Cracovia – Zagłębie L. 2:2 (koniec) | Jagiellonia – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Lech P. – Górnik Z. 3:1 (koniec)
Lechia – Arka 4:2 (koniec) | Legia – Pogoń 3:0 (koniec) | Piast – Termalica 1:1 (koniec)
Sandecja – Wisła K. 0:0 (koniec) | Śląsk – Korona 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:0 (0:0)
Wisła Kraków
Sobota 07.04.2018, 18:00 • Stadion Sportowy Bruk-Bet Termalica, Nieciecza. • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas! Zapraszam na inne relacje na naszym portalu! (20:25:32)
    Komplet dzisiejszych wyników

Jedyne co można powiedzieć o tym spotkaniu to to, że się odbył. Tak naprawdę żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramek. Mecz kilkukrotnie przerywano, niestety nie z powodu goli. Wisła melduje się w górnej ósemce, a Sandecja pogrąża się w strefie spadkowej.

90+10
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Carlos Lopez, na boisku pojawia się Denys Bałaniuk.

90+9
    Zamieszanie w polu karnym Wisły zakończone odgwizdaniem faulu na bramkarzu.

90+8
    Żółtą kartkę otrzymuje Pol Llonch (Wisła Kraków).

90+7
    Groźnie, bardzo groźnie pod bramką Cuesty. Dośrodkowanie bardzo dobre, któryś z zawodników Sandecji jeszcze to musnął i Cuesta z trudem broni. Można powiedzieć, że była to akcja meczu gdyby nie to, że sędzia odgwizdał spalonego.

90+6
    Kolejne przewinienie na zawodniku Sandecji. Tym razem przepisy przekroczył Tomasz Cywka.

90+5
    Jesteśmy w środku pola. Będzie rzut wolny dla Sandecji.

90+3
    Z kontrą wyszli zawodnicy Sandecji, ale znowu zabrakło dokładnego ostatniego podania.

90+2
    Carlitos postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i uderzył na bramkę Gliwy. Piłka musnęła jeszcze któregoś z obrońców i będzie rzut rożny.

90
    Sędzia dolicza 10 minut do czasu regulaminowego.

89
    Próba dośrodkowania w pole karne Sandecji, ale tam najwyżej skaczą obrońcy gospodarzy.

88
    Próba klepki w wykonaniu Wisły, ale skończyło się to wszystko na trzecim podaniu.

87
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Pawło Ksionz, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

85
    Próbowała Wisła prawą stroną, ale dośrodkowanie zdecydowanie przeciągnięte i piłka w posiadaniu Sandecji.

84
    Przez chwilę byliśmy na połowie Sandecji, później Wisły, a teraz znowu wróciliśmy do punktu wyjścia. A strzałów na bramkę brak.

83
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Zdeněk Ondrášek.

81
    Znowu przerwa w grze. Zwija się z bólu Tibor Halilović.

80
    Boguski ładnie główkował, ale piłkarz Wisły na spalonym.

79
    Tibor Halilović wpadł w pole karne, ale w porę został uprzedzony i tylko korner dla Wisły.

77
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Dawid Szufryn, na boisku pojawia się Tomasz Brzyski.

76
    Leży na murawie Szufryn. Będzie potrzebna pomoc medyków.

75
    Wydawało się, że dobry kontratak Sandecji, ale piłka do Koleva za mocna i minimalnie szybszy był Cuesta.

74
    Ucierpiał Carlitos. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

73
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Maciej Małkowski, na boisku pojawia się Damir Šovšić.

72
    Brak strzałów, brak składnych akcji, brak gry. Tak w skrócie można określić to co się dzieje na boisku.

71
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jesus Imaz Balleste, na boisku pojawia się Tibor Halilović.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Bartkowski (Wisła Kraków).

68
    Przerwa w grze. Kontuzji doznał Dawid Szufryn. Miejmy nadzieję, że za chwilę wszystko będzie w porządku.

67
    Kolejny przestój w grze. Mało emocji serwują nam dzisiaj piłkarze obu ekip.
    A w przerwie spotkania

64
    Sędzia spotkania wznawia grę.
    Niestety race wylądowały na murawie

62
    A my mamy kolejną przerwę w grze. Tym razem przy akompaniamencie gwizdków kibice Sandecji odpalili race.

61
    Było niebezpiecznie! Piłka przeleciała w zasadzie przez całą szerokość pola karnego Wiślaków i na szczęście dla gości nikt tego nie przeciął.

60
    Ksionz faulowany przez Pola Lloncha i będzie rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla Sandecji.

59
    Była okazja dla Wisły, ale Imaz zbyt długo holował piłkę w polu karnym i wywalczył tylko korner.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Płamen Kraczunow (Sandecja Nowy Sącz).

56
    Jesus Imaz strzelał zza pola karnego, ale piłka uderzona przez Hiszpana minęła dosyć wyraźnie bramkę.

55
    Taktycznie fauluje Trochim. Sędzie nie decyduje się póki co ukarać zawodnika Sandecji.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Matej Palčič (Wisła Kraków).

53
    Wznawiamy grę. Zawodnicy Wisły wywalczyli rzut rożny, do którego podchodzi Carlitos.

51
    Kolejna przerwa w grze. Kibice Sandecji wrzucili na boisko nie tylko serpentyny, ale także małe przedmioty, które leżały ciągle na płycie.

50
    Rafał Boguski w stylu Cristiano Ronaldo próbował zaskoczyć Gliwę strzałem z przewrotki. Pomocnikowi Białej Gwiazdy nie wyszło to jednak tak okazale i bramkarz Sandecji łapie piłkę bez problemu.

49
    Gra wznowiona.

47
    Mamy przerwę w grze. Kibice Sandecji wrzucili na murawę serpentyny.

46
    A tak prezentuje się na ten moment tabela Ekstraklasy

Obie drużyny już na boisku. Czekamy na gwizdek rozpoczynający drugą połowę.

Lechia prowadzi już 4:0. Oznacza to, że Wiślacy mogą być już w zasadzie pewnie gry w czołowej ósemce.
    Wyniki wszystkich spotkań po pierwszej połowie

Czekamy na drugą połowę spotkania. Przeciąga się wszystko ze względu na późniejszy początek spotkania w Warszawie i doliczone szesnaście minut w Poznaniu.

Oględnie mówiąc pierwsza połowa nie porywa. Bardzo mało sytuacji bramkowych. Ba, trudno doszukać się kilku składniejszych podań czy ładnej akcji. Pełni nadziei czekamy na drugą odsłonę spotkania!
    Do przerwy bez bramek!

45+1

45
    Sędzia dolicza 60 sekund do czasu pierwszej połowy.

43
    Trudno coś sensownego napisać o tym co dzieje się na boisku. O ile wcześniej działo się bardzo mało, to teraz nie dzieje się zupełnie nic.

42
    Seria rzutów rożnych dla Wisły, ale nie ma z nich żadnego zagrożenia dla bramki Gliwy.

41
    Carlitos pada w polu karnym Sandecji, ale gwizdek sędziego milczy.

40
    Ostatnie pięć minut pierwszej połowy przed nami.

39
    Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Sandecji. Z włąsnego pola karnego piłkę do gry pośle Gliwa.

38
    Będzie kolejny korner dla Wisły i znowu wykona go gwiazda Wisły – Carlitos.

37
    I znowu mały przestój w grze. Wiślacy utrzymują się przy piłce, ale z trudem przesuwają się z nią do przodu.

36
    Niesamowite zamieszanie w polu karnym Wisły! Niepewnie interweniował Cuesta, ale strzał z okolic dwudziestego metra wysoko nad bramką Białej Gwiazdy.

35
    A teraz będziemy mięli korner dla Sandecji. Do piłki zmierza już Patrik Mráz.

Bardzo ważną informacja jest taka, że Lechia Gdańsk prowadzi z Arką Gdynia 3-0. Oznacza to, że gdyby tak zakończyły się derby Trójmiasta, to bez względu na wynik w Niecieczy Wisła zamelduje się w górnej ósemce.

32
    Kolejne minuty, które nie przyniosły choćby zalążka okazji dla którejkolwiek z drużyn.

30
    Mięliśmy przerwę w grze. Powodem było używanie przez kibiców Sandecji gwizdków. Interweniował Dawid Szufryn – kapitan Sandecji.

29
    Teraz piłkarze Wisły zamknęli całą drużynę Sandecji na trzydziestu metrach, ale przypomina to trochę bicie głową w mur.

28
    Gra toczona w środku pola. Brak pomysłu na grę jest chyba dziś głównym problemem obu drużyn.

27
    Mamy i celny strzał po stronie Wisły. Próbował Rafał Boguski, ale Gliwa paruje piłkę do boku i zagrożenie zażegnane.

26
    Benga fauluje Imaza i sędzie ostrzega gracza Sandecji. Następnym razem będzie żółty kartonik!

25
    Carlitos w roli skrzydłowego, ale jego dośrodkowanie pewnie wyłapuje Gliwa.

23
    Pierwszy celny strzał na bramkę Wisły. Główkował Kasprzak, ale pewnie broni Cuesta.
    Wiślacy dzisiaj na ławce bez żadnego defensora

20
    Carlitos za wysoko uniósł nogę i pan Łukasz Szczech podyktował stały fragment gry dla Sandecji w środku pola.

19
    Kolejny rajd lewą stroną Imaza, ale zawodnik Wisły "wyjechał" z futbolówką za linię boczną i będzie aut dla Sandecji.

18
    Trochę odważniej Wisła. Udało się wywalczyć rzut rożny. Do piłki podszedł jak zwykle Carlitos, ale znowu to gracze Sandecji skakali wyżej w polu karnym.

17
    Jesus Imaz pobiegł odważnie lewą stroną, ale został zastopowany. Chwilę później Mitrović sfaulował Wojciecha Trochima i sędzia przyznał stały fragment gry gospodarzom.

16
    Bardzo nudny pierwszy kwadrans. Mamy nadzieję, że mecz nam się rozkręci nieco w dalszej części.

14
    Atakowała Wisła, ale im bliżej bramki Gliwy tym wyglądało to gorzej.

13
    Uaktywnił się Danek. Przed sekundą oddał strzał z linii pola karnego, ale wysoko nad bramką strzeżoną przez Juliana Cuestę.

12
    Dobrze przerwał akcję Sandecji Mitrović. Od autu zaczęli gospodarze i szybko stracili futbolówkę. Za chwilę to samo spotkało Białą Gwiazdę. Bardzo nieskładne te pierwsze kilkanaście minut.

10
    Szybka akcja Danka prawą stroną, ale w porę interweniował Mitrović i będzie rzut rożny dla Sandecji.

9
    Korner dla Wisły Kraków. Do piłki podszedł Carlitos, ale jego dośrodkowanie bardzo dobrze zastopowali obrońcy Sandecji.

8
    Faulowany Rafał Boguski i będzie pierwsza okazja do dośrodkowania lub strzału na bramkę Gliwy.

7
    Trwa seria nieudanych zagrań piłkarzy obu drużyn.
    Na trybunach liczna delegacja kibiców Wisły

5
    Prawą stroną atakował Rafał Boguski, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym. Bardzo dużo strat i niedokładności z obu stron w pierwszych minutach.

4
    Nienajlepszy wykop bramkarza Wiślaków. Piłka wylądowała na aucie.

3
    Z atakiem pozycyjnym ruszają zawodnicy Wisły Kraków, ale szybko tracą futbolówkę. Sandecja zdołała przeprowadzić kontratak i oddać strzał ale na posterunku Cuesta. Będzie jednak rzut rożny.

2
    Trwa badanie się obu jedenastek. Piłka cały czas w środku pola.

1
    Rozpoczęła Sandecja Nowy Sącz. Zagrają oni dzisiaj w swoich stałych strojach – koszulka w biało – czarne pasy i czarne spodenki. Wisła natomiast na czerwono.

1

Zawodnicy już na boisku. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Szczecha!

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Szufryn, Benga, Kraczunow, Danek – Kasprzak, Mráz, Ksionz, Trochim, Małkowski – Kolev.
    Rezerwowi: Pietrzkiewicz – Baran, F. Piszczek, Cetnarski, Dudzic, Šovšić, Brzyski.

Wisła Kraków: Cuesta – Palčič, Vélez, Wasilewski, Bartkowski – Mitrović, Cywka, Llonch – Boguski, Balleste – Lopez.
    Rezerwowi: Buchalik – Halilović, Ondrášek, Brlek, Bałaniuk, Košťál, Małecki..

Jeśli chodzi o absencje to w sobotnim meczu nie zobaczymy Zorana Arsenicia. Stoper Wisły pauzować będzie za cztery żółte kartki. Wydaje się jednak, że trener Białej Gwiazdy dysponuje na tyle szeroką kadrą, że nie będzie miał wielkich problemów z załataniem tej dziury.

Sandecja Nowy Sącz natomiast notuje niechlubną serię dwudziestu spotkań bez wygranej! Ekipa Kazimierza Moskala remisował ostatnio ze Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze, a także przegrywała z Piastem Gliwice i Cracovią. Jeśli jutro znów nie uda się wygrać to zostanie wyrównana seria Pogoni Szczecin, która w sezonie 06/07 nie wygrała w kolejnych 21 meczach.

Zawodnicy Wisły Kraków w ostatnim czasie fundują swoim kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Krakowianie przegrali w Białymstoku z Jagiellonią, by później wygrać ze Śląskiem oraz po bardzo dobrym meczu z Legią na Łazienkowskiej. Ostatni mecz to już porażka na własnym boisku z Lechem Poznań.
    Wydaje się, że Biała Gwiazda jest w komfortowej sytuacji:

Jak widzimy na poniższych grafikach wiele emocji przed nami w sobotnie popołudnie. Bardzo ciekawe spotkanie zapowiada się w Niecieczy, gdzie Sandecja Nowy Sącz podejmie w roli gospodarza krakowską Wisłę. Obie ekipy mają o co walczyć. Krakowianie muszą przynajmniej zremisować, aby utrzymać miejsce w górnej połówce tabeli. Biało – czarni natomiast zamykają stawkę i każdy punkt jest dla nich na wagę złota!
    Tak prezentują się potencjalne scenariusze miejsc po ostatniej kolejce:

Tabela przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej:

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy. W sobotę o godzinie 18:00 swoje mecze rozegra wszystkie szesnaście drużyn. Jak co roku czeka nas ogrom emocji związanych z dynamicznie zmieniającym się układem tabeli. Trzeba wspomnieć również o tym, że będzie to seria gier bez systemu VAR!

Lukasz Samek

Gole:

Kartki:   58. Kraczunow (SAN) – 54. Palčič (WIS), 69. Bartkowski (WIS), 90+8. Llonch (WIS)

Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 4:11. Spalone: 1:1. Foule: 11:25.
    Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Szufryn (77. Brzyski), Benga, Kraczunow, Danek – Kasprzak, Mráz, Ksionz (87. F. Piszczek), Trochim, Małkowski (73. Šovšić) – Kolev.
    Zmiany: Pietrzkiewicz – Baran, F. Piszczek, Cetnarski, Dudzic, Šovšić, Brzyski.

Wisła Kraków: Cuesta – Palčič, Vélez, Wasilewski, Bartkowski – Mitrović, Cywka, Llonch – Boguski (83. Ondrášek), Balleste (71. Halilović) – Lopez (90+10. Bałaniuk).
    Zmiany: Buchalik – Halilović, Ondrášek, Brlek, Bałaniuk, Košťál, Małecki.

Sędziowie: Łukasz Szczech