Wybrzeże – KPR 28:22 (koniec) | Orlen Wisła – Energa MKS 35:22 (koniec) | Arka – Azoty 26:43 (koniec)
Energa Wybrzeże Gdańsk
28:22 (13:6)
Zepter KPR Legionowo
Środa 11.04.2018, 18:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • Orlen Superliga mężczyzn • 20. kolejka
    60
    Jeszcze w ostatniej sekundzie do pustej bramki trafił Brinovec! (28:22)
    60
    Z szybką akcją wyszli goście i kontrę skończył Adamski. (28:21)

59
    Adamczyk dostaje dwie minuty kary. (28:20)
    58
    Kontra gości i kończy ją Brinovec. Bezradny w bramce Suchowicz! (28:20)
    57
    Rutkowski po raz kolejny trafia z koła! (28:19)

57
    Na dwie minuty na ławkę kar odesłany jest Salacz. (28:18)
    55
    Szybka odpowiedź w wykonaniu Wybrzeża! (28:18)
    54
    Adamski rzuca z biodra. Jego prób z dystansu okazała się celna! (27:18)
    54
    Rutkowski dostaje piłkę na koło i pewnie trafia! (27:17)
    53
    Gospodarze powiększają przewagę! (27:16)

53
    Dwie minuty dla Brinovca! (26:16)

52
    Jeszcze podczas akcji bramkowej faulował Adamski i dostał dwie minuty kary! (26:16)
    52
    Po raz kolejny rzuca Kondratiuk! (26:16)
    50
    Faulowany jeden z gospodarzy. Gracze Wybrzeża szybko wznowili grę i celny rzut oddał Papaj! (25:16)
    50
    Kontra gości i kończy ją Suliński! (24:16)
    49
    Z biodra rzuca Adamski i piłka w siatce! (24:15)
    48
    Kondratiuk rzuca z dystansu i piłka mimo odbicia się od ręki jednego z defensorów wpada do siatki! (24:14)
    48
    Adamski z dystansu i piłka w siatce! (23:14)
    47
    Przechwytują gospodarze, długie zagranie do Marciniaka i ten ponownie trafia! (23:13)
    47
    Rozegranie piłki na skrzydło do Marciniaka i ten pewnie trafia! (22:13)
    46
    Gawęcki nie myli się z siedmiu metrów! (21:13)
    44
    Rutkowski dostaje piłkę na koło i oddaje celny rzut! (21:12)
    44
    Szybka odpowiedź gdańszczan! Idą teraz cios za cios! (21:11)
    43
    Suliński technicznie rzuca ze skrzydła i piłka siatce! (20:11)
    43
    Celnym rzutem odpowiadają gdańszczanie! Cały czas utrzymuje się przewaga około 10 bramek! (20:10)
    42
    Prątnicki mocno z dystansu i piłka w siatce! (19:10)
    41
    Marciniak przechwytuje piłkę, wychodzi z indywidualną kontrą i trafia do siatki! (19:9)
    40
    Marciniak mocno i piłka w siatce! (18:9)
    39
    Gawęcki pewnie z siedmiu metrów! (17:9)

39
    Suliński faulowany podczas wybicia i karny dla gości. Jeszcze Papaj dostał dwie minuty kary! (17:8)
    39
    Przechwytują w defensywie gdańszczanie. Długie zagranie do wybiegającego Marciniaka i ten pewnie trafia! (17:8)
    38
    Atomowy rzut Kondratiuka i piłka w siatce! (16:8)
    37
    Piłka zagrana na koło go Rutkowskiego i ten pewnie trafia! (15:8)
    36
    Szybko odpowiada Wybrzeże! Z trafieniem Kondratiuk! (15:7)
    36
    Gawęcki pewnie z siedmiu metrów! (14:7)

35
    Sulej z żółtą kartką za faul. (14:6)
    31
    Rogulski otwiera wynik drugiej połowy! (14:6)
    30
    Mocnym rzutem umieszcza piłkę w siatce Sulej! (13:6)
    29
    Kondratiuk miał wręcz tunel w kierunku bramki gości. Wykorzystał to i oddał z koła celny rzut! (12:6)

27
    Wróbel fauluje i dostaje żółtą kartkę. (11:6)

26
    Faulowany jeden z gdańszczan podczas rzutu i mamy karnego dla Wybrzeża! Jeszcze żółta kartka dla Adamskiego. (11:6)
    25
    Przewinienie Wybrzeża w ataku, z szybką akcją wychodzą przyjezdni i trafia Brinovec! (11:6)
    25
    Szybko odpowiada Prątnicki! (11:5)
    24
    Gospodarze wykorzystują niefrasobliwość rywali w rozgrywaniu piłki. Z indywidualną kontrą wychodzi Kostrzewa i kończy ją celnym rzutem! (11:4)
    23
    Kondratiuk przedarł się przez defensywę i oddał celny rzut! (10:4)
    21
    Szybko odpowiadają goście, z bramką Ciok! (9:4)
    21
    Rogulski lobuje bramkarza z siedmiu metrów! (9:3)

21
    Salacz oddał rzut, który został obroniony przez bramkarza. Arbiter dopatrzył się jednak faulu Gawęckiego i mamy karnego, a zawodnik gości dostał dwie minuty kary! (8:3)
    20
    Mocny rzut jednego z przyjezdnych i piłka w siatce! (8:3)
    18
    Szybka odpowiedź w wykonaniu Wybrzeża! Trafia Sulej! (8:2)
    18
    Z biodra rzuca Prątnicki. Piłka po atomowym rzucie odbija się od słupka i wpada do siatki! (7:2)

15
    Rzuca w poprzeczkę jeden z gospodarzy, ale jest faulowany. Żółta kartka dla rywala! (7:1)
    13
    Ponownie trafia Rogulski i podwyższa prowadzenie Wybrzeża! (7:1)
    12
    Rogulski przechwytuje rozgrywaną przez rywali piłkę, wychodzi z indywidualną kontrą i kończy ją celnym rzutem! (6:1)
    11
    Długie zagranie gospodarzy do przodu, przechwytuje piłkę Prymlewicz i oddaje celny rzut ze skrzydła! (5:1)
    10
    Kondratiuk wkręca piłkę ze skrzydła! (4:1)
    9
    Kolejna kontra gospodarzy, którą kończy Kostrzewa! (3:1)
    5
    Szybka kontra Wybrzeża i kończy ją schodzący ze skrzydła Kostrzewa. (2:1)
    2
    Grabowski mocno z prawego skrzydła i piłka w siatce! (1:1)
    1
    Prątnicki niedokładnie zagrywa na koło i piłkę przechwytują gdańszczanie. Szybka kontra, którą pewnym rzutem kończy Prymlewicz! (1:0)

Kamil Kazmierczak

Energa Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Pieńczewski – Podobas, Gądek, Marciniak, Bednarek, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Kondratiuk, Wróbel, Salacz, Wołowiec, Adamczyk, Kostrzewa.
    Zepter KPR Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Prątnicki, Suliński, Kowalik, Miecznikowski, Ignasiak, Brinovec, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski.

Sędziowie: Mariusz Marciniak (Wolsztyn), Piotr Radziszewski (Wolsztyn).
    Delegat: Zbigniew Tupaj (Elbląg).