba.

60
    Szeliga posłał piłkę obok bramki.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Czerwiński (Piast Gliwice).

57
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Joel Valencia, na boisku pojawia się Martin Bukata.

56
    Raz jeszcze słabe dośrodkowanie Badii.

53
    Tymczasem kiepsko centrował Badia.

51
    Niedokładne dośrodkowanie Jovanovicia i pewnie interweniował Szmatuła.

50
    Początek drugiej połowy nie obfituje w emocje. Obie ekipy dość spokojnie.

47
    Putiwcew zagrywał ręką. Rzut wolny dla przeciwników.

46
    W przerwie w obu składach nie doszło do żadnych roszad.
    Migawki z I połowy.

46

Do przerwy mamy jednobramkowe prowadzenie Piasta Gliwice. Przypomnijmy, że wynik spotkania w 16. minucie otworzył Jakub Czerwiński. Miejmy nadzieję, że druga odsłona tego pojedynku przyniesie nam następne gole!

45+2

45
    Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

45
    Badia chybił z rzutu wolnego. Pomysł na oddanie bezpośredniego uderzenia może i był niezły, ale wykonanie pozostawiło sporo do życzenia.

44
    Valencia sfaulowany przed polem karnym. Groźny rzut wolny dla miejscowych.

41
    Jodłowiec ładnie wymanewrował rywali, a następnie oddał strzał, który ostatecznie został zablokowany.

40
    Kolejne dośrodkowanie Badii, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dojść do piłki.

38
    Ładnie próbował zaskoczyć Badia, ale ostatecznie jego strzał został zablokowany.

34
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Marcin Pietrowski, na boisku pojawia się Mikkel Kirkeskov.

33
    Grzelak obił słupek! To była niezła akcja niecieczan!

32
    Wiele wskazuje na to, że potrzebna będzie zmiana.

31
    Pietrowski ma jakieś problemy zdrowotne. Potrzebna jest przerwa w grze.
    30. Cóż...

28
    Raz jeszcze ciekawie zaatakowali gliwiczanie. Badia ładnie przechytrzył przeciwników, po czym oddał uderzenie, które nie sprawiło większych kłopotów Treli.

27
    Hateley popełnił błąd, na czym próbowali skorzystać rywale, ale absolutnie nic z tego nie wynikło.

25
    Za około dwadzieścia minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Póki co utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie gliwickiego Piasta.

25
    Badia wywalczył kolejny rzut rożny.

22
    Zapachniało kolejnym golem dla miejscowych! Jodłowiec potężnie uderzył z pierwszej piłki, ale futbolówka nie powędrowała do siatki. Znów zrobiło się bardzo gorąco!

21
    Bruk-Bet Termalica szuka szansy na doprowadzenie do wyrównania, lecz przeciwnicy skutecznie się bronią.

20
    Czerwiński popisał się skuteczną interwencją w obronie.
    16. Jakub CZERWIŃSKI - 1:0

16
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki JAKUB CZERWIŃSKI, który dostał świetne podanie i z łatwością wpakował futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć!

15
    Zapachniało pierwszym trafieniem! Hateley huknął jak z armaty, ale nie zaskoczył tym Treli. Rewelacyjna parada bramkarza Bruk-Betu Termaliki. Nic dodać, nic ująć!

14
    Zablokowane dośrodkowanie autorstwa Badii. Będziemy mieli rzut rożny dla miejscowych.

13
    Piast stawia na ataki pozycyjne, a goście próbują kontrować.

11
    Na pozycji spalonej przebywał Śpiączka.

10
    Gospodarze długo rozgrywali piłkę, starając się zaskoczyć defensywę zespołu z Niecieczy. Nic z tego nie wynikło. Futbolówka znów w posiadaniu gości.

8
    Nieudany drybling Valencii. Zapędził się poza boisko.

7
    Gergel próbował zaskoczyć Szmatułę, ale bez efektu. Pewnie interweniował bramkarz gliwickiego Piasta.

5
    Badia nie zdołał przechytrzyć Szeligi.

3
    Niecelnie odegrał Jodłowiec.

2
    Ładną akcją popisał się Dziczek. Sprytnie próbował przechytrzyć przeciwników, ale nie zdołał wykończyć tego ataku celnym uderzeniem. Piłka poszybowała obok bramki.

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy Piasta Gliwice.

1
    Składy w formie graficznej:

Serdecznie zachęcamy do śledzenia relacji z tego spotkania. Początek rywalizacji o godzinie 18:00. My startujemy kilkanaście minut wcześniej. Do usłyszenia!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to sąsiad Piasta z ligowej tabeli. "Słonie" zainkasowały o jedno "oczko" mniej od zespołu z Gliwic. Ich dorobek składa się z siedmiu zwycięstw, siedmiu remisów oraz piętnastu porażek.

Piast Gliwice to trzynasta drużyna ekstraklasowych zmagań. Dotychczas "Piastunki" wywalczyły 29 punktów. Na ten rezultat złożyło się sześć zwycięstw, jedenaście remisów, a także dwanaście porażek. Jak dziś zaprezentują się gliwiczanie? Czas pokaże.
    Tak prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej:

O tej kolejce jest głośno od kilku dni. Niestety, nie tylko z powodów stricte sportowych. Dużo kontrowersji wywołała decyzja, że podczas żadnego z meczów nie będzie wykorzystywany system VAR. Władze ligi uznały, że będzie to najrozsądniejsze i najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Wśród kibiców oraz ekspertów opinie były skrajne.

Czas na 30. kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Podczas tej relacji gościć będziemy w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!